reklama
Země: Česko Česko

Jak z Břeclavi na Senec

Toz už jste nekdo jel tuto trasu?Poradte jak se dá tato trasa absolvovat na kole.

[ Zpět ]
Datum: 27.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (strejdalibor)
  • Re: Jak z Břeclavi na Senec

         

    Ahoj. A jakej Senec myslis? Ja nasel akorad ten u Rakovnika...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak z Břeclavi na Senec

         

    Ahoj,
    Ak myslis Senecke jazera, tak asi najlepsia cesta je cez Bratislavu.
    Ja nemam rad jazdu medzi autami a radsej si predlzim cestu, takze taky je aj moj popis cesty. Urcite poznas cyklocestuz Brecavi na Lanzhot (nepamatam si cislo cesty tusim 43, alebo 44), ak budes dalej pokracovat z Lanzhota po znacke , dovedie ta az na hranicny priechod. Za priechodom hned odbocis doprava na byvalu signalku a ta ta dovedie az do Devina (to je uz cast Bratislavy ) stale mimo premavky, resp niektore kratke useky s minimalnou premavkou.Stale sa drzis cykloznaciek (zelene tabulky, smerovniky uvidis az na poslednu chvilu :-). Z devina musis is asi 4 km po normalnej ceste az pod most Lafranconi(prvy most cez Dunaj). Pod mostom ide cyklisticky chodnik po nom prejdi na druhu stranu Dunaja a po nabrezi (stale cyklochodnik) az k pristavnemu mostu (to je posledny most cez Dunaj) tymto mostom naspat na lavy stranu dunaja (teda presnejsie popod most po cyklochodniku) a po cyklistickej znacke po hradzi Dunaja az do Samorina (stale mimo premavky aut, ale cez vikend husta premavka cyklistov a korculiarov). Zo Samorina po okreskach cez Zlate Klasy , Hruby Sur a Kralovu pri Senci do Senca. Tento usek je bohuzial s premavkou (neviem odhadnut akou hustou). Netusim ako by to bolo daleko, ale hrubym odhadom tak asi 200 km. Mozem sa doma este pozriet do mapy, takto z pamati to je zatial len dost hrubo.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak z Břeclavi na Senec

           

      Jaroslav, nebolo by lepšie neísť v tomto prípade až do Šamorína, ale už skôr v Hamuliakove odbočiť na Dunajskú Lužnú? Okrem toho, že je to treťotriedka, je to určite aj o pár kilometrov kratšie.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2006
      Autor: IvaM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak z Břeclavi na Senec

             

        Ano je to mozne, nemam pri sebe mapu a tak som to pisal len z hlavy.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak z Břeclavi na Senec

           

      Tož Jaroslave díky za podrobný popis,z Breclavi pres Lanžhot na hranice to znám,i kousek za hranicemi loni jsem se dobre vykoupal u obce Sekule a dál už to podle tvého popisu nebude problém

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (strejdalibor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak z Břeclavi na Senec

             

        Vdaka, ja som si nebol isty, ci som trafil ten spravny Senec.
        Takze podla mna treba Ti trasu popisat podrobnejsie. Popri Morave sa podla zelenych tabuliek asi nestratis,a le doporucujem sledovat stav rieky Moravy, pri vyssom stave byva chodnik tesne pred Devinskou Novou vsou zaplaveny (ale prave ten usek byva najrajsi, lebo ked voda opadne luky naokolo sa krane zazelenaju). Castokrat sa stava, ze v Zahorskej vsi si cyklisti nevsimnu odbocku dolava a skoncia na hranicnom prechode (prievoze cez Moravu). Nic sa nedeje vratite sa asi 200 metrov a odbocku do uzkej ulicky najdete.
        Teraz trochu popisem cestu v Bratisleve, nie je to celkom jednoduche. Najprv musis ist z Devina a stale rovno az uvidis most (vola sa lafranconi), tam treba odbocit doprava dolu pod most, pod mostom najdes rampu po tej cez Dunaj, na konci mosta zabocis po prude Dunaja (rampa sa vselijako toci, tak tazko povedat co je vpravo a co vlavo). Potom po betonovej hradzi, kusok aj po ceste ale vlavo od cesty by uz mal byt hotovy cyklochodnik. Ten Ta dovedie zase na asfaltovu cestu na hradzi. Prejdes popod Stary most, Most Apolo a na pristavnom moste (hned za mostom je prvy bufet, takze ak uvidis bufet na hradzi presiel si ten posledny most ) treba prejsa zase po rampe (po tej rampe, co je blizsie po prude Dunaja) na druhu stranu. Zbehnes z mosta a das sa doprava (je tam aj cykloznacka, zase zelena). Kusok po uzkom chodniku a tesne pred nadjazdom nad cestu odbocis doprava (teda nesmies prejst ponad pomerne siroku cestu po lavke) . Dalej ta uz znacky dovedu na lavu hradzu Dunaja okolo pristavu (ak pojdes cez pekny vikend dovedu ta tam aj hufy cyklistov, alebo korculiarov). Hamuliakovo, alebo Samorin uz zbadas z hradze . Urcite si vsak vsimnes vodne dielo Gabciikovo po tvojej pravej ruke .Nuz a potom uz len podla mapy.
        Nemal som vcera cas si cestu podrobne pozriet, skusim zajtra.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak z Břeclavi na Senec

               

          Možná trošku odbočím, ale chtěl bych využít tohoto tématu k dotazu, odkud je možné jet kolem řeky Moravy, když cestu na Bratislavu začínám v Moravském Svatém Jánu? V minulém roce, kdy jsem tudy jel, jsem odbočil k Moravě v Malackách, ale k samotné řece jsem se nedostal. K řece jsem se dostal až od bufetu " U starého bycikla", který je dle mého již v katastru Devinské Nové Vsi. V minulosti jsem jel opačným směrem a kolem Moravy jsem se dostal až do obce Lozorno.
          Děkuji předem za odpověď.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Paša)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak z Břeclavi na Senec

                 

            Nuz z Moravskeho Svateho Jana sa treba vydat smerom na Hohenau (hranicny prechod). Je to dost uzka asfaltka a asi sa treba spytat miestnych (je to sice nebirkeske, ale nic sa nedeje). Vyjde sa z Jana do luzneho lesa a
            este dost daleko pred hranicnym priechodom treba odbocit dolava na signalku (odbocka je znacena nemali by ste to minut). Myslim, ze je to prva asfaltka, ktroa osbocuje vlavo. Tato signalka vedie stale mimo dediny, na normalnu cestu (takmer bez premavky) pridete az v Senohrade, ale v Zahorskej vsi sa zase z cesty odboci na signalku (Zahorska je uplne pri Morave tak signalka nemal a byt kade vedena) Rieku Moravu z cesty je len malokedy vidiet, lebo brehy su zarastene vysokymi stromami. Ale odporucal by som aj rakusku stranu, ta je trochu viac kopcovita (ide miestami dalej od rieky), ale je zaujimava (ide sa poza dediny prave v miestach kde maju vybudovane vinne sklipky :-), je znacena ako KTM (Kamp Thaya March radweg) Informacne tabule o okolitej prirode su aj v slovencine.
            Tomu Lozornu nerozumiem, Lozorno je dalej od Moravy zo signalky si musel odbocit (na jednom mieste sa ta signalka toci do dost nepredvidatelneho uhla, mozno tam si neodbocil.)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2006
            Autor: Jaroslav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak z Břeclavi na Senec

                   

              Děkuji za odpověď.Doufám,že se nemýlím,ale neznal jsem trasu, signalka nevedla přímo, byly tam nějaké problémy a nebylo se koho zeptat, tak jsem raději odbočil na hlavní.Také jsem vlastně chtěl posnídat. Cestu k hranicím v M.S.Jánu znám, přecházel jsem zde do Hohenau,pamatuji si na pontonový most a lišku, která se bez bázně (a hany) pohybovala kolem celnice, matněji již na rezervaci hlavně vodního ptactva.
              Rakouskou stranou jsem jel, ale ještě v době, kdy v M.S.Jánu nebyl vůbec žádný přechod, jel jsem ovšem po hlavní cestě přes Marscheg (asi jsem to zkomolil),Hohenau,Poštorná.Psal se rok 1994.
              Ještě jednou díky Jaroslave a hodně km bez nehody.
              Zdraví Paša

              [ Zpět ]
              Datum: 09.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Paša ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024