reklama

Sport pro celou rodinu v Garda Trentino

Oblast Garda Trentino je tvořena severním břehem jezera Garda, největšího jezera v Itálii.

Mírné klima,středomořská vegetace a zelené hory odrážející se na hladině sytě modrého jezera dělají z této oblasti výborné místo pro dovolenou trávenou sportem na čerstvém vzduchu, plnou zábavy a zároveň odpočinku.

Trojúhelník stěžejních míst pro tuto oblast: Riva del Garda-Arco-Torbole je vhodným cílem pro celou rodinu tak, aby všichni její členové mohli provozovat outdoorové sporty.

Jedním z prostředků, jak nejlépe objevit Gardu s dětmi, je bezpochyby kolo.

KOLO

V oblasti je mnoho cyklistických stezek a tras vhodných také pro nejmenší. Stačí vyzbrojit se batůžkem, svačinou, láhví vody a hurá na kolo. Společně celá rodina s jedním jediným cílem: užívat si na čerstvém vzduchu! Jsou zde různé cesty, které se dají projet společně na kole. Je to například cesta u jezera Lago Bagattoli, různorodá zábavná stezka, kde se střídají úseky mírného stoupání a klesání s rovinatými úseky.

Jestliže ale chcete objevit tuto oblast spíše než na kole hezkými procházkami, nabízí se vám treking a ferraty vhodné pro rodiny.

TREKKING & FERRATY

Dlouhá chůze po vyznačených stezkách s batůžkem na zádech a někdy i se svačinou (pro ty delší trasy) je na Gardě typická svým jedinečným prostředím, neboť se zde prochází mezi skalami, horami, přes různé potoky a vodopády a okolo četných přírodních krás. Oblast Gardy v Trentinu je bohatá na různé typy biotopů, neporušené prostředí, kde se nachází specifické druhy rostlin a živočichů, což se líbí těm nejmenším. Děti se zde učí úctě k přírodě. Je zde mnoho značených a dobře zajištěných cest pro rodiny s dětmi, jako je například stezka Pevnosti Monte Brione, itinerář, který střídá přírodu s historií. Na této trase se nachází pevnosti z dob Rakouska-Uherska a jedinečná vegetace s chráněnými druhy rostlin.

A pro děti poněkud více aktivní – hurá na ferraty! Ferrata Rio Sallagoni je vhodná pro děti od 140 cm výšky a nabízí bezpečnou cestu pro celou rodinu. A pokud se necítíte dostatečně bezpečně, nemějte strach! V oblasti je k dispozici velké množství průvodců a profesionálů, kteří vás při těchto aktivitách doprovodí.

 HOROLEZECTVÍ

Oblast Garda Trentino je jako vytvořená pro horolezectví. Nachází se zde různé jištěné cesty na míru pro rodiny s dětmi tak, aby se daly absolvovat bez obav. Rodinná stěna San Martino, nová lezecká cesta Doss Pelá v Drena a nová oblast Massi delle Traole v Nagu jsou koncipované a určené pro všechny věkové skupiny včetně dětí. Je zde ale také mnoho dalších cest vhodných pro malé horolezce.

PLACHTĚNÍ, WINSURFING, POTÁPĚNÍ A SUP

Přibývá malých mořských vlků! Vodní aktivity pro děti na Gardě jsou opravdu nesčetné. Školy winsurfingu, potápění, pádlování a plachtění organizují kurzy pro nejmenší s veškerým vybavením, vhodným materiálem a programem právě pro děti. Svěřit se vodám jezera Garda je právě nejvyhledávanějším programem pro dovolenou na čerstvém vzduchu, doslova dovolené na vlnách.

CANYONING

Pro odrostlejší děti a odvážné rodiče je kaňoning ta pravá outodoorová aktivita u jezera Garda! Nebude vám chybět adrenalin a silné emoce! Tato aktivita je plná skoků a potápění se do vody, kaňoning nechává v úžasu děti i jejich rodiče. Kaňoning na Gardě je emoční zážitek prožitý společně s rodinou (pouze za asistence průvodce pro zajištění bezpečnosti při této sportovní aktivitě).

DOBRODRUŽNÝ PARK NA JEZEŘE GARDA: BUSATTE

Visuté liány, přechodové mosty, rovnovážné hry a …tuhnoucí krev v žilách! Dobrodružné parky jsou vhodným cílem pro rodinnou dovolenou. Dobrodružný park Busatte u jezera Garda Trentino dává příležitost odvážným dětem zažít nezapomenutelné prázdniny plné adrenalinu.

Je mnoho sportů pro rodiny s dětmi, jimž se na Gardě můžete věnovat. Proč si z nich tedy nevybrat? Děti budou šťastné, že si užijí zábavnou dovolenou v doprovodu mamky a táty.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 440 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 440 Kč
 (CK Victoria)
cyklistický
Autobusem
5 990 Kč
Do vaší knihovny

Poutnický deník

Jiří Bouda
Tři velké cesty po Evropě na kole
OD SVATÉHO MATĚJE V PRAZE KE SVATÉMU JAKUBU V SANTIAGU DE COMPOSTELA (2003) CESTA ZPÁTKY - Z LISABONU DO PRAHY (2006) JAK JSEM…
398 Kč

Tam, kde cesty končí

Michal Pavlata
Nejkrásnější alpské výjezdy a sjezdyRakousko / Německo / Švýcarsko / Itálie / Lichtenštejnsko Motto: Každý kopec má vlastní příběh,…
299 Kč
Blogy

Valíme na moravu - podruhé

 ()
Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z Klatovska jednou, dvakrát ročně vydáváme. Cesta autem dlouhá asi 250 kilometrů mi dlouho šrotovala v mozkových převodech, až jsem se jednou odhodlal a byla z toho parádní dvoudenní cesta s brašnami.…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

 ()
Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede-li člověk po dálnici, nemá šanci si toho všimnout, ale na kole je to docela jiné. Krasoduchové by si na mě smlsli, neboť jsem opravdu zažíval pocity nefalšovaného a zarputilého xenofoba.…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

 ()
Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný čas, který se nabízel v tomto termínu mezi prací, hlídáním vnoučat, koček, domácími pracemi a pod... Jistě bychom vymysleli cestu Krkonošemi i na víc dní, jen bychom ji museli zase odkládat…
vlli2 | 29.07.2019

Být králem na cestě... 3. Do Bruselu

 ()
Ven z města světel zase podél kanálu, časně zrána. Na sever, nevábným předměstím Saint-Denis, kde by člověk nechtěl zůstat sám po setmění, tahle část Paříze opravdu za vidění moc nestojí. Naštěstí je neděle, všichni spí, jen u a tam se potácí nějaká postavička či skupinka, která má ještě noc a…
Jindra8526 | 28.07.2019

Být králem na cestě... 2. Do Paříže

 ()
Na snídani ve Strasbourgu je moc brzo, celé město ještě spí. Tady to umím, rovně, pak u mekáče doprava přes park a jsem u kanálu Marna-Rýn, který bude mojí navigací dalších 70 kilometrů. Trochu vystrašeně sleduji oblohu a čekám, kdy se nad obzorem vyloupne ten neúprosný, zářící tyran, ale „zatím…
Jindra8526 | 27.07.2019

O čem se mluví:

NEcyklo Pobavilo, potěšilo 152 dnes v 18:46
Co vás vytočilo 126 dnes v 18:34
Co vás zaujalo 214. dnes v 18:07
Mrtví diskuze dnes v 15:54
Technické rady vícekolečko - údržba, čistění, mazání dnes v 13:42
Komentáře k blogu Být králem na cestě... 1. Německo dnes v 13:19
Cestování na kole Itálií ve dvou a nadivoko (7/2019) dnes v 09:37
Technické rady Držák na mobil (navigace), napájení dnes v 09:22
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

274 cyklistů (23 přihlášených)

Valíme na moravu - podruhé

Jak už jsem kdysi vyprávěl, v Třebíči na Moravě máme jednu příbuzenskou větev, a tak se tam od nás z…
JohnyB | 16.08.2019

Být králem na cestě ... 4. Holandsko

Cesta z frankofonního Bruselu do holandských Flander vede prostě přes arabsky mluvící Střední východ. Přijede…
Jindra8526 | 10.08.2019

Krkonošemi na kole (2019.07.21. - 07.24.)

Dlouho jsme s kamarádem Jardou sbírali morální síly na podobný podnik. Nakonec jsme se rozhodli využít volný…
vlli2 | 29.07.2019