reklama
Země: Německo Německo, Nizozemsko Nizozemsko

Holandsko

Ahoj. Potreboval bych poradit vse co se tyka cesty do holandska. Treba jestli ste to uz nekdo jel, na co si dat pozor a tak. Jo a taky jestli se daji sehnat neaky cyklomapy nemecka a vsech tech kraju kterymi mozna pojedem. Popripade neaka odzkousena cesta, pokud mozno po rovine a vetrem v zadech :) diky

[ Zpět ]
Datum: 05.11.2006
Autor: radek84
  • Re: Holandsko

         

    Dost informací se dozvíš v článku o jednou úctyhodném výkonu, tady:
    http://phantom-on-wheels.borec.cz/cesty-2006...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Holandsko

           

      Jo. Ještě bych dodal, že tato trasa byla volena hlavně s důrazem na rychlost - tedy hlavně aby to bylo po rovině - kolem Labe a pak +- kolem toho kanálu, který, jak jsem pouze předpokládal, nepovede přes nějaké strašné hory, potřeboval jsem jet průměr 150-200 km denně. Tedy místy by trasa pro někoho mohla být poněkud nudná. Neměl jsem nic, než automapu Německa a Holandska 1:300 000. Paralelní cyklostezky kolem hlavních tahů v Německu byly pro mě příjemným překvapením, před cestou jsem o nich nevěděl. V Holandsku se nějaká cyklomapa nepotřebuje vůbec, tam jsou velmi komfortní cyklostezky skutečně úplně všude a navíc značení, podle kterého se dá skutečně jezdit (tedy nikoliv výletní cyklotrasy vedoucí strašnýma oklikama tvářící se jak nejkratší cesta jak u nás nebo v Rakousku či Německu)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Holandsko

         

    Hoi, nevím kam se chceš v NL dostat, zda více severně či na jih. Na jaře jsem jela po Elbe Radweg do Drážďan (stezku jsem tedy opustila dříve než PavelŠ = Phantomonwheels) a odsud přímo na západ vede další značená trasa: R1 = Radweg 1 a to až k hranicím s NL do města Vreden (hranice pak ve Zwilbroeku). Až na 1,5 v mírných kopcích to jede velmi rychle. Jen je dobré mít podrobnou automapu, značení cyklotras v D není kvalitní, často chybí cedulky. Navíc se R1 dost kroutí vrámci vyvarování se rušnějším cestám. Já z ní často sjela, abych cestu zkrátila. Naopak mi pomohla dostat se skrz města. Pro popis cesty mrkni sem:
    http://www.europa-radweg-r1.de/
    Chceš-li cyklomapy Německa pak zde, ale je to NL portál:
    http://www.opdefiets.net/fietsgidsen/duitsland.htm
    Na podzim jsem jela Praha - NL znovu, tentokrát až do Magdeburgu a odsud ještě více na sever a pak na západ. 6ádná cyklotrasa, ale jak píše Pavel, podél hlavních silnic vedou často cyklostezky. Takže velmi pohodlná cesta až do NL. Fotky z cesty, zatím ale bez komentáře:
    http://www.blids.nl/gallery...
    V NL se sice výborně cyklistuje, ale horší je to s hledáním místa k noclehu, spíš-li na divoko. Minimum lesů, žádné ploty, ale zato kanály, které nepřeskočíš, samý soukromý pozemek a všude krávy a města... Ovšem kempů a penzionů je tam dost.

    Jo ale perlička k Německu, což Holandsko (už) nemá, je: organizace ADFC a jejich akce - Dachgeber (v překladu poskytovatel střechy nad hlavou). http://www.dachgeber.de
    Přes 2500 kontaktuů na cyklisty, kterým když zavoláš den dva předem, tak tě přijmou na noc, zadarmo a zpravidla i s bohatou snídaní. Problém je, že aby jsi získal tyto kontakty, musíš být členem a tedy i dachgeberem. My měli to štěstí, že jeden ze členů byl náš kamarád a kontakty ve formě knížky nám poskytl. V knížce je dále psáno: buďme přátelští vůči cizincům a tedy ubytujme i je. Tak jsme toho 2x úspěšně využili, v obou případech v teple a komfortu jejich domova a v soukromí vlastního-dočasného pokoje.

    Pro obě země doporučuji obchody sítě Aldi, bývají nejlevnější. Vodu nabírám spíše než na benzínkách (v D se za ně často platí), u domorodců. Hlavně ve východním D se při každé zastávce a pohledu do mapy vždy naskytne někdo místní, kdo ti chce hned poradit ;-) Cykloobchody jsou v obouch zemích dost drahé.
    Tož tak. Ať ti fouká do zad.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Holandsko

         

    Diky za informace. Mi chceme jet nekam k mori, je nam jedno kudy, ale kamarad chce byt za 2 tydny doma, ja osobne bych to nehrotil a natah to na 3 tydny,ale na to je jeste dost casu. jeste sem se chtel zeptat jestli se muze v nemecku spat volne v lese nebo jestli se radsi vyplati zajet do kempu? jestli by sme si kvuli noclehu nemuseli moc zbytecne zajizdet? pripadne kolik tak priblizne stoji noc?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2006
    Autor: radek84
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Holandsko

           

      Jen tak v lese se spát nespí. Na druhou stranu nikdy jsem v kempu v Německu nespala. Z toho vyplývá: že nevím, kolik stojí noc v kempu a že jen tak v lese se spát dá.
      Spala jsem na divoko i uprostřed Berlína, pod lavičkou a kolem opřeným vedle.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Holandsko

             

        aha, to je dobry. takze predpokladam ze cestou je dost mist kde se da prespat?

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2006
        Autor: radek84
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Holandsko

               

          jo, v Německu se hledá nocležiště vcelku pohodlně. Rozhodneš se, protože se už se stmívá, a max do pul hod. nalezneš optimální místo u lesíka, v lesíku aj.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2006
          Autor: evan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

 (CK Bondo)
07.06.2024, 10 dní
17 840 Kč
cyklistický Letecky

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

377 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024