reklama

NAVI

Zdravim vsechny!
mam prosbicku. Potreboval bych poradit, jakou NAVI si mam poridit na kolo, abych se neztratil v CR, SK, AT. Mate nejake zkusenosti? Prosim o radu. Jezdim cestovni kolo. DIKY!!!!

[ Zpět ]
Datum: 08.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pener)
  • Re: NAVI

         

    Neztratil????:-)))

    Vetsina lidi pouziva klasickou turistickou GPS (GPSMAP 60CSx, Visty, Colorado...vse Garmin). Lehokolisti dost casto PDA+gps modul, nebo neco podobneho.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: NAVI

         

    A to fakt jde se ztratit v tebou jmenovaných civilizovaných zemích???

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2008
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: NAVI

           

      A ty snad vychazis z domu bez GPS navigace? Ty jsi teda odvaha:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: NAVI

             

        je to tak :o)))
        bydlim ve vidni a tady kolem dunaje se ztratit neda, ale pokud jedu od vody kousek dal, jsem jako jehla v kupce sena :o)
        Diky za radu!!!
        Pouzivate nekdi nejaky drzak na riditka nebo neco podobneho??? Taky hledam nekoho, kdo by se pridal na jizdu Viden - Ostrava (nekdy koncem srpna/zari)
        Dan

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pener ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: NAVI

               

          Teda, kam jsme to dospeli:-) Bez GPS ani na nakup:-)
          Jinak ke kazde GPS jde dokoupit drzak na kolo. Ale ver, ze pokavad se snadno ztracis, ze by bylo lepsi si koupit klasickou mapu. Tu GPSka proste nenahradi.... Pokavad neznas teren a okoli, tak ti bude dost dlouho trvat, nez se na tom pidi displeji zorientujes. Ja osobne GPS pouzivam jen na zaznam trasy a jeho kompas...spolu s klasickou papirovou mapou.... A jeste nikdy nebylo tak zle, abych se potreboval opravdu orientovat dle GPS. Vzdy se najdu v mape a pak si to jen pro zajimavost zkontroluji v GPS...a pak jucham, jak mi to nejde:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 08.07.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: NAVI

                 

            Zkousel jsem navi v mobilu, kde to docela presne lokalizuje, ale baterka vydrzi jen neco pres hodku, a pak jsem zase v tahu :o)
            Co presne pouzivas? Garmin?
            Koukal jsem na Nüvi 760.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Pener ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: NAVI

                   

              To je navigace do auta, na kolo zcela nevhodná.

              Na kolo vybírej z modelů Gramin Vista HCx, 60CSx, Colorado.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.07.2008
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: NAVI

                   

              Mám navigaci v Nokii E51 a bez problémů vydrží přes 8 hodin s podsvíceným displayem. Kdybych vypnul podsvícení musel by vydržet mnohem déle. Pro kolo a navigaci v mobilu je asi nejlepší SmartCom.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.07.2008
              Autor: Holfi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: NAVI

                     

                A mě na Nokii 6120 vycuclo navigování, resp. záznam trasy v SmartComGPS cca půl baterky za 6 hodin.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.07.2008
                Autor: Žulda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: NAVI

                 

            No ale to mě by se tedy klidně ve větším obchoďáku gpska hodila, kdybych v ní měl vyznačené, co kde mají :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: NAVI

                   

              Ty se v te barevne ceduli nevyznas?:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 08.07.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: NAVI

                   

              Pro mě je zase GPSka na houby - teda jako že důležitá na houby. Ne že bych netrefil z lesa, ale nepamatuju si plácky a pak chvíli hledám auto... :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 08.07.2008
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: NAVI

                     

                Tak posli souradnice tech placku:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 08.07.2008
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: NAVI

                       

                  To ani nemusí, od toho auta přeci s tou gpskou vyjede, takže to tam má zaznamenané odkud jel.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.07.2008
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: NAVI

                       

                  To určitě - a bude tam lidí jak v pražský tramvaji... :-))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.07.2008
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: NAVI

                         

                    A ty si myslis, ze vsichni majitele GPSek je umi ovladat?:-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 08.07.2008
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: NAVI

                           

                      Nemyslím, VÍM, že ne :-))
                      Jednomu známému se při jakékoliv manipulaci s GPS stále ozývá :"Až to bude možné, otočte se do protisměru..." :-)))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 08.07.2008
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: NAVI

                 

            kriticky bod je prave ono "Vzdy se najdu v mape" :))) ono to nejde vice lidem, ja jsem expert v trefovani se az 20km mimo soucasnou lokaci. proto bez GPS uz ani ranu.

            Napr. pri jizde po turisticke trase jsme jen diky me GPS nasli odbocku, ktera se od ostatniho srazu dala poznat jen diky trochu rozbahnenejsimu povrchu. Ale bylo to stylem: sem, prejeli jsme, zpet, prejeli jsme, ted ostatni "ta gps je na hovno", znova popojet a viola - znacka je tam :)

            [ Zpět ]
            Datum: 10.07.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: NAVI

                   

              Kdyz jsem se seznamil s moji pritelkyni, tak byla schopna drzet mapu "hlavou dolu". Vubec nedokazala zjistit, kde na te mape je. Vzhledem k tomu, ze jsem do map blazem, dost veci okoukala a casem se naucila. Ted se najde dost dobre a nekdy i lepe nez ja:-)
              Jde to jen o cvik a chtit se naucit s mapou. Verim, ze ale pro nekoho to az zas takova zabava neni a pro ty je GPS asi dobra. Ja v tom "hledani se" vidim soucast cestovani (at uz na kole nebo pesky). GPSku mam opravdu jen na to, abych zaznamenal trasu. Pak ma kompas, ktery dost pouzivam (ikdyz s sebou taham klasickou buzolu). Pak ji mam na kolo, to uznavam. Tam si trasu nekdy naplanuji (v Ozi) a nemusim pak papirovou mapu vytahovat (coz me nekdy stvalo, kdyz clovek bloudil a mapu mel v brasnach...mapnik na riditkach v CR nepouzivam)...takhle mam vse mam na riditkach a kdyz blbe odbocim, zacne na me kricet. Ale to pouzivam jen kdyz nekam jedem a neni cas. Jinak zase rad zastavim, vytahnu mapu a najdu se v ni a zjistim kudy kam.

              Treba tady ve Walesu si uzivam vylozene spatne pocasi. Kdyz je nahore mlha, beru mapu a GPSku a jdu nahoru. Clovek nevidi na 10m, vsude ticho a ja se pak naviguji opravdu jen podle papirove mapy a busoly...pro mne uzasne:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 10.07.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: NAVI

                     

                Chápu, že někoho mapa baví (ona třeba na aktuální přeplánování v terénu, když víš kde jsi je lepší, protože ji rozložíš a vidíš celé okolí a nejen pididisplej gpsky).

                Ale nechápu jak se dá naučit to nejdůležitější a to určit kde jsem.
                Uvedu příklad: Jsem někde v lese na neznačné cestě (velmi časté), okolo je větší množství cest a odboček. V mapě je z toho prd, tedy třeba jen 1/3 a to ještě něco blbě, co neodpovídá reálu.
                Já samozřejmě vím, kde přibližně jsem (třeba +- 1km nebo někdy i přesněji), ale naprosto netuším, jestli jsem na tom konkrétním rozcestí nebo ne.
                A opravdu nevím, jak by se to dalo určit.

                S normální mapou se to pak zvrtne k testování např. 4 křižovatek po sobě a hledání, která je ta správná a najednou 0,5h času jen hledáním odbočky v pr...

                A nebo když se to pak někdy zvrhne k průchod lesem. Teď mám na mysli situace, naplánovaná cesta najednou končí (také celkem běžný případ), přitom v mapě je. A teď já netuším, jestli k další větší cestě na kterou se navazuje to je 200m nebo třeba 800m. A když je to hodně blbý pořádně neschůdný terén (tedy na tlačení totální opruz), tak je ten rozdíl v metrech zcela rozhodující k rozhodnutí, jestli má cenu to protlačit (i těch 200m někdy stojí v blbém terénu za to) nebo se raději vrátit a třeba jet 5km zbytečně (nebo někdy i více), aby se to objelo.

                Ani v jednom z těch případů nedokážu bez gpsky určitě kde přesně jsem a nevim jak by se to dalo naučit s mapou (tedy pokud bych nechtěl trvale jezdit metodou, že od každého rozcestí, kde vím, kde jsem si budu měřit ujetou vzdálenost jen pro případ, že to možná budu potřebovat a pak odměřovat v mapě - to by ale nebyl výlet ale totální opruz).

                [ Zpět ]
                Datum: 10.07.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: NAVI

                       

                  Musis trasu sledovat prubezne. Pak vis, kde jses. V podstate se ani nemusis hledat. Kdyz sleduji trasu (behem chuze koukam obcas do mapy), tak se ti najdu i v tom nejhlubsim lese a i v tom nejopustenejsim kraji. Takhle jsem sel loni 14 dni skotskou pustinou, kde vetsinou nebyla ani cesta (v mape obcas jo, ve skutecnosti ne). A vzdy jsem se bez problemu nasel a snad jen jednou jsme hledali, kudy jit. Takze to jde...a dobre. Pokavad budes mimo cestu, musel by sis najit nejake orientacni body. Coz zase vubec neni problem.

                  Ted to "trenuji" i ve zdejsich mlhach. Vidim na 10m a stejne ti pokazde reknu, kde presne jsem:-) Staci si v duchu pamatovat trasu, kterou jsem prosel. Pamatovat si orientacni body, ktere by clovek mohl najit v mape. Pak staci otevrit mapu a ty orientacni body v nich najit. Osobne to pak porovnavam s GPS a vetsinou se trefuji dost presne:-) Je to pro me hra a zaroven zkusenost.

                  A pak. Tebe bavi jezdit strojove? Doma si neco naplanovat a pak jet jak stroj podle krabicky? Me to teda vubec nebavi:-) Ja se klidne rad najdu. Navic u toho clovek zazije dost legrace (nekolikrat se to stalo i na nakolackych srazech).
                  Jestli nekoho bavi strojove chozeni/jezdeni, tak mu to neberu. Ale dost ho pak lituji, kdyz mu dojdou baterky:-) Nebo az se mu spatne nabijou, pripadne vezme ty vybite, ktere zapomel nabit (to se mi stava bezne, kdyz mam doma X baterek:-) ).

                  Pak mam jednu prihodu. Kamarad (rikame mu gpskar, protoze se o to dost zajima) s snama jednou jel nekam do Krkonos na chatu kamose, co ridil auto. Ridic cestu znal velice dobre, kdyz to byla jeho chata, kam jezdil od mladi. A nasemu gpskarovi se nekolikrat stalo, ze mu GPSka kricela, ze jedem blbe. Jednou na nas dokonce kricel, ze mame otocit auto, ze mu to ukazuje, ze jedem opacne:-) Chlamali jsme se mu jak blazni.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.07.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: NAVI

                         

                    Sledovat průběžně mapu. Jasně tohle beru, ale na kole v terénu to naprosto nepřipadá v úvahu, to je jen pro pěší.

                    Orientační body, to je mi jasné, to jsem hledal vždy, ale v hustém lese, kde mám jen cesty, které s mapou naprosto nesouhlasí to nestačí.

                    Strojové ježdění, co to přesně je? To myslím vážně ten dotaz. Plánování si užiju dost nad mapou předem a nejen nad mapou, protože předtím třeba i několik hodin hledám na webu doporučené zajímavé technické úseky, aby trasa byla co nejzajímavější.
                    Při samotné jízdě se pak kochám, pokud je snadný terén a nebo maximálně soustředním na samotnou jízdu, když je technický terén. Hledání a plánování aktuálně na trase si občas užijeme dost i s gpskou (v neznámé oblasti se často stane, že kousek z naplánové trasy se musí změnit).
                    A když jsem jezdil s mapou, tak mě vyloženě štvalo ji každých 10 minut vyndavat (ono to na delší naplánové trase mimo značené cesty nejde), to pro mě nebylo užívání si vyjížďky, ale vyloženě opruz.
                    Tedy pro mě to není vůbec strojové, to ani náhodou, ale je to pro mě užití si vyjížďky a ne se pořád hledat.
                    Kdybych ale jezdil třeba jen skoro samé silničky nebo jen pěkné široké hlavní lesní cesty, tak to bude jiné. Tam se nejde ani ztratit, ani to nepotřebuje takovou 100% pozornost jako technické úseky.
                    V technických úsecích poměrně často o kus přejedu i s gpskou, užívám si sjezdík a nemám čas se ani letmo do ní mrknout, jinak bych si rozbil čumák.

                    V autě je to v případě turistické navigace bída. Algoritmus autoroutingu je špatný a mapa také nic moc (teď myslím ne že by v mapě nebyly silnice, ty tam jsou, ale jsou špatně ohodnocené, pro rozlišování jak je rychlá pro auto).
                    Pak z toho vzniká pořád, že gpska naviguje sice o 100m kratší cestě, která je ale 2x časově delší (nastaven v gpsce, že má najít nejrychlejší trasu a ne nejkratší samozřejmostí).
                    Tedy v autě také nikdy nejezdíme jen dle gpsky a vždy raději to zkotroluju v mapě a maximálně nechám gpsku hlídat sprvnou odbočku (když už mám zkontrolováno, že "vymylslela" trasu správně). Nebo ji někdy musím vnutit více bodů, přes které musí projet.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.07.2008
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: NAVI

                           

                      Je to vopruz, ale jak pro koho:-) Pro me ne. Naopak. A taky jsem psal, ze na kole GPS pouziju i na planovani. Ale jeste nikdy jsem treba necvakal v PC trasu s tim, ze podle ni pojedu. Delam to tak, ze si do GPSky dam jen dulezite body, ktere chci videt (nebo kam se chci dostat). Pak v GPSce dam navigovat a to dost casto bez toho, aby se GPSka drzela cest. Vlastne mi jen ukaze smer (primkou). A ja pak jedu (jdu). Kocham se stejne jako ty a navic mozna nekdy projedu tam, kam bych pri domacim planovani nezajel. A kdyz potrebuji zjistit cestu, kouknu do mapy (gpsky) a ta mi ukaze nejblizsi cestu, ktera miri mym smerem:-)
                      Navic ja si trasu cca 50km dlouhou dokazu tak nejak zapamatovat. Takze ja ji v GPS ani mit nemusim.
                      Ono jde o to hledat a hledat. Ja malo kdy vylozene hledam, kde jsem. Jsem clovek, co jde (jede) prirodou a to co vidi v prirode obcas hleda v mape. Kdyz chodime, jezdime, tak u toho kecam, kde co je:-) Takze ja v podstate porad vim, kde jsem:-)
                      A pak jde o pristup. Chapu, ze ty jedes na vyjizdku a potrebujes co nejmene ztracet cas. Tam je GPSka skvela. Me az zas tolik na casu nezalezi:-) Jsem neco jako Jurimir. Jurimir jezdi jen podle kompasu. Nepotrebuje nic planovat. Ma smer a jede. Tak to vidim i ja. Ja si jen znamenam body, kam bych se chtel dostat. A jak se k nim dostanu, to uz je mi jedno:-) Vyjimky u me existuji, ale neni to casto:-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.07.2008
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: NAVI

                         

                    na tom, ze na krizovatce pohlednu na display, jestli jedem dobre podle predchoziho planu (naplanovaneho nad papirovou mapou) nevidim nic strojoveho. je to jak rika mlok, nemusi se pri pochybnostech tahat a rozkladat mapa a opet slozit a dat do brasny. s gps se nemusi ani brzdit. ja mam vlastnost naplanovat si trasu podle papiru a pak jet a na prvni krizovatce z ni sjet a jeste si byt jist, jak jedu presne podle mapy. takto uz pri prijezdu k krizovatce vidim, jaky mam smer a kam mam jet.

                    nicmene s tim permacheckem mapy, co kdyz najednou ztratite nit? pak jste v ... (tam kde gpskari bez baterie) :(

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.07.2008
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: NAVI

                           

                      Ale ja to taky tak delam. Hlavni duvod, proc jsem kupoval GPS bylo to, ze me dost stvalo stavet, slezat z kola a vytahovat mapu:-) Rizdil mezi mnou a Mlokem je jen v tom, ze on planuje a dava do GPS a ja pouzivam mapu GPS jako tu papirovou. Neplanuji, jen se do ni koukam. A to jen na kole. Kdyz jdu pesky, tak ji skoro nepouzivam:-)

                      A s tou niti. Bez baterek ji gpskar uz nikdy nenajde. Ja si sednu na kamen a najdu ji do par minut:-) Nekdy i drive. Ty mapy jsou plne informaci!!! Staci je jen umet pouzivat. Po horach chodim dost a jeste nikdy jsem se neztratil tak, ze bych chodil dokolecka:-)

                      Jo a jeste mi jedno GPS prinesla. Vyskomer. Treti souradnice k busole:-) Kdybych byl fakt v pytli (mlha jak mliko), tak gps mi rekne vysku....a to nekdy pomuze. Ale i bez ni to jde. Jen je to nekdy snazsi.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.07.2008
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: NAVI

                       

                  To co popisuješ, hledání odbočky či určení na kterém to vlastně stojím rozcestí, je přesně ta situace, kvůli které často přemítám, proč už tu GPS nemám. Navíc jezdím podle německých map 1:35000, které jsou vynikající pro orientaci v obci, ale mizerné pro orientaci v lese. Ale zase na druhou stranu, tato situace nastává tak maximálně 10x do roka, tak si říkám, že je to škoda tahat krom mobilu další krám.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.07.2008
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: NAVI

                         

                    Jak jsem teď reagoval výše, ono hrozně záleží co se jezdí za terény.

                    Jak jsem psal, v technických úsecích nestačím ani juknout do gpsky a tak třeba odbočku přejedu někdy i tak.

                    A pak je tu další věc, pracně a dlouho naplánuju fakt pěknou trasu (jak jsem psal třeba i několik hodin hledám nejlepší technické úseky, co doporučují místní a které stojí za to) a kdybych pak třeba kvůli jednomu špatném odbočení minul ten cíleně naplánovaný nejlepší úsek, to by mě tedy strašně mrzelo.

                    A že občas takový doporučený úsek se hledá blbě (protože není přesně dle čeho popsat, kde přesně je, když k němu třeba nevede ani žádná pořádná cesta) i s gpskou, když není k dispozici projetý tracklog.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.07.2008
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: NAVI

                           

                      A nemluvě ještě o tom, že v technickém sjezdu je často problém zastavit. Tedy zastavit by ještě nějak šlo, ale kvůli tomu, že bych zastavil bych musel tlačit třeba i delší úsek, protože je ten úsek těžký, třeba akorát na hranici toho co zvládnu bezpečně jet (to samozřejmě neřiká nic o tom jeslti je těžký nebo lehký pro někoho jiného), ale už v tom úseku se nedokážu rozjet.
                      Tedy zbytečně (tím myslím terénem nevynucené) zastavení vždy naštve.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.07.2008
                      Autor: Mlok
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: NAVI

                           

                      Ja asi zapomel napsat zasadni vec. Nejezdim technicke useky, nejezdim az tolik MTB. Jsem kochaci terenni cyklista:-) Takze ja mam pristup k trase jiny, nez ty.
                      Ale na MTB (taky ho mam) bych to mozna delal tak jak to delas ty. Zase by zalezelo. Kdybych mel cas, tak bych nechal mozna i GPS doma. Me bloudeni nevadi:-) Jen bych to zbezne obhledl doma v mape a vyrazil. Kdybych nemel cas, tak bych predem neco malo naplanoval a dal do GPS. Preci jen je blbe, kdyz ma clovek na vyjizdku jen nedeli a pak pul dne bloudi (nebo jede nejakou priblblou cestou) kvuli tomu, ze prejel odbocku.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.07.2008
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: NAVI

                             

                        Časově by nebyl problém, zvlášť když jedem na 14 na dovolenou na bike. Když jsou kopce (a to jsou vždy, když jezdíme do hor) + technické úseky, tak stačí (mě) vyjížďky kolem 4 hodin čistého času jízdy (což v tom terénu bývá kolem 50km), víc stejně více dnů po sobě nedám. A když je pak některá z nich těžší stylem 6-7 hodin, tak bývají pak zase i volné dny bez kola.

                        Teď naposledy jsem byl s partou na 14 dní v Jizerkách. I když už jsem tam několikrát byl, tak předtím se méně plánovalo a více jezdilo tvojím stylem.
                        Tentokrát jsem měl velmi důlkladnou přípravu právě s tím hledáním nejlepších úseků, které znají místní a přesně naklikané trasy do gpsky.
                        Byla to moje asi nejlepší biková dovolená, co jsem byl a fakt jsme si to parádně užili.
                        Časově jsem nikam nespěchali, ty cca 4h čistého času jízdy vyjížďky byly většinou na celý den. Když bylo zajímavé místo nejen trasou (terénem), ale třeba rozhledna (což bylo často, protože většina nejlepších terénu stejně tudy vede), tak byly i kochačky a posezení.

                        A bloudění pak vadí kvůli další věci. Klidně bych snesl i o něco delší vyjížďky (čistá jízda), ale je to limitované fyzičkou, aby se to odjezdilo na pohodu (a to je zcela nutné, protože jezdit technické úseky více unavený není jen opruz, ale i vyloženě nebezpečné). A tedy bloudění navíc a protahování trasy je kvůli tomu nežádoucí.

                        A když více přejedeš v pěkném technickém sjezdu odbočku (tím myslím třeba o 1km), tak je to taky opruz, protože pokud to byl opravdu technický pěkný sjezdík, tak je bez šance, aby se dal vyjet a tedy je to pak 1km tlačení zpátky (občasné tlačení mi nevadí, ono při technických trasách je vždy, protože vždy se tam najdou příliš těžké úseky, co nedám, ale nerad když se k tomu přidává zbytečná tlačení a tlačí se pak už příliš).

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.07.2008
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: NAVI

                               

                          Kazdej jezdime jinak. A o tom to je.
                          Ja kdyz jedu, tak jedu na cely den. Rano vyrazim a vecer dorazim. Stejne tak, jak se to dela na zdejsich srazech nebo vyjizdkach.
                          Nebo treba vyrazim na cely vikend.
                          Opravdu mi staci par zajimavych bodu (ktere mi udaji smer jizdy). A jak se k nim dostanu, to je jedno. Nejake technicke useky nevyhledavam. Ty jsou mi pri takovehle vyjizdce absolutne volne. Podle mapy si dokazu najit, kde to asi bude hezke. A kdyz ne, tak clovek alespon najde zajimava mista.
                          Ja si GPS taky koupil s tim, ze budu planovat a ze vic uvidim. Udelal jsem to 2x a prestal. Nesedne mi to. Nebavi me jezdit podle toho stroje. On mi rika zahni a ja stejne vidim, ze kdyz pojedu rovne, ze tam je treba pekne jezero. A kdyz nezahnu, tak je me planovani uplne na prd:-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 10.07.2008
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: NAVI

                                 

                            ja mam turistickou bitmapovou :) modul a mobil a program trekbuddy. ten nerika nic o zahnuti, ten jen ukaze na klasicke shocartce presnou lokaci. ja mam durch opacnou zkusenost. kdyz vidim na displayi cip jezera, podivam se co je zac a sjedu si tam. na papirove mape by me ani nenakoplo, ze tu nejake jezero je, protoze bych se tradicne lokalizoval nekde jinde a nakonec se na cestu musel doptat lidi :)

                            [ Zpět ]
                            Datum: 10.07.2008
                            Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: NAVI

                                   

                              Ted jsem se uprime zasmal. Ale v dobrym:-)
                              Jednou se mi stalo, ze jsem se nekde lokalizoval:-) Ale furt to nesedelo. Sedel jsem cca 100m od brehu maleho jezirka (no male...200x100m?). Vse jsem si tak nejak zmeril, dokonce jsem zazimutoval orientacni body. A furt nic. Jezero v mape nebylo. Tak jsem prohlasil, ze jezero neezistuje, ikdyz jsem u nej stal:-)
                              Pak jsem zjistil, ze byla chyba v mape:-) Na jine mape to jezero bylo.

                              Jinak budme radi za ty nase mapy v CR. Klasicke papirove v UK uz jsem pochopil (drive jsem na ne nadaval, ale jde jen o zvyk...jsou trosku jine), ale ty TOPO...hruza:-) Ja bych rek, ze jsou uplne na prd:-) Zlata ceska TOPO:-)

                              [ Zpět ]
                              Datum: 10.07.2008
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: NAVI

                             

                        Dříve jsem jezdil třeba jen po silnicích (ještě kdysi na Favoritu) a taky mě to bavilo (také nebylo tolik aut). A tenkrát mi bavilo jezdit také klidně i úplně bez mapy a prostě to střihnou jen dle vlastní orientace. Tam bylo jedno jestli se do daného cíle (nebo mezicíle) dojelu zleva nebo zprava, takže to objevování kudy jet během vyjížďky bylo zajímavé.

                        Takže tvůj přístup naprosto chápu.

                        Tím jak se ale postupně změnilo, co jezdím je situace jiná.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.07.2008
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: NAVI

                             

                        podle mne je rozdíl v tom, že ty (a já taky) si najdeš, co chceš vidět a jedeš tam. Cestuješ za nějakým cílem.
                        Mlok si naplánuje co nejobtížnější a nejtechničtější trasu, na které se co nejvíc vyřádí.

                        A nic to nemění na tom, že někdy je cíl ta cesta, ale vždycky se chci prostě někam podívat a obtížnost trasy pro mne není rozhodující a kudy přesně vede taky ne. Klidně to změním v půlce a pojedu jinam nebo jinudy prostě jen proto, že se mi to tam zrovna líbí. A pokud nemám domluveno se někde s někým srazit, tak klidně zruším ten původní cíl vyjížďky, protože narazím na něco pěkného. Kdybych se měl držet předem psaného itineráře jako Mlok, tak si budu připadat svázaný. Nebude mě to bavit. Rozdíl přístupu a povah. Mě vyhovuje to, co tobě. Klidně jedu a dělám to často fakt jen s kompasem. Prostě vím, že cíl je kdesi na severu, tak jen abych nejel na druhou stranu. Co bude mezi tím a jestli pojedu po silnici nebo budu skákat na kořenech je mi vlastně jedno. To je podle momentální situace.
                        Trochu víc plánuju jen vyjížďky s nakolákama, protože ne všichni mají stejný přístup jako já...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.07.2008
                        Autor: Jurimír
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: NAVI

                               

                          Presne tak. Je to o pristupu.
                          Mlokuv naprosto chapu a verim, ze ho i nekdy pouziju. Preci jen jeste obcas na to MTB vlezu a chci se vyradit...a ne hledat.
                          Ale na takove to jezdeni po svete...opravdu mi staci smer:-) Naopak je to pro me to dobrodruzstvi.

                          GPSka na kole je pro me jen digitalni mapa. Mam ji tam jen kvuli tomu, abych nemusel slejzat z kola. Za jizdy se podivam a vidim. Ale stejne to dopadne tak, ze jde nekdo curat a ja se do papirove mapy stejne podivam:-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 10.07.2008
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: NAVI

         

    Co je to za slovo NAVI? Proč ne třeba Royal Navy?
    http://www.royal-navy.mod.uk/

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2008
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: NAVI

           

      To je zkratka od: "Nevím. A Ví Instrument?"

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: NAVI

         

    a propo v nove cykloturistice byla fotka velocipedu s drzakem na tu sirokou nokii s plnou klavesnici. pry to ubastlil z pouzdra na tuto nokii a jineho drzaku.

    ja bych chtel pouzdro na K750, vypada to, ze budu muset se oddat bastleni a remeslu.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

374 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024