reklama

Možnosti odstraňování chloupků u mužů

Závodní cyklistika vyžaduje poctivou přípravu před každým závodem. Často k tomu patří i odstraňování chloupků, které má několik důvodů a nejlépe by vám je vysvětlili samotní sportovci. Jaké ale mají muži cyklisti možnosti odstraňování chloupků na těle?

Klasické holení žiletkou

Asi nejčastější metodou, po které závodní cyklisté sáhnout, je klasická žiletka. Je to zejména proto, že práce s ní je velmi rychlá a jsou viditelné okamžité výsledky. Zároveň je tato metoda nejméně časově a zdá se, že i finančně náročná, a pokožka je vždy dokonale hladká. Po žiletce na pokožce nezůstávají žádné chloupky. Nevýhodou této metody je jednoznačně krátkodobost těchto výsledků. Oholená pokožka žiletkou vydrží opravdu hladká přibližně dva dny. Pak je nutné holení opakovat, což není vždy zcela žádoucí.

Vytrhávání epilátorem nebo voskem

Další a o něco bolestivější cestou, jak se zbavit chloupků, je vytrhávání. Největší výhodou vytrhávání chloupků jsou dlouhodobější výsledky. I když je to u každého jinak, tak minimálně týden nebudete muset sáhnout po žiletce ani žádném jiném nástroji pro odstraňování chloupků. Největší nevýhodou této metody je bolestivost při samotném vytrhávání chloupků. Zároveň častěji dochází k zarůstání chloupků, kterému se ale dá zamezit například pravidelným peelingem.

Epilátor

Epilaci mohou i muži provádět pomocí epilátoru. S ohledem na to, že není na trhu mnoho epilátorů určených pro muže, mohou používat ty pro ženy, protože pánské epilátory se od nich liší pouze barevným provedením. Další variantou je epilace voskem, která je velmi rychlá, ale je nutné kvůli ní navštívit kosmetický salón.

Možností je více

Pro vrcholové cyklisty existuje několik možností, jak se zbavit chloupků, které jim při závodech na těle vadí. Záleží jen od požadavků na dlouhodobost výsledků a také finanční dostupnost dané metody.

Andrea Ivaničová, www.holime.cz, 13.05.2019
Blogy

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

 ()
Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou vzdálenost. Stezka se táhne téměř 200 kilometrů od okraje ledovce poblíž Kangerlussuaqu k rybářskému městečku Sisimiut na západním pobřeží. V závislosti na kondici a počasí její překonání…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

 ()
Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla těžká podpultovka a já jsem se najednou, v době rané dospělosti, stal majitelem světle hnědého turistického kola Eska, s vlaštovkovými řídítky, jednotalířem a asi pětikolečkem. Bylo to úplně…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

 ()
Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě slouží tak, jak mají, vyhýbáme se elektrokolům velkým obloukem. Ke sportu samozřejmě vedeme i naše děti a posledních pár let dokonce vnoučata, která dostala první dětská kola. Při jedné…
Narator | 05.06.2020

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

O čem se mluví:

NEcyklo Pobavilo, potěšilo 160 dnes v 11:26
Bezpečnost na kole Bezpečný boční odstup 1,5m v legislativě dnes v 11:19
NEcyklo Co vás zaujalo 227. dnes v 10:01
Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 95 dnes v 08:40
Elektrokola Vyskladanie batérie - balancér dnes v 08:15
NEcyklo Francouzský tisk 6 dnes v 07:45
Ostatní – cyklo Unašeč mezipřevodu dnes v 06:30
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

255 cyklistů (12 přihlášených)

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě…
Narator | 05.06.2020