reklama

Tenisky jako obuv na kolo?

Již sto padesát let jsou tenisky jedním z nejoblíbenějších typů obuvi určené pro sport a trávení volného času. Právě toto určení je pro tenisky typické i nyní, ačkoliv se začínají prosazovat i jako obuv pro formální příležitosti a s trochou nadsázky lze říci, že poslední příležitostí, pro kterou se tenisky opravdu nehodí, je návštěva Národního divadla nebo opery. Jak je to ale s teniskami pro jízdu na kole? Je něco takového přijatelné nebo nikoliv?

Foto: In Green / Shutterstock.com

Tenisky a jejich historie

První tenisky se objevily ve Velké Británii a ve Spojených státech na začátku druhé poloviny 19. století. Šlo o lehké a velmi pohodlné boty, které charakterizovala gumová podrážka. Vršek boty může být plátěný i kožený, záleží na typu boty. Těch je koneckonců na trhu prakticky nekonečné množství, koupit si můžete tenisky všech tvarů i barev, s různou šířkou podrážky atd.

Široká nabídka samozřejmě znamená i to, že lze koupit tenisky kvalitní více, jako třeba boty Nike Air Max 97, tak ty, které kvalitou neoplývají. Je proto třeba dobře vybírat, zvláště v případě, že chcete tenisky používat pro sport.

S tím souvisí i potřeba pečlivého a důsledného zkoušení tenisek. Zkoušení nepodceňujte a věnujte mu dostatek času a energie. Elektronické obchody standardně nabízí zákazníkům možnost boty, které dokonale nesedí, snadno vrátit či vyměnit. Vyplatí se toho využít. Skvělým místem, na kterém si můžete vybrat ty nejlepší tenisky právě pro vás, je například katalog Flexdog.

Tenisky a kolo

Pro cyklisty chystající se na vrcholné výkony budou samozřejmě spíše než tenisky první volbou specializované cyklistické boty, pro rekreační jezdce mohou být tenisky dobrou volbou. Ocení je zejména ti, kteří chtějí během cyklovýletu z kole také občas sesednout a pěšky poznávat okolí.

Pro jízdu na kole jsou samozřejmě vhodné tenisky s členitou podrážkou, která nebude sklouzávat z pedálů. Důležitá je i volba tkaniček, které nesmí být kvůli bezpečnosti ze zjevných důvodů příliš dlouhé.

Důležité je, aby šlo o tenisky, které jsou kvalitní co do použitých materiálů a způsobu výroby. Jízda na kole je fyzická aktivita, při které se bude noha potit. Pro tenisky je dobře, budete-li do nich nosit ponožky ze savého materiálu. Stejně tak je třeba nechat po návratu z vyjížďky tenisky proschnout na vzduchu, v ideálním případě na slunci.

Uvedené požadavky splňuje celá řada tenisek a jejich modelových řad, např. Nike Air Force pánské. Aby ale tenisky dlouho vydržely a mohli jste s nimi vyjíždět na kole dlouhou dobu, je třeba se o ně správně starat. Při čištění tenisek nepoužívejte pračku, ta by mohla tenisky poškodit, podrážku čistěte hadříkem nebo kartáčkem a mýdlovou vodou, vrchní látkovou část potom vodou s čistícím prostředkem. V případě, že je vrchní část z kůže nebo jiného pevnějšího materiálu, postačí opět otření vlhkým hadříkem. Velmi užitečná je i impregnace.

- inzerce -, 30.12.2021
Blogy

Československo s dětmi - kapitola 9.

 ()
Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už nevím jak přesně zněla, ale správná odpověď byla Stříbro. A u toho si Šárka vzpomněla: "Já už vím. To bylo to blbý město, jak pršelo a tam nebyla v poledne otevřená ani jedna restaurace." Ach…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

 ()
Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině? Resp. i její pokračování o samotářích nejen ze Šumavy? Autor Aleš Palán několik let jezdil za lidmi, co se jim Šumava stala domovem. Vybral si lidi, kteří žijí déle než deset…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi Objevit navečer přímo pod hradem krásnou loučku s ohništěm, lavičkou a kadibudkami bylo tou nejlepší odměnou po náročném dni. Zatím asi nejkrásnější nocleh letošní cesty. Postavili jsme…
Peggy | 03.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 6.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 2 Vyhozené prachyJeli jsme s dětmi vlastivědu, takže jsme mimo jiné objížděli známé hrady a zámky, kde jsme chodili opravdu poctivě na prohlídky. Na Zvíkově jsme si koupili pexeso hradů a zámků jihočeského kraje,…
Peggy | 27.12.2021

Československo s dětmi - kapitola 5.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 1 Po Slovensku jsme v putování pokračovali u nás doma, po Čechách. Jak asi každý ví, cestování v roce 2020 bylo zkomplikované epidemií koronaviru. Dlouho jsem si nechtěla připustit, že se nikam do zahraničí…
Peggy | 21.12.2021

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Jaké to bylo 116. dnes v 20:51
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 175. dnes v 20:30
Ostruha na patě 2. dnes v 18:58
Komentáře k blogu Československo s dětmi - kapitola 9. dnes v 18:22
NEcyklo Nejlepší vtip 49 dnes v 16:01
Lehokola Šlapky a tepelný komfort dnes v 14:39
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

212 cyklistů (12 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi…
Peggy | 03.01.2022