reklama

Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

Mno potreboval jsem specialni klice na rozebrani satelitu, ktere jsem v kovomatu videl za 750 Kc, ale u "rakosniku" ;-) je sehnal za 59 Kc.
Nebudu je pouzivat tak casto a na tech par sroubku mi udelaji stejnou sluzbu, at uz jsou z jakehokoliv materialu ...

Co mne ale udivilo, ze jsem tam videl LED svetla na kolo "vse za 59 Kc" ;-) a protoze LED vydrzi zrejme dele nez zarovkove, tak jsem si rekl, ze to za tu cenu zkusim alespon jako zalozni svetlo meho zarovkoveho hlavniho svetla (ktere navic neumi blikat), i kdyz jsem si nedelal iluze, ze bude nejak zvlast svitit.
Zkratka mam ted 2 svetla a to "dalkove zarovkove" (ktere docela dobre sviti do dalky ale dlouho nevydrzi) + "zalozni potkavaci a blikaci" a jak jsem tak spocital vozim se zalohou GPS na kole uz 15 baterii ;-) ...
Samozrejme nesviti tak do sirky, ale alespon by doufam melo vydrzet a budu viden, kdyz uz nebudu sam videt ;-) ...

Ale o co jde hlavne, ze jsem se ted tak dival po Internetu na svetla (i kdyz doufam, ze uz zadne kupovat nebudu a samozrejme jsou urcite mnohem lepsi) a nasel tam svetlo BBB NightBeam BLS-17 za 435 Kc, ktere vypada uplne stejne: http://www.bike4you.cz/detail/predni-svetla...
a i jinde stoji vetsinou pres 300 Kc, ale na typ toho meho jsem se zatim doma nedival.
Je tedy mozne, ze nekdo takto "nehorazne vydelava", nebo jsem narazil na "zdarily plagiat", i kdyz kvalitu samozrejme bohuzel porovnat nemohu ? ;-) ...

[ Zpět ]
Datum: 07.11.2007
Autor: VladaS
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    Tak tohle dilema už řeším delší dobu. Naprosto stejný výrobek s naprosto rozdílnými cenami. Chápu, že provoz kamenného obchodu něco stojí, ale ten rozdíl v ceně bije do očí. Mám známého, který prodává některé stejné zboží jako ti "rákosnici". Nejdřív mlžil a pak to zněj vypadlo, taky nakupuje do svého krámu u "rakosníků".

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

           

      Mozna ten rozdil je dan tim ze se tyto svetla pasuji, vyrabeji se ve fabrikach kde pracuji deti, kde nejsou lidé lidmi ale spis otroky. Nedodrzuje se bezpecnost práce ani základní environmnetální standardy.
      Problém je ze nekteré znackové zbozí se vyrábí obdobne a pak je vysoký zist.

      V Novém prostoru vysel jednou obrázek kde je bota za 2000 rozporcována podle toho kdo jaký má příjem. Na plat jde 0,5% ceny výrobku, zbytek se delí mezi fabriku, korporaci ktera ma znacku a konecneho prodejce.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

             

        Mozna by stacilo si precist, co uz napsali ti pred tebou. Kdybys to neignoroval, nemusel jsi je opakovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.11.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    To je normalne,kupil som nohavice za 200 a v lepsom obchode stali 2000 ( presne tie iste).
    Uplne bezne je ze identicky tovar (okrem znacky) je 5 krat lacnejsi. Dneska sa plati za image, ale imidzove firmy maju v podstate tych istych dodavatelov z ciny a spol., iba davaju svoje nalepky.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (o..)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    V obecné rovině bych řekl, že se jedná na jedné straně o nepřiměřeně vysokou marži, když je výrobek předražený, na druhé straně často o pašované zboží - tedy nezatížené clem. Navíc nízká cena může být signál o tzv. sociálním dumpingu, kdy pracovní síla za svou práci nedostává adekvátní mzdu. Často se může jednat o práci dětskou nebo otrockou, někdy dokonce obojí současně. Přes to všechno se mi rozdíl v řádu desetinásobku zdá neuvěřitelný.

    Určité ospravedlnitelné rozdíly v cenách mohou být dány výší nájmu v prodejně, ve které byl výrobek zakoupen. Mám podobnou zkušenost s koupí kožených rukavic - od promrzlých Vietnamců v tržnici za pár stovek, v "kamenném" obchodě stojí tytéž rukavice několikanásobně více. Svou roli určitě hraje i značka či "značka" zboží. Některé "značkové" zboží (falzifikáty) se prodávají za cenu neznačkového, jinde je vydávají za značkové a tomu pak odpovídá cena. Pak se opravdu asi může stát, že rozdíl bude i o celý řád.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: Medvěd
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

           

      To svetlo za 59 jsem kupoval normalne v kamennem krame, ale patricim "rakosniku", jak uz tak byva ve mestech obchodu skoro vetsina ;-( ...
      Najem tedy prepokladam, ze plati take, takze to asi bude spis tou "levnou pracovni silou", anebo napodobeninou apod. ...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    Přesně takovýhle mám od vietnamce za asi 129 Kč a svítí stejně, jako 3 jiné, značkové, za 500. Porovnával jsem to.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: Žulda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    možností je spousta.
    Stačí když to vietnamci nezdaní a propašují bez cla. V tu chvíli jsi téměř na polovině ceny. Marži si mouhou dát menší, protože jsou ochotní víc pracovat za menší mzdu a v kameném obchodě je nájem o sakra velkej kus větší. No a jde taky o to, jak ti, kdo to vyrábí dostanou zaplaceno a jestli vůbec! SPoustu věcí dělají otroci či děti. U značkového výrobku máš velmi vysokou pravděpodobnost, že to otroci nebo děti nevyrábí. Ne proto, že by to byli humanisti, na to kašlou, ale proto, že kdyby to dělali a provalilo by se to je sakra blbá reklama a přišli by o prachy. No a pak je fakt, že lidi fakt platí za značku. Za záruku kvality. Mercedes prostě je dražší než auto jiné značky srovnatelné velikosti a třídy. No a taky jde o použité materiály. U těch neznačkových bych se zrovna u světla nebál, ale rozhodně bych nekuúpoval u vietnamců dudlíky apod. protože o kvalitě barem, použitých materiálů a to baby se to nedělalo z něčeho jedovatýho si prodejci a výrobci těhle ultra levných věcí starosti fakt nedělají. Naopak tohle všechno si kupuješ se značkou. Značka je tedy jakási záruka kvality. U vietnamců nikdy nevíš co koupíš, jak a jak dlouho ti to bude fungovat

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

           

      Opravdová od Matella - olovo z toho málem kape.
      Kousátko Chicco - stažení z prodeje kvůli několikanásobně většímu obsahu TĚŽKÝCH kovů.
      A řada dalších a dalších výrobců věcí pro ty nejmenší, pro ty, pro který by to mělo být stoprocentně kvalitní. Ty si doma hýčkáš miminko, udělal bys první poslední, nakupuješ to nejkvalitnější protože "co kdyby" a pak zjistíš že ty grázlové to nechaj vyrobit jedovatý. Když koupíš dudlík u stánku za 5 korun, nemůžeš asi očekávat, že bude bezpečný. A tak ho jdeš koupit do specializovaného obchodu. A on je třeba nakonec úplně stejnej.Jenom má navíc HIT TOP FUTURE DESIGNE FROM DISNEY. Jinak ale s tebou souhlasim v tom, že u toho značkového zboží máš alespoň nějakou pravděpodobnost, že bude v pořádku. Ale zjišťuju, že ty značkové výrobce kvalita taky přestává trápit. Samozřejmě jak které.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.11.2007
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

             

        jistotu nemáš nikdy a v ničem. Lze mít jen větší pravděpodobnost. A u tý značky máš prostě větší pravděpodobnost a jakous takous záruku. ALe to je život. Život je zkrátka sázka do loterie a vždycky bude. Nikdy si nemůžeš být jist, že rozhodnutí, které uděláš bude na sto procent správné, ale můžeš udělat to nejlepší jakého jsi v tu chvíli s těmi informacemi schopen.
        Co se dětí a hraček týče, tak mám pocit, že jsou ty hračky dneska devalvovaný. Když vydím, kolik má hraček bratránkova dcera, tak si nejsem jistej, jestli si z polovinou hrála víc než dvakrát. Já jako prcek žádný drahý hračky neměl a upřímně řečeno ani nepotřeboval. Půlku věcí, co jsme potřebovali, jsme si vyrobili sami. Stačil mi nůž potajmu koupený, aby naši nevěděli, kolo a přístup do garáže než se táta vrátil domů :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 07.11.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

               

          Taky vyrábim malý hračky. Na chatě ze dřeva. Kolečka, válečky a tak. Pravda, nůž jí zatim raději dávat nebudu :-)
          Jasně, jak jsem psal, u kvalitní značky máš větší pravděpodobnost kvality. Jenomže mě prostě štve, když ta firma začne kalkulovat s tim, že "my máme zavedenou značku - takže lidé si samozřejmě koupí náš výrobek" a ty nakonec zjistíš, že tě akorát podrazili, že ti prodali to nejlevnější asijský šméčko který je ještě někdo schopnej vyrobit a dali na to hogofogo "naší dobrou značku". (třeba ten Matell) Jinak i já raději sáhnu po sice dražší, ale kvalitnější věci. Že se šetřit na nesprávnym místě nevyplácí, jsem už bohužel několikrát zjistil.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.11.2007
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                 

            Hmmm, tak pro matella asi dělají soudruzi v číně a myslím, že v současný době svým stahováním nekvalitních výrobků asi renomé neposílí... Takže už ani tady neplatí, že si připlatíš za kvalitu. Tak snad už jen Tvé dřevěné výrobky obstojí :-) pokud je nenatřeš nějakým sajrajtem lakem :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.11.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                   

              Sajrajtlakem? No to sis dovolil dost! V ČSA se používají (a fasují ;-D ) jen ty nejlepší materiály (stejně jako v naší firmě ...)

              [ Zpět ]
              Datum: 08.11.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                     

                ???
                No nevim co se fasuje v ČSA. Já nepracuju u ČSA, jak jsi na to přišel?

                [ Zpět ]
                Datum: 08.11.2007
                Autor: Zakarr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                   

              Kdesi jsem četl rozhovor s majitelem firmy která vyrábí v Asii. A psal, že tam vyroběj v podstatě to, co si zaplatíš. Chceš špičkovou kvalitu? - pokud si jí zaplatíš, tak jí máš. Chceš co nejlevnější výrobek bezohledu na to jak dlouho vydrží?- neni problém vyrobit. Takže jestli to dobře chápu, asijský původ se ještě zákonitě nerovná nekvalitnímu výrobku. Záleží jenom na tom, co si tam ten výrobce nechá vyrobit. A bohužel to bývá tak, že si nechaj vyrobit šit, připácnou k tomu svoji hogofogo značku, připlácnou nějaký ty marketingový sračičky,pajcnou to nějakou tou hypersupervýhodnou akcičkou a jediný co je zajímá, jak z tebe vycucnout co nejvíc penízů.
              Samozřejmě to neplatí všude. Na jaře sem si koupil North Face bundu, šitý je to v Pakistánu a je naprosto perfektní, kvalitní. Což jasně dokazuje, že když se chce, tak to jde.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.11.2007
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    Vozím na kole hodně podobné značkové za cca 350 a syn má právě to za 59. Na první a opatrný pohled stejné, ale... Pevnost a zpracování plastů zvenku a hlavně ve střevech diametrálně jiné, to moje mi už párkrát spadlo a v pohodě. S tou levnou bych to nezkoušel. Na té drahé je takový fajný posuvný vypínač, na levné je jeho vzhledová kopie se vším všudy, ale je to viklavé tlačítko. Je taky rozdíl jak a kam to svítí. Plastové čočky před LEDkou jsou také rozdílné. Do diod samotných a elektroniky nevidím, ale subjektivně ta dražší svítí líp.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

           

      No ono uz mi i spadlo (mel jsem ho misto prisrobovani jen nasazene, ze jsem pak musel udelat na silnejsi riditka delsi sroub) a prezilo.
      Zkratka vypinac jde trochu ztuha a v rukavicich je lepsi zastavit a zapnout nez za jizdy kdy se posouva vypinac dopredu a zaroven svetlo vysouva dopredu, pokud by bylo spatne zacvakle.
      Zatim jsem jej zkousel jen ve sklepe, ze venku porad prsi, ale jak jsem psal, mam ho jen jako nouzovku kdyz dojde svetlo hlavni, nebo na blikani, ci prisvetlovani cesty jeste presne pred kolem a na to by melo stacit. Ze bude nejak hodne svitit jsem si pri koupi samozrejme iluze nedelal, takze je mozne, ze kvalita asi nebude stejna ...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

             

        Jasná zpráva, synátorovi taky bohatě stačí. Měl jsem akorát možnost obě světla porovnat - a ten rozdíl tam je markantní. V tomhle případě ta cena vcelku sedí.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2007
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    Divil by ses, kolik komponentu na kole je na tom podobne. Zvenku nerozeznatelne karbonove NoName vidlice na silnici s Ritchey WCS, ramy na kola, riditka, sedlovky, ... Rozdil je opravdu klidne v desetinasobku ceny, opticky krome napisu zadny. Spousta veci sjizdi dokonce z jedne linky. Ale: dost casto jde o "nevyhozeny odpad", kde vyrobky, co nesplnuji znackovy standart, se propasuji ven a prodavaji za zlomek ceny. Jenom proste treba vazi vic, v horsim pripade nesplnuji bezpecnostni normy.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

           

      Co k tomu dodat, když si otevřu bateriový prostor svého značkového HP iPAQu, je tam napsáno Made in China. V počítačích Dell je na komponentech napsáno Made in Tchaiwan. Nevadí mi, že je to z Číny, jen se nemohu zbavit dojmu, že to vyrobily malé špatně placené dětské ručičky.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

             

        Děti si od mala musí zvykat na práci :-) Obávám se že my problém dětské a málo placené práce nevyřešíme tím že budeme nebo nebudeme kupovat levné zboží. Možná že ty děti, kdyby neměly tu špatně placenou práci,by umřely hlady. Tím neříkám, že s tím souhlasím. Jen si myslím, že to není tak jednoduché.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2007
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

               

          Nechápu, co kdo má proti dětské práci:-)) Takovej hary potěr by chudák neměl ani vindru. To není dětská práce? Nebo ty děcka, co hrají v horrorech, akčních filmech, není to náhodou ohrožování mravní výchovy? Mám pocit, že dětská práce vadí pouze účelově, a to tam, kde vytváří silnou cenovou konkurenci. Když lze na práci dětí vydělat horentní sumy, jdou ohledy stranou a výjimka se vždycky najde. Něco mi říká, že nejde o děti, ale o dolary. Podle mě, na tom, že dítě maká, není nic špatného, pokud má dostatečný prostor na vzdělávání a hry a pokud doba, charakter, prostředí a náročnost práce je odpovídající věku.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.11.2007
          Autor: DanSed
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                 

            V té poslední větě je jedna základní podmínka, která to celé definuje: "pokud má dostatečný prostor na vzdělávání" .... filmové "hvězdičky" ten prostor mají, díky individuálnímu studijnímu plánu (nekomentuji, nakolik je využit). Pracující děti v asijských zemích ne, alespoň co vím. Že by tuto funkci zastávali rodiče ? ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.11.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                   

              Myslím, že tohle je velmi nebezpečný výklad. Obhajuješ práci dětí, pokud mají prostor pro vzdělávání a rozvoj. Tak mi prosím Tě řekni, proč Úmluva o právech dítěte hovoří o nepřijatelnosti dětské práce a ne o nepřijatelnosti zanedbávání vzdělávání pracujících dětí... Jsem přesvědčen, že je to jen zástěrka pro ekonomický boj a skryté zasahování do jiných kultur.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.11.2007
              Autor: DanSed
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                     

                On je rozdíl v definici pojmu "práce" :-) Pokud dítě přes den sedí ve škole, a po večerech a víkendech například natáčí seriály, nebo vystupuje při hraní na klavír (což obojí je jinak v naší společnosti bráno jako práce), a ještě to to dítě k tomu baví, proč ne ? Já strávil dětství ve školní lavici v kombinaci se sportem, vzdělávacími kroužky, učením se cizím jazyků a hrou na klarinet a později safoxon. Kromě té školy mě nic z toho dalšího nebavilo a dělal jsem to jenom proto, že jsem musel. Co je pak tak strašného, když to to dítě ještě navíc baví ?
                A to že se to dá otočit, tzn. přes den "pracovat" a ve zbylém čase se vzdělávat, navíc efektivně za individuálního dohledu a péče, tak na tom nevidím už vůbec nic špatného, spíše naopak. Kolik z nás dospělých má tu možnost trávit čas tím, co nás baví, a ještě tím produkovat přidanou hodnotu ?
                Podle mne je to vše opět jen o konkrétních podmínkách a rovnováze všech vlivů, které působí na vývoj osobnosti budoucího dospělého člověka.

                [ Zpět ]
                Datum: 08.11.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                       

                  Super, takže jestli tomu dobře rozumím, tak pokud přes den dítě natáčí, dělá modelku, vydělává, protože ho to navíc baví, po večerech se s individuálním učitelem učí, pak je taková práce v pořádku. Ale když přes den pracuje, ne moc ho to baví, ale živí tím sebe a částečně i rodinu, protože jinak by žili v těžké bídě, po večerech se učí jen malinko, protože nemají na soukromého lektora a matka taky moc inteligence nepobrala, tak pak je to v Tvých očích špatně? Práce dětí pro základní obživu ne, práce dětí pro zábavu a nadbytečné peníze ano? Nemáš to trochu převrácené?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.11.2007
                  Autor: DanSed
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                         

                    V tebou uvedeném příkladu není podle mě vyloženě špatné ani jedno.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 08.11.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                           

                      No já si myslím, že oprávněnější je dětská práce v tom druhém případě. Ale dle západní civilizace je tomu právě naopak. To se mi nelíbí. Kážou vodu a víno pijou. Měj se, musím makat...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 08.11.2007
                      Autor: DanSed
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

                             

                        Neřešil jsem "oprávněnost", ale "správnost" ;-))))
                        Tak ať se ti dobře pracuje, já jdu zase spát, abych na to byl připraven ráno ;o)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 08.11.2007
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

             

        Je otázka jestli by děti z těch zemí kde se to vyrábí, nepošli hlady pokud by nemakaly. Ví bůh.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

         

    Koupila jsem jednou blikačku za 49 Kč, svítila srovnatelně, jako ty dražší, ale na kolo jsem to musela přidělat izolepou, neboť ten kus plastu, za který měla držet, vůbec nepružil a hned se ulomil. Smutný na tom je, že i kdyš koupíš něco desetkrát dráž, nemáš jistotu, že nedostaneš stejný šunt.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2007
    Autor: Ildi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nadmerne vydelavaji anebo jini falsuji ??? ;-)

           

      Nebude to platit všeobecně, ale cena některých materiálů je i několikanásobná proti neurčitým recyklátům, ze kterých to v rámci úspor dokáží někdy udělat. No a i cena precizní formy je neporovnatelná s nějakou matnou napodobeninou. Jistě že značka dělá cenu, ale ani ti čongové by to za těch 49 neudělali ve srovnatelné kvalitě ze stejných materiálů včetně ukradeného vývoje. Měli by to možná o 10 - 20 % levnější. A to kdo ví jestli.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2007
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (16 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024