reklama
Země: Rakousko Rakousko

zajímavé trasy v Rakousku

Ahoj lidičky. Chtěl bych se vydat do Rakouska na 3-4 denní výlet na kole. Zajímají mě spíše úseky s vyšší nadmořskou výškou. Ať už se jedná o silnice nebo terén na MTB. Podmínkou je, aby to nebylo zase až tak daleko od hranic. Na těch pár dnů nemá cenu jezdit někam k Innsbrucku. Nemáte někdo nějaký tip, kde jsou krásné kopce? Díky

[ Zpět ]
Datum: 02.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
  • Re: zajímavé trasy v Rakousku

         

    Jirko ahoj, podívej se do dikuze o Krimmelských vodopádech, sám jsem tam psal o trasách, ketré jsme projezdili, FandaHoral tam nechal na své pěkně zpracované stránky o cyklistickém i pěším putování v alpách, tak věřím, že tam najdeš inspiraci. Zřejmě by u Tebe padla volba na Salzkammergut, nebo oblast Nieder Tauern, případně vjet do německého cípu Steinerer Meer-oblast Königssee a Brechtesgadenu. Jinak vše ostatní je daleko.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavé trasy v Rakousku

         

    Pro Vás, pro lidi z nížiny, je velkými horami i Šumava (nic ve zlém) - česká strana je Václavák, ale za hranicemi je to trochu o něčem jiném -nejen trasy, ale i lidé. Vítr v zádech.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavé trasy v Rakousku

         

    Já bych doporučil Otscherland - hory kolem Otscheru. Výchozí místo např. Lackenhof. Bohužel se nepoštěstilo to tam projezdit neb bylo zrovna hodně hnusně. Z Prahy je to asi 300 km.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavé trasy v Rakousku

         

    Jirko, vloni jsem absolvovala krásnou trasu v Alpách, cyklostezka se jmenuje Via Claudia a je tímto názvem i značená. Začínála jsem na italské hranici v Nauders, projíždí se nádhernými Tyrolami, jede se kolem řeky Inn (jestli to teď nepletu) a končila jsem v Garmischi v Německu. Stálo mě to 4 dny dovolené. Ahoj.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zajímavé trasy v Rakousku

           

      Jedeme tento víkend do Rakouska, je povinná přilba? Děkuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jitka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zajímavé trasy v Rakousku

             

        Je doporučená, ale pokud tam náhodou potkáš českého řidiče ...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zajímavé trasy v Rakousku

           

      Ja by som len trosicku doplnil cesta sa vola Via Claudia Augusta, myslim, ze kopiruje cestu, ktoru kedysi davno pouzivali Rimania s cisarom Claudiom Augustom. Helca sla len cast cesty. Cela cesta zacina pri Dunaji (Donauworth) a konci bud v Benatkach, alebo v Ostiglii pri rieke Pad (v Taliansku sa rozdeluje v Trente). Mam niekedy v plane prejst si ju celu, tak som si uz kupil mapu (maju ju v predajni KIWI na Jungmannovej ulici v Prahe). Vraj vsak v Taliansku nie je v terene znacena. Blizsie info na www.viaclaudia.at (len o rakuskej casti) alebo www.viaclaudia.de (tam sa daju najst odkazy aj na dalsie popisy tejto cesty.)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavé trasy v Rakousku

         

    Můžu ti doporučit údolí řeky Salzach, odtud se dá vyrážet třeba na Grossglockner hochalpenstrasse (2571 mnm) nebo na Gerlospass s Krimmelskými vodopády a až na Tauernhutte. Když budeš jezdit po cyklostezkách, je to tam uplně fantastický.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukas ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavé trasy v Rakousku

         

    Reklamní text byl odstraněn.
    redakce NaKole.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zajímavé trasy v Rakousku

         

    no je to bohužel za Insbruckem, ale můžu doporučit na silničku ty údolí co jsou za sebou - Oetztal, Pitztal a Kaunertal + jako bonus Brener. Fotky viz http://www.home.karneval.cz/10802185/fotky%202005/
    Dál stojí za to si zajet na GrossGlockner

    [ Zpět ]
    Datum: 01.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024