reklama
Země: Česko Česko

Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

Ahojt, uvažuji o koupi stanu, ale nějak nevím jaký si mám vybrat. Zprvu jedeme dva, ale určitě bych ho chtěl pro tři ať je tam místa více a též do budoucna se to hodit může. Chtěl jsem se vás zeptat jaké stany používáte, jako jaké firmy a popřípadě konkrétní názvy, a jaké s nimi máte zkušenosti.....
Díky moc

[ Zpět ]
Datum: 25.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (ppl ([email protected]))
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Coleman s laminátovýma tyčkama, název už nevím, ale je to ten klasickej modro - zelenej, kterej se dělá v různých mutacích. Poměr cena/kvalita docela dobrý, stál něco pod 3 tisíce, už něco nacestoval. Nedávno praskla tyčka, ale ke stanu dávají jeden díl náhradní, krom toho vozím nouzovou trubičku na vyztužení, kterou k tomu taky dodávají. Přesto bych podruhé radši tisícovku zainvestoval a koupil si verzi s duralovýma tyčkama. Ze začátku podlážka úplně v poho, ale teď to tam mírně vlhne, ale to asi u každého stanu, když si párkrát ustelete na bodlákách.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

           

      Mám taky tento Coleman (Nevada) už léta a jsem spokojen. Duralové tyčky bych taky bral (spolehlivost a váha) ale doposavad jen jedna tyčka trochu nalomená. Podlážka už jsem musel impregnovat (kv. lahvička za 300). Zipy drží.
      Je lehký (pod 3kg) a rychle se stavi! - vídhoda při dešti, únavě a vůbec. Vevnitř příjemné světlo. Mám ho rád.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pernath)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Stanů je teď velký výběr. Pro dva taky doporučuju stan pro tři. Ten je totiž pro dva s věcma akorát. Já mám stan Balca od Husky. Je sice pro dva, ale akorát je pro jednoho. Dva se tam sice vyspíme, ale víc jak jednu noc bych se mačkat nechtěla. Jinak je ovšem perfektní jelikož má dva vchody a u obou předsíňku. To je rozhodně výhoda a dobrá věc. Bohužel má jen obyč tyčky, což je, ale jediná jeho nevýhoda. Podlážka ani po několikaletém, docela častém, používání nepropouští a tropiko taky ne. Takže myslím, že značku Husky mohu doporučit. (Bohužel Balcu už nevyráběj.) Všichni doporučujou a chválí stany od Jurka, ale kamarádka ho teď měla nový v Rumunsku a podlážka propouštěla hned první den. A to ten stan nebyl nijak levný. S ostatníma značkama nemám zkušenosti. Pokud na něj, ale nechvátáš tak doporučuju počkat až bude zas výstava stanů, kde se dá stan vyzkoušet a i výhodně koupit.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: Lupenatka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    To mi připomíná jeden inzerát: "Vyměním stan pro dva lidi jednou použitý za dětský kočárek" :-)
    Ale teď vážně, používáme cca 10-12 let starý stan od firmy Mountent Bradlec zvaný Pamír. Je to podobná generace stanů jako byl Beskyd, bohužel se dneska už nevyrábí a jako v jiných oblastech, řekla bych, že stanům pokrok moc neprospěl. Kdybych si dneska měla vybrat stan, asi bych fakt nevěděla, buď moc těžký, nebo blbej materiál - souhlasím s Lupenatkou, kamarád má Jurka a ten stan zase strašně dlouho schne, na ten náš zafouká větřík a za 10 minut po dešti nebo ranní rose je stan suchý.
    Rozhodně doporučuju stan pro tři, nebo alespoň pro 2-3 lidi. Pozor ale taky na to, dneska se to měří podle karimatek, který jsou cca o 10-15 cm užší, než se dělaly dříve (koukala jsem na to jako puk). Asi je to proto, že se jich pak do stanu vejde více a metr a půl široký stan je možný uvést jako stan pro 3 .... výsledně se ale mačkáte ...
    Já ho mám široký 160 cm a je to uváděné jako stan pro 2-3 lidi. Pro 2 s věcmi ideální, spali jsme v něm i 3 holky (menších postav) s báglama týden v Rumunsku a dalo se taky, ale už to nebylo to pohodlí ....
    Takže nekoukat jenom na počet osob, ale na rozměry.
    Jako zcela nedůležitý bych považovala údaj o vodním sloupci, každý stan je nepromokavý a podle mě to je spíš marketingový trik. Taky bych neřešila takový ty směšně malý předsíňky, prý na batoh, ale v reálu tam dáš tam maximálně boty.
    V první řadě bych řešila, na co ten stan potřebuješ (kolo, pěší, autem po kempech) a od toho by se pak měla odvíjet hmotnost, rozměry a v neposlední řadě i barva (například moderní žlutá je sice dobrá na ledovec, aby tě našli v lavině, ale v českých lesích když se budeš chtít zašít, tak budeš mít dost práce :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Vlastním stan Aure od firmy Loap. Sice váží cca 5 kg, ale je obrovský a několik let maximálně vyhovuje. Je pro 3 osoby, ale vyspí se v něm pohodlně i 6 osob. Mrkni na www.loap.cz jsou tam i menší.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

           

      Také máme stan pro tři a vešlo se nás tam pohodlně 5 i s báglama a vééééélkym bříškem (miminko, ne dobrý oběd, i když těch také bylo dost:-)). Je to Colemann Adrenalin 3, má dvě předsíňky a duralové tyčky, hmotnost asi 5kg, cena kolem 5 tis. K tomu jsme letos přikoupili i spacáky od stejné firmy zn. Bambusa M18 a spalo se nam jak v pokojicku. Jak jsme si vše celéléto užili se mužete mrknout na www.livepla.net/cdohor.php

      [ Zpět ]
      Datum: 13.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kačeřina)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    leta letoucí jsme jezdili se STANAPem FIRN verze šestiúhelník zvenku, uvnitř obdélník + dvě trojúhelníkový předsíňky (tam de vešel tak bágl + boty = výhoda v marastu, kdy dovnitř stanu netaháš bordel. Zároveň jsou předsíňky ideální v dešti, kdy i po otevření vchodu tropika, do vnitřního neprší, takže se dá případně větrat atp.) stál v roce 1993 2000kč - duralová konstrukce, dva vchody, do 3kg. Časem jsme si na něm některý věci upravili podle potřeb a zkušeností, takže v celku super stan. Když vzhleden k častému používání (přes léto tak 1,5 - 2 měsíce na toulkách, tzn. každej den zabalit a zaser postavit) nám po 6ti letech odešlo tropiko, jsme přímo ve fitmě koupili nový už ale za 1500Kč.
    Letos z jara jsme potřebovali rozšířit ubytovací kapacity na 2+2, takže jsme za 3,5TKč pořídili PINGUIN TORNÁDO 3. Podobnej osvědčenej tvar, konstrukce laminát, váha 4,2kg. byli jsme s ním zatím 2x na vodě a jeden prodlouženej víkend na kolech a zatím OK, je to fakt hacienda - uvidíme pozdějc.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2006
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

         

    Několik let mám stan Beskyd MIDI MP od Jurka (www.jurek.cz) a jsem na 100 % spokojen. Pro dva je akorát i s bagáží, pro tři je už malej (lze ale pořídit i verzi pro tři). Jen když je v létě v noci teplo, tak je i ve stanu teplo... Používám ho i na treky po horách a i zde je super :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jore)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

           

      zdravím, my na kolech používáme stan VANDR1 od firmy Jurek. je pravda, že je akorát pro dva lidi /má šířku 130cm/, ale jsme akorát dva, takže nám to stačí. pokud bychom jezdili pod stan jenom na kolech, volili bychom variiantu VELO /zase od Jurka/. má velkou předsín na ukrytí kol. jenže jeho váha je 4kg, takže vyhrál VANDR právě pro svoji nízkou hmotnost 2,35kg- přeci jenom v převážné většině ho využíváme na VHT. nestalo se , že by nám promokl /neberu-li v úvahu chybné vypnutí tropika, kdy se dotýkalo stanu-ale za tohle výrobce nemohl/. aby nám nepodtékala podlážka, koupili jsme si další plachtu pod ni se stejnými parametry.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2006
      Autor: šíp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

             

        Teda stan o šířce 130 cm pro dva, to už bych si připadala jak sardinka. Ale stan Velo se mi taky líbí. Kola jsou tam chráněný nejen před deštěm, ale i před nenechavcema.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

               

          ale stan velo má 4kg... to bych nechtěla tahat na zádech. My totiž stan převážně používáme na VHT, na kolo jen v menší míře. a náš stan má 2,35 kg. Jinak šířka 130cm je pro 2 optimální, aspoň se neprobudím vedle karimatky, tak jako když spím pod širákem

          [ Zpět ]
          Datum: 14.09.2006
          Autor: šíp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Jezdím na kole a sama a tak mi stačí stan pro dva.Mám ho 7let a loni ve spoji zalezla ta trubička užší.Bylo to v Irsku a lilo.Nakonec se to dalo dohromady.Jinak jsem spokojená a viděla jsem jak ráno byli někteří promočeni.Nemá se šetřit na spani, nebo jezdit jen na jih.
    Je to známá značka Coleman nevada-el mám to vyzkoušený ale teď je už větší výběr..

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2006
    Autor: žaneta
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Ja BURTON od HUSKY pro dva lidi psanej je sice na dva a pul ale ja jsem mooc velkej a hrozne se roztahuju.
    Jinak stan je to vybornej cena 2600 a moc spokojenej

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hayes)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

         

    Muzu s klidem doporucit ceskeho Jurka. Je to tady pomerne oblibena znacka a vetsina lidi si ho chvali. Sam mam stan z rady outdoor typ AT (pro jednoho) a je skvelej, nejde jen o to, ze je dobre vyrobenej z kvalitniho matrose, ale je tam proste spusta vychytavek - ten stan musel navrhovat nekdo, kdo stany skutecne casto pouziva. Pravda podlazka pusobi dost tenkym dojmem, ale zatim je neporusena, ale mozna si do drsnejsich podminek poridim jeste nejakou plachtu pod. Jo a dalsi vyhoda je, ze snadno sezenete nahradni dily nebo si ho muzete poslat k vyrobci a nechat si spravit trhlinu nebo treba prisit snehovy limec ...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

         

    Taky doporučuju Jurka. Lehký, kvalitní, relativně levný.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2006
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

         

    POUŽÍVÁM ASI ČTYŘI LÉTA STAN PRO DVA TROL OD HANNAHU,JSEM SPOKOJEN.DÍRU V PODLAZE ,KTEROU JSEM TAM PROŘÍZL,JSEM ZALEPIL TĚSNÍCÍ PÁSKOU,DRŽÍ.NIKDY NEPROMOKL,JAK PÍŠE JIRKA.NA VNITŘNÍ STĚNĚ VNĚJŠÍHO STANU SE JEN SRÁŽÍ VLHKOST.ALE TO ASI NA KAŽDÉM.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (FOUS.56)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

           

      úplně obyčejný zdrap ze supermárketu za talíř. jestli mi bágl váží 30 nebo 32 kilo tak to je snad už jedno. tedˇsem byl na vandru měsíc v kuse a OK.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (zemekf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

         

    Protože do stanu potřebuju schovat všecko z kola, mám sám pro sebe stan pro 3: Bizon (Husky). Krom toho vozím Žďárák Rakoncaj sak K3 a polyetylénovou plachtu šířky stanu, ale delší. Tu natáhnu na vyhlédnuté místo a podle podmínek na ni přijde jen Žďárák nebo jen vnitřek stanu, případně celý stan. Díky plachtě mám stan čistý a suchý (také chrání podlážku odspodu). Když potřebuju jenom přenocovat anebo silně prší, přespím jen ve Žďáráku, při dostatečné tplotě jen v (rozepnutém) spacáku na polyetylénu.
    Žďárák jsem si pořídil teprve před 3 lety. Byla to jedna z nejlepších investic. Váží jen 35 dkg a díky jemu jsem v několika kempech v cizině pobyl zdarma (platilo se jen za stan). Rozbalený je hned, sbalit se dá i za deště a vyschne taky dřív, než stan. Nevýhodou je jen vysoká cena.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel ((Bin)Ladin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

           

      Dej odkaz na web na tu tvou nadheru :-) (zdarak)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

             

        tady http://www.sirjoseph.cz/produkty/k3.htm
        mne by zajimalo jak moc je ve zdaraku vlhko, protoze kdyz se tam clovek zavre pred destem, tak veskera voda co vydejcha a odpari nema moc kam utect (pokud to neni treba goretex, ale ani ten to asi nestihne "vyloucit") a neni ji malo

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

               

          Ve Žďáráku se musí nechat pootevřený vrchní zips, aby se člověk v neprodyšném prostoru neudusil. Protože zips je krytý lemem, není potřeba se bát vniknutí vody zvenčí.
          Pokus se dobře pamatuji, tak asi polévkovou lžíci kondenzované vody jsem tam objevil jen jednou, když jsem v Polsku přespával za silného lijáku při asi 9°C. Stejně to ale nevadilo, protože jsem spal ve spacáku na samonafukovačce a ta voda byla pod tím. Coby labužník s sebou vozím malý polštářek (velikosti jako v dětském kočárku) z dutých vláken (170g vč. ochranného mikrotenového pytlíku) — pořízený dříve v Ivančicích při vlastenecké cyklojízdě jižní Moravou.
          Díky své výbavě mám pohodlí, jako bych spal doma.
          Dalším vynikajím závažím je např. (v Hudysportu pořízený) 20l vak na vodu, který mám upravený na cestovní sprchu (http://www.volny.cz/olla/sprxa.jpg). Zajímavé je, že každý se mě vždycky ptá, jak a kde na cestách spím, ale nikdo se neptá na hygienu. Přitom většinou je tomu tak, že voda sice po cestě je, ale k hygieně nevhodná či nedostupná (např. špinavá, prudké zarostlé břehy).

          [ Zpět ]
          Datum: 08.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel ((Bin)Ladin)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

                 

            Při kontrole odkazu na obrázek jsem zjistil, že z nějakého důvodu se tam přidala i koncová závorka. Takže obrázek je na :
            http://www.volny.cz/olla/sprxa.jpg

            [ Zpět ]
            Datum: 08.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel ((Bin)Ladin)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

                   

              pekna sprska, doufam, ze ji nemusis vozit plnou :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 09.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

                     

                To ne, ale stejně mám zajímavé zkušenosti. Většinou vyptávám vodu u benzinek. Když je tam ženská, odmítne mě nebo silně šetří jak co do množství, tak i teploty vody. To platí beze zbytku u nás a v Horních Uhrech, ne jinde v cizině; tam to vypadá, že mají radost, že mně mohli pomoct. Chlap má snahu mně dát vodu třeba vřelou a tolik, že přetéká.
                Jednou mně jistý hošík dal vodu tak horkou, že ještě po 3 hodinách v chladné noci to bylo spíš spařování kruponu prasete, než sprchování.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.10.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel ((Bin)Ladin)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

                 

            Me by zajimalo, z jakeho materialu je te zdarak zhotoven. Nikdy jsem o nem neslysel

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

                   

              Na stánce http://www.sirjoseph.cz/mapa-stranek.htm si najdeš, co potřebuješ.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel ((Bin)Ladin)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

                   

              Já jsem o Žďáráku taky neslyšel. Za pobytu ve Zlíně obcházím spřátelené obchodníky (např. do hudysportu chodím pro Dobrodruha a podobné tiskoviny). Přitom se podívám, co mají a jednou jsem tak objevil zajímavý příšerně drahý pytel a vyzvěděl, co je to zač. Měli obě dvě Rakoncajovy varianty (větší a dražsí je určena k mačkání se s ruksakem). Když jsem potěžkal a promnul v prstech, bylo mně jasné, že je to další cíl mého spoření.
              Tyto pytle používají horolezci k bivakování (nouzovému přenocování nebo přečkání špatného počasí ve skalní stěně).
              Hudysport má tu výhodu, že co prodávají, je prověřené horolezci v těžkých až nejtěžších přírodních podmínkách, takže člověk má jistotu, že je na to skutečně spolehnutí. Nevýhodou jsou zpravidla vyšší ceny.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel ((Bin)Ladin)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušen

             

        Omlouvám se za pozdní odpověď — vzpomněl jsem si na svůj příspěvek až dnes.
        Fotka je např. zde (vyhledáno na Googlu):
        http://shop.sunsport.cz/eshop/%9Ed%E1r%E1k...

        Je to ze stránky
        http://shop.sunsport.cz/eshop/%9Ed%E1r%E1k...

        Žďárák jsem koupil v roce 2003 v Hudysportu ve Zlíně a jestli se dobře pamatuju, byl tehdy podstatně dražší (asi 4600 Kč), ale skutečně je vynikající a k nezaplacení. Jediné, co bych na něm změnil, by byla výměna měděného drátu (musí se při rozkládání vytvarovat do oblouku a při skládání pytle poskládat) za přiměřeně silné nerezové lanko. Je ale možné, že výrobce to napadlo, ale kvůli úspoře váhy (pro horolezce je dobrý každý gram) zvolil právě toto řešení.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel ((Bin)Ladin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Ja jsem se po dlouhem dumani a uvazovani a prohlizeni rozhodl pro jurka velo.Jezdime zatim s moji pritelkyni dva,takze to staci,daji se tam do predsine vklidu vmestnat dva krossy a protoze je docela dlouhy do noh jsme vpohode vmestnali zbytek baglu podotykam 2krat trojbrasna a 2 pary prednich brasen .sklada se rychle a pri naletech komaru jaky jsme letos zazili vTreboni jeste rychleji,ma dva vchody s dobryma moskitierama a neni to ultra lehky stan neco kolem 4 kilo,ale je z kvalitniho materialu,nemam rad kdyz mi tece do spacaku,a kdyz jedete na tezko,20nebo 21,5kg neni tak sileny rozdil je to porad naklad,urcite bych doporucil,nicmene kazdy mame jine kriteria pro vyber

    [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Dve kryci plachty 3x2m s oky z Baumaxu, pradelni/rep snura, par provazku a koliky... Snura se natahne kdekoli v lese mezi dva stromy, plachty se prehodi, svazi provazky k sobe a prikolikuji ci privazi. Jednoduche, skladne a vyspi se pod tim dva lidi i s bagazi ;p

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Epo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

           

      Nebo jednu plachtu 4x3m a v pohodě se pod ní vyspí 4 lidi, když je hezky tak se dá dospod, nejvíc nás na ní spalo 8 ;-) k tomu klubko umělý šňůry(prádelní se nacucá vodou)
      Další plachta 3x2m se dá hodit přes kola, aspoň nejsou vidět.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vašek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

             

        Plachta 4x3m je pro dva(i samotáře)ideál.Jezdím s ní už řadu let,přežila nespočet průtrží i kroupy.Stavbu řeším tak,že 3m podložím pod kola bicyklu na stojanu,přehodím přes něj(brašny nesundávám),po 2,5m zapíchnu do země dva klacky 0,4m vysoké, podle potřeby od sebe 1,5-2m, spojím špagátem a plachtu přes něj přetáhnu a ukotvím.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Máme stan Jurek - vandr, a nemá chybu. Letos dostal zatěžkávací zkoušku 14 dní neustálého deště v severní Evropě, a myslím že už s ním přežijem všechno. Je pro 2 lidi ale vlezem se parádně i s brašnama na kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peta.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Pinguin Gemini 150 a maximalni spokojenost. Je velice oblibenej mezi oudooristy. Overenej i v horach za pekneho vetricku. Dva vchody...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Kto má skúsenosti s Hannah cyclone?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tiberius ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

           

      Neblbniiiii!!!! Vyhazovat penize za Hannah!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Hasky Bird 3,3kg a vyspí se vněm v pohodě 3 dospěláci, ale lepší je to ve dvou on+ona :-) http://album.volny.cz/jipiku/view.php?album_id...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2007
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké stany používáte a jaké s nimi máte zkušenosti

         

    Myslite ze Vandr1 odola tropickym mravencum? Chystam se do Brazilie a nejsem si jistej jestli sem udelal dobre, ze jsem ho obednal. Oni domorodci asi vedi proc spi v hamace.:(

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024