reklama

Na kolo i v zimě? Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů

I v zimě si můžete užít svůj oblíbený sport, aniž byste na kole mrzli. A nemusíte zrovna létat na jiný kontinent. Ostrovy ve Středozemním moři nabízejí nádhernou krajinu pro příjemné výlety a vyjížďky bez přemíry cyklistů a dalších turistů, kteří se sem vydávají v létě.

Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Foto: Srovnejto.cz

Sjednejte si výhodné cestovní pojištění přes online srovnávač a vyrazte letos na španělskou Mallorku nebo francouzskou Korsiku za horami i za mořem.

Mallorkou po Ecovies

Dovolenou na ostrově si každý může přizpůsobit podle svého. Pokud plánujete delší dovolenou a jste dobrodružnější povahy, můžete se na Mallorku i na Korsiku vydat autem. Cesta trvá zhruba dva dny a na ostrov vás dopraví pravidelný trajekt. Letadlem jste v Palma de Mallorca za 2 a půl hodiny, ale musíte počítat s tím, že si připlatíte za přepravu kola letadlem a následně z letiště do místa ubytování. Jinou možností je zaplatit si zájezd a nechat se o plánování postarat cestovní kancelář. Kolo si případně můžete zapůjčit i sami přímo na ostrově.

A proč je Mallorca tak oblíbenou cyklistickou destinací? Celý ostrov je protkán sítí kvalitních silnic a silniček, které jsou rájem pro silniční cyklisty, a zároveň nabízí rozmanité terény pro zkušené i rekreační jezdce. Pokud vám jde o náročnější sportovní výkon, můžete rovnou zamířit na hornaté jihozápadní nebo naopak na severovýchodní pobřeží. Na jihovýchodním pobřeží zase najdete příjemné a velmi klidné trasy.

Na Mallorce nebudete mít problém si díky velké nabídce průvodců a map naplánovat rozmanité trasy a orientovat se na nich. Všechny cyklotrasy jsou totiž mimo jiné lemované dřevěnými cedulemi Ecovies, které vám vždycky ukážou směr. Vyrážet na výlety můžete z mnoha destinací, jakými jsou na západě např. Andratx, Sóller, Pollença nebo Lluc, na severovýchodě Arta. Na jihovýchodním cípu ostrova je nejlepším výchozím bodem Felanitx, ze kterého se dá vyjet na Sant Salvador s nádherným výhledem po okolí, a s pomocí další dopravy i na Puig de Randa, o deset metrů nižší vrchol, který nicméně nabízí podobně krásné panorama okolní krajiny.

Dovolenou se nabízí uzavřít procházkou po historickém centru hlavního města, návštěvou katedrály, královského paláce nebo třeba musea moderního umění Es Baluard. Ochutnat vše španělsky (nebo spíše přesněji katalánsky) typické od ústřic, přes nejrůznější tapas, až po místní olivy a mandle můžete na tržišti Mercat de L´Olivar.

Korsika nabízí náročné terény

Francouzský autonomní ostrov a rodiště Napoleona Bonaparte, Korsika, je cyklistickým rájem pro náročné a zkušené jezdce. Korsice je vlastní unikátní, místy drsná atmosféra daná historií i horskými podmínkami, jež je hlavním lákadlem turistů, kteří chtějí zažít dovolenou v jedinečné krajině, kde se střetá moře s téměř třítisícovými vrcholy.

Na Korsice můžete strávit delší dobu a celý ostrov objet, nebo se vydat středozemím z přístavního města Bastia, přes město Corte, odkud máte na dosah nejvyšší vrchol Korsiky – Monte Cinto. Zpátky na pevninu vás pak přepraví opět trajekt, tentokrát z Ajaccia, které je největším a neoficiálním hlavním městem Korsiky.

I kvůli většímu převýšení je na Korsice chladnější počasí než například na Mallorce, stále je však zimní období příjemnou alternativou k rozpálenému asfaltu uprostřed léta. Pozor je třeba také dávat na častější výskyt volně se pohybujících zvířat, jak hospodářských, tak divokých.

Nezapomínejte proto při plánování cyklistické dovolené ani na cestovní pojištění, které se na těchto ostrovech může obzvlášť hodit. Portál zaměřený na cestovní pojištění se nazývá Srovnejto.cz a pro jeho využití, zjištění a objednání nejvýhodnější nabídky cestovka klikněte zde.

Dalším portálem, který se cestovnímu pojištění věnuje, je srovnávač epojisteni.cz, stejně jako v případě Srovnejta máte vyřízeno do dvou minut bez nutnosti kamkoliv chodit. Vše přijde do mailu, takže objednávku můžete provést klidně i na letišti. Dovolenou si užijete mnohem více, pokud víte, že jste připraveni na všechno.

- inzerce -, 20.12.2017
Blogy

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

 ()
část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s plánem letní dovolené. Víťa (11 let) a Šárka (9 let). Začíná být čím dál těžší je pro něco nadchnout. Jenomže už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Tentokrát…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

 ()
Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ. Krkonoše. Slovo vzbuzující respekt. Podhůří Krkonoš zní lépe. Ještě naplánovat trasu, která by byla schůdná pro Petru a logisticky zvládnutelná. Vlak taky nejede všude. Start je jasný. Zlínský…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

 ()
Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan. Počasí se tváří celkem příznivě, teplota dvanáct stupňů, nebe skoro jasné. V půl osmé opouštím rodné městečko sám a mám podivně dobrou náladu, jak už dlouho ne. Hlava čistá, prázdná, jako bych…
JohnyB | 14.12.2019

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po souběžně vedené železnici přehnala krásná nová souprava osobního vlaku. A hned jsem si odpověděl. Protože ještě vloni tady jezdili klasické vagony a nastupovat do vlaku s kolem po schůdkách…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

 ()
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících, prostě staré zážitky vytlačí nové, z paměti se vytrácí detaily a zůstane jen něco jako „pocit".A tím pocitem z posledních etap je zklamání, únava, bolest a…
Jindra8526 | 04.10.2019

O čem se mluví:

Elektrokola Elektrokola MTF zkušenosti a servis. před 2 minutami
Technické rady Nylonová plachtovina - kde ji sehnat? dnes v 05:28
Vyjížďky, srazy, akce Sraz lehokol Polsko dnes v 01:46
NEcyklo Radování ze sněhu 2019 - 2020 včera v 22:13
Cestování na kole Hamburg - Gdansk (Eurovelo 13) včera v 21:32
Fotohádanky Fotohádanky – Vánoce 2019 včera v 21:31
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

289 cyklistů (19 přihlášených)

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ.…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan.…
JohnyB | 14.12.2019