reklama

Na kolo i v zimě? Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů

I v zimě si můžete užít svůj oblíbený sport, aniž byste na kole mrzli. A nemusíte zrovna létat na jiný kontinent. Ostrovy ve Středozemním moři nabízejí nádhernou krajinu pro příjemné výlety a vyjížďky bez přemíry cyklistů a dalších turistů, kteří se sem vydávají v létě.

Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Foto: Srovnejto.cz

Sjednejte si výhodné cestovní pojištění přes online srovnávač a vyrazte letos na španělskou Mallorku nebo francouzskou Korsiku za horami i za mořem.

Mallorkou po Ecovies

Dovolenou na ostrově si každý může přizpůsobit podle svého. Pokud plánujete delší dovolenou a jste dobrodružnější povahy, můžete se na Mallorku i na Korsiku vydat autem. Cesta trvá zhruba dva dny a na ostrov vás dopraví pravidelný trajekt. Letadlem jste v Palma de Mallorca za 2 a půl hodiny, ale musíte počítat s tím, že si připlatíte za přepravu kola letadlem a následně z letiště do místa ubytování. Jinou možností je zaplatit si zájezd a nechat se o plánování postarat cestovní kancelář. Kolo si případně můžete zapůjčit i sami přímo na ostrově.

A proč je Mallorca tak oblíbenou cyklistickou destinací? Celý ostrov je protkán sítí kvalitních silnic a silniček, které jsou rájem pro silniční cyklisty, a zároveň nabízí rozmanité terény pro zkušené i rekreační jezdce. Pokud vám jde o náročnější sportovní výkon, můžete rovnou zamířit na hornaté jihozápadní nebo naopak na severovýchodní pobřeží. Na jihovýchodním pobřeží zase najdete příjemné a velmi klidné trasy.

Na Mallorce nebudete mít problém si díky velké nabídce průvodců a map naplánovat rozmanité trasy a orientovat se na nich. Všechny cyklotrasy jsou totiž mimo jiné lemované dřevěnými cedulemi Ecovies, které vám vždycky ukážou směr. Vyrážet na výlety můžete z mnoha destinací, jakými jsou na západě např. Andratx, Sóller, Pollença nebo Lluc, na severovýchodě Arta. Na jihovýchodním cípu ostrova je nejlepším výchozím bodem Felanitx, ze kterého se dá vyjet na Sant Salvador s nádherným výhledem po okolí, a s pomocí další dopravy i na Puig de Randa, o deset metrů nižší vrchol, který nicméně nabízí podobně krásné panorama okolní krajiny.

Dovolenou se nabízí uzavřít procházkou po historickém centru hlavního města, návštěvou katedrály, královského paláce nebo třeba musea moderního umění Es Baluard. Ochutnat vše španělsky (nebo spíše přesněji katalánsky) typické od ústřic, přes nejrůznější tapas, až po místní olivy a mandle můžete na tržišti Mercat de L´Olivar.

Korsika nabízí náročné terény

Francouzský autonomní ostrov a rodiště Napoleona Bonaparte, Korsika, je cyklistickým rájem pro náročné a zkušené jezdce. Korsice je vlastní unikátní, místy drsná atmosféra daná historií i horskými podmínkami, jež je hlavním lákadlem turistů, kteří chtějí zažít dovolenou v jedinečné krajině, kde se střetá moře s téměř třítisícovými vrcholy.

Na Korsice můžete strávit delší dobu a celý ostrov objet, nebo se vydat středozemím z přístavního města Bastia, přes město Corte, odkud máte na dosah nejvyšší vrchol Korsiky – Monte Cinto. Zpátky na pevninu vás pak přepraví opět trajekt, tentokrát z Ajaccia, které je největším a neoficiálním hlavním městem Korsiky.

I kvůli většímu převýšení je na Korsice chladnější počasí než například na Mallorce, stále je však zimní období příjemnou alternativou k rozpálenému asfaltu uprostřed léta. Pozor je třeba také dávat na častější výskyt volně se pohybujících zvířat, jak hospodářských, tak divokých.

Nezapomínejte proto při plánování cyklistické dovolené ani na cestovní pojištění, které se na těchto ostrovech může obzvlášť hodit. Portál zaměřený na cestovní pojištění se nazývá Srovnejto.cz a pro jeho využití, zjištění a objednání nejvýhodnější nabídky cestovka klikněte zde.

Dalším portálem, který se cestovnímu pojištění věnuje, je srovnávač epojisteni.cz, stejně jako v případě Srovnejta máte vyřízeno do dvou minut bez nutnosti kamkoliv chodit. Vše přijde do mailu, takže objednávku můžete provést klidně i na letišti. Dovolenou si užijete mnohem více, pokud víte, že jste připraveni na všechno.

- inzerce -, 20.12.2017
Blogy

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

 ()
Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním směrem, takže tak akorát pro ranní rozcvičku a naopak protažení po práci (kdo sedí v práci za počítačem, určitě chápe). Musím říct, že jsem zjistil, že mi právě jízda na kole dává dobrý pocit…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

 ()
Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v nedohlednu a přitom já měl už takovou chuť vyrazit na nějaký závod. Sedl jsem tedy k počítači a ponořil se do hlubin internetu. A tu jsem ho objevil! Rudoušovo bloudění - zimní orientační závod.…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

 ()
Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já? A máte už své kolo připraveno? Jsem ten typ cyklisty, který jezdí na kole až do začátku zimy, ale na konci sezóny si už kolo nepřipravím na jaro. Prostě ho umyju, doma zaparkuju a seřízení…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

 ()
Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili jsme téma. Ve zvědavosti, co na to řeknou. „To bývalo. Teď už prý spolu zase nekamarádíme," odpověděli s úsměvem. Vypadali, že je jim to jedno. Starosti měli úplně jiné. Tak trochu jsme…
Peggy | 01.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (4.)

 ()
Do Ruska Dvacátý pátý den cesty jsme navečer přijeli na ruské hranice. Měli jsme za sebou přesně 2000 ujetých kilometrů, z toho přes Bělorusko jich bylo 900.Věděli jsme, že mezi Ruskem a Běloruskem by měly hranice být otevřené, což umožnila vzájemná dohoda, resp. konfederační rusko-běloruské…
Peggy | 15.02.2018

O čem se mluví:

Cestování na kole Na těžko to jde těžko.... před 3 minutami
Elektrokola EASYBIKE z AUTOKELLY dnes v 19:04
NEcyklo Pobavilo - potěšilo 138. dnes v 17:39
MTB a krosová kola Lehokolista uvažuje o MTB :-) dnes v 17:13
NEcyklo Zaujalo 190 dnes v 16:59
Elektrokola Elektrokola Cruissis dnes v 15:29
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (25 přihlášených)

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018