reklama

Sport pro celou rodinu v Garda Trentino

Oblast Garda Trentino je tvořena severním břehem jezera Garda, největšího jezera v Itálii.

Mírné klima,středomořská vegetace a zelené hory odrážející se na hladině sytě modrého jezera dělají z této oblasti výborné místo pro dovolenou trávenou sportem na čerstvém vzduchu, plnou zábavy a zároveň odpočinku.

Trojúhelník stěžejních míst pro tuto oblast: Riva del Garda-Arco-Torbole je vhodným cílem pro celou rodinu tak, aby všichni její členové mohli provozovat outdoorové sporty.

Jedním z prostředků, jak nejlépe objevit Gardu s dětmi, je bezpochyby kolo.

KOLO

V oblasti je mnoho cyklistických stezek a tras vhodných také pro nejmenší. Stačí vyzbrojit se batůžkem, svačinou, láhví vody a hurá na kolo. Společně celá rodina s jedním jediným cílem: užívat si na čerstvém vzduchu! Jsou zde různé cesty, které se dají projet společně na kole. Je to například cesta u jezera Lago Bagattoli, různorodá zábavná stezka, kde se střídají úseky mírného stoupání a klesání s rovinatými úseky.

Jestliže ale chcete objevit tuto oblast spíše než na kole hezkými procházkami, nabízí se vám treking a ferraty vhodné pro rodiny.

TREKKING & FERRATY

Dlouhá chůze po vyznačených stezkách s batůžkem na zádech a někdy i se svačinou (pro ty delší trasy) je na Gardě typická svým jedinečným prostředím, neboť se zde prochází mezi skalami, horami, přes různé potoky a vodopády a okolo četných přírodních krás. Oblast Gardy v Trentinu je bohatá na různé typy biotopů, neporušené prostředí, kde se nachází specifické druhy rostlin a živočichů, což se líbí těm nejmenším. Děti se zde učí úctě k přírodě. Je zde mnoho značených a dobře zajištěných cest pro rodiny s dětmi, jako je například stezka Pevnosti Monte Brione, itinerář, který střídá přírodu s historií. Na této trase se nachází pevnosti z dob Rakouska-Uherska a jedinečná vegetace s chráněnými druhy rostlin.

A pro děti poněkud více aktivní – hurá na ferraty! Ferrata Rio Sallagoni je vhodná pro děti od 140 cm výšky a nabízí bezpečnou cestu pro celou rodinu. A pokud se necítíte dostatečně bezpečně, nemějte strach! V oblasti je k dispozici velké množství průvodců a profesionálů, kteří vás při těchto aktivitách doprovodí.

 HOROLEZECTVÍ

Oblast Garda Trentino je jako vytvořená pro horolezectví. Nachází se zde různé jištěné cesty na míru pro rodiny s dětmi tak, aby se daly absolvovat bez obav. Rodinná stěna San Martino, nová lezecká cesta Doss Pelá v Drena a nová oblast Massi delle Traole v Nagu jsou koncipované a určené pro všechny věkové skupiny včetně dětí. Je zde ale také mnoho dalších cest vhodných pro malé horolezce.

PLACHTĚNÍ, WINSURFING, POTÁPĚNÍ A SUP

Přibývá malých mořských vlků! Vodní aktivity pro děti na Gardě jsou opravdu nesčetné. Školy winsurfingu, potápění, pádlování a plachtění organizují kurzy pro nejmenší s veškerým vybavením, vhodným materiálem a programem právě pro děti. Svěřit se vodám jezera Garda je právě nejvyhledávanějším programem pro dovolenou na čerstvém vzduchu, doslova dovolené na vlnách.

CANYONING

Pro odrostlejší děti a odvážné rodiče je kaňoning ta pravá outodoorová aktivita u jezera Garda! Nebude vám chybět adrenalin a silné emoce! Tato aktivita je plná skoků a potápění se do vody, kaňoning nechává v úžasu děti i jejich rodiče. Kaňoning na Gardě je emoční zážitek prožitý společně s rodinou (pouze za asistence průvodce pro zajištění bezpečnosti při této sportovní aktivitě).

DOBRODRUŽNÝ PARK NA JEZEŘE GARDA: BUSATTE

Visuté liány, přechodové mosty, rovnovážné hry a …tuhnoucí krev v žilách! Dobrodružné parky jsou vhodným cílem pro rodinnou dovolenou. Dobrodružný park Busatte u jezera Garda Trentino dává příležitost odvážným dětem zažít nezapomenutelné prázdniny plné adrenalinu.

Je mnoho sportů pro rodiny s dětmi, jimž se na Gardě můžete věnovat. Proč si z nich tedy nevybrat? Děti budou šťastné, že si užijí zábavnou dovolenou v doprovodu mamky a táty.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Kudrna)

Lago di Garda MTB

Itálie
05.05.2020 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
8 000 Kč
 (CK Kudrna)

Lago di Garda na silničním kole

Itálie
05.05.2020 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
8 000 Kč
 (CK Bondo)

Lago di Garda: Ráj na horském kole MTB

Itálie
30.05.2020 - 9 dní
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
11 740 Kč
Do vaší knihovny

Poutnický deník

Jiří Bouda
Tři velké cesty po Evropě na kole
OD SVATÉHO MATĚJE V PRAZE KE SVATÉMU JAKUBU V SANTIAGU DE COMPOSTELA (2003) CESTA ZPÁTKY - Z LISABONU DO PRAHY (2006) JAK JSEM…
398 Kč

Tam, kde cesty končí

Michal Pavlata
Nejkrásnější alpské výjezdy a sjezdyRakousko / Německo / Švýcarsko / Itálie / Lichtenštejnsko Motto: Každý kopec má vlastní příběh,…
299 Kč
Blogy

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

 ()
část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s plánem letní dovolené. Víťa (11 let) a Šárka (9 let). Začíná být čím dál těžší je pro něco nadchnout. Jenomže už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Tentokrát…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

 ()
Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ. Krkonoše. Slovo vzbuzující respekt. Podhůří Krkonoš zní lépe. Ještě naplánovat trasu, která by byla schůdná pro Petru a logisticky zvládnutelná. Vlak taky nejede všude. Start je jasný. Zlínský…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

 ()
Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan. Počasí se tváří celkem příznivě, teplota dvanáct stupňů, nebe skoro jasné. V půl osmé opouštím rodné městečko sám a mám podivně dobrou náladu, jak už dlouho ne. Hlava čistá, prázdná, jako bych…
JohnyB | 14.12.2019

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po souběžně vedené železnici přehnala krásná nová souprava osobního vlaku. A hned jsem si odpověděl. Protože ještě vloni tady jezdili klasické vagony a nastupovat do vlaku s kolem po schůdkách…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

 ()
Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy, sepsat to po pár měsících, prostě staré zážitky vytlačí nové, z paměti se vytrácí detaily a zůstane jen něco jako „pocit".A tím pocitem z posledních etap je zklamání, únava, bolest a…
Jindra8526 | 04.10.2019

O čem se mluví:

Elektrokola Prevodník pre motor TS 250 dnes v 11:35
Vyjížďky, srazy, akce Sraz lehokol Polsko dnes v 09:35
Lehokola Tak jsem viděl(a) lehokolo VI. dnes v 07:53
Vyjížďky, srazy, akce Za kvetoucí měsíčnicí dnes v 04:10
Technické rady Nylonová plachtovina - kde ji sehnat? včera v 23:19
Lehokola Homebuilders lehokol 12 včera v 20:37
Pláště na tříkolku včera v 18:54
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

186 cyklistů (14 přihlášených)

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ.…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan.…
JohnyB | 14.12.2019