reklama
Země: Rakousko Rakousko

Ennska cyklostezka

Ahoj, jel jste nekdo Ennskou cyklostezku? Jak jste se dostali na jeji zacatek do Flachau? Kde jste behem cesty prespavali?
Diky za jakekoliv info!
Kati

[ Zpět ]
Datum: 08.05.2009
Autor: Kremla
  • Re: Ennska cyklostezka

         

    Ahoj, jel jsem to asi v roce 2004. Ale proti proudu, takze jsme se tam dostali na kole a zpatky zas na kole kolem Salzachu a Innu. Je to tam moc pekne. Spani obcas nadivoko, stanovani zasera tam kde to nikomu nevadi, nebo nekde zasiti v lese. Parkrat u nekoho na zahrade, nebo na louce s zeptanim se u majitele. 1 x senik u Liezenu. Byli jsme jen dva mladi, tak to je jine nez s nejakou vetsi partou. Letos se chceme po Ennske vracet tj po proudu.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ennska cyklostezka

         

    My sme sa vybrali malym mikrobusom (ale povodne sme planovali ist vlakom ) so Salzburgu a dva dni sme sa k rieke Enns priblizovali okolo prekrasnych sazlburskcyh jazier.
    Trasa boal zhruba :
    Salzburg, Mondsee, Wolfgang see, Bad Ischl, Hallstatt (krasne mestecko , nemoze sa vynechat). Bad Ausse (kvoli dazdu sme sa kusok zviezli do kopca vlakom), Bad Mittendorf a udolim okolo pirehrady az do udolia rieky Enns (este sme kusocek presli cez maly kopcek a k Ennsu sme prisli pri mestecku Stein. Potom sme sli proti prudu rieky Enns az na zaciatok Ennskej cyklocesty (lezi pod dialnicnym mostom). Nuz a potom popri Ennse spat s tym, ze v Altenmarkte sme odbocili a sli cez Unterlaussa do kopca a potom dlhy zjazd po telese zrusenej zeleznice cez Reichramiong hintergebirge).

    Nuz a z mesta Enns sme sa vydali popri Dunaji domov do Bratislavy (to uz nebolo take pekne).
    Prespavali sme vzdy v posteliach. V Bad Ischli v Jugendherberge (tam niektori aj na zemi, lebo mali malo miest volnych). V Schladmingu a Admonte na private vo Ferien wohnungu (prve styri noclahy sme mali vopred dohodnute, v Schladmingu sme spali dvakrat),. Ferien wohnungy boli vyhodne, lebo sa platilo za cely byt a kedze nas bolo vela, vyuzili sme vsetky nudzove lozka. Domaci boli k nam velmi mili. V Altenmarktem (dolu riekou pod Hieflau) sme spali na private a v Ennse sme nenasli dlho ziadne volne ubytovanie tak sme spali v hoteli. Pred Ennsom v malej dedinke nam ponukali nejaku miestnost v gasthause zadarmo,ale bola pre nas mala (slo nas 9 ludi, od Altenmarktu len 7) a sprchy boli velmi daleko (cez dvor), tak sme ju nezobrali. Ubytka stali cca 15 Euro na osobu, hotel stal tusim 25.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2009
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ennska cyklostezka

           

      Ahoj, diky za odpoved vam obema!!! Chci se zeptat, jednak kolik km je to asi ze Salzburku k cyklostezce a potom jeste na nejaky kontakt na ty Jugendherberge. Je potreba mit predem nejakou clenskou kartu? Asi chci taky spis prespavat v postelich, dovca je jen jednou za rok, tak at si ji pekne uziju :-) A jeste jeden dotaz - co vas konkretne zaujalo za pamatky podel trasy, nebo jestli jste delali nejake odbocky z cesty ( Dachstein? )??? Jeste jednou diky!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2009
      Autor: Kremla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennska cyklostezka

             

        něco o Ennské stezce najdeš i zde
        http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2009
        Autor: Asterix
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennska cyklostezka

             

        Ahoj,
        Zo salburgu sme my sli do Schladmingu cca 170 km . Na zacaitok Ennskej cesty (voa sa to gasthof Alm) to bolo cca 220 km. pri ubytovani v Jugendherberge sme nemali ziadne preukazy (prehovorili sme ich,z e kvoli jednemu nocalhu to je prilis, ale skor ich dojalo,z e sme boli ochotni spat na zemi v spolocenskej miestnosti). Kontakt najdes tu:http://www.hihostels.com/dba/country...
        Nam sa vsak skor pacilo ubytovanie vo Ferien wohnungoch. Hore v kocpoch ich maju skor pre lyziarov, takze v lete sa da najst dobra cena (v Admonte nas vyslo ubytko na 7 euro na osobu, v Schladmingu tusim na 11). Bolo to vsak sposobene tym, ze sme boli vacsia skupina, kedze sa plati za cely byt. Vyhoda je, ze mate k dispozicii cely byt. Nam sa najviac pacil Hallstat (nevynechat cintorin a kostnicu) ale pekne boli mestecka Radstat, Admont, Steyr aj Enns. Cesta je vsak skor o krasenj prirode (aspon anm sa to tak javilo) a preto nevynechajte odbocku cez Reichraming Hintergebirge. V Altenmarkte sa da dohodnut na odvoze do kopca. (my sme poctivo vysliapali aj s batozinou, za co sme dostali potlesk od dochodcov, ktori sa hore vyviezli v minibuse..
        V Altenmarkte sme zazili krasne ubytovanie u Any Berger, ochutnali sme jej palenku, ponukli nasu a skoncili sme pri vymene kolacov (prave tam totiz dorazili kamarati z domova a priniesli aj kolace). Ubytko najdes tu:
        http://www.austria.info/at/guide/118780sy,de...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2009
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennska cyklostezka

             

        Ja si po tech par letech vybavuji hlavne soutesku reky Enns. Pak celkovou krajinu pohledy na hory. Teklo tenkrat dost vody tak to bylo pekne. A jiste bych nevynechal tu cestu po stare zeleznici i kdyz je to trochu pres kopec. Pekna priroda Narodniho parku a tunely.Rodice tam jeli a byli nadseni , ja se tam snad dostanu letos.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ennska cyklostezka

               

          Ja mam na Gesause (to je ta souteska ennsu) trochu rozpacite spomienky. Iste to tam je krasne, ale ked sme tade prechadzali my akurat drobno prsalo a kedze to miesto je uzke, miestami sme sli po normalnej ceste s autami a ked sme stretali,a lebo nas predbiehali kamiony, tak sme chvilami nic nevideli.
          Ked sa mraky trochu roztrhali boli pohlady na uzke udolie Ennsu naozaj prekrasne, skoda, ze nesvietillo slnko, tie vapencove skaly by robili gycove pozadie.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2009
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ennska cyklostezka

                 

            Jo, jsou tam useky po normalni ceste. Ale my jsme asi nechytili nejaky vetsi provoz.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.05.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ennska cyklostezka

                   

              Diky, diky, diky - uz se nemuzu dockat, az vyrazim!!! Skoda, ze nejedeme velka grupa, ty byty zni super. Takhle to budou asi hostely. Kolik jste tak davali km za den? A jaky je tam povrch cest? Pisou, ze vetsinou asfalt, ale co ta objizdka pres kopec, jak se pak sjizdi tunely, neni to jenom na horska kola? Staci trekingove? A na Dachstein jste vyjeli?

              [ Zpět ]
              Datum: 12.05.2009
              Autor: Kremla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ennska cyklostezka

                     

                Ahoj, nuz chces dost vela informacii. Mozem Ti na mail poslat moje zapisky z cesty, tam by si sa asi dozvedel najviac. Kilometrov sme vela nenajazdili , tak asi okolo 90 denne. Povrch ciest je super, vacsinou su to asfaltky, sem tam sotolina ale velmi kvalitna. V tuneloch je sotolina dost mokra a su tam vyjazdene kolaje, ale da sa to v pohode prejst na trekovych bicykloch. Tuneli su vacsinou kratke, len asi tri su trochu dlhsie a tie su osvetlene (aj ked to osvetlenie je dost slabe) Na Dachstein sme nesli, casovo nam to nevydalo.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2009
                Autor: Jaroslav
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ennska cyklostezka

                       

                  No jo, no jo... jsem jen zvedava :-)
                  Zapisky si urcite rada prectu - mas je nekde na blogu nebo tak? A jeste jedna vec - potkavali jste na ceste hodne lidi, nebo je spis "opustena"?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.05.2009
                  Autor: Kremla
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ennska cyklostezka

                         

                    zapisky nemam nikde verejne vystavene (a ani to nechcem). Daj mi svoju e-mailovu adresu do obalky a ja ti ich poslem.
                    Ennska cesta bola skor "opustena" . Jedini cylisti,ktorych sme stretli (okrem domacich) boli dochodcovia, ktorych vyviezol minibus hore nad cestu po opustenej zeleznicke v Rechraming hitergebirge.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.05.2009
                    Autor: Jaroslav
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Ennska cyklostezka

                           

                      Kdyz uz se tady "pretrasa" ta Ennska, tak minuleho roku jsem vyjizdel na kole z Horniho Dvoriste "Po stopach konky",u Mautthausenu prejel Dunaj, a pak proti proudu reky Enns az do mesta Steyr. Tam, jsem se s ni rozloucil a pokracoval proti toku jejiho pritoku - reky Steyer. I tak se da dale prejet bez vetsich vyskovych problemu k Salzburskym jezerum a pak treba Traunem nahoru pres Bad Ischl az k vzpominanemu Hallstadtu, Obertraunu, a nahoru pres jiz popisovany prusmyk zpet k rece Enns. Mel jsem sice sebou stan, ale diky spatnemu pocasi lonskeho leta to vetsinou bylo "Zimmer frei". Ceny kolem 22, - Eur. a dalo se vsude. Variant, jak se dostat k prameni Ennsu je samozrejme vice. Zajima mne, kdy to planujete uskutecnit. Cesta kolem dolni casti teto reky byla tak nadherna, ze uz vloni mne zacala nahlodavat myslenka sjet ji celou. Jen vloni byl na programu Inn.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 15.05.2009
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirom ([email protected]))
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Ennska cyklostezka

                             

                        Zdravim, chci jet na zacatku cervence. Plan je asi takovy: vlakem do Salzburgu, tam zustat tak 2 dny nekde v hostelu, potom pokracovat vlakem do Radstadtu a zde se na stezku napojit. Po krizeni s Podunajskou stezkou pokracovat smerem na Linz a odtud pak smer jizni Cechy. Uvidi se podle casu, pocasi a stavu financi...Spani vidim spis taky na hostely nebo soukrome pokoje, prohlizela jsem si ceny v kempech po ceste a zase tolik se neusetri navic vzhledem k nutnosti tahat stan a riziku horsiho pocasi...A take je to dovca :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.05.2009
                        Autor: Kremla
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ennska cyklostezka

                       

                  Ahoj, píšeš tu o svých zápiskách z ennské cyklostezky, moc bych ocenila, kdyby jsi mi je mohl poslat na email. Už jsem si o stezce sjistila skoro všechno co jde, ale nějaké osobní poznatky bych si ráda přečetla. Chystám se na ennskou za týden:o) Díky moc: můj email: [email protected]

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.06.2009
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Misha Z. ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ennska cyklostezka

         

    je to moc hezká cesta. Hlavně nevynechej tu část v NP po bývalé železnici! Ten krpál na začátek je sice děs, ale nahoře je príma hospůdka a těch devatenáct tunelů dolu je bezvadnejch a je tam i dost hezký tábořiště u "bílý vody" to byla pro mě nejhezčí část týhle stezky. I když tedy ty výhledy na (v květnu) zasněžený vrcholky okolo tebe, když projíždíš podle řeky, to bylo taky nádherný!

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ennska cyklostezka

           

      jo, mohu potvrdit, tu pěknou cestu tunelama i ten krpál:-)).....a to jsem tam jel v šíleným dešti a i tak se mi to moc líbilo

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2009
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennska cyklostezka

             

        Zravim, tenhle usek si rozhodne ujit nenecham!!! :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2009
        Autor: Kremla
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennska cyklostezka

             

        my měli našťestí hezky... Pršelo den nebo dva předem. Ale v tunelech pršelo i tak :o))) Tam by se před deštěm schovat nedalo, jak jsme si mysleli. Víš co byla sranda? 6e na mě to osvětlení nefungovalo a zapnul ho vždycky až václav za mnou:o)) Asi to mají výš kvůli zvířatům :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ennska cyklostezka

               

          No, to se mam na co tesit...mych 165 cm asi taky nezafunguje zrovna idealne... :-) No, ale jizda po tme bude taky fajn...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2009
          Autor: Kremla
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ennska cyklostezka

                 

            budeš pořád výš než já na lehokole, neboj:o)
            Ale ono to jde projet i tak, zas tak dlouhý nejsou....

            [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2009
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ennska cyklostezka

                   

              no tak to rozhodne! a jakpak se slapalo na lehokole na zacatek sjezdu??? :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2009
              Autor: Kremla
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ennska cyklostezka

                     

                blbě. Od řeky je k tý hospůdce fakt slušný stoupání a já už toho měl dost za sebou a byl jsem ztahanej...

                [ Zpět ]
                Datum: 05.06.2009
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennska cyklostezka

             

        My sme mali taku zaujimavu prihodu pri stupani na ten krpal. Pocas cesty nas predbehol minibus s nemeckymi dochodcami a s privesom na bicykle. Ked sme sa konecne vystverali hore s bicyklami ovesanymi taskami, tak nas dochodcovia vitali potleskom. Bolo to celkom prijemne :-) Teda aby som bol presny privitali potleskom len prvych troch , potom sa vydali na cestu dolu krasnou sotolinovou cestou. My sme cakali na ostatnych a dochodcov sme predbehli az pri poslednom tuneli.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2009
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ennska cyklostezka

         

    Jeste bych se chtela zeptat, jak je to s kempy pripadne stanovanim jen tak okolo stezky...Jeste jednou moc diky.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2009
    Autor: Kremla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

460 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024