reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko, Německo Německo, Francie Francie, Itálie Itálie

V létě se chystáme na delší cestu po Evropě - z Cortiny přes...

V létě se chystáme na delší cestu po Evropě - z Cortiny přes Dolomity ke Gardskému jezeru, pak k Janovu a podél pobřeží přes Francouzskou riviéru do Cannes, odtud kolem kaňonu Verdonu přes Provance ke Rhóně a podél ní až do Ženevy, pak přes Švýcarsko k Bodamskému jezeru, pak k Dunaji o podél Dunaje skoro až domů. V současné době vyhledávám informace k plánované cestě a mimo jiné jsem narazila na poznámku (www.matul.kvalitne.cz), že ve Švýcarsku se platí za kolo povinné ručení na způsobené škody. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Opravdu to platí i pro cizince? A vyžadoval to někdy někdo po vás? Podkud máte osobní zázitky a zkušenosti i z jiných úseků \"mojí\" cesty, budu ráda, když se podělíte...

[ Zpět ]
Datum: 30.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (ivanaf)
  • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě - z Cortiny přes

         

    Ve Švýcarsku po nás nic nechtěli, ani o ničem takovém nevim. Byli jsme tam teda pred 3 lety. Jinak Kusy tvojí cesty jsme absolvovali. Koukni na http://tskpraha.net/kolotoulky . U Gardy a Janova jezera jsme byli při cestě po Itálii a Verdon a Rhonu i Švýcarsko jsme projeli při cestě po Francii.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (strudlas ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

         

    Myslím,že se francouzské riviery budete zklamáni.Velký provoz.vysoké ceny,pláže soukromé nepřející bivaku,rychle to ohnete do vnitrozemí.Celá Francie bere dovolenou zásadně vo prázdninách a pak je to tam peklo,a to i v provence.A o tom švýcarsku slzším poprvé,vloni jsme tam jezdili a na hranicích si te ani nevšimnou.Jinak preji hodne štestí a zdraví,at se vše vydaří.Mohu doporučit korsiku,jsou tam hory i moře a měsíc by tam člověk zabil bez problémů a podmínky pro cyklistiku optimální.Do Livorna na trajekt se necha dostat s českou cestovkou.Hodně štastných km.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (marten)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

           

      Když si člověk naladí velké plány, obvykle musí jezdit po silnicích a to v létě s velkým provozem. Aby udělal velkou distanci, nemůže jezdit polňačkama a taky nemá obvykle podrobnější mapy, kterých by muse vézt kila.
      Tak si raděj dobře zajezdim a pochodim po menším území a dobře ho poznám a pak se mi aj dobře vzpomíná. Moc si toho třeba nepamatuju z dlouhejch cest po silnicích, ale hodně zajímavých detailů a zážitků mám třeba z ostrovů, kde se člověk sice moc nerozjede, ale pozná víc. Cestu kolem světa bych nechal rekordmanům. Každý si po létech cest oblíbí nějakou zemi a tam se pak rád vrací.
      Já pojedu tam, kde se dá volně vegetovat ve dne i v noci a nemusím se vyhýbat hotelům, četníkům, byrokrat-ochranářům, autům, popelnicím, zákazům a přelidněným plážím. Takže Řecko, Korsika, Sardinie, Rumunsko, Dolomity, Alpy. Všude dál znamená větší vydání a větší ztrátu času nebo jiné potíže.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

             

        Ahoj, díky za názor. Je fakt. že to je pořádná štreka. Máme na to ale třeba i 6 týdnů, čas nás nějak netlačí a teoreticky se připravuji dost detailně, takže už mám určitou představu, kudy jet, abychom se vyhnuli těm hodně frekventovaným cestám. Mám vytypovaná místa, kde je důvod se trochu zdržet a po zkušenostech z minulých cest zážitky určitě v paměti zůstanou. Ale těch map mám fakt skoro půl kila. Taky máme radši přírodu než přecivilizované oblasti, ale kontaktu s domorodci se nebráníme, je to mnohdy velice přínosné. I když ve Francii si asi moc nepopovídáme.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivanaf)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

           

      Já jsem tedy francouzsko-italskou riviéru projela a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je fakt, že dnes dáváme přednost východní a jižní Evropě, a že tenkrát v roce 2000 to byla moje druhá velká cesta z Čech do St. Tropez, potom po riviéře až do Genovy.... takže jsem byla ze všeho paf ... ale myslím si, že například moře je tam lepší než v Chorvatsku, nocleh se vždycky nějaký našel, byť to samozřejmě nebylo jako někde v lese.
      Taky nás každej odrazoval že je tam šílenej provoz, největší kriminalita v Evropě a kdesi cosi. K tomu provozu můžu říci, ano, jsou tam kolony aut zvolna se posunující, ale konkrétně v tý francouský části panuje docela poklidná atmosféra, lidi sice tráví hodinu v koloně, ale nikdo nikam nespěchá, v klidu zastaví, pustí chodce nebo cyklistu... V Itálii to bylo horší, ten temperament, zběsilý troubení, silnice vedla leckdy i výškových 300metrů nad mořem atd.
      Skvěle jsme se vykoupali, třeba v Nice je ohromná pláž, volný přístup i ke sprchám. Žádný hotelový soukromý oplocený a placený plážičky, kam chudáčka nepustí. Vždycky jsme ráno ujeli tak 20 km, někde v supermarketu nakoupili, pak tak do 4 leželi u moře a za večer ujeli dalších 60 km. Noclehy leckdy přímo na pláži, v Itálii potom byla spousta opuštěných stavení - bývalé zemědělské usedlosti nebo tak něco.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

             

        Konečně nějaké pozitivní informace, díky. Rviéra sice není naším hlavním cílem, spíš jsme zvědavi na vnitrozemí v Provance, ale určitě chceme úsek od Janova do Cannes projet, abychom si mohli udělat úsudek. Mám podobnou představu jako popisuješ Ty Tvoji cestu - popojíždět převážně ráno a večer. Mohla bys mi, prosím Tě, napsat, kde jste přespávali? V Rakousku a ve Slovinsku jsme si vždycky vyhlédli nějakou chalupu se zahradou nebo zemědělskou usedlost a pak jsme se zeptali, jestli si můžem postavit stan a přespat a nikdy nás nevyhnali. Ve Francii bude domluva asi horší, Francouzi prý německy a anglicky buď nerozumí nebo nechtějí rozumět, my zase neumíme francouzsky. Díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivanaf)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

               

          Tak na to ti napíšu asi toto: nevěř moc takovým radám, že francouzi nemluví anglicky apod. Já jsem byla týden stopem po Provance a ty lidi, co nás brali, uměli anglicky často lépe než my, až jsem se leckdy styděla. A hloupý lidi, co nechtějí mluvit - to bude asi o něčem jiném, pokud se s váma někdo bude chtít dorozumět, společný jazyk najdete. Domluvili jsme se i v Albánii, kde anglicky uměl třeba jenom jeden člověk z vesnice.
          Provance je krásná, na kolo určitě super, ale spíš než v parném létě bych tam vyrazila mimo sezónu, léto tam totiž může být zatraceně horké.
          Přespávat se dá leckde, všude najdeš kus louky nebo lesa, na tý riviéře to bylo horší, ale taky se nějak dalo. Jednou nebo dvakrát jsme spali na pláži, pak přímo vedle tunelu do Monaka a největší krizovka to byla po průjezdu Janovem, ale tam vy nepojedete.
          Provance je více venkovská, když vyjedete z města, najdete spoustu míst ke spaní. My jsme tam ale byli s báglama pěšky a stopem, tak to je člověk podstatně méně operativnější. Takže jsme i jednou spali v kempu v Avignonu. Holt ten člověk nepochopil, že nás má vysadit někde přes městem, tak nás zavezl do centra :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                 

            Nenen dost neprijemne horko, ale i obycejne spani po lesich muze byt na jihu F v lete docela problem. Obvykle je tam totiz pres cele leto prisny zakaz vstupu do vsech lesu, a to zejmena v Provance – kvuli suchu a nebezpeci zalozeni pozaru. Nekolikrat me na ceste stavela policie – ptali se jestli o tom vim a kde ze budu spat. Ne ze bych v tom lese nakonec neskoncil:-)), ale dost to tam hlidaji a pokuty nejsou male.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

             

        Mě jenom nepřijde jako představa ideální dovolené cyklistika podél kolem stojících aut nebo se přes den schovávat před dovolenkářským běsněním.Píšeš tvoje druhá velká cesta a čemu dnes dáváš přednost,ale tenkrát si byla paf.Zkusil bych to projet znovu a podívat se na to objektivně.Osobně si myslím,z vlastní zkušenosti,že za plánem velké cesty je touha dokázat si že to ujedu a ne tak intenzita prožitků.Jinak je to věc názoru a svůj nikomu nevnucuju.Dnes už ale zvažuji i rizika konfrontace s autem v přelidněných oblastech tohoto typu,kriminalitu a nemožnost poznat skutečný život místních .Ten je pokřiven právě turistikou a byznysem.Pravděpodobně jste rozhodnuti,nejlepší zkušenost je nakonec ta vlastní.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (marten)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

               

          Určitě s tebou souhlasím, že bych to dneska možná už viděla jinak, ale na druhou stranu nechci nikoho od toho zrazovat, protože se mi tam tenkrát líbilo. Navíc to bylo 14 dní cesta tam přes Alpy (tedy přírodou), potom cca týden jízda Riviérou a pak zase přes hory zpátky do Čech. Myslím, že z 5ti týdnů obětovat jeden v rekreační oblasti se dá vydržet. A pokud jsem to dobře pochopila, Ivana to plánuje taky tak nějak podobně, s tím že u toho moře bude ještě kratší dobu. Já myslím, že stojí za to se tam podívat. A jenom malá poznámka, to že jsme jezdili ráno a večer, nebylo proto,že bychom se před něčím schovávali, ale dny jsme trávili válením se u moře a koupáním a odpočíváním. A chtěla jsem ukázat, že i když jsme pár dní takto "proflákali", denní dávku kilometrů jsme i tak najeli, protože po rovince podél moře to jelo samo.
          Jo, máš pravdu, u velké cesty je to i o tom něco si dokázat (ale proč ne). U mě to tenkrát bylo i o tom, že jsem byla poprvé u "pořádnýho" moře (nepočítám Balt v bývalém NDR), ale i dostat se vlastní silou 2.000 km od domova.
          Podruhé tam pravděpodobně nepojedu, alespoň ne v nejbližší době, a také souhlasím s tím, že život na pobřeží je odlišný od života ve vnitrozemí, ale na to ti řeknu jedno, že na západě už je ten život místních, jak píšeš, beztak hodně podobný tomu našemu. Moc exotiky a odlišnosti tam nenajdeš.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                 

            To dost záleží na tom,kde jsi.V těch civilizovanějších částech určitě lidi žijou podobně jako u nás,neb oto říct,že konečně žijeme jako oni.Ale některé přímořské oblasti,co jsem viděl,např Portugalsko,jižní Itálie-Sicilie nebo Řecko,tam hlavně Pelopones a vnitrozemí,to mi přišlo jako exotika životní úrovní blíže k tomu východu.V Portugalsku jsem byl v 2000 jako nečlen eu v členské zemi a musel jsem se smát proč se řídíme kdejakou vyhláškou eu.Řecko nejde říct jinak než brutální,zvlášt jeho východní část,ale je to koneckonců Balkán.
            K Baltu jsem taky jezdil jako dítě,tak ti rozumím.Když jsem viděl poprvé Středomoří,tak to byl šok.Před čtyřmi lety jsem se cestou z Norska zastavil na známých místech v NDR,a člověk to zase vidí jinak.Přiznám se,že na kolech bych si to projel.Moře je sice stále tragický,ale krajina příjemná.Okolo baltu až do litvy by mohla být pěkná expedice.Jen to počasí,věčný nepřítel cyklisty.A když už si jednou člověk vezme dovolenou.......

            [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (marten)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                   

              Tak s tímhle, co píšeš, souhlasím. A i s tím, že do toho bývalého NDR bych se taky ráda mrkla, třeba taková Rujana a pak pokračovat dál do Polska...
              Ale to už sem nepatří, jenom jsem to nechěla nechat bez odpovědi....

              [ Zpět ]
              Datum: 12.02.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

           

      Tak jsme se před týdnem vrátili a bylo to absolutně bez chyby.Asi jsme dost klikaři, protože z 32dnů pršelo (trochu) jen jednou, jinak 30-40° a na to jsme si velice rádi zvykli.Viděli jsme toho hrozně moc, potkali spoustu zajímavých lidí a kola naprosto bez poruchy. Musím ale dát za pravdu všem, kteří mě varovali před riviérou (fr. i it.), ten provoz je skutečně neúnosný. Přesto jsme se ani jednou necítili ohroženi bezohlednými řidiči, to přišlo zase až mezi Folmavou a Domažlicemi. Od moře jsme skutečně prchali o 2 dny dřív do vnitrozemí, ale jsem ráda, že jsme to viděli, stálo to za to. Provance se nám líbila moc, na horko jsme si fakt brzy zvykli a lidí bylo hodně jen v Gordes a na Mont Ventoux. V cedrovém lese v Luberonu jsme byli snad dokonce sami, potkali jsme jen pár cyklistů. No a to Švýcarsko bylo taky bez problémů, na nějaké povinné ručení jsme si vzpomněli až v půlce cesty, ale neřešili jsme to. Mimochodem - přejeli jsme od západu k východu téměř po rovině (Mittelland Route 5), což bylo pro mě docela překvapení, takhle jsem ještě Švýcarsko nepoznala. Takže ještě jednou díky všem za rady a zkušenosti!

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivanaf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě - z Cortiny přes

         

    Co se týče pojištění za škody způsobené provozem jízdního kola, tak je opravdu povinné pro všechny (i cizince). Nevím jakým způsobem to přesně funguje, ale "kupuje" se ve formě takové malé samolepky, která musí být na kole pak nalepená. Místní ji opravdu vozí. Myslím, že koupit se dá např. v informačních centrech za pár franků a platí na celý rok. Přiznám se, že my ji neměli - měli jsme uzavřené své pojištění za způsobené škody - otázkou je jestli by nenastal problém, když by skutečně k něčemu došlo.

    http://www.nakole.cz/dosveta/tema.php3?id=321

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2007
    Autor: Cyklistka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě - z Cortiny přes

           

      Svycarsko mam projeto skrz na skrz---zadne pojisteni---nikdo po Vas nic nechce.V ST.MORITZ--super kemp---zdarma na umyti vyprani atd--a jedete dal bez zadne utraty!!! a nedelejte tady humbuk porad ohledne pojisteni,helmy atd.Kolik CECHACKU se zdravi v cizine mavnutim ruky??? NIKDO!!! a mohl bych pokracovat atd....

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (OTO)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě - z Cortiny přes

             

        Nevím kdo tu dělá humbuk ... já jen odpovídala na otázku. To, že pojištění po tobě nikdo nechce, neznamená, že není povinné (jiný kraj, jiný mrav) - a to, jak se k tomu postavíš, už je tvá věc.

        Nevím co má zdravení společnýho s pojištěním, ale budiž máš pravdu - český cyklista je v cizině poznat na první pohled a často i z dálky - jen nevím jestli se zrovna tímhle můžem chlubit ....

        [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2007
        Autor: Cyklistka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě - z Cortiny přes

               

          Tak nevím, čím se český cyklista vyznačuje, že se na první pohled pozná, ale potkal sem už dost dobrodruhů světoběžníků, a většinou to Češi nebyli. A když jsem takhle kdekoliv zastavil nabalenej a nebo přespal venku bez, nebo se stanem, byl jsem vesměs obdivován autoturisty a domorodci, než by se na mě někdo díval přes prsty. To u nás, tady se skoro na každý trase najde nějakej vlastník morálky, kterej ti za cokoliv vynadá, nebo na tebe chce poslat Veřejnou bezpečnost.
          Je to o morálce národů a ne o majetku, kterej tě reprezentuje na veřejnosti. Taky znalostí několika slov v místním jazyku se dobře zapíšeš u domácích.
          A když si umíš v každý situaci poradit, jednou třeba přežiješ i ty majetný, jedy vypouštějící a dejchavičný autoturisty.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                 

            Tak s tímhle musím souhlasit, taky jsem měla na mysli spíš "morálku národu" (zajímavý výraz) a to, že český cyklista se poměrně často pozná podle svého projevu a chování, což pro světoběžníky, kteří mají jasno, jak to v jiných státech chodí, většinou neplatí. A vůbec nejde o to, jestli jezdíš napakovanej a přespáváš ve stanu nebo v pětihvězdičkovým hotelu.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2007
            Autor: Cyklistka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                   

              A jak se chová? Myslíš že hůř než němci nebo jiní turisti u nás? Jo nemá moc peněz, tak se snaží ušetřit. Ale není to stejné, když cizinec rozhazuje prachy a myslí si že mu všechno patří? Jezdím taky ven a mám zkušenosti, že ti kteří se na cestách starají sami o sebe jsou ve většině případů podobná skupina a rozumí si protože ví. A je fuk odkud jsou. A česi nejsou vyjímky. Je to o morálce jednotlivce a ne národa.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2007
              Autor: Zden42
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                     

                To je sice fakt, ale přesto i já mám pocit, že jako národ jsme divný. Mockrát se nám stalo, že když jsme v cizině potkali Čechy, (většinou takové ty masňáky s koly na střeše luxusního vozu a se špičkovým vybavením, co jedou ven jen proto,že soused už taky byl) tak se zdráhali třeba jen odpovědět na pozdrav, jako by se styděli, že jsou Češi. Cizinci se s námi většinou sami dají do řeči a zajímá je spoustu věcí. A druhý poznávací znak Čechů, a ten je téměř stoprocentní a s manželem z toho máme vždycky prču, je permanentní nasranost. A tohle nám potvrdili i brigádníci v kempu u Hallstattu - Čecha poznají prý na první pokus, protože se tváří jak kyselá prdel. A něco na tom opravdu je, rozhlédněte se kolem sebe.:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivanaf)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                       

                  Na tom urcite neco je. Treba tadz ve Skotsku jsou vsici strasne ubrebtanz. Bez problemu te nekdo zastavi na ulici a zacne se s stebou. Kde kdo mava, zdravi, aniz by te znal. Ze zacatku to byl pro nas sok, obcas jsem se tvaril i divne, kdyz se s semnou chtel nekdo bavit. Ted mi to prijde uzasne. Jedes na kole a na kazdeho mavas a kricis Hia (nebo jak se to pise...klasickej skotskej pozdrav). Lide jsou tu k sobe vice sdilny, otevrenejsi...ne jako u nas, kde jdes po ulici a koukas do zeme abys nemusel nahodou nekoho pozdravit. Mas pravdu, jsme divnej narod:-)))
                  Jo a vite, jak nam anglani rikaj?:-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.03.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                         

                    Jak? To by mě zajímalo :-D

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.03.2007
                    Autor: Cyklistka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                           

                      Smraďoši. Nevim proč:-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 07.03.2007
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                             

                        No toto, čekala jsem něco originálnějšího :-D

                        [ Zpět ]
                        Datum: 07.03.2007
                        Autor: Cyklistka
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                               

                          No a co bys cekala od tupounu, jako jsou Anglani? :-)))

                          [ Zpět ]
                          Datum: 07.03.2007
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                       

                  Přesně tak, máš můj hlas!!!

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.03.2007
                  Autor: Cyklistka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                     

                Vůbec nejde o to, že se někdo snaží ušetřit a někdo rozhazuje prachy.

                Jinak na tvou otázku bych já odpověděla: "Ano, mnohem hůř" - ale to je jen můj názor, a navíc nechci házet všechny do jednoho pytle.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2007
                Autor: Cyklistka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                       

                  Nebudu tě přesvědčovat, stejně jako ty nepřesvědčíš mě. Máme asi každý jiné zkušenosti. Každý národ má svoje specifika. Ty jsou nám více či méně sympatické. Ale my jsme taky češi a tak ta kritika padá i na naši hlavu.A argument -já ne já jsem jiný neplatí. Nikdo neví co jsi ty zač dokud tě nepozná osobně. Já si prostě myslím, že nejsme ani lepší a ani horší než většina národů.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.03.2007
                  Autor: Zden42
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: V létě se chystáme na delší cestu po Evropě -

                         

                    Jasně, přesvědčovat tě nebudu a mě taky nepřesvědčíš - určitě hodně záleží na zkušenostech. Souhlasím s tím, že velkou roli hraje to, co je komu sympatické a příjemné a co naopak ne, taky možná každému připadá něco jiného normální a něco jiného nenormální ... atd. - nakonec každý národ má něco. Stojím si ale za tím, že češi jsou fakt tak nějak divný mnohem víc (jak už tu bylo napsáno) a to v různých ohledech - rozebírat to asi nemá cenu. Ale jak už jsem psala, nechci házet všechny do jednoho pytle a na druhou stranu nechci tvrdit, že "já taková nejsem" . Nečekala jsem, že někdy něco takovýho napíšu, ale pravdou je, že občas opravdu nejsem příliš pyšná na to, že jsem Češka. Bohužel, ale je to tak.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.03.2007
                    Autor: Cyklistka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024