reklama

Sport pro celou rodinu v Garda Trentino

Oblast Garda Trentino je tvořena severním břehem jezera Garda, největšího jezera v Itálii.

Mírné klima,středomořská vegetace a zelené hory odrážející se na hladině sytě modrého jezera dělají z této oblasti výborné místo pro dovolenou trávenou sportem na čerstvém vzduchu, plnou zábavy a zároveň odpočinku.

Trojúhelník stěžejních míst pro tuto oblast: Riva del Garda-Arco-Torbole je vhodným cílem pro celou rodinu tak, aby všichni její členové mohli provozovat outdoorové sporty.

Jedním z prostředků, jak nejlépe objevit Gardu s dětmi, je bezpochyby kolo.

KOLO

V oblasti je mnoho cyklistických stezek a tras vhodných také pro nejmenší. Stačí vyzbrojit se batůžkem, svačinou, láhví vody a hurá na kolo. Společně celá rodina s jedním jediným cílem: užívat si na čerstvém vzduchu! Jsou zde různé cesty, které se dají projet společně na kole. Je to například cesta u jezera Lago Bagattoli, různorodá zábavná stezka, kde se střídají úseky mírného stoupání a klesání s rovinatými úseky.

Jestliže ale chcete objevit tuto oblast spíše než na kole hezkými procházkami, nabízí se vám treking a ferraty vhodné pro rodiny.

TREKKING & FERRATY

Dlouhá chůze po vyznačených stezkách s batůžkem na zádech a někdy i se svačinou (pro ty delší trasy) je na Gardě typická svým jedinečným prostředím, neboť se zde prochází mezi skalami, horami, přes různé potoky a vodopády a okolo četných přírodních krás. Oblast Gardy v Trentinu je bohatá na různé typy biotopů, neporušené prostředí, kde se nachází specifické druhy rostlin a živočichů, což se líbí těm nejmenším. Děti se zde učí úctě k přírodě. Je zde mnoho značených a dobře zajištěných cest pro rodiny s dětmi, jako je například stezka Pevnosti Monte Brione, itinerář, který střídá přírodu s historií. Na této trase se nachází pevnosti z dob Rakouska-Uherska a jedinečná vegetace s chráněnými druhy rostlin.

A pro děti poněkud více aktivní – hurá na ferraty! Ferrata Rio Sallagoni je vhodná pro děti od 140 cm výšky a nabízí bezpečnou cestu pro celou rodinu. A pokud se necítíte dostatečně bezpečně, nemějte strach! V oblasti je k dispozici velké množství průvodců a profesionálů, kteří vás při těchto aktivitách doprovodí.

 HOROLEZECTVÍ

Oblast Garda Trentino je jako vytvořená pro horolezectví. Nachází se zde různé jištěné cesty na míru pro rodiny s dětmi tak, aby se daly absolvovat bez obav. Rodinná stěna San Martino, nová lezecká cesta Doss Pelá v Drena a nová oblast Massi delle Traole v Nagu jsou koncipované a určené pro všechny věkové skupiny včetně dětí. Je zde ale také mnoho dalších cest vhodných pro malé horolezce.

PLACHTĚNÍ, WINSURFING, POTÁPĚNÍ A SUP

Přibývá malých mořských vlků! Vodní aktivity pro děti na Gardě jsou opravdu nesčetné. Školy winsurfingu, potápění, pádlování a plachtění organizují kurzy pro nejmenší s veškerým vybavením, vhodným materiálem a programem právě pro děti. Svěřit se vodám jezera Garda je právě nejvyhledávanějším programem pro dovolenou na čerstvém vzduchu, doslova dovolené na vlnách.

CANYONING

Pro odrostlejší děti a odvážné rodiče je kaňoning ta pravá outodoorová aktivita u jezera Garda! Nebude vám chybět adrenalin a silné emoce! Tato aktivita je plná skoků a potápění se do vody, kaňoning nechává v úžasu děti i jejich rodiče. Kaňoning na Gardě je emoční zážitek prožitý společně s rodinou (pouze za asistence průvodce pro zajištění bezpečnosti při této sportovní aktivitě).

DOBRODRUŽNÝ PARK NA JEZEŘE GARDA: BUSATTE

Visuté liány, přechodové mosty, rovnovážné hry a …tuhnoucí krev v žilách! Dobrodružné parky jsou vhodným cílem pro rodinnou dovolenou. Dobrodružný park Busatte u jezera Garda Trentino dává příležitost odvážným dětem zažít nezapomenutelné prázdniny plné adrenalinu.

Je mnoho sportů pro rodiny s dětmi, jimž se na Gardě můžete věnovat. Proč si z nich tedy nevybrat? Děti budou šťastné, že si užijí zábavnou dovolenou v doprovodu mamky a táty.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Kudrna)

Lago di Garda MTB

Itálie
04.05.2018 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 300 Kč
 (CK Kudrna)

Lago di Garda na silničním kole

Itálie
04.05.2018 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
7 300 Kč
 (CK Extrem Tour)

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

Itálie
11.05.2018 - 10 dní
cyklistický
Autobusem
12 390 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
Do vaší knihovny

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč
Blogy

Radoušovo bloudění

 ()
Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v nedohlednu a přitom já měl už takovou chuť vyrazit na nějaký závod. Sedl jsem tedy k počítači a ponořil se do hlubin internetu. A tu jsem ho objevil! Rudoušovo bloudění - zimní orientační závod.…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

 ()
Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já? A máte už své kolo připraveno? Jsem ten typ cyklisty, který jezdí na kole až do začátku zimy, ale na konci sezóny si už kolo nepřipravím na jaro. Prostě ho umyju, doma zaparkuju a seřízení…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

 ()
Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili jsme téma. Ve zvědavosti, co na to řeknou. „To bývalo. Teď už prý spolu zase nekamarádíme," odpověděli s úsměvem. Vypadali, že je jim to jedno. Starosti měli úplně jiné. Tak trochu jsme…
Peggy | 01.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (4.)

 ()
Do Ruska Dvacátý pátý den cesty jsme navečer přijeli na ruské hranice. Měli jsme za sebou přesně 2000 ujetých kilometrů, z toho přes Bělorusko jich bylo 900.Věděli jsme, že mezi Ruskem a Běloruskem by měly hranice být otevřené, což umožnila vzájemná dohoda, resp. konfederační rusko-běloruské…
Peggy | 15.02.2018

Bilance roku 2017

Nikdy jsem nepatřil k polykačům kilometrů, spíše než cyklista se prezentuji jako cykloturista, ale loňské kilometry, řekl bych, zavání skoro ostudou. Tak málo už jsem dlouho nenajel. A protože si vedu podrobnou knihu jízd v excelu, tak se s vámi mohu podělit o tu bídu. Ale prosím…
Stanley58 | 11.02.2018

O čem se mluví:

Cestování na kole Balkán 2018 před 3 minutami
Nejlepší vtip XXXVIII před 19 minutami
Ostatní – cyklo Průzkum dnes v 19:54
Oblečení a outdoor Tretry dnes v 19:50
NEcyklo Nevzdáváme, hubneme 2 :-) dnes v 19:40
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (28 přihlášených)

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili…
Peggy | 01.03.2018