reklama
Země: Německo Německo, Nizozemsko Nizozemsko

Podél Labe do Holandska

Chtěl bych jet v květnu do Holandska (cca Amsterdam-Haarlem), ale budu na to mít tak 5 dní tam a 5 dní zpět. Na naše hranice se asi nechám dovézt vlakem. Jako nejlepší se mi jeví trasa podél Labe do Magdeburgu a pak podél jakéhosi průplavu (kolem Hannoveru furt na západ). Odhadem bych řekl, že by to mohlo být po rovině. Z časových důvodů asi nebudu mít čas hledat nějaké kempy atd (stejně je nemám rád), jsou tam někde i nějaká méně civilizovaná místa na přespání ve křoví či na poli? A krajina je tam rovinatá? A nevede tam nějaká dálková cyklotrasa udělaná tak, že se zvládne jet průměrně 200 km denně? (tedy po nějakých cestách, kde půjde jet stabilně 35 km/h). A kde brát vodu, abych nemusel s sebou vozit zásobu na 3 dny jako obvykle? Zatím jsem si nekoupil žádné podrobnější mapy.

[ Zpět ]
Datum: 23.02.2006
Autor: PavelŠ
  • Re: Podél Labe do Holandska

         

    Výstižná přezdívka. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél Labe do Holandska

           

      Teda opravdu nic ve zlém ... :-) Jen mě zaujalo, že to bude pěkný spurťák. Denně hodně solidní porce kilometrů a to ne úplně pomalu, cesta tam nejspíš proti západnímu větru.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podél Labe do Holandska

             

        no.. taky mě ta vzdálenost trochu děsí. Na vícedenních výletech jezdím většinou jen něco přes 100 km denně (rekord kdysi dávno cca 250 km), na konci jednoho loňského odpoledního výletu z Brna do Žďárských vrchů a zpět (najeto cca 180 km) už mě dost bolely nohy - ale zas dost po kopcích. 200 km denně 5 dnů je na mě fakt hodně. Až se trochu oteplí, začnu vyrážet na nějaké jednodenní dálkové vyjížďky (třeba i přes 300 km) abych si osahal svoje limity a rozhodl se, jestli se o takovouto cestu vůbec pokoušet. Po rovině za bezvětří jsem schopen jet trvalou rychlostí nad 30 km/h (což by bohatě stačilo), ale jde o to, jak dlouho to vydržím.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podél Labe do Holandska

               

          Každopádně si mákneš :-) Jako sportovní výkon jistě dobrý a s tréninkem se to dá určitě zmáknout. Jen toho cestou asi moc neuvidíš. To by nebylo nic pro mě ...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podél Labe do Holandska

                 

            Kdepak, primárním cílem není sportovní výkon ani výlet ale dostat se do toho Holandska (kam bych stejně jel např. autem). Kromě toho se umím kochat krajinou i při vyšších rychlostech (30 km/h není zas tak rychle abych nic neviděl). Sportovní výkon bych řadil až na třetí místo.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél Labe do Holandska

           

      Jak velký bude asi kráter až do NL dorazí...?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podél Labe do Holandska

         

    Aj bych jela s tebou, ale nestíhala bych ti ;-) Sama tuto cestu na květen plánuji, ale až někdy koncem a ty chceš stihnout Cycle Vision, hádám. Navíc ji podniknu se sestrou, která na těžko ještě nikdy nevyrazila, ale předpokládám, že se do toho brzy dostane.
    Jinak, čeká tě minimálně 750km, pokud nesjedeš na nějakou německou cyklostezku, která tě provede přes místní kopečky. Německo je ale v podstatě placaté.
    O vodu žádej na benzínce nebo místní dobrodince. Určitě nehrozí, že by jsi půl dne nepotkal lidskou bytost, jak je tomu více na severu...
    Mapu si kup podrobnou uptodate pro motoristy. Cyklo mapy by tě asi při tvém plánu zásadně zpomalily, jak často by jsi je musel překládat a měnit.
    Jinak ten Hannover mi přijde trochu zajížďka. Mrkni ještě na tuto stránku: http://www.ecf.com/83_1
    Tobě se bude hodit trasa č.4, ale teprve se plánuje :-(
    V NL se pak nediv, když tě krajina bude nutit k manévrům podobným koňským na šachovnici, hold je tam více polderů než u nás ;-) Tam se cyklostezek raději drž. Jsou vesměs dobře značené, i na delší vzdálenosti.

    Tak good luck!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél Labe do Holandska

           

      Speciální díky za podrobnou opakovanou odpověď;-)
      Cyclevision hádáš samozřejmě správně.
      Ty si myslíš, že se na Labe mám vykašlat a jet cca Cheb - Frankfurt - Bonn? Myslíš, že tam nejsou výrazně větší kopce? Já jsem myslel jet spíš přibližně po té dvojce severněji. 750 km je asi trochu podhodnocené, 700 km je to vzdušnou čarou, s motáním po místních silnicích a cyklostezkách počítám něco kolem 1000 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podél Labe do Holandska

             

        Podhodnocene tech 750km neni, ale musel by jsi se drzet hlavnich tahu a obcas pouzit i dalnici. Dle toho, jak spechas, jsem myslela, ze spechas... ;-)
        Abych pravdu rekla, jeste jsem tu trasu na kole nejela. Ale predpokladam, ze nejvetsi kopce te potkaji ne cesko nemeckych hranicich. Nink uz to jel, miril ale vice na jih NL do Den Bosch. Dam mu vedet, at ti neco pripise sem.
        Jo a uz jsi si koupil brzdy na to pristani v NL?

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2006
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podél Labe do Holandska

               

          Tak nink to jel: Cheb, Holf, Rudoldstadt, Erfurt a Kassel. Hlavne zezacatku tam bylo kopcu strasne moc. Tak se mozna radeji drz Labe. A zkus se vyhnout Dortmundu a Essenu, to je zahul projet i autem.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2006
          Autor: evan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podél Labe do Holandska

                 

            no právě.. radši pojedu o 100 km víc po rovině než se zasekat v kopcích. Nejvíc se bojím protivichru a deště.
            A co noclehy, jsou po trase nějaká odlehlejší místa na bivak? (s oblibou spím např. vedle polní cesty uprostřed lánů nebo ještě radši někde uprostřed nějakého rovného nezarostlého lesa - tam není rosa). Počítám, že by tam mohla být krajina podobná jako u nás - tedy žádný problém. Ale nevím, tím směrem jsem byl kdysi jen tak jednou či dvakrát a jel jsem autem/autobusem, krajinu si už moc nepamatuju.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Podél Labe do Holandska

                   

              Jo s noclehem si nedělej starosti. Krajina je jak říkáš, podobná naší. Spát se dá kdekoli, pakliže zalehneš v podvečer. Ale schovávej se, taky to tam není tuším povoleno. Já spala i v Berlíně hned u Alexander Platz a tam skoro nebylo jediného stromu či jiného úkrytu, jen se musím umět člověk schovat. Také se dá někoho požádat, zda si na jeho pozemku můžeš rozdělat stan. Občas to vyjde a někdy tě dokonce pozvou k sobě domů...

              [ Zpět ]
              Datum: 24.02.2006
              Autor: evan
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podél Labe do Holandska

                 

            Mne napada varianta jet podel Mainu a pak Rynu. Ale jestli to jde nevim.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (pmm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podél Labe do Holandska

               

          brzdy? No.. počítám, že cestou brzdy moc neužiju, tak na to jedno zabrždění na konci mi bude stačit, když si do obyčejných véček dám nové špalky:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podél Labe do Holandska

                 

            No jen aby, při tvé rychlosti.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2006
            Autor: evan
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Podél Labe do Holandska

                   

              no kdyžtak si vleže zasurfuju a dojedu do Londýna.. tam jsem se taky chtěl podívat...

              [ Zpět ]
              Datum: 24.02.2006
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél Labe do Holandska

           

      Také jsem nepodnikla žádnou cestu na těžko. Tedy za mlada se jinak nejezdilo. A také chci něco naplánovat a vyjet si .Jenže jezdím pro radost a abych něco viděla.
      Závodit můžu u nás někde si udělat okruh. Jinak cestování-poznávání. Mám ráda když se můžu podívat okolo a obdivovat architekturu- líbí se mi. Tak přeji pěkné počasí.A sužijte si to.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2007
      Autor: žaneta
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Jak jsem nakonec jel

         

    Podrobné zápisky z cesty jsou na
    http://phantom-on-wheels.borec.cz/cesty-2006...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem nakonec jel

           

      Skutečně jsi borec s velkým B.Opuštěný jak sám voják v poli.Mám poněkud mírně depresívní povahu a zkusit jako ty jet sám po většinou liduprázdných cyklostezkách při neustále zatažené obloze a na pozadí poněkud fádní scenérie s jedno a totéž;pole,rovinky a umelě vysazené lesíky,to by mě to úplně odrovnalo.Na druhé straně po zvládnutí veškerých nástrahách vyjde takový vyhraněný jedinec jako ty více zocelen,co tě nezabije,to tě posílí jak se říká.Sólo cyklojízdy si taky vychutnám,ale jen jednodenní s předpokladem dojetí do místa mého bydliště,jedno v kolik hodin,prostě,že i když jsem v někde sám v opuštěné krajině,řekněme trošičku nepřátelské,kdy se cyklista může cítit nesvůj,tak ten nádherný pocit,že s každým ujetým kilometrem se nezadržitelně přibližuji místu,kde mě čeká moje rozmilá ženuška,vůně domova a teplá koupel,udělá z každé jednodenní sólojízdy ty největší vjemové luxusní ochutnávky každého prostředí,jedno kde se nacházíš a jedno jestli svítí slunko či jsou blesky a hromy.Pokud bych se chtěl odvážit na tutéž cestu jakou jsi právě sám zvládl,tak se poníženě přiznávám,že jedině s minimálně 4 spolucyklisty.Teď mi došlo,že bychom se v noci třeba nesměstnali na kousíčku trávy k přespání v mrňavém lesíčku (viz tvoje fotka? To je zřejmě jediná nevýhoda skupinových jízd při hledání noclehu ve volné krajině.Popisoval jsi bloudění při hledání správného směru a zdržení při nechtěných zajíždkách,zejména chybné přejetí mostu po proudu Labe do Dresden,nerad bych se dopustil podobných chyb,kdybych se rozhodl udělat podobný výlet jako ty,takže mohl bys otisknout mapy se skutečně zakreslenou trasou,jak jsi absolvoval?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Fridolín Hojer)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem nakonec jel

             

        Máte pravdu,Také to praktikuji jinak než ti mladí závodníci. Je to mnohem lepší v partě nebo z přítelem
        a moci si popovídat a je dobrá i pomoc při opravě kola a vůbec. To je to abych jen nefotila ale řekla miláčku prosím zastav -podíváme se dotoho krásného kostela atd. Je to vůbec to nejkrásnější a nejdokonalejší při utužování přátelství a proto jsou sportovci super. Jsou i ješitní-bez značkového oblečení atd.. pořád se otáčejí a upoutávají pozornost .. Prostě je to o životě a já všem jen přeji aby si to užili za každého počasí. Tak se pozná
        ten normální a správný partner. Proto se těšíte domů.Je to dobře.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2007
        Autor: žaneta
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem nakonec jel

               

          Vzal bych to z jinýho úhlu : někdy při vymotávání se z města se horko ťažko hledá nedálnice. Bez váhání a bez ztrácení času tápáním jedu po dálnici (dobrá je reflexní vesta). Poliši nikdy neprudí, nýbrž poradí a pomůžou. Teda - nikoliv v naší republice. Jen v cizině. Možná u nás se takhle pěkně chovají policajti k zahraničním cyklistům.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.12.2007
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

 (CK Bondo)
07.06.2024, 10 dní
17 840 Kč
cyklistický Letecky

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024