reklama

Rundreise 2015

Speicher Durlassboden
Speicher Durlassboden
Foto: Autor

To jsme byli zase my, ta 120 s koly a vozíkem pro psa. Tentokrát nás ale řidiči zdravili troubením, když už jsme byli daleko od auta, když jsme stoupali serpentinami z Zell am Ziller. Podařilo se osm dní společných a rodina se mnou uskutečnila okružní cestu z Anthering.

Začínám psát blog na rozhledně na Gerlosplatte. Už je po desáté a stále prší. Místo abych uháněla po Tauernradweg do Salzburgu, suším na zábradlí spacák (v noci na mě napršelo), kochám se Grossglockner Hochalpenstrasse na infotabuli přede mnou, koukám na začátek klesání do Krimmlu a doufám stále, že si tu zážitkovou cestu s Ausstellungen beiderseits der Strasse užiju bez deště a s výhledy.

Právě mě zklamala odpověď pána, který si, nevím proč, vyběhl z auta s foťákem na rozhlednu, že prý má být schlecht celý den. Ach jo. A nemáme tu skoro nic k jídlu, já jen jednu oříškovou tyčinku. Jedině pes má svou denní dávku granulí. Zatím jsme měli na cestě krásně, až se nám nelíbila teplota přes třicet. V Innu a Gerlosbachu to bylo příjemné.

Z Anthering jsme po projetí oborou s divokými prasaty byli hned na břehu Salzachu. V příjemném městečku Oberndorf jsem si u kapličky zazpívala Stille Nacht a po Salzachbrücke jsme přejeli do německého Laufen a. d. Salzach a severně objeli tři velká jezera: Waginger See, Chiemsee a Simssee. Se 104 km jsme byli u mostu přes Inn u Rosenheim, zůstali na pravém břehu a užívali si Innradweg. U soutoku Innu a Zilleru jsme měli 181,36 km a na nocleh jsme po Zillertalweg dojeli po levém břehu Zilleru skoro až do Zell am Ziller. Další den nám začátek stoupání z města vyšel na půl desátou, v horku to bylo náročné, ale hezké. No a nyní čekáme na sjezd.

Lidi chodí na rozhlednu, i když je nichts zu sehen. Jen mýtnice a na druhé straně první zatáčka dolů. Prý zítra má být lépe, my máme však čas jen osm dnů.

Wasserwunderwelt trval asi do půl druhé. Na Gerlosplatte, na místě poblíž průsmyku Gerlospass, hranic Tyrolska a Salcburska, kde se ve výšce 1531 m n. m. stýkají Alpy Zillertalské a Kitzbühelské, jsme si tedy pobyli dost dlouho.
Sjezd po Gerlosalpenstrasse jsem si představovala jinak, ale šlo to bez pláštěnky. Schlecht celý den nebylo. Navečerní túra nahoru a dolů podél Krimmelských vodopádů pro každého za tři eura byla už bez chyby. Pěkné vodopády. Nikdy jsem větší neviděla.

Ještě jsme ten den stihli začátek Tauernradweg, cesty mezi Kitzbühelskými Alpami a Vysokými Taurami. Řeka Salzach (největší přítok Innu), která pramení v prvních z nich a má i díky svému nejznámějšímu přítoku Krimmler Ache, na němž jsou právě ty nejvyšší rakouské (někde uváděno i evropské) vodopády, charakter ledovcové řeky, nás vedla po tři dny přes Kaprun, St. Johann im Pongau, Werfen, Hallein a Salzburg skoro až k autu. Tauernská cyklotrasa není rovina. Skoro snad každé odbočení a stoupání do Gemeinden ke kostelům a jiným zajímavostem bylo v plus 35 a možná i více na obtíž. Nádherný Pass Lueg mi nevadil. Zároveň s Tauernradweg vede částečně podél Salzachu i Ciclovia Alpe Adria, takže mám projetý její další úsek. Z Halleinu už pak vedla cesta pouze po břehu.

Rozpálené ulice navečerního Salzburgu jsme s chutí opouštěli k dalšímu cíli - soutoku řek Salzach a Saalach na severním okraji Salzburgu. Am Spitz jsme povečeřeli, osvěžili se ve vodě, našli kešku a měsíc v úplňku nás doprovodil zpět na Tauernradweg k poslednímu místu nocování. Ráno zbýval kousek k dokončení okružní cesty a zpáteční 2 km cesta oborou mezi divokými prasaty.

984 km autem, 448 km na kole v osmi dnech
denní etapy: 27,64 - 92,45 - 78,46 - 40,51 - 28,58 - 92,30 - 83,20 - 4,39
Všem se nám cesta líbila a opět jsme došli k závěru, že v Německu a v Rakousku se jezdí autem i na kole lépe než u nás.

1. Anthering - Rosenheim:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#DSCN5540.jpg

2. Innradweg:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#umostudoRosenheim10439kmodauta.jpg

3. Zillertal:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#vjezddodolZillertal.jpg

4. Gerlospass:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#ZellamZiller_2.jpg

5. Krimmler Wasserfälle:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#navsteva_vodopadu.jpg

6. Tauernradweg/Salzach:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015/#inKrimml.jpg

7. Heimreise + Übriges:

http://jana-l.rajce.idnes.cz/RUNDREISE_2015#kaplikauOMVTankstelleamMondsee.jpg

Fotogalerie

03.09.2015 vložil/a: Quatsch
karma článku: 4.8
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

RUNDREISE 2022: Brenner - Reschen - Maloja

Cestování
Můj blog za rok 2022:Pro letošní expedici mě napadl Engadin a Maloja. Už nevím proč a který z těch dvou pojmů dříve. Vždy pomýšlím na hory…
16.06.2022
Quatsch
(4.24)

Okružní cesta přes nej-Z-bod

Cestování
Píšu blog. Napíšu to na rovinu: Nic z toho nemám. Jen dobrý pocit, ale to bylo vždy. Dobrý pocit, podělení se o zážitky, mít zde možnost…
26.05.2021
Quatsch
(5.08)

RUNDREISE 2020: Durch die Schweiz

Cestování
Je neděle, bydlíme na nádraží v Realpu, od včerejších 14:00 prší. Každou hodinu, 10 minut před celou a 5 minut po celé, tu projíždějí vlaky…
19.09.2020
Quatsch
(4.81)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)

Dolní Rakousko na kole – Bad Vöslau

Rakousko
01.06.2023 - 4 dny
cyklistický
Autobusem
7 820 Kč
 (CK Mamut tour)

Alpe Adria na kole

Rakousko, Itálie
01.06.2023 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
15 500 Kč
 (CK Hoška Tour)

Bodamské jezero na kole

Rakousko, Německo, Švýcarsko
07.06.2023 - 6 dní
cyklistický
Autobusem
9 950 Kč
PR

Dětské kolo jako hra i jako trénink

 ()
V tomto propojeném světě s online hrami a zaměřením na Facebook a TikTok už není samozřejmé, že děti jsou nadšené z jízdních kol… Naštěstí mají rodiče spoustu důvodů, proč trvají na tom, aby se na kole jezdit naučily.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

110 cyklistů (7 přihlášených)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022