reklama
Země: Albánie Albánie, Česko Česko, Indonésie Indonésie, Indie Indie, Maroko Maroko

Kam s foťákem na kole

Ahojte, zajimalo by me, jak to mate vymyslene s fotakem, kdyz cestujete na kole.
Nemam ted namysli maly digital, ale digitalni zrcadlovku od Nikona hodnoty tricet tisic a k ni dalsi objektivy.
Nerad bych to rozbil a zaroven by me potesilo kdybych vedel, ze ten fotak netrpi otresy.
Diky moc za jakoukoliv odpoved Milous

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš ([email protected]))
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Ahoj Miloši, mám Nikona D70 tzn. taky zrcadlovku, při krátších výletech ji vozím v batohu na zádech a při delších, několikatidenních toulkách ji vozím v brašně na řidítka, objektiv beru vetšinou jen jeden a to nějaký univerzální. Zatím foťák drží...:)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toulacek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Řídítka jsou podle mě nejbezpečnější místo na kole. Vhodná brašna umístěná pod představcem prakticky nemá šanci do něčeho narazit ani při pádu (snad s výjimkou nárazu do vhodně vysoko položené závory :-)). Já takhle foták vozím na silničce v tašticce ušité "na míru", ale není to zrcadlovka, jen trochu větší obyčejný digiťák.

    Jak jsou na tom zrcadlovky s odolností proti otřesům nevím, ale tam to kromě varianty batoh asi vyjde kdekoliv na kole nastejno. Řídítka mají trochu výhodu v tom, že je člověk alespoň občas nadlehčí při přejezdu větších schodů, hrbolů apod. Ještě lepší by to asi bylo s odpruženou vidlicí.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marble)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s foťákem na kole

           

      Lidi, neblázněte, otřesy digiťákům nevadí. Hlavně nesmí dostat přímý zásah (ale na to stačí dobré pouzdro umístěné kdekoli na kole).

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neznamy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s foťákem na kole

             

        Možná to v roce 2006 bylo jinak :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2009
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Vozíme tašku na řiditka + vložka od Pigeonu.

    http://www.pigeon.cz/

    V té tašce si hoví Sony F828.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s foťákem na kole

           

      Nevim jak tahle ale ja mam spadeno na tu od Sport Arsenalu Aqua ma hlinikovej nosic a vejde se do ni 9 litru a je absolutne nepromokava myslim ze je to dobra varianta

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Joooo...kdyz jsem vozil digital, bylo to v pohode. Plastackove jsou celkem lehke. Jenze ted jsem na dobro presedlal na klasiku. A jeste mam vztah ke starsim fotakum...prijde mi to takove vic o foceni, kdyz se nemuzes spolehat na automatiku/poloautomatiku a musis si vse nastavit rucne. Takze ted vozim starou dobrou Prakticu MTL5. S objektivem a nasazenym filtrem vazi 1.5kg:-) Teda zalezi jakej objektiv mam nasazenej. Prevazne to je 20. Kdyz jezdim na jeden den, tak ji mam v batohu. Ted planuju delsi cesty po Evrope, takze resim i tohle. Pravdepodobne vyhraje predni brasna na riditka od Arsenalu (vozil jsem v ni digital).
    http://mr.rajce.net/

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Ahoj,

    vozím Canon10 + kamera v tašce na řidítkách. Jezdím cestou necestou, nemám odpružené kolo a vše je v pohodě.

    Viktor

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Ted jsem cetl v cykloturistice o paru, jenz jedou do Spanel a meli na prednim nosici umelohmotnej kosi¨k na filmy...aby to vetralo. Dobrej napad:-) Tam se mi tech dvacet filmu vejde:-)))))

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Já vozím foťák v řidítkový brašně a ještě ho uložím do něčeho měkkýho - proti nárazům je chráněný daleko více než na nosiči. I když je fakt, že v případě nějaké bouračky, by nemusel dopadnout dobře. V baťohu na zádech je možná nejlepší varianta (aspoň co se týče otřesů), ale to se dá když jedeš na odpoledne, případně na jeden den. Jezdit s baťohem celý dny třeba 14 dnů, to není zrovna nejlepší řešení.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Cyklistka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s foťákem na kole

           

      Ad bouračka -- i když to tak na první pohled může vypadat, tak to není pravda. Nosič a tašky na nosiči se se zemí potkají velmi jednoduše téměř při každém pádu (a většinou zachytávají pád celého letícího zadního kola s naloženým nosičem). Naopak brašna pod řídítky většinou nemá do čeho narazit. Proti nárazu do čehokoliv většího (země, zeď, ..) ji chrání přední kolo a samotná řídítka.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marble)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s foťákem na kole

         

    Vozím Canon EOS 350D vč. až dvou dalších objektivů. Používám zásadně fotobatoh Tamrac z řady Adventure, ve spodní části je vypolstrovaný prostor pro foťák s příslušenstvím, nad ním lze vozit ještě osobní věci. Absolvoval jsem s tím pěkných pár tisíc kilometrů jak na kole, tak i vzimě na běžkách, proběhlo i několik nepříjemných pádů i nějaká ta průtrž mračen, vše bez jakýchkoliv následků pro fotovýbavu. Umístit brašnu s foťákem přímo na kolo bych se bál; zvláště při jízdě v terénu, přes kořeny a výmoly dochází k nadměrným rázům a vibracím, které by foto výbava nemusela dlouho vydržet.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kerim ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s foťákem na kole

           

      No ja si zase nedovedu predstavit, ze na kole budu jezdit tisice kilometru s plnym fotobatohem na zadech. Obecne kolo a batoh neni moc dobra volba a kdyz uz tak alespon nejaky lepsi batoh koncipovany na cyklistiku. Ukazte mi jediny fotobatoh, ktery je zaroven vybornym klasickym batohem. Ani nahodou a je to diky tomu, ze fotobatohy maji proste jine priority nez klasicke batohy. Ani tento Tamrac neni vyjimkou - ja mam podobny od Lowepro a neni to proste ono. Samozrejme je to individuelni zalezitost, ale zkuste si s naplnenym fotobatohem ujet napr. 80km v terenu, pak ho sundejte, jedte dal a hned poznate o cem mluvim.
      Co se tyce redukce vibraci, tak batoh na zadech bude jasne nejlepsi volba, to nepopiram. Pady bych neresil, zalezi proste jak a na co dopadnete - v tom vam nemusi pomoct ani batoh na zadech.
      Ja sam ted resim otazku prevozu zrcadlovky a objektivu na MTB. Tajne doufam, ze to bude mozne v polstrovane brasne ART 510 od firmy Sportarsenal uchycene na prednich riditkach. Vejde se tam teda jen telo Pentax K20D s namontovanym objektivem (mam pomerne velky svetelny objektiv), dalsi objektivy holt budou muset nekam jinam. Problem pripadnych vibraci na moji konkretni fototechniku (vse od Pentaxu) jsem dotazal u oficielniho prodejce Pentaxu v CR, takze uvidime.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2009
      Autor: sopta
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024