reklama
Země: Rakousko Rakousko, Slovensko Slovensko

Helmy v Rakousku a na Slovensku

Chtěl jsem se zeptat jak je to v těchto dvou státech - Rakousku a Slovensku s povinností mít cyklistickou helmu ? Nevíte někdo ?

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
  • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

         

    V Rakousku povinná je, ale že by si s ní lidi nějak lámali hlavu, to ne (v přeneseném významu ..:) Dokonce jsem byl od policajta za ní pochválen. na slovensku, to nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

           

      Na Slovensku nie su zatial helmy povinne,ale pre svoju bespečnost je to O.K.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jozef,Dun.StredaSR ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

           

      Nevíš, prosím tě, kde je ta povinnost kodifikovaná? Já, když jsem v Rakousku letos byl, potkával lidi s helmami i bez, tak jako u nás a policisté to bohorovně přehlíželi.
      Já bez helmy nevyjíždím, ale zajímalo by mě to.
      Ď.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

         

    Helmu uvezete , nema velkou vahu ... nebo snad ne ? A z hlavy se necha prece kdykoliv sundat a posadit na nosic nebo brasnu za sebe .

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

           

      chtel bych se pripojit a reagovat na dotaz noseni prilby.myslim si ze v dnesni dobe je cyklistika na silnicich nebezpecna a i okolo neni to jen na silnicich mit prilbu na hlave <a to je jedno v jakem state>by melo byt normalni v kazdem pripade se chrani sam cyklista to ze v ni nevypada jako model to muze byt pravda ale az budes na voziku a mit pater v ......... tak ti bude jedno jestli se ti to stalo na slovensku nebo v rakousku. myslim si ze kazdy kdo na kolo sedne by ji mel mit a bohuzel si ji neveme jen debil a jako ze tech je. prilba by mela byt povinnost

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (irwa ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

             

        V kazdem pripade s tebou souhlasim v tom ze helmou si kazdy chrani svoje zdravi.Ale je strasne krasny alibisticky urazet ostatni,a paklize se bez nich neobejdes,radsi ani nic nepis.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (zz)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

               

          (bez tech urazek)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (zz)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

             

        Asi jsem teda debil, ale nesnesu na hlavě ani čepici natož přilbu. Nebudu ji nosit ani když bude povinná. Vim, že je to o bezpečnosti, ale tak nějak spoléhám na štěstí a taky si říkám, že co mne čeká to mne nemine. To by pak měli přilbu nosit i chodci. Třeba ráno po tmě se jich na silnici motá víc než dost a, na rozdíl ode mne, nejsou osvětlený. A taky jsem cyklotramp, nejezdim v cyklistickom a s přilbou bych si vážně připadala jak blázen. Vždyť to je jako bys chtěl dát trampovi odpruženou turistickou hůl, ta je přeci důležitá na ochranu kolen! Myslim, že by tě taky poslal někam.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lupen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

               

          Ja videl taky jednoho co tvrdil to samy jako ty , to uz je par let a ten punk by si nenatah helmu na makovici za nic na svete a nakonec si zvyknul i na invalidni vozik , trubicky a dokonce i na plechovy braincatcher ktery mu udelali v nemocnici na zakazku aby mu ty zbytky sedivy hmoty nevypadly ....... A to spadnul na lesni ceste v parku prez metr siroky zrovna kebuli na ten ten jeden jediny balvan kdyz se mu vyhybal aby ho objel ....... V CDN jsou lidi co polituji a snazi se pomoci , ale v tomhle pripade jak jsem slysel od tech co ten accident videli jen kazdy mavnul rukou a ja myslim ze pravem kdyz helma je tu povinna .

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Helmy v Rakousku a na Slovensku

                 

            Podle mě to záleží kde, jezdíš. V terénu je to určitě bezpečnější. Já jezdím po cestách (Rakousko,Chorvatsko, Maďarsko, Velká Británie atd.) a nikdy jsem přilbu neměla, občas ji vemu na nosič, kdybych potkala policajty. Na severu ale doporučuju reflexní vestu (jezdí v ní i místní), protože je tam větší šero než u nás. A po zkušenostech z cest musím konstatovat, že nejhůř jezdí řidiči aut v ČR, jinde nebezpečí, že mě někdo sejme, téměř nehrozí. V Rakousku a Anglii jsou schopni za váma jet pomalu i několik kilometrů, dokud si opravdu nejsou jisti, že je bezpečné vás předjet.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024