reklama

Projížďkou na kole můžete pomoci dětem s leukémií

Na kole dětem Ladovým krajem je jednou ze série jízd pod záštitou projektu Na kole dětem. S myšlenkou uspořádat charitativní jízdu v Ladově kraji přišla hejtmanka Středočeského kraje a mnichovická občanka Petra Pecková.

Foto: nakoledetem.cz

Start a cíl je tedy v Mnichovicích, sraz je na parkovišti areálu TJ Mnichovice u Sportovní ulice v neděli 28. srpna mezi 9:00 až 10:00.

Do pelotonu se však můžete zařadit i kdekoliv na trase. V čele pojede na vysokém kole desetinásobný mistr světa v jízdě na tomto stroji Josef Zimovčák. On sám je zároveň zakladatelem nadačního fondu Na kole dětem, který již onkologicky nemocným dětem pomáhá několik let.

Není důležité, kolik let vám je ani kolik toho ujedete

Nejedná se o závod, zúčastnit se mohou všichni. Bez ohledu na věk a fyzickou kondici se můžete aspoň na pár metrů stát součástí pelotonu. Připojit i odpojit se lze kdekoliv na trase. Pojede se rychlostí cca 15 km/h v doprovodu Policie ČR, doprovodných automobilů a motocyklů. Na trase na vás čekají i zastávky s občerstvovacími stanicemi.

Kudy vede trasa?

Jede se z Mnichovic do Všestar přes Otice do Jažlovic, Voděrádek a Říčan. Pokračuje se do Babic, Hradešína, do Doubku, Masojed a Štíhlic kolem rozhledny Skalka na Vyžlovku. Další směr vede na Jevany, do Kostelních Střimelic, Ondřejova, Hrusic, na Božkov a zpět do Mnichovic.

Jak pomůžete dětem s leukémií?

Za akcí stojí také Jakub Kachlík, kterému v roce 2016 onemocněl leukémií pětiletý syn. Vnímal, že léčba je náročná a chtěl pomoci dalším dětem, které toto neštěstí postihne. I proto nyní můžete podpořit děti v jejich léčbě a pomoci jim vrátit se zpět do normálního života.

Peníze míří přímo do Motolské nemocnice

Startovné je dobrovolné a platí se do zapečetěné pokladničky veřejné nadační sbírky při zastávkách v hostitelských městech. Do kasičky může přispět každý. Lze také poslat příspěvek na účet veřejné sbírky, č. ú.: 107–484410267/0100 nebo si koupit některý z nadačních předmětů na stánku. Všechny peníze, které se vyberou na této i dalších akcích, putují přímo do Motolské nemocnice.

Důležité – Parkování na startu/v cíli

Parkoviště TJ Mnichovice u sportovní ulice má omezenou kapacitu, je možné využít P+R u vlakového nádraží, parkoviště u trafiky nebo omezeně na náměstí (vše v mapě). Svou účast potvrzujte na mail: akce.laduv-kraj@laduv-kraj.cz nebo sms na číslo 606 044 272, stačí napsat: „Potvrzuji účast na akci Na kole dětem Ladovým krajem.", a počet osob. Potvrzení účasti není povinné.

Podrobnější instrukce a pokyny

Více pak na www.nakoledetem­.cz a na www.laduv-kraj.cz.

Děkujeme, že pomáháte pohybem!

Na kole dětem, 15.08.2022
Blogy

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

 ()
Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z motelu u cesty v městečku Baza. Stavíme se nakoupit potraviny spolu s kamionisty a kousek cesty jedeme po Vía Verde de Sierra de Baza (bývalá trať železnice) směrem na poušť Gorafe. Na tuto část…
Kristina | 07.09.2022

Po zaniklých tratích kolem Tirschenreuthu

 ()
V bavorském pohraničí je několik zrušených železničních tratí, na nichž se vybudovaly cyklostezky. Záruka mírného sklonu naláká spoustu cyklistů včetně mě a Rendy. My konkrétně vyrazíme na dvě cyklostezky v okrese Tirschenreuth ve vládním obvodu Horní Falc. Zvolili jsme si třetí červnovou sobotu,…
Guiseppe | 27.08.2022

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

 ()
Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část třetí. V Siles do půlnoci doplňujeme tekutiny v místním pohostinství v parku a následující den nás čeká Sierra de Segura a asi 80 km po CM-412. Po snídani na dětském hřišti provedeme menší…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

 ()
Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti letech jsme se vrátily na některá místa projetá v roce 2011. Svratecká vrchovina má stále co nabídnout, a proto je pěkné se vracet. Ve škole se zpíval lidový popěvek „na břehu Svratky roste…
HMS | 04.08.2022

Na Kanáry na kole 4

 ()
Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se zajímavými lidmi a na čtvrté pokračování jste si museli trochu počkat. O tom všem se dozvíte nejspíš už v dalším díle. Ale abych navázal na předchozí vyprávění, jsme ještě ve španělské Andalusii…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022

O čem se mluví:

Vyjížďky, srazy, akce Galasova Cyklojízda Č.338 dnes v 20:42
Ostatní – cyklo Jaké to bylo - 128 dnes v 20:36
NEcyklo Ukrajina dnes v 19:35
Co vás zaujalo - 261 dnes v 08:51
Ostatní – cyklo Co vás vytočilo 144 dnes v 08:36
Vyjížďky, srazy, akce Velký Javorník - MTB Beskydy včera v 18:25
Oblečení a outdoor Zimní rukavice na kolo včera v 15:39
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

330 cyklistů (14 přihlášených)

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022

Po zaniklých tratích kolem Tirschenreuthu

V bavorském pohraničí je několik zrušených železničních tratí, na nichž se vybudovaly cyklostezky. Záruka…
Guiseppe | 27.08.2022

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část…
Kristina | 08.08.2022