reklama
Země: Norsko Norsko

Nakladni privesy a cesta na tezko

Ahoj.
Tak u kolegu se to nejak nechytlo, tak snad mi poradi nekdo tady...:-)
Pres vikend me napadla takova vec. Premyslel jsem, ze bych dokoupil brasny na predek (hold potrebuju zvetsit objem). Mam vzadu komplet od Arsenalu. Ale pak me me napadl nakladni vozik:-)
Prvni, na ktery jsem koukal je Bob Yak (http://www.azub.cz/cz/voziky/nakladni.asp dole), ale jeho cena me mirne podlomila kolena. Pak jsem nasel AZUB TOM (http://www.azub.cz/cz/voziky/tom.asp) . Cena sice dosti velka, ale polovicni nez Bobik. Vim, ze voziky jsou drahe, ale davat skoro 10tis za Bobka se mi nechce. Ma nekdo zkusenosti s tim druhym vozikem? Jak se s tim vlastne jezdi? Je mozne ho pouzit jako nakladni?

Prijde mi, ze by to mohlo byt vice pohodlnejsi, nez kolo ovesene brasnami. Navic to tolik nezatezuje kolo (mene defektu). Ale nevim, jak se s tim jezdi, zda to nema nejakej silenej odpor, zda to nezhorsuje manevrovatelnost... Jak se na nej koukaj v dopravnich prostredcich (aby me treba na trajektu nepovazovali za long vehicle a nenaparili cenu jako za auto:-) )
Dik za kazdou radu.

[ Zpět ]
Datum: 02.05.2006
Autor: Michal
  • Re: Nakladni privesy a cesta na tezko

         

    Přímou tuto zkušenost nemám. Také jsem takto uvažoval a ty (stejné) vozíky se mi docela líbily. Mám brašny v předu i v zadu. Letos jsem ale párkrát vyzkoušel navázat na vlečnou tyč za sebou dcerku na kolečku. Byl jsem až překvapený, jaký je to silný tah. Zdá se mi, že je takto šlapání rozhodně těžší, než když byla na kole v sedačce a to oproti "mrtvému" vozíku trochu i šlapala !

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2006
    Autor: jouda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nakladni privesy a cesta na tezko

         

    Ahoj,
    pro vozík jsem se rozhodl před několika lety, když jsem ho uviděl u jednoho cyklisty. Můj vozík je hodně podobný Bobovi - jednokolový, připnutý na zadní osu. Můžeš ho uvidět na fotkách na http://www.martin-vujta.cz na úvodu a u velkých cest 2004 a 2005. Je to v podstatě kusová výroba od člověka, který už s tím bohužel přestal. Vozík stál kolem 6 tisíc. U Boba se platí za značku, proto je dražší.
    Vozík sám je z hliníkové slitiny a je velmi lehký. Může se na něj naložit asi 20 kg. Jízda s vozíkem je trochu odlišná. Pokud je vozík prázdný, vůbec nepoznáš, že něco vezeš. Plný vozík táhne kolo trochu dozadu a nadlehčuje předek. Musí se opatrně otáčet řídítky. Jinak je kolo, resp. souprava stabilní, dobře drží směr. Za chvíli zapomenu i na naložený vozík. S vozíkem se musí počítat při klesání - dostatečně dopředu brzdit, protože si netroufám se s ním příliš naklánět v zatáčkách. I když by teoreticky ani to nemělo činit problém.
    Kolo s vozíkem mám menší manévrovatelnost v úzkém prostoru. Potřebuješ větší prostor na otočení, prakticky se s ním nedá couvat. Při odstavení kola je nejlepší opřít celou soupravu, aby např. nestálo kolo nakloněné na jednu stranu a vozík nevisel jen na zadní ose.
    S vozíkem se dá taky cestovat vlakem. Už jsem to zvládl i v jedné osobě. Souprava se rozpojí, brašna se hodí přes rameno, do jedné ruky vozík a do druhé kolo.
    Dvoukolový vozík je prvotně určený pro dítě. Níikdy jsem s ním nejel, ale na zavazadla bych si ho nepořídil. Musí být těžší, 2 kola mají větší odpor, musí se hlídat šířka cesty.
    Já vozíku fandím a jsem s ním moc spokojený. Pokud by se Ti podařilo najít někoho, kdo by ho za rozumnou cenu vyrobil, budeš spokojený. Na webu to asi moc nenajdeš, ale zkus se poptat v cyklistických prodejnách.

    Martin

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marťa)
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nakladni privesy a cesta na tezko

           

      Dik za info.
      Zatim jsem se rozhodl jezdit bez voziku. Ale do budoucna si ho asi vyrobim. Zivim se jako konstrukter, tak proc si ho nenavrhnout:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
28.06.2024, 12 dní
26 940 Kč
cyklistický Letecky

Velká skandinávská pouť na kole

 (CK Bondo)
01.08.2025, 17 dní
56 940 Kč
cyklistický Letecky

Lofoty na kole

 (CK Bondo)
06.08.2025, 12 dní
39 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024