reklama

I při cestách na kole oceníte úrazové pojištění

Slunečné počasí přímo vybízí k tomu, abyste vytáhli kolo, oprášili ho, zkontrolovali, na hlavu nasadili helmu a vyrazili na projížďku. Ať už vaše cesty povedou silnicí, loukou, lesem, úzkými cestičkami nebo vyrazíte za hranice naší vlasti, určitě se vám bude hodit i pojištění.

Cyklista potřebuje nejen bezpečnou výbavu, ale i pojištění

Taková projížďka na kole je báječný relax. Kdy jindy vám vítr cuchá vlasy a vy nemusíte myslet na nic jiného než na to, kam a kde máte odbočit? Kouzlu cyklistiky podlehly stovky až tisíce lidí, obzvlášť v minulých letech, kdy možnost cestovat a hýbat se byla omezená. Nepotřebujete ani žádné speciální vybavení, vystačíte si s kolem, cyklistickou přilbou a vhodným oblečením.

Je to ale opravdu všechno, co takový cyklista potřebuje? Rozhodně NE! K výbavě cyklisty patří i pojištění. Řada cyklistů si sice myslí, že škody, které mohou způsobit jsou zanedbatelné, takže pojištění považují za zbytečnost, opak je ale pravdou.

Takový úraz na kole nejen pěkně bolí, ale taky se často podepíše na vaší finanční situaci. Podobně tomu je i ve chvíli, kdy způsobíte třeba nehodu. Ano, i cyklisté ji mohou způsobit, náhrada škody pak může šplhat i do výše milionů. Ruku na srdce, kdo z nás je má doma pod polštářem?

Pojištění odpovědnosti je základ

Možná se vám to nezdá, ale i cyklistovi se může pod kolo připlést chodec, i cyklista tak může způsobit někomu jinému újmu. A to i v případě, že se snažíte jezdit opatrně a pomalu. Škody se mohou vyšplhat do závratných výšin, když nebudete pojištění, budete je nuceni uhradit z vlastní kapsy.

Úrazové pojištění se také hodí

I obyčejný pád z kola v Čechách může mát katastrofální důsledky. Stačí špatně najet na větev nebo nějakou nerovnost, nouze není ani o překážky, které prostě přehlédnete. Dlouhodobá pracovní neschopnost a léčení vás nejen zaskočí, ale taky přijdete o nějaké ty peníze. A kdo za vás bude platit účty?

Na co se úrazové pojištění vztahuje?

Pojistit se můžete pro případ:

  • Hospitalizace v důsledku úrazu
  • Nezbytného léčení, kdy po celou dobu budete za každý den léčení úrazu pobírat smluvenou částku.
  • Trvalé následky v důsledku úrazu
  • Smrt následkem úrazu

Víte, že i v případě úrazového pojištění existují výluky z pojištění, tedy situace, kdy pojišťovna plnění pokrátí nebo zcela odmítne? Nejčastěji jde o požití alkoholu nebo jiné omamné látky, škody a úrazy způsobené úmyslně, úrazy vzniklé při provozování rizikových sportů a činností, během provozování profesionální sportovní činnosti nebo při službě v rámci speciálních útvarů v ozbrojených složkách.

Vyrážíte do zahraničí? Zvažte i cestovní pojištění!

Chcete na kole vyrazit i za hranice? Pak si před cestou nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. I v zahraničí se totiž může cokoli stát, jeho součástí je i pojištění léčebných výloh a asistenční služby.

Náš tip na závěr: Stejně jako u každého pojištění si i u toho úrazového a cestovního pohlídejte výši pojistných limitů. 

- inzerce -, 07.07.2022
Blogy

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

 ()
Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část třetí. V Siles do půlnoci doplňujeme tekutiny v místním pohostinství v parku a následující den nás čeká Sierra de Segura a asi 80 km po CM-412. Po snídani na dětském hřišti provedeme menší…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

 ()
Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti letech jsme se vrátily na některá místa projetá v roce 2011. Svratecká vrchovina má stále co nabídnout, a proto je pěkné se vracet. Ve škole se zpíval lidový popěvek „na břehu Svratky roste…
HMS | 04.08.2022

Na Kanáry na kole 4

 ()
Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se zajímavými lidmi a na čtvrté pokračování jste si museli trochu počkat. O tom všem se dozvíte nejspíš už v dalším díle. Ale abych navázal na předchozí vyprávění, jsme ještě ve španělské Andalusii…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022

Bikepacking španělsky 2.část: Z Valencie přes Castilla-La Mancha

 ()
Po příhodách v Katalánsku nás čeká nový terén a další životní zkušenosti ve Valencii a Castilla-La Mancha. Část druhá. Předchozí 1. část mého blogu si můžete přečíst zde. Valencia a Dos Aguas Z delty Rio Ebro přijíždíme vlakem do Valencie, kde pobýváme několik dní. Čekají nás zde naši známí…
Kristina | 16.06.2022

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

 ()
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory nebo moře. To jsou cíle, které voní výškami a dálkami. Loni jsme jeli k moři z Mori podél Adige. Letos nás Adige dovedla do hor ke svému prameni. Nakolák Petr.K…
Quatsch | 16.06.2022

O čem se mluví:

Technické rady Solární peklo před 4 minutami
Ostatní – cyklo Co vás vytočilo 142 dnes v 14:17
NEcyklo Ukrajina dnes v 14:12
Lehokola Tak jsem viděl lehokolo - VII. dnes v 14:04
Technické rady Ortlieb brašny dnes v 13:25
Ostatní – cyklo Jaké to bylo - 126 dnes v 13:23
NEcyklo Nejlepší vtip 51 dnes v 02:36
Co vás zaujalo 260 dnes v 00:12
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (16 přihlášených)

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část…
Kristina | 08.08.2022

Dámská 2022 – Na břehu řeky Svratky kvete... cyklistika 16.7. až 19.7.2022

Polovina července se již stala tradičním časem Dámské. Tu letošní jsme naplánovaly už v zimě a po jedenácti…
HMS | 04.08.2022

Na Kanáry na kole 4

Kanárský ostrov El Hierro mě vtáhnul do svých krás větší silou než jsem čekal. Do toho pár setkání se…
Martin_re-cyklista | 21.06.2022