reklama

Jak vybrat ideální zimní bundu pro chladné dny na sport i do města?

S příchodem podzimu a zimy je třeba vybavit svůj šatník kvalitní bundou, která vás zahřeje. Může přitom být složité vybrat si ty správné parametry, díky kterým se i v zimě budete cítit pohodlně. Nabízí se několik základních tipů, na co se při výběru nové bundy zaměřit.

Foto: everydaytextures / Shutterstock.com

Vrstvení

Nejdůležitější poučkou, na kterou je při výběru zimní bundy důležité myslet, je pravidlo vrstvení. V chladném počasí je dobré obléci si několik vrstev, které případně můžete také svléknout. Předejdete tak problému, kdy se v bundě potíte, ale pod ní máte pouze tričko či krátkou mikinu, a tak ji nemůžete sundat.


foto: maxbelchenko / Shutterstock.com

Samotná dámská bunda tak není zrovna klíčová, je třeba vybavit se také kvalitním funkčním prádlem a teplou vrstvou, třeba mikinou z fleecu. Zimní bunda tak nemusí být příliš teplá a tlustá. Měla by sloužit spíše jako ochrana před deštěm a sněhem. Vystačíte si tak i s lehčí bundou, přičemž případně můžete pouze přidat či naopak odebrat vrstvy oblečení pod ní.

Voděodolnost bundy

Vzhledem k tomu, že s podzimem přichází také častější srážky, je dobré připravit se na různé rozmary počasí. Jestliže se vám podaří vybrat ideální bundu, nezaskočí vás déšť ani sníh. Z toho důvodu je dobré zaměřit se na to, jaký má vybraná bunda vodní sloupec. Právě ten totiž určuje, jakému množství vody materiál bundy odolá a vy tak zůstanete v suchu.

  • Jestliže hledáte bundu do města, není třeba brát na vodní sloupec velký ohled.
  • Vhodným minimem je vodní sloupec zhruba 3000 mm.
  • Pokud však hledáte zimní bundu pro sport jako je lyžování a podobně, věřte, že velký vodní sloupec se vám bude hodit.
  • Abyste nepromokli, vybírejte bundu svodním sloupcem alespoň 5000 mm.
  • Vždy je dobré volit bundu s alespoň základní nepromokavostí, aby vás nezaskočily přeháňky.

Těchto pravidel je dobré držet se při výběru bundy pánské i dámské.

Důležité otázky

Kromě obecných doporučení byste se při nákupu nové bundy měli ptát hlavně sami sebe, jakou bundu hledáte. Právě individuální výběr zajistí, že se budete cítit pohodlně, a přitom zůstanete v teple a suchu. Před vybíráním si tak zkuste položit jednoduché otázky – jak často ji budete nosit, při jaké aktivitě bude využívána a co vlastně od bundy očekáváte.


foto: yurakrasil / Shutterstock.com

Nabídka na trhu je opravdu široká, nabízí se tak mnoho různých možností. Neváhejte být vybíraví, jen díky tomu budete později spokojení. Zaměřte se i na malé detaily – je kapuce napevno, nebo ji lze odepnout? V neposlední řadě je samozřejmě velmi důležitý také design bundy. Ten by měl být především praktický, ovšem dejte vyniknout i svému vkusu.

Další vybavení

Jestliže hledáte zimní bundu na sport, bude se vám rozhodně hodit i další kvalitní vybavení. Ať už se jedná o nepromokavé zateplené kalhoty, funkční ponožky či třeba běžné rukavice. Na zimní túry oceníte kvalitní batoh, který nepromokne, jakmile trošku zaprší. Jakmile si vyberete kvalitní zimní bundu, nepodceňujte ani další prvky, díky kterým můžete pocítit jedinečný komfort.

A to nehledě na počasí. Doplňky jsou samozřejmě velmi důležité také pokud hledáte bundu pouze do města. Právě vycházkový oděv přímo vybízí k tomu, vybrat si z různých doplňků a rozzářit tak svůj outfit. V takovém případě není třeba tolik klást důraz na praktičnost, to už však záleží dle individuálních představ a nároků.

Vybrat si zimní bundu není jen tak. Je třeba důmyslně spojit praktické vlastnosti nabízející pohodlí, a přitom najít kousek, ve kterém se budete cítit skvěle. Střihů, barev a provedení je celá řada, stačí se tak už jen pustit do výběru. Jistě najdete kousek, který sedne vaší postavě, a přitom nedá zimě šanci.

- inzerce -, 07.01.2022
Blogy

Československo s dětmi - kapitola 9.

 ()
Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už nevím jak přesně zněla, ale správná odpověď byla Stříbro. A u toho si Šárka vzpomněla: "Já už vím. To bylo to blbý město, jak pršelo a tam nebyla v poledne otevřená ani jedna restaurace." Ach…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

 ()
Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině? Resp. i její pokračování o samotářích nejen ze Šumavy? Autor Aleš Palán několik let jezdil za lidmi, co se jim Šumava stala domovem. Vybral si lidi, kteří žijí déle než deset…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi Objevit navečer přímo pod hradem krásnou loučku s ohništěm, lavičkou a kadibudkami bylo tou nejlepší odměnou po náročném dni. Zatím asi nejkrásnější nocleh letošní cesty. Postavili jsme…
Peggy | 03.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 6.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 2 Vyhozené prachyJeli jsme s dětmi vlastivědu, takže jsme mimo jiné objížděli známé hrady a zámky, kde jsme chodili opravdu poctivě na prohlídky. Na Zvíkově jsme si koupili pexeso hradů a zámků jihočeského kraje,…
Peggy | 27.12.2021

Československo s dětmi - kapitola 5.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 1 Po Slovensku jsme v putování pokračovali u nás doma, po Čechách. Jak asi každý ví, cestování v roce 2020 bylo zkomplikované epidemií koronaviru. Dlouho jsem si nechtěla připustit, že se nikam do zahraničí…
Peggy | 21.12.2021

O čem se mluví:

Co píší ve Francii 3 před 3 minutami
Ostatní – cyklo Jaké to bylo 116. dnes v 19:22
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 175. dnes v 19:16
Ostruha na patě 2. dnes v 18:58
Komentáře k blogu Československo s dětmi - kapitola 9. dnes v 18:22
NEcyklo Nejlepší vtip 49 dnes v 16:01
Lehokola Šlapky a tepelný komfort dnes v 14:39
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

211 cyklistů (25 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi…
Peggy | 03.01.2022