reklama
Země: Česko Česko

Nocování v českých kempech

Tak jsme se doma rozhodli,že po jednodenních výletech,vyrazíme letos párkrát na "polotěžko".Jelikož manželka důrazně odmítá spát pod širákem mezi "všelijakýma nočníma potvorama" a vyžaduje jakési zázemí (vodu,WC a zrcadlo),začali jsme shánět vhodný stan atd atd...Jelikož hodláme jet a přespávat pokud možno každý den v jiném kempu a já spal v kempu naposled v pubertě na čundru,rád bych se zeptal zkušených cyklo-kempařů na situaci v českých kempech.Jsou v sezóně přeplněné,nebo není problém přijet odpoledne - navečer a ukempit se na jednu noc ?Nebrblají provozovatelé,že na takové jednonoční hosty nejsou zvědaví?Jak jsou na tom naše kempy mimo hlavní sezonu . tj. jestli tam třeba v květnu teče voda,nebo je otevřený kiosek?A jestli se zlepšila kvalita zázemí - hajzlíky,sprchy,zloději.....?Díky za vaše zkušenosti a tipy,já fakt v kempu nebyl,ani nepamatuju.Věřím,že se najde několik lidí,co mě budou radit,že není nic lepšího,než sebou večer praštit do mechu a pozorovat hvězdy,ale předem píšu,je to zbytečné,manželka se přesvědčit nedá :-)))

[ Zpět ]
Datum: 04.04.2008
Autor: cinca
  • Re: Nocování v českých kempech

         

    Nemám zkušenost s více kempy, ale asi před čtyřmi roky jsme byli v kempu v Mohelnici, slušné sprchy, hezké prostředí, v létě i koupání. Jen v noci nás vykradli a později jsme se dověděli, že je to tam dost časté. Spali jsme v zapnutím stanu, u noh batoh, ráno stan do půlky rozepnutý, batoh pohozený kousek od stanu a mobila hotovost pryč. Doklady naštěstí zůstaly, tak jsme je nemuseli znovu vyřizovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2008
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nocování v českých kempech

           

      Ahoj, pokud by jste vyrazili do Krušných hor, mohu jen doporučit kemp Nancy! čisté záchody a sprchy, pračka, kuchyňka atd. Příjemné posezení, pivečko, koupání v přírodním koupališti s ledovou vodou - po cyklotúře super! Majitelé manželé tak okolo 50ti let, naprostý pohodáři.Spali jsme tam taky jen jednu noc, žádný problém. Dětem se tam moc líbilo, hned se s majiteli skamarádily, opravdu rodinná atmosféra, krásné prostředí. Jo, a cena za čtyřčlennou rodinu, stan, 2 kola a 1 cyklopřívěs - 200kč (mimo sezonu) http://www.volny.cz/nancy4/index_cz.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nocování v českých kempech

             

        Mrkni na www.dokempu.cz. Mimo přehledu českých kempů tam najdeš připomínky a doporučení návštěvníků kempů.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Muhoň ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nocování v českých kempech

               

          Jo díky,hned jsem to "prolistoval".

          [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2008
          Autor: cinca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nocování v českých kempech

         

    Ahoj, loni jsem byla 2x jenom sama s dcerou, zpočátku trochu obavy, ale nesmí se člověk bát. Spaly jsme na vodáckých tábořištích na Ohři _ Radošov, Loket a na Skalce u Chebu, v pohodě. Ceny přiměřené, Skalka dražší, na noc 300,- pro 2 osoby a malý stan. Nebyl žádný problém. Letos se snad vydáme znovu, třeba na Berounku. Mám vodácký tábořiště vyzkoušený z vody, tak jsme to vzaly i na kole. Na nějakého troubu můžeš narazit kdekoliv. Hodně štěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2008
    Autor: blesk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nocování v českých kempech

           

      Už snad 30 let jsem nespal v kempu a brzy ani nebudu. Pračku ani teplou vodu v létě nepotřebuješ a nejčistější voda ( bez chlóru a chemických příměsí vodáren ) je v horských lesích a lesních rybnících. Tam se ani nekrade a nikdo tě v noci neruší. Za tu dobu jsem akorát jednou narazil na kšeftuchtivýho myslivce když s rakouským klientem šli na jelena a já jsem jim překážel pod posedem.
      Jinak vždy v pohodě v čisté přírodě bez jakéhokoliv nebezpečí..

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenda cyklobusový ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nocování v českých kempech

             

        To je príma, ale samy dvě ženský, to si netroufám. Adyž chce jet s manželkou, asi jí to bude příjemnější. I když voda v potoce je mnohdy čistší než z vodovodu a záchod???... ani nemluvě. Ale teplá voda je někdy taky příjemná, nazvrhuj to. Ona je stejně tak jednou do týdne. Na tábořištích jsi mnohdy rád za studenou vodu a suchý WC.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2008
        Autor: blesk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nocování v českých kempech

         

    Ahojky, kam konkrétně chcete jet? My letos pojedeme na 5cyklodovolenou a spíme v kempech, ubytovnách a prostě víc než 200kč za osobu nedáváme, teda až na vyjímky :-) a to spíme pěkně v postýlce, už nejsem nejmladší a ani stan by mě neuspokojil. Jinak se da koupit mapa kempů, je tam skoro vždycky tel. číslo tak se můžeš domluvit předem, my to tak děláme, když jsme tak asi 50km před cílem a jedeme na jistotu. Jsme z Ostravy a jedeme celou cestu po vlastní ose, loni Liberec a okolí, předloni Domažlicko atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2008
    Autor: Toffiffee
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nocování v českých kempech

           

      No,tak to my sami ještě nevíme.Po dovolených,kdy jsme bydleli týden v chatě nebo chalupě a vyráželi na výlety,chceme zkusit něco jiného.Týden v květnu s manželkou vypadá zatím na cestu Podkrkonoším a Adršpašskem a týden v srpnu je ve hvězdách.O víkendech,které manželka pracuje,bych zase chtěl vyjet občas se synem (9) na takový dvoudenní výlet s přespáním ve stanu,prostě trocha dobrodružství:-) Kempy hodláme praktikovat kvůli manželce,v divočině spát nebude.Na jednu stranu vidíme v kempu možnost dát si k večeru to pivko,třeba poklábosit s jinými cyklo - turisty...,na straně druhé,když tak čtu diskuzi o kempech (www.dokempu.cz),tak se mi nechce poslouchat ve dvě ráno opilecký řev,nebo tuc,tuc,tuc....!?Takže momentálně si zapisuju kempy,kde tedy rozhodně ne:-)Mapu určitě koupím,protože to hodlám dělat jako vy,zavolat předem a domluvit se.Stan už máme,sice jsem naložený jako menší náklaďák,ale zkouška dopadla dobře,tak to půjde:-) Zajímalo by mě,jak je to v kempech s úschovu kol.Někde možnost uskladnění kol nabízejí už na stránkách....

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2008
      Autor: cinca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nocování v českých kempech

             

        Adršpáchy mohu vřele doporučit, je tam opravdu nádherně. Slušný kemp, klídek, pohoda, sprchy zadara.
        A krása kolem a dookola:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2008
        Autor: Toffiffee
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nocování v českých kempech

           

      A když jsem si přečetl to "už nejsem nejmladší" a podíval se na Tvůj a můj rok narození,tak to určitě myslíš ze srandy,že ? Vždyť jsme v tom nejlepším věku :-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2008
      Autor: cinca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nocování v českých kempech

             

        Stejně mi nejde na rozum, proč si většina přiděláváte starosti s průzkumem, plánováním, vyhledáváním a pobytem v kempech. Nakonec všude, kde se srocuje dav se srocují i opilci, zloději, rváči a kšeftaři bufetáři, zahušťují se zlé bakterie a viry a navíc všechna tahle davová zařízení značně zatěžují přírodu. Není nad svobodné putování čistou přírodou.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenda cyklobusový ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nocování v českých kempech

               

          Souhlas

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nocování v českých kempech

               

          Jak se to vezme.Takhle jsou alespoň všichni ti "živlové" na jednom místě.Teď si představ,že by všichni co využívají kempy,rekreační střediska,ubytovny,penziony,hotely,chaty a chalupy začali svobodně putovat "čistou" přírodou jako Ty !! Už takhle je po lesích,skalách i horách bordelu vrchovatě a nemyslím si,že by si každý po sobě své odpadky odvezl.Takže buď rád,že do těch kempů lidi jezdí,neměl by si potom kde nocovat:-))
          A jelikož taky nemusíme smradlavý kemp plný opilců a řevu,proto si přidělávám starosti s průzkumem,plánováním,abychom tyto zařízení vyřadili a nocovali v kempech,kde se nám bude líbit.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2008
          Autor: cinca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nocování v českých kempech

               

          Takhle jsem cestoval ještě za studenstckých let a nebylo to špatné. Dnes už si dopřeji komfort teplé sprchy a stanu nad hlavou, abych se v noci nemusel obavat deste.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2008
          Autor: MarekD
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nocování v českých kempech

         

    Ja som to kombinoval. Spal som v kempe, ale...
    Pani na recepcii mi povedala, že chatky voľné nemajú. Videla, že stan nemám.
    Ja som jej však povedal, že sa vyspím pod stromom.
    Tak mi aj do kolónky: druh ubytováni,
    napísala: pod širákem.
    Bolo to roztomilé. Bicykel som si večer priviazal ku stromu, roztiahol celtu (zelt?) a...Dobrú noc!
    Ráno ma síce zobudil chlad, ale všetci v stanoch a v karavanoch ešte spali. Tak som mal celé sprchy k dispozícii. Horúca voda napravila škody spôsobené nočným chladom a mohol som pokračovať.
    Poučenie? Kemp APOLLO má v lete chatky vypredané!

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (milan1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

462 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024