reklama

Projeďte Českou republiku na kole

Rádi poznáváte historická města, památky a přírodu ze sedla kola? Využijte v létě krásných teplých dnů a vydejte se na cyklodovolenou po České republice. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na místa, která stojí za to vidět.

Cyklostezka Ohře

Velmi oblíbenou je jízda po cyklostezce Ohře, která je vedena podél této řeky. Jedná se o lehkou trasu bez většího převýšení. Výjimkou je pouze část u obce Rokle, kde je úsek se spádovým rozdílem.

Cyklostezka navazuje na Valdštejnovu cyklostezku v Bavorsku a je značená číslem 6. Z Chebu se vydáte 35 km dlouhou trasou, která vede přes Kynšperk nad Ohří do Sokolova. První část (z Chebu do Mostova) je zcela rovinatá, takže je vhodná i pro ty nejmenší děti. V Mostově se pak dá odbočit k romantickému zámku, kde rovněž sídlí hotel a muzeum porcelánu.

Za Mostovem vás čeká první stoupání a klesání a za Kynšperkem nad Ohří budete projíždět krásným rovinatým úsekem podél železniční trati. Za Dasnicemi čeká největší stoupání v délce asi 500 metrů. Cyklostezka pak pokračuje do Sokolova a Karlových Varů.

Cyklojízda krajinou

Tip: Vydáváte-li se na cyklodovolenou s dětmi, doporučujeme využít levné chaty v Karlovarském kraji, kde dobijete se svými ratolestmi baterky a vychutnáte si ještě více místní přírodu.

Stezky v krásné Šumavě

Šumava a předhůří láká nejen pěší, ale i cyklonávštěvníky na svou nedotčenou přírodu. V Národním parku Šumava se nabízí hned několik udržovaných stezek. Pro cyklisty je atraktivní například Hamerské údolí, okolí nádrže Lipno, Černé a Čertovo jezero. Nedaleko Černého jezera pak můžete ještě navštívit Bílý vodopád, který je nejvyšším vodopádem na Šumavě.

Cyklostezky na Lysou horu a Radhošť

Máte v plánu vydat se na severovýchodní Moravu? Pak krásné cyklistické stezky nabízejí Beskydy. Nejlepší trasy jsou ty na Lysou horu, což je nejvyšší vrchol Beskyd, a Radhošť, který patří k jejich nejznámějším vrcholům.

Nejlepší trasy ve Středočeském kraji

Nejlepší trasy pro cyklisty, preferující rovinatý terén, vedou ve Středočeském kraji podél známých řek Labe, Vltavy a Berounky. Další zajímavou stezku nabízí oblast mezi Rakovníkem a Křivoklátem – tzv. Greenway Berounka-Střela.

Patříte-li k milovníkům kopců, nabízí se stezky v jihozápadní části Středočeského kraje, konkrétně Brdy, což je lesnatá vrchovina, která je protkaná zpevněnými cestami. Hezké přírodní scenérie a rozhledy nabízí Vltavské cyklistické stezky ve Středním Povltaví a na Sedlčansku. Krásné trasy, které vedou přes Hornopožárské lesy a Voděradské bučiny, najdete v Posázaví a Ladově kraji.

Města, která nabízejí zajímavé cyklotrasy:

  • Mělník (terasa pod Zámkem) – z Mělníka pak můžete dále pokračovat do Kokořínska, podél Labe na sever, nebo podél Hořínského kanálu a Vltavy na jih.
  • Poděbrady – toto město s lázněmi nabízí cyklostezky, zámek, parky či jezero, které stojí navštívit především na jaře nebo na podzim.
- inzerce -, 11.12.2018
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)

Český ráj na kole

Česko
30.04.2020 - 4 dny
cyklistický
Autobusem
4 640 Kč
Do vaší knihovny

Na kole ke hvězdám

Jiří Grygar a kol.
Průvodce po hvězdárnách a planetáriích
Co to je EBICYKL Tipy na týdenní cykloputování Průvodce po hvězdárnách a planetáriích Astrofyzika RNDr. Jiří Grygara, CSc. není třeba…
349 Kč

Cyklotoulky s dětmi, vozíkem a nočníkem

Markéta Hroudová a Luděk Zigáček
Po cyklostezce ODRA-NISA k moři na Rujanu a Polskem zpět domů
První knižní přiblížení krásné, ale lehce opomíjené dálkové cyklostezky lemující hraniční řeky mezi Německem a Polskem. Tento cestopis…
259 Kč
Blogy

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po souběžně vedené železnici přehnala krásná nová souprava osobního vlaku. A hned jsem si odpověděl. Protože ještě vloni tady jezdili klasické vagony a nastupovat do vlaku s kolem po schůdkách…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

 ()
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících, prostě staré zážitky vytlačí nové, z paměti se vytrácí detaily a zůstane jen něco jako „pocit".A tím pocitem z posledních etap je zklamání, únava, bolest a…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

 ()
Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i zajíc, který vyskočil z pole před autem. Teplota neklesá pod třicítku ani po čtvrté hodině - ideální jet se tak akorát smočit někam k rybníku, ale to víte, kolo je kolo. Už cestou z práce…
JohnyB | 18.09.2019

Znova ve Vysokých Tatrách na kole i pěšky 2019

 ()
Stejné výchozí místo jako vloni, ne že bychom neradi objevovali nové lokality, ale když se nám někde líbí, rádi se tam vracíme. Náš loňský pokoj s terasou a výhledem na kostel v Nové Lesné je volný přesně začátkem srpna, kdy potřebujeme odjet z města a konečně přestat bušit celé dny do klávesnice,…
HMS | 02.09.2019

Miladatlon 2019 - skoro na bedně

 ()
Oproti loňsku jsem letos moc závodů nestihl, triatlonů bylo jen pár a zatím žádný kvadriatlon. Zkoušet závodit na inlinech se mi po nedávném přistání na asfaltu moc nechtělo a tak zbývala možnost vyrazit do Ústí nad Labem na závod Miladatlon. Trasa 500 m plavání, 2 km pádlování, 20 km kolo a 5 km…
Jrr | 01.09.2019

O čem se mluví:

NEcyklo Co vás zaujalo 219. před 4 minutami
Ostatní – cyklo Co vy na to? dnes v 14:35
Vyjížďky, srazy, akce Nepetche XVI. dnes v 06:51
Technické rady Nákladní vozík za kolo včera v 12:19
NEcyklo Nejlepší vtip 42. 09.12.2019
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (17 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019