reklama
Země: Rakousko Rakousko, Itálie Itálie

Alpy na jaře

Chtěl bych jet v březnu z ČR do Benátek přes Innsbruck. Máte někdo zkušenost s přejezdem Alp v tomto období ? Vím, že je to těžký (voz. letošní zima), ale každá rada dobrá. Dík.

[ Zpět ]
Datum: 15.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pilník ([email protected]))
  • Re: Alpy na jaře

         

    Nevybral sis dobře. Všechny túry, které v Alpách za něco stojí začínají nedříve v půlce května (okolí Lago di Como a Lago di Maggiore).
    Sám jsem byl nejdříve na začátku května - Berchtesgaden a okolí a to už docela šlo i když nějaké to sněhové pole tam bylo.
    Jiná věc je jestli chceš jet po silnicích a cyklostezkách. Do Innsbrucku pak po cyklostezce podél Innu nemáš problém, pokud náhodou nenapadne. Z Innsbrucku, ale nemáš jinou šanci než vyjet na Brenner po staré brennerské. V létě tam jezdí nahoru hodně lidí, jel jsem tudy několikrát rychle dolů při návratu z Alp. Já bych to nahoru nejel ani za nic kvůli provozu. Mělo by to být prohrnuto i kdyby byl sníh. Za Brennerem to už je jiná. Chytneš silničky mimo dálnici a cyklostezku podél Adige a mažeš dolů. Nemám u sebe mapu, ale takhle můžeš až do Verony, což by asi bylo nejlepší. Jinak bys musel někde pod Bolzanem doleva, (nejlépe asi až před Trentem okolo Levica), ale tam už si zase v kopcích snad by tam už sníh být neměl. Nějaká dálková trasa na Benátky tam vede. Jednou jsem tam narazil na nějakou šipku na cyklotrase - Benátky. Docela mne to vylekalo, přece jen jsem měl namířeno jinam.
    Já bych se do toho nepouštěl, Alpy jsou na léto.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpy na jaře

           

      Ved nemusi ist cez brenner ked pojde dalej po innskej ceste (z innsbrucku) tak sa napoji tusim pri imste na cestu via claudia augusta a odtial je to v pohode, sice je to trochu dlhsie... najvyssie miesto na tejto cyklotrase je reschen pass cca 1500 mnm...
      Ale naozaj neviem ako to tam bude v marci (brezen je marec???) vizerat... isiel som tadial iba v lete....

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mato)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alpy na jaře

             

        Aj na Reschen pass je celkom silna premavka, navyse sa ide cez tuneli. Ja som siel tu cestu dole kopcom (z Nauders dolu k Innu), to este ako tak slo, ale do kopca by to bolo dost blbe. V marci byva sneh niekdy aj unas, myslim,z e to je prilis skory termin. Ak aj na ceste sneh nebude, bude velmi chladno, pocasie premenlive, na dlhu cestu by som v tom case nesiel.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2007
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alpy na jaře

               

          Jestli chceš jet mermomocí přes Alpy na jih v březnu, doporučuju po Salzachu a pak projet vlakem tunelem mezi Böksteinem a Malnitzem. Kdyby byl sníh, dá se nastoupit i níž. Pak už můžeš pokračovat kudy chceš.
          V Itálii už bývá teplo, zejména v údolích.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alpy na jaře

             

        Brener má cca 1350m a Reschen přes 1500, tak co píše za nesmysly? S Innsbrucku jje to na Brenner míň než 50 km a je to pohodová trasa.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Netvor ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024