reklama

Větru dešti neporučíte, ale…!

…můžete v něm klidně jezdit na kole bez rizika promoknutí, profouknutí nebo sražení autem v důsledku zhoršené viditelnosti. Jak? Samozřejmě díky kvalitnímu membránovému oblečení s trvalou nepromokavostí, odolností proti profouknutí a zároveň vysokou prodyšností. Jistě, takové oblečení Vám dnes nabízí desítky výrobců, tak které si vybrat? Optimální je porovnat hodnocení uživatelů a poměr užitných vlastností k ceně oblečení.

Cyklistický komplet Calhoun a bunda Nokomis
Cyklistický komplet Calhoun a bunda Nokomis
Foto: DoDeste.cz

Značka oblečení O2 Rainwear od společnosti Rainshield se sídlem v Minneapolis (USA) si získává na českém trhu stále více příznivců zejména z řad cykloturistů a cyklistů dojíždějících i celoročně na kole do práce. Pozitivní recenze zákazníků hovoří za vše. O výborných funkčních vlastnostech cyklokalhot i bund O2 Rainwear svědčí i to, že základní modely jsou pouze s drobnými každoročními vylepšeními na trhu již více jak 15 let! Samozřejmostí jsou výrazné reflexní prvky, které výrazně přispívají k aktivní bezpečnosti cyklisty v silničním provozu.

Nejnovějšími modely z kolekce US výrobce jsou cyklobundy a cyklokalhoty s produktovým označením Calhoun a Nokomis.

Cyklobunda Calhoun

Cyklobundy Calhoun se kromě specifického materiálu s prodyšností 10.000 g/m2 vyz­načují také štíhlým (přiléhavým) střihem, kvalitními nepromokavými zipy a velkou náprsní kapsou.

Oblečení do deště Calhoun
Cyklobunda a kalhoty Calhoun

Kvůli absenci kapsy na zádech se tento model stal velmi populární také mezi lehokolisty, pro které je absence kapsy na zádech rozhodujícím faktorem při výběru bundy. A pro ty, kterým by se mohla zdát uvedená hodnota prodyšnosti příliš nízká, uvádíme, že membrány oblečení O2 Rainwear se jako jedny z mála mohou pochlubit prakticky lineární charakteristikou závislosti prodyšnosti na teplotě, což v praxi znamená, že jejich prodyšnost je pocitově lepší než u naprosté většiny membrán s mnohem vyššími uváděnými hodnotami.

Cyklobunda Nokomis

Cyklobundy Nokomis jsou „vlajkovou lodí" značky O2 Rainwear. Použitá membránová látka má nejvyšší prodyšnost 15.000 g/m2 a stejně jako všechny modely značky O2 Rainwear i výborné zpracování.

Oblečení do deště Calhoun
Cyklobunda a kalhoty Nokomis

Kromě toho se jedná o kombinaci „dva v jednom“, protože snadným odepnutím rukávů získáte perfektní cyklistickou vestu navíc s bohatě dimenzovaným odvětráním síťkou na zádech. Samotnou vestu oceníte nejen v kopcovitém terénu v táhlých sjezdech, ale v chladnějším větrném počasí také v rovinách. Bunda Nokomis má nejen náprsní, ale i prostornou zádovou kapsu. Celou bundu lze složit do této zadní kapsy a balíček připnout pásky se suchými zipy na rám kola. Upínací pásky jsou další vychytávkou této bundy.  Bundy Nokomis se kromě reflexní žluté vyrábí i v elegantní černé barvě a díky kvalitním reflexním prvkům od 3M jsou za tmy na silnici nepřehlédnutelné.

Samostatně prodejné černé nepromokavé membránové kalhoty stejného modelového označení se liší použitým materiálem. Při nákupu kalhot společně s bundou je poskytována 5% sleva na celý komplet.

Více o oblečení na kolo do deště najdete na stránkách výhradního dovozce společnosti CZ BMI, s.r.o. www.dodeste.cz

Fotogalerie

Cyklistický komplet Calhoun a bunda Nokomis Cyklobunda a kalhoty Calhoun Cyklobunda Nokomis Cyklobunda Nokomis s odepnutými rukávy Cyklobunda Nokomis s odepnutými rukávy Složenou bundu Nokomis lze snadno pověsit na rám kola. Cyklistický komplet – kalhoty Calhoun a bunda Nokomis Cyklistický komplet – kalhoty Calhoun a bunda Nokomis
- inzerce -, 11.11.2015
Blogy

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

 ()
To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje se to Route des Grandes Alpes, a jde o slavnou silnici vedoucí napříč francouzskými Alpami. Oficiálně začíná u Ženevského jezera, vine se skrz hory poblíž italské hranice, kde překonává šest…
Peggy | 26.02.2020

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

 ()
Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme Sázavu od pramene k soutoku. HMS chtěla původně jet obráceně, ale akceptovala můj návrh, že je lepší vyjet z domova vlakem a po svých se pak vrátit, než někde poslední den stíhat vlak. A…
radka | 14.02.2020

Západní Evropou s dětmi - část 4. - Alpami pod Mont Blanc

 ()
Oberalppass (2046 m n. m.) tak tam končí naše cesta podél Rýna. Nebude to žádné dlouhé psaní, asi tak jako nám trval výjezd do sedla. Ráno jsme stáli on the road ještě dřív, než se objevili první motorkáři, a za dvě hodinky jsme byli nahoře. Překvapilo nás ta snadnost, taková rozehřívačka po ránu,…
Peggy | 14.02.2020

330 Šumavou aneb jedna vyjížďka se sedmi Nej

 ()
Víte, kolik kilometrů dokáže ujet na kole Chuck Norris? No přece všechny! Ale vážně. Je to vlastně zajímavá otázka nabitá výzvou. Ruku na srdce. Který cyklista ji alespoň jednou nedostal nebo si ji sám nepoložil: Kolik kilometrů ujedeš na kole v jednom kuse? Před nedávnem jsem si zkusil cestu do…
JohnyB | 09.02.2020

O čem se mluví:

Technické rady Obyč osy dnes v 00:18
NEcyklo Tipy a triky při šití včera v 22:56
Pobavilo, potěšilo 158. včera v 22:15
COVID-15 včera v 21:59
Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 90. včera v 21:40
NEcyklo Nejlepší vtip 42. včera v 21:33
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

130 cyklistů (3 přihlášení)

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020

Dámská zdraví z PoSázaví aneb jaké jsou cesty podél Sázavy

Dámská 2019 se nesla pod heslem "Pramen zdraví z PoSázaví" a Posázaví jsme si užily opravdu dost. Jely jsme…
radka | 14.02.2020