reklama

Z hor až k vinicím: na kole po Itálii 4x jinak

Poznávat Itálii ze sedla svého kola je jedinečný zážitek. Proč? Každý její kout je úplně jiný a cyklotrasy různorodé. I proto si dovolenou v Itálii na kole může užít milovník náročných stezek, ale i ten, kdo chce zažít pohodovou aktivní dovolenou spojenou s obdivováním dlouhých vinic a skvělého jídla. Vydejte se Itálii projet od severu po jih.

Jižní Tyrolsko

Kvalitní asfaltové cesty, ze kterých můžete obdivovat toulavé krávy na loukách, dřevěné domy i Alpy v pozadí. Takové je Jižní Tyrolsko. Náročností cyklotras pro každého.

Na trase „Via Claudia Augusta" vedoucí z Německa až do Benátek se doporučujeme projet po úseku z Reschenského průsmyku do lázeňského městečka Merana. Jde o jednu z vůbec nejkrásnějších částí celé stezky. Ta vede skrz jablečné sady, středověké vesnice a ve stálé přítomnosti vysokých štítů hor. Další pohodové cyklostezky s méně našlapanými výškovými metry se dočkáte podél řeky Drávy, která je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Lago di Garda

Cykloturismus patří u gardského jezera k populárnímu vyžití. Proto není problém ani vypůjčit si kolo až místě. Severní cíp jezera Lago di Garda nabízí nejkrásnější výhledy. Právě odtud si můžete naplánovat trasu údolím řeky Sarca. Jedná se o středně náročný okruh, který započnete u jezera a po cyklostezce vyjedete do nejvyššího bodu ve vesnici Tenno. Cestou se určitě zajeďte podívat na vodopád a jeskyni Parco Grotta Cascata Varone. Z Tenna na vás čeká sjezd do města Arco a odtud stoupání ke středověkému hradu Drena. Údolím přes město Bolognano se dostanete zpět do výchozího bodu, kde zakončíte svůj 61 kilometrový o­kruh.

Pokud se v souvislosti s cyklotrasami v Itálii o nějaké mluví, pak je to očekávaná stezka „Garda by Bike" vedoucí 140 kilometrů podél jezera ve výšce 60 metrů nad vodou. Má jít o nejkrásnější cyklostezku Evropy, která bude spojovat hned tři italské regiony – Lombardii, Veneto a Trento. Tato zážitková jízda představí jezero, hory i okolní malé vesničky z nové perspektivy. Kromě vyhlídkových částí trasy si na své přijdou i cyklisté, kteří vyhledávají stoupání a náročnější úseky. Vyzkoušet ji budete moct v roce 2021.

Dolomity

Nejvyšší korálové útesy světa jsou od roku 2009 zařazeny na seznam UNESCO. Kromě toho v Dolomitech svítí slunce 300 dní v roce. To je důvod, proč považujeme Dolomity za horský poklad pro cyklovýlety jako dělaný. 

Zkušení dobrodruzi toužící po náročných trasách, za které se jim dostane odměn v podobě zážitků a výhledů, by neměli minout stezku Sella Ronda. Ta jde zdolat na horském kole přes sjezdovky i lesní cesty vedoucí skrz 4 horské průsmyky. Trasa měří 55 kilometrů a vyšlápnete si zde 1020 výškových metrů. Po započtení využitých lanovek se metry zvednou na 3370 metrů. Sella Rondu zvládnete i po silnici. Na téměř 51 kilometrů dlouhém okruhu a v objetí dolomitských skal. 

Toskánsko

Krásu Toskánska určitě znáte z fotografií. V reálu je tato oblast snad ještě krásnější, zvláště pokud ji navštívíte na jaře či na podzim, kdy je tu minimum turistů. A co to znamená pro cyklisty? Že budete na svých výletech projíždět krajem cypřišů, středověkých měst, vinohradů, olivových hájů i rozlehlých usedlostí. Už teď si můžete být jisti, že půjde o aktivní dovolenou plnou parádních scenérií, jídla, kultury a vína.

Břehy řeky Arno, v okolí renesanční Florencie, nabízí velké množství cyklostezek, z nichž vás některé zavedou do známých měst jako je například Pisa. Pokud toužíte své cesty spojit s dovolenou u moře, doporučujeme trasu „Moncenisio variant", která vede z kraje Piemont k samotnému pobřeží. Odtud pak není problém pokračovat podél moře až k vesnicím Cinque Terre, které jsou zapsané na seznamu památek UNESCO a zároveň patří k vyhledávaným výletním místům. 

- inzerce -, 12.11.2019
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)

Lago di Garda: Ráj na horském kole MTB

Itálie
30.05.2020 - 9 dní
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Victoria)

Dolomity a Drávská cyklostezka

Itálie
01.06.2020 - 4 dny
cyklistický
Autobusem
6 831 Kč
 (Josef Křetinský, CK Frčíme)

Sardinie na kole

Itálie
03.06.2020 - 10 dní
cyklistický
Autobusem
13 400 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
Do vaší knihovny

Tam, kde cesty končí

Michal Pavlata
Nejkrásnější alpské výjezdy a sjezdyRakousko / Německo / Švýcarsko / Itálie / Lichtenštejnsko Motto: Každý kopec má vlastní příběh,…
299 Kč

Poutnický deník

Jiří Bouda
Tři velké cesty po Evropě na kole
OD SVATÉHO MATĚJE V PRAZE KE SVATÉMU JAKUBU V SANTIAGU DE COMPOSTELA (2003) CESTA ZPÁTKY - Z LISABONU DO PRAHY (2006) JAK JSEM…
398 Kč
Blogy

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

 ()
To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje se to Route des Grandes Alpes, a jde o slavnou silnici vedoucí napříč francouzskými Alpami. Oficiálně začíná u Ženevského jezera, vine se skrz hory poblíž italské hranice, kde překonává šest…
Peggy | 26.02.2020

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

 ()
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku. HMS chtěla původně jet obráceně, ale akceptovala můj návrh, že je lepší vyjet z domova vlakem a po svých se pak vrátit, než někde poslední den stíhat vlak. A…
radka | 14.02.2020

Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

 ()
Oberalppass (2046 m n. m.) tak tam končí naše cesta podél Rýna. Nebude to žádné dlouhé psaní, asi tak jako nám trval výjezd do sedla. Ráno jsme stáli on the road ještě dřív, než se objevili první motorkáři, a za dvě hodinky jsme byli nahoře. Překvapilo nás ta snadnost, taková rozehřívačka po ránu,…
Peggy | 14.02.2020

O čem se mluví:

Lehokola Tak jsem viděl lehokolo VII. včera v 23:11
NEcyklo COVID - 24 včera v 22:52
Vyjížďky, srazy, akce K24? včera v 22:41
Technické rady Favorit 1955 včera v 22:41
Energie na cestách včera v 22:36
Lehokola Tak jsem neviděl kolo. včera v 22:18
Homebuilders lehokol 12 včera v 22:01
NEcyklo Pobavilo, potěšilo 159 včera v 21:53
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

282 cyklistů (8 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020