reklama
Země: Maroko Maroko, Turecko Turecko

Turecko nebo Maroko?

Chystám se někam blízko do exotiky. Poraďte co je lepší Maroko nabo Turecko? Mám trochu obavy z bezpečnosti, ale to je až druhé. Spíš nějakou zkušenost co a jak. Dík.

[ Zpět ]
Datum: 03.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (holovlasky)
  • Re: Turecko nebo Maroko?

         

    řekl bych, že ohledně bezpečnosti je to tam i tam ok. Ale Maroko je pověstné děckama metajícíma šutry. Úplně se vyžívaly ve strašení nešťastných turistů. Nám vyrazily okno u busu. (v roce 92. Viz mou knížku "Vandry s Bejkem" - druhé vydání.)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Turecko nebo Maroko?

         

    Turecko je OK,všude vojáci se sapíkama 8-) na turisticky exponovaných místech, ale narazíš na ně i v bohem zapomenutých končinách.Jedinej problem poblíž Syrskejch hranic kde na mě opakovaně najížděla autem skupinka výrostků.Blbci jsou všude!Turci rádi piknikují a se vždy hladovým cyklistou se rádi podělí 8-) .

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pa--ja)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecko nebo Maroko?

           

      Turci jsou fakt ohromně vstřícní a srdeční. Jeden se cejtí skoro jako v Rusku - rozdíl je v jazykové bariéře.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecko nebo Maroko?

           

      Jak to tam vypadá s jídlem a co psiska máte nějakou zkušenost. Jedu sám a to se člověk musí starat.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (holovlasky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Turecko nebo Maroko?

             

        http://www.nakole.cz/clanky/clanek.php3?id=329

        k jídlu -- normálka. Obchůdky jsou všude. Chleb se řekne "ekmek"

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Turecko nebo Maroko?

             

        Vloni jsem jel evropskou část Turecka a vše v pohodě. Psi jsou jako všude na Balkánu ,ale stáčí je postříkat vodou z lahve v nejhorším zastavit. Stravování je bez problémů obchody jsou otevřené i v neděli.Přenocovat se dá volně v přírodě. Vojáky jsem taky potkal , dokonce mě poradili kde přespat.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.04.2008
        Autor: Jerguš
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Turecko nebo Maroko?

         

    Právě jsme se vrátili z 17denního přejezdu středního a jižního Turecka na kolech natěžko. Můžu tu zemi jedině doporučit, ale ověřte si počasí - ve vnitrozemí je už teď pořádné vedro. Projížďky v přírodě byly vynikající, okresní silnice jsou v pohodě a na větších se vždycky dá stopnout nějaká dodávka s korbou a dojet si to pěkně stopem... :-), nebo se mezi velkými městy dá nasednout do velkého luxusního busu a kolo dát dolů. Maroko je myslím náročnější - není voda, vesnice jsou daleko, je vedro, jazyková bariéra, kultura, zvyky. S bezpečností problémy nebyly, jen na turistickém pobřeží je potřeba dát pozor na šejdíře. Turci jsou přecijen trošku "evropštější"...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecko nebo Maroko?

           

      ... evropštější než Maročani, jsem myslel:-).
      Ad psi: do střetu jsme šli celkem 4x, pomohlo nám, že jsme vezli v brašně na řidítkách kameny, které jsme pak mohli po psech házet. ale vozte se s tim... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecko nebo Maroko?

           

      Já tam byl koncem dubna,v Anatolii ještě hodně chladné noci a na jihu stabilně vedro.Minimum turistů,pohoda.V táhlých stoupáních řidiči dodávek nabízeli svezení z vlastní iniciativy ,osádky osobáků povzbuzovaly a fandily.Extrém byl když mě v kopci dojel farmář na traktoru s postřikovačem ,zastavil ,začal mi rvát kolo z rukou že ho přiváže na postřikovač a mě že sveze na blatníku- úplně mě bolely ruce než sem mu to posunčinou rozmluvil 8-) ,tohle samozdřejmě platí pro turisticky neexponované oblasti.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pa--ja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Turecko nebo Maroko?

         

    Byl jsem v Maroku a byloto to na horské kolo výborné a moc to doporučuji. Exotičnost mne překvapila, je to sice za rohem, ale na venkově je to tedy opravdu exotické. Problémy s kamenujícími dětmi (též strkání klacku do kola) se dají řešit. V první fázi postačí zařvat, výjimečně zastavit , dotyčného chytit a předvést před dospělé. Vysoké obavy ohledně bezpečnosti bych tam neměl, ale na druhou stranu nechápu ódy na skvělé maročany. Radši si hlídat svoje, jsou to holt musulmani. S tím souvisí i to, že nejsou schopni nabídnout co turista potřebuje. Myslím třeba v porovnání se vstřícnými nepálci. Většinou až nepochopitelně dost špatné jídlo a bydlení. Nejlepší je, když člověk přijede do vsi vyhlédnout si nějakého šikovného místního vidláka - hostinského, hoteliera a přes něj vše řešit. I pivo se tak zpravidla dá sehnat.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecko nebo Maroko?

           

      Pánové díky za postřehy. Jak to tak vidím vypadá to letos na Turecko a když to bude dobrý, tak za rok Maroko. Přeci jenom jsem se pohyboval vždy zatím pouze v naprosté civilizaci a nechtěl bych narazit.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (holovlasky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecko nebo Maroko?

           

      Maročani se tváří supr vstřícně když chtějí něco prodat...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Turecko nebo Maroko?

             

        To asi platí pro Araby obecně.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2008
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Turecko nebo Maroko?

               

          Obcas i pro evropany:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.05.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Turecko nebo Maroko?

                 

            Jak které. Prodavačky tady u nás se většinou moc vstřícně netváří. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.05.2008
            Autor: Suchoj
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Turecko nebo Maroko?

         

    Maroko jsem navštívil srpen/září 2007. strávil jsem tam 14 dní. První chvilky jsem měl strach co se mi nestane. Ale! Arabové nechlastají a hlavně nekradou, zakazuje jim to korán. Velmi výhodné na přespání jsou hotelové terasy, tam si ustlat pod širákem, když chcete o něco víc "soukromí", tak si postavte i stan. Co se týče cykloterénů, jednoho cyklistu jsem za tu dobu uviděl v Todře, ale jinak nic, s jízdou počkat minimálně do Října, spíše do Listopadu, kdy je tam snesitelněji. Problém je s vodou, prodávají ji všude a jakoby měli obchody otevřeno pořád, ale nic jiného než z flašky nepít, hrozí průjem. pokud máte nějaké dotazy, odpověztě mi a rád vám poradím. třeba i přes skype mějte se

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2008
    Autor: steeve
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Turecko nebo Maroko?

           

      Ahoj
      Jenom dotaz, byl jsi sám a jakou trasu jsi alespoň přibližně jel? Co ostatní jako spi, děti. Jak velký provoz tam je. Někdo mě tím strašil.
      Mirek

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MH)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Turecko nebo Maroko?

             

        Jel sem s mým kamošem ze Slovenska. Letěli jsme s Skyeurope do Barcelony, z Bratislavy. Pak vlakem přes španělsko(tam sme navštívili pár měst a pobyli v Pyrenejích. Jel sem Tanger. Z Tangeru vlakem do Marrakese... tam dva dny, pak sme se rozhodli na dobrodruzo...Quarzazate, Tinerhir, pak Er-Rachidii a pak do Merzougy a 3 dny na velbloudech na Erg-CHebbi z tama plnou parou do Fesu, pak na skok do Meknes a pak přes marihuanovy Chefchaouen...krasne hory...marihuanu nekourim takze odmitam a to bych vam doporucoval. a pak jen pres Tanger pres Gibraltar na Tarifu... jinak děti v pohodě...neobírali, neokradali, ani ne nejak drze, mysleno deti tak do 12 let, chteli par prasuli, ale tem bych klidne aj daval...starsi nam taky nabizeli sluzby, ale chovani stejne jako dospeli...
        co se tyče provozu...je to tam mensi nez v CR, ale prazdne silnice tam taky nejsou. min osobnich aut, vic taxiku a autobusu. srovnal bych to asi tak, ze po normalni okresce u nas projede tolik co u nich po hlavnim tahu. to je mimo obec. Ve meste porad oslici, lidi vali na motorkach v ulicich kde je spousta lidi a musis jim vyhybat, kriknou na tebe.
        jestli uvazujes kolo, tak si myslim ze mimo mesto by to nemuselo byt tak hrozne.
        Jen kolem Merzougy, Quarzazate, Er-Rachidia, Tetouanve vnitrozemi, lidi docela nepratelsti, pozor na ně
        jinak jsou lidi pratelstejsi nez v CR nebo Italii, Spanelsku(tam je to zvlast nepratelsti).
        a hlavne...nauc se francouzsky!!!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2008
        Autor: steeve
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Turecko nebo Maroko?

               

          To si mě dostal ja bych chtěl ject z Agadiru na sever protahnout to pres atlas a nazpatky na Marrakesch a pres Tiz in Ticku do Agadiru. Takze presně v tech mistech se ti to nazdalo no uvidim. Stejne dik za postřehy a kdyby jsi měl jestě cokoliv budu rad.
          Ahoj hezky víkend

          Mirek

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mh)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Turecko nebo Maroko?

                 

            Agadir je hodnocen jako město německých turistů...dojedou, grilují se atd. Ale docela se tam lítá, je to nejjednodušší způsob jak se z ČR(okolí ČR dostat do Maroka nejjednodušeji). My sme jezdili povetsinou busem a oni po nás vždycky chtěli:"Bagáž, Bagáž". za to až 10 Dh...za naložení jednoho zavazadla...tak to se nám zdálo trochu trapné, v těch oblastech byli zvlášť neodbytní a i jinak...třeba taxikáři takoví nesmlouvaví a zakabonění a šéf taxikářů tam vypadal jak mafián. Ti berbeři, co nás vedli přes pouš´t na velbloudech byli pak docela v pohodě, ale jinak nic moc...v těch oblastech....
            na spaní, doporučuju hotely...jsou levné, bývají do 50, velmi zřídka dražší
            pokud budeš mít kolo, tak ti ho tam myslím v pohodě uschovají...nemusíš mít starost, že by ti to někdo měl ukrast.
            za Marrakesi na Agadir vubec neznam. Kanadan, ktereho sme potkali v Marakesi byl na Tubkalu(přes 4000 m) v lete se da zvladnout...je tam trochu zima, ale to neni nejhorsi...neni tam voda...kdyz mel zizen, tak pil z potucku a to na streva nebylo to prave orechove...ale pry se to da zvladnout a teren je(i diky tomu ze je tam malo nebo zadny snih) zvladnout lip nez podobně vysoke hory v Alpach.
            davej si bacha na prujem...vem si Imodium a muzes si koupit aj ty tablety s bylinkama, co ti doporuci v nejake prodejne zdrave vyzivy(vyborne).
            nejez tam vajicka ani jogurty a potraviny s co nejmin vody(mohla by byt zkazena). Nejlepší se mi zdaly placky(palacinky), tahina, neco s masem, upecenym. a tak

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2008
            Autor: steeve
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Turecko nebo Maroko?

                   

              jeste k tem deckam...na nas zadne kameny nemetaly...jezdili sme s domorodcama, coz byla ta prava sranda

              [ Zpět ]
              Datum: 13.06.2008
              Autor: steeve
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Turecko nebo Maroko?

                     

                Ja budu asi mobilnějši a výrazně nazávislejší na náladě místních. Z toho co jsi napsal se zdá, že to půjde . Budu muset trochu předělat itinerář, ale i tak by to mohlo být zajímavé. Dík za postřehy kdybych měl nějaké nejasnosti ozvu se.
                Ahoj Mirek

                [ Zpět ]
                Datum: 14.06.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mh)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Turecko nebo Maroko?

                       

                  Ahoj! Ja uz byl v Maroku celkem 23x a nedám na nej dopustit. Pokud bys chtel, tak Ti můžu poradit a pořadně Ti naplánovat cestu a dat Ti i kontakty a telefony na moje kamarády. Pokud bys měl zájem tak to není problém, ale bylo by asi lepsí se sejít osobně. Pokud budeš mít zájem tak napiš a dohodneme se. S pozdravem Karel [email protected]

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.06.2008
                  Autor: Oroň
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024