reklama

Cyklistika s dětmi: Myslíte na všechno?

Vyrazit s dětmi na cyklistický výlet je snem mnoha rodičů. Důležité si je ale uvědomit, že dítě není dospělák a dlouhé vyjížďky pro něj budou náročné a nemusí ho bavit. Malé děti navíc potřebují speciální vybavení. Zamysleli jsme se nad tím, co všechno cestování na kole s dětmi obnáší.

Výlety s malými dětmi

Pro přepravu malého dítěte máte na výběr především ze dvou možností: dětské sedačky a dětského vozíku za kolo. První varianta je levnější a zejména u modelů montovaných v přední části kola máte s dítětem přímý kontakt. Vozíky za kolo zase poskytují dítěti větší pohodlí na dlouhé cestě a hlavně chrání před větrem a deštěm. Můžete do něj také přibalit hračky pro děti, aby se dítě zabavilo, když ho omrzí rozhled po krajině.

S malými dětmi budete také potřebovat stejné vybavení jako při jakémkoliv jiném cestování. Hlavně jídlo, dětské plenky a přebalovací potřeby. Počítejte také s tím, že především v přírodě není prostor, kam použité dětské plenky vyhodit. Ani „uklizení" pod kámen nebo pařez nepřichází v úvahu, protože jde o plastový odpad, který se nerozloží. Raději si vezměte vhodný cestovní „koš" s sebou.

Správná cyklistická výbava

Když jedete na kolo s dětmi, určitě budete chtít zvýšit jejich bezpečnost. Základem je pochopitelně kvalitní a dobře servisované kolo. Nezapomeňte na povinné bezpečnostní prvky a klidně přidejte i ty volitelné, jako je reflexní vesta nebo praporek. Absolutní nezbytností je pak přilba, která musí být dotažená a nesmí se na hlavě kvedlat.

S výběrem kola vám pomůže jak personál v cykloprodejně, tak recenze a články na internetu. Určitě se vyhněte podezřele levným modelům. Lepší způsob jak ušetřit, je nakupovat online s odměnou za nákupy od Tipli. Pokud Tipli neznáte, určitě se s tímto cashbackovým portálem naučte pracovat. Díky tomu, že spolupracuje s tisícovkou e-shopů a vrátí vám zpět část peněz z nákupu, s ním můžete ušetřit opravdu hodně.

Nepřeceňte dětské síly

Větší děti už zvládnou šlapat na kole s vámi. Rozhodně ale nepřeceňte jejich síly. To, co dospělákovi přijde jako krátká lehká projížďka, může být pro dítě náročný výlet. Nejzrádnější jsou dlouhá stoupání, a to i mírná. Kromě častých přestávek můžete dítěti také pomoct speciální tažnou tyčí. Ta většinou připojenému dětskému kolu zvedne přední kolo ze země, takže řídí jen dospělý. Šlapou ale oba. Hodně toho zmůžete ale také s obyčejným „gumicukem", který je velmi skladný. Na rozdíl od nepružných lan se navíc tak snadno neprověsí, takže je menší riziko, že by se zamotal do kola.

Čím dítě na kole zabavit

Děti ještě neocení cyklistický výlet tak jako vy, proto je třeba jim ho nějak zpestřit. Nemusíte s sebou přímo brát hračky pro děti, ale někdy to není špatný nápad. Oblíbený plyšák, panenka nebo hrací figurka, která jede na výlet a zažívá dobrodružství s vámi, může být jedním z řešení. Jen si dejte velký pozor, abyste ji nikde nezapomněli. Ztracené hračky pro děti jsou totiž katastrofa, kterou nechcete zažít.

Můžete si také hrát na něco. Kdo říká, že na kole nemůže princ objíždět své království? Nebo že nejste tajní agenti na speciální misi? Větší děti pak zabavíte i samotnou jízdou, ale musíte jim ji trochu přiblížit. Studujte s nimi mapu a ukazujte si jednotlivá místa po cestě. Pokud je to bezpečné, nechte je jet napřed a počkat u kostela, přístřešku, před obchodem nebo na jiném strategickém místě. A nezapomeňte, že příklady táhnou. Pokud chcete, aby dítě na kolo sedalo rádo a často, musí to vidět především u vás.

- inzerce -, 10.09.2021
Blogy

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

 ()
Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila, že až opravdu nebudu nikam jezdit, tak se popis dovolené bude hodit. V době Covidové jsem prošlapala pohorky, praskla podrážka, tak když bylo jasné, že zase jedeme do Vysokých Tater a budu…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

 ()
Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci. Jenže v kopcích, co rostou u moře, je to ve vedru na kole sado-maso, to mám rád, chci zase vidět moře z výšky. A chci ho vidět ze sedla, ne z auta. Cestou jsme se zastavili na Mont Ventoux,…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

 ()
Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však velmi nejisté a nezdá se mi rozumné cestovat s kolem přespříliš daleko. Chci trasu s návratem k nějaké konečné pražského metra. Chci však také vidět nějaká zajímavá - pro mě - místa. Volba…
Favorit1970 | 30.08.2021

Vez mě dál, Esko má 01 – Pískovny u Neratovic

 ()
Voda přede mnou, voda nade mnou. 7. 8. 2021 Obsah: KPČ A IVČ.Za Ďáblicemi si držte kšiltovku, jedeme z kopce.Lom Kojetice.Vodojem Kojetice.Neratovice.Pískovna MlékojedyKřenecké jezero - OvčáryPři návratu do kopečka nevržou mi kolečka. Ale řetěz od písku.Miškovice - alea iacta est.Kbely - stehna -…
Favorit1970 | 08.08.2021

Dámská 2021, aneb suchou nohou mezi mraky 15.7. až 18.7. 2021

 ()
čtvrtek 15. 7., společně najeto 60 km, 228 m Plány pro letošní Dámskou byly skromné, vlastně ani hranice jsme překročit nechtěly. Po loňské cestě podle Mže jsme opět plánovaly řeku nebo možná i řeky dvě. Ploučnici a kousek Kamenice, jenže Covid zase rozhodoval za nás, dlouho se nevědělo, kdy a za…
HMS | 27.07.2021

O čem se mluví:

NEcyklo Vakcinace proti Covid19 třetí dnes v 07:32
Lehokola Homebuilders lehokol 13 dnes v 00:36
Elektrokola šlapání bez řetězu včera v 23:21
Technické rady Brzdy včera v 22:50
Elektrokola LCD panel apache power včera v 21:51
Vyjížďky, srazy, akce Podzimní sraz Nakole včera v 19:15
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

189 cyklistů (8 přihlášených)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021