reklama

Vyvracíme mýty o elektrokolech: rozhodně nejsou jen pro lenochy!

Zastánci klasických kol by mohli říci, že „se nám tady rozmohl určitý nešvar“. Elektrokola se totiž v současné době začaly na ulicích objevovat jako houby po dešti. A stejně tak jako si velmi rychle našla hodně zastánců, objevili se také jejich odpůrci.

Negativní postoje však většinou pramení z nevědomosti. Proto je nyní na místě vyvrátit některé z mýtů, které se o kolech poháněných elektřinou tradují.

V čem spočívá jejich přínos?

Elektrokola na rozdíl od klasických kol disponují baterií zabudovanou v rámu kola. Při zapnutí elektrického pohonu dochází k doplňování síly, kterou vynaložíte u šlapání. Díky tomu tedy šlapete lehčeji, volněji, ale přitom máte pořád vysokou rychlost. Sílu pohonu si navíc můžete nastavit, jelikož elektrokola disponují několika stupni – od těch nejslabších, které sotva pocítíte, až po ty silné, kdy se vám zdá, že nemusíte téměř vůbec zabírat.

Jízda na těchto kolech však nikdy není o tom, že byste vůbec nešlapali. Aby vám elektrický pohon pomáhal, musíte vždycky šlapat. Samozřejmě je potřeba kontrolovat hladinu nabití baterie, a pokud je před vámi delší cesta, vyplatí se ji předem dobít.

V současné době je na trhu nepřeberné množství typů elektrokol, která mají baterie se schopností rekuperace, tedy postupným dobíjením během rychlé jízdy. Díky tomu a také díky rychlému nabíjení se elektrokola stala vhodným prostředkem i při jízdě na dlouhé tratě.

Elektrokola nepatří jen do měst!

Sportovně založení lidé odsuzovali možnost využití těchto kol jen ve městech, a to kvůli možnostem nabíjení.

Toto však již dávno není pravdou, nabíjecí stanice vhodné pro elektrokola nyní naleznete na mnoha místech, u kulturních památek, obchodních domů a pravidelně se instalují i v různých horských oblastech. Například v Beskydech jsou nabíjecí stanice na elektrokola nainstalovány již několik let. V podstatě platí, že nabíjecí stanici naleznete všude tam, kde se vyskytují i stojany na klasická kola.

K jejich rozšířenému využití rozhodně přispěl i fakt, že již neváží tolik. Nejlevnější elektrokola sice stále obsahují těžkou, olověnou baterii, která váhu kola dostane až nad solidních 40 kg, daleko rozšířenější variantou jsou lithiové baterie, které váží do 30 kilo a tím pádem nabízejí snadnější manipulaci a menší dřinu při rozjezdu do kopce.

Elektrokola jako přepravní prostředek pro důchodce? Nesmysl

Právě díky své odlehčené konstrukci a možnosti zdolávat i náročnější úseky neplatí mýtus, že jsou tato kola vhodná jen pro důchodce a líné jedince. Naopak!

Nikde není psáno, že motor musí být zapnutý po celou dobu jízdy. Pokud se jezdec rozhodne mít jej vypnutý, může cestu absolvovat stejně jako na horském kole, kdy si náročnost reguluje jen klasickými převody.

Navíc, díky rekuperaci, která dokáže kolo během jízdy dobíjet, se mohou sportovci vydávat na daleko delší a náročnější trasy, než by si s horským kolem troufli. O tom vypovídá také fakt, že je lze dělit do několika kategorií.

Mezi klasické typy patří městská elektrokola, která urychlí váš pohyb ve městech a ulehčí vám cestu tak, abyste do práce či do školy nepřijeli celí zadýchání. Pro sportovní duše jsou vhodná sportovní, horská či treková elektrokola. Díky nízké hmotnosti se s nimi jednoduše manipuluje a pomáhají zdolávat ty nejnáročnější kop­ce.

Při výběru se lze navíc dívat na takové parametry, jako je délka dojezdu, již zmiňovaná rekuperace nebo třeba středový pohon, se kterým dosáhnete vyšší rychlosti.

Trh myslí také na lidi se ztíženými možnostmi pohybu. Konstrukce se sníženým nástupem je vhodná pro všechny, kteří mají zdravotní problémy, přesto se ale jízdy na kole nechtějí tak úplně vzdát.

Elektrokolo doplňuje osobitý styl

Díky existenci těchto kol lze říci, že se rozšířil okruh lidí, kteří se na kole vydávají do práce. Pro mnohé z nás sice není problém obléct se do sportovního oblečení a vyrazit na nákup, pokud však máte v práci určitý dress code, nemůžete do práce přijet zpocení z jízdy na kole. A díky tomu, že se elektrokola vyrábějí i v elegantním stylu, na nich nebude vypadat nepatřičně ani jezdec s kravatou.

Při náročnějším výšlapu však platí, že byste se měli vybavit odpovídajícím oblečením. Kvalitní sportovní oblečení vhodné i do chladnějšího počasí nabízí Lidl leták příští týden za velmi příznivé ceny. Při nakupování je dobré zaměřit se na kvalitní kalhoty s výstelkou, které usnadní dlouhé sezení v sedle, a triko s kapsami na zádech, které jsou při jízdě velmi praktické a bezpečné.

Rozhodně lze očekávat, že elektrokola z našich cest jen tak nevymizí, naopak, tato oblast nabízí ještě další možnosti rozvoje. Můžeme se tedy jen těšit na to, jaké zajímavé vychytávky si pro nás výrobci v příštích letech připraví.

- inzerce -, 23.11.2020
Blogy

Smutná cesta do Prahy

 ()
Trvalo mně dlouhých půl roku, než jsem sedl ke kompu a rozhodl se podělit s vámi o moji nejhorší cyklistickou příhodu. A předem varuji! Pokud máte rádi příběhy se šťatným koncem, tak raději nečtěte dál. Tohle opravdu šťastný konec nemá. Ale já se z toho pořád ještě potřebuji vymluvit. Druhého…
Stanley58 | 04.01.2021

Jak nabíjet elektroniku na dálkových cestách

 ()
Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s dobíjením vybavení, když člověk cestuje tisíce kilometrů napříč světem na kole. Miluji totiž cyklistiku (dálkovou a MTB) i technologie. Založil jsem již v roce 2010 úspěšný eshop s akumulátory, takže o nich vím velice hodně z mé "laboratoře". Závěrem…
failnomore | 10.12.2020

Cesta k pramenům

 ()
Nápadů na různé cyklovýlety, cyklotoulky a jiné cesty v sedle dvoukolého oře nosím v hlavě plný pytel. Každý rok přes jaro a léto z něj něco vyberu, trochu vyprázdním a v zimě zas doplním, takže se nebojím, že by byl někdy prázdný. Nejmíň do smrti mám pořád kam vyrážet - a pak? Nejspíš ten…
JohnyB | 05.11.2020

Přesmykač pro Favorita, třípřevodník a indexové řazení

 ()
Na mém Favoritu se mi po 20 až 30 letech probrousila kladka presmykače na straně co shazuje řetěz z větších převodníků na menší. Je to vidět na fotografiích. Kus kladky v nejhořejší části, co strhává řetěz z největšího převodníku schází, zbytek je zbroušen na fólii, která se dá ohýbat prstem a…
Brahma | 18.10.2020

Jižní Morava na kole v turistickém duchu

 ()
Na jižní Moravě byl na kole téměř každý z nás – pohodová krajina s novomlýnskými nádržemi, výhledem na vinohrady, mnoha sklípky a Pavlovskými vrchy v pozadí. A mnoho spíše pohodových cyklostezek všude okolo. Ano, na jižní Moravě už jsem na kole byl, ale klasickým způsobem s bývalou přítelkyní,…
Ladulak | 15.10.2020

O čem se mluví:

NEcyklo Covid - 44 dnes v 22:12
Trénink a zdraví Co vás zaujalo 232 dnes v 22:09
Cestování na kole Co letos? dnes v 21:43
NEcyklo Nejlepší vtip 45. dnes v 19:34
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

216 cyklistů (18 přihlášených)

Smutná cesta do Prahy

Trvalo mně dlouhých půl roku, než jsem sedl ke kompu a rozhodl se podělit s vámi o moji nejhorší…
Stanley58 | 04.01.2021

Jak nabíjet elektroniku na dálkových cestách

Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s dobíjením vybavení, když člověk cestuje tisíce kilometrů napříč…
failnomore | 10.12.2020

Cesta k pramenům

Nápadů na různé cyklovýlety, cyklotoulky a jiné cesty v sedle dvoukolého oře nosím v hlavě plný pytel. Každý…
JohnyB | 05.11.2020