reklama

Na kolo i v zimě? Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů

I v zimě si můžete užít svůj oblíbený sport, aniž byste na kole mrzli. A nemusíte zrovna létat na jiný kontinent. Ostrovy ve Středozemním moři nabízejí nádhernou krajinu pro příjemné výlety a vyjížďky bez přemíry cyklistů a dalších turistů, kteří se sem vydávají v létě.

Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Foto: Srovnejto.cz

Sjednejte si výhodné cestovní pojištění přes online srovnávač a vyrazte letos na španělskou Mallorku nebo francouzskou Korsiku za horami i za mořem.

Mallorkou po Ecovies

Dovolenou na ostrově si každý může přizpůsobit podle svého. Pokud plánujete delší dovolenou a jste dobrodružnější povahy, můžete se na Mallorku i na Korsiku vydat autem. Cesta trvá zhruba dva dny a na ostrov vás dopraví pravidelný trajekt. Letadlem jste v Palma de Mallorca za 2 a půl hodiny, ale musíte počítat s tím, že si připlatíte za přepravu kola letadlem a následně z letiště do místa ubytování. Jinou možností je zaplatit si zájezd a nechat se o plánování postarat cestovní kancelář. Kolo si případně můžete zapůjčit i sami přímo na ostrově.

A proč je Mallorca tak oblíbenou cyklistickou destinací? Celý ostrov je protkán sítí kvalitních silnic a silniček, které jsou rájem pro silniční cyklisty, a zároveň nabízí rozmanité terény pro zkušené i rekreační jezdce. Pokud vám jde o náročnější sportovní výkon, můžete rovnou zamířit na hornaté jihozápadní nebo naopak na severovýchodní pobřeží. Na jihovýchodním pobřeží zase najdete příjemné a velmi klidné trasy.

Na Mallorce nebudete mít problém si díky velké nabídce průvodců a map naplánovat rozmanité trasy a orientovat se na nich. Všechny cyklotrasy jsou totiž mimo jiné lemované dřevěnými cedulemi Ecovies, které vám vždycky ukážou směr. Vyrážet na výlety můžete z mnoha destinací, jakými jsou na západě např. Andratx, Sóller, Pollença nebo Lluc, na severovýchodě Arta. Na jihovýchodním cípu ostrova je nejlepším výchozím bodem Felanitx, ze kterého se dá vyjet na Sant Salvador s nádherným výhledem po okolí, a s pomocí další dopravy i na Puig de Randa, o deset metrů nižší vrchol, který nicméně nabízí podobně krásné panorama okolní krajiny.

Dovolenou se nabízí uzavřít procházkou po historickém centru hlavního města, návštěvou katedrály, královského paláce nebo třeba musea moderního umění Es Baluard. Ochutnat vše španělsky (nebo spíše přesněji katalánsky) typické od ústřic, přes nejrůznější tapas, až po místní olivy a mandle můžete na tržišti Mercat de L´Olivar.

Korsika nabízí náročné terény

Francouzský autonomní ostrov a rodiště Napoleona Bonaparte, Korsika, je cyklistickým rájem pro náročné a zkušené jezdce. Korsice je vlastní unikátní, místy drsná atmosféra daná historií i horskými podmínkami, jež je hlavním lákadlem turistů, kteří chtějí zažít dovolenou v jedinečné krajině, kde se střetá moře s téměř třítisícovými vrcholy.

Na Korsice můžete strávit delší dobu a celý ostrov objet, nebo se vydat středozemím z přístavního města Bastia, přes město Corte, odkud máte na dosah nejvyšší vrchol Korsiky – Monte Cinto. Zpátky na pevninu vás pak přepraví opět trajekt, tentokrát z Ajaccia, které je největším a neoficiálním hlavním městem Korsiky.

I kvůli většímu převýšení je na Korsice chladnější počasí než například na Mallorce, stále je však zimní období příjemnou alternativou k rozpálenému asfaltu uprostřed léta. Pozor je třeba také dávat na častější výskyt volně se pohybujících zvířat, jak hospodářských, tak divokých.

Nezapomínejte proto při plánování cyklistické dovolené ani na cestovní pojištění, které se na těchto ostrovech může obzvlášť hodit. Portál zaměřený na cestovní pojištění se nazývá Srovnejto.cz a pro jeho využití, zjištění a objednání nejvýhodnější nabídky cestovka klikněte zde.

Dalším portálem, který se cestovnímu pojištění věnuje, je srovnávač epojisteni.cz, stejně jako v případě Srovnejta máte vyřízeno do dvou minut bez nutnosti kamkoliv chodit. Vše přijde do mailu, takže objednávku můžete provést klidně i na letišti. Dovolenou si užijete mnohem více, pokud víte, že jste připraveni na všechno.

- inzerce -, 20.12.2017
Blogy

Valíme na moravu - podruhé

 ()
Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z Klatovska jednou, dvakrát ročně vydáváme. Cesta autem dlouhá asi 250 kilometrů mi dlouho šrotovala v mozkových převodech, až jsem se jednou odhodlal a byla z toho parádní dvoudenní cesta s brašnami.…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

 ()
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá šanci si toho všimnout, ale na kole je to docela jiné. Krasoduchové by si na mě smlsli, neboť jsem opravdu zažíval pocity nefalšovaného a zarputilého xenofoba.…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

 ()
Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný čas, který se nabízel v tomto termínu mezi prací, hlídáním vnoučat, koček, domácími pracemi a pod... Jistě bychom vymysleli cestu Krkonošemi i na víc dní, jen bychom ji museli zase odkládat…
vlli2 | 29.07.2019

Být králem na cestě... 3. Do Bruselu

 ()
Ven z města světel zase podél kanálu, časně zrána. Na sever, nevábným předměstím Saint-Denis, kde by člověk nechtěl zůstat sám po setmění, tahle část Paříze opravdu za vidění moc nestojí. Naštěstí je neděle, všichni spí, jen u a tam se potácí nějaká postavička či skupinka, která má ještě noc a…
Jindra8526 | 28.07.2019

Být králem na cestě... 2. Do Paříže

 ()
Na snídani ve Strasbourgu je moc brzo, celé město ještě spí. Tady to umím, rovně, pak u mekáče doprava přes park a jsem u kanálu Marna-Rýn, který bude mojí navigací dalších 70 kilometrů. Trochu vystrašeně sleduji oblohu a čekám, kdy se nad obzorem vyloupne ten neúprosný, zářící tyran, ale „zatím…
Jindra8526 | 27.07.2019

O čem se mluví:

NEcyklo Pobavilo, potěšilo 152 dnes v 18:46
Co vás vytočilo 126 dnes v 18:34
Co vás zaujalo 214. dnes v 18:07
Mrtví diskuze dnes v 15:54
Technické rady vícekolečko - údržba, čistění, mazání dnes v 13:42
Komentáře k blogu Být králem na cestě... 1. Německo dnes v 13:19
Cestování na kole Itálií ve dvou a nadivoko (7/2019) dnes v 09:37
Technické rady Držák na mobil (navigace), napájení dnes v 09:22
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (23 přihlášených)

Valíme na moravu - podruhé

Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný…
vlli2 | 29.07.2019