reklama
Země: Rakousko Rakousko, Švýcarsko Švýcarsko, Francie Francie, Itálie Itálie

Ubytování v Alpách

Ahoj, prosím o informace (zkušenosti) s ubytováním v apartmánech (pensionech) v Alpách(F,CH,I,A). V létě se tam chystám se silničním kolem. Díky.
P.S. Ubytování v kempech mám již vyzkoušené ze zájezdů s CK.

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
  • Re: Ubytování v Alpách

         

    Už jsem to tady několikrát podával. Takto: pokud jde o A a It (sever) mám ty nejlepší zkušenosti.
    apartement - cca 17 EUR na os, možnost vaření, nejvýhodnější, možnost i ubytovat se v apt. v kempu.
    zimmer frei - cca od 18 nahoru, se snídaní
    hotel - běžně od 38 s večeří a snídaní
    horská chata - Alpenverein za 17, jinak cena i jako hotel

    V Rakousku a italském Sudtirol je dost konkurence a funguje to. na jih od Bolzana občas problém -v zapadlejších vesnicích mají jen hotely po 40, ale zase se člověk nají a to pořádně.
    Že se ubytuješ je prakticky 100 % spoleh. Přece jen na kole má člověk velký radius.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ubytování v Alpách

           

      Díky za odpověď. Poprosil bych ještě o upřesnění těch cen. Díval jsem se na webu a nejlevnější ubytování bylo za 25EUR/os/noc (ceny pro rok 2005) pro termíny v červenci a srpnu. Jestli jsem to pochopil správně tak podle tvých zkušeností není třeba mít zajištěno ubytování již měsíc dopředu? Patí to i pro červenec a srpen a ubytování jenom na 2 až 3 noci? Můj plán je dojet autem do nějaké vybrané oblasti a v info centru si zjistit volné ubytovací kapacity. Na daném místě pobýt 2 až 3 dny a přesunout se autem zase o kus dál.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ubytování v Alpách

             

        Ty ceny, které jsem uvedl jsem běžně "realizoval" v minulém roce. Přibližně stejné byly i dřív a nemyslím, že by se měnily nějak dramaticky.
        Jinak to záleží na tom jak chceš cestovat. Já tam jezdím z místa na místo na MTB, žádnou noc nespím 2x na jednom místě. Někdy to trošku ubytovateli vadí a dělá cavyky, ale hodně penzionů už na to přišlo a naopak si dělají reklamu - vítáme Vás i na jednu noc. Jezdí tak tisíce lidí a už jsou tam na to ubytovatelé zvyklí. O zajištění ubytování se nestarám, kam přijedu tam se vyspím. Nejradši beru ty apartementy, kvůli tomu, že si člověk sám ráno udělá snídani a sviští to dál. Důležité je vždycky večer zaplatit, aby ses ráno nezdržoval čekáním. Někdy, když vím, že třeba chci přespat na horské chatě a dál už nic není tak mám připraveno telefonní číslo a tak před večerem tam zavolám, jestli tam jsou. K autu se pak vrátím i po týdnu, dvou v nějaké kombinaci vlak - cyklostezka.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ubytování v Alpách

               

          Ahoj Mirku , můžeš mi třeba na email poslat trasu jakou jsi jel , popř kontakty na nějaké penziony ?
          Chystám se jet do Rakouska , tak jen abych nebloudil.
          Díky Tomáš

          [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2006
          Autor: HOLZBY-ML
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ubytování v Alpách

             

        Jo ještě ten červenec, srpen. To se v A a v Sudtiroll řídí prázdninami v Bavorsku a Itáli. . Podle mých zkušeností je úplně v pohodě první červencový týden. Určitě tak něco po 15 srpnu začíná obsazenost taky klesat. Mezi 15 a 20 srpnem jsou ještě tuším nějaké svátky v Itálii a pak je to o.k. V Sudtiroll bývá trochu narváno, ale hlavu bych si s tím moc nedělal. Jinak pokud chceš jezdit hvězdicovitě tak to určitě můžeš udělat tak jak píšeš.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ubytování v Alpách

               

          Díky moc za informace.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024