reklama

Reportáž na ČRo2

Dnes ve 13:10 byl na ČRo2 v pořadu "V dobrém stylu" rozhovor s Jitkou Vrtalovou. Dal bych sem odkaz, ale neumím to. Mám to v poště, můžu si to přehrát a to je vše.

[ Zpět ]
Datum: 03.09.2007
Autor: john
  • Re: Reportáž na ČRo2

         

    ;-)
    http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reportáž na ČRo2

         

    Z Jitky se stává mediální hvězda, abych si nevytiskl fotku k podpisu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Reportáž na ČRo2

           

      to udělej, to neuškodí! Třeba jí budeš svým pravnoučatům ukazovat a říkat. Jó děti to byla ta slavná propagátorka cyklistiky před "smrtí nafty" a první prezidentka naší cyklozemě a já jí znal a mám jí podepsanou. A pravnoučata jí pak po tvým skonu střelí na burze. :o))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reportáž na ČRo2

             

        To je pravda, pak můžu sepsat paměti a tu fotku prodat na trhu za velký peníze... To abych si nechal podepsat i Kominíka, kterej vymete auta ze silnic..

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reportáž na ČRo2

         

    Teda Jitko, to povidani o bikerech, ze si spontanne vyjizdi cesticky v lesich, mne prislo trosku vedle, jinak moc hezky.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Reportáž na ČRo2

           

      Poslouchal jsem to a přišlo mi to jako by to byla soutěž: "Spočítejte, kolikrát jsem v tom rozhovoru řekla vévévé.nakole.cz" Tedy jedna velká relkam na svého chlebodárce. Vše ostatní bylo bezbarvé plkání ve stylu stranických schůzí. Propagace davových a potažmo komerčních zájmů. Například, že cyklostezky jsou jedině ku prospěchu společnosti. S tímto se já neztotožňuji, neboť to povede k vytěsňování cyklistů do "rezervací cyklostezek" a omezení jejich pohybu. Viz. nový zákon na Slovensku.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Reportáž na ČRo2

             

        nerob paniku zo zákona na Slovensku, treba najskôr čítať a nie počúvať, to si len niektorí politici prihrievajú polievočku, najskôr prijmú podobný zákon o zákazoch pre cyklistov a na druhej strane sa im ďalší zákon nepáči

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Promarněná šance

         

    Dvanáct minut není mnoho, ale docela jsem u toho trpěl.Chyběla mi u toho větší cílenost ba razance (např. cyklostezky v Praze) a rozesmála mě formulace "Každý řidič začínal svoji KARIÉRU jako cyklista". A úplná zadívka byla idea té štafety: tím, že se budou cyklisté takhle, málem sektářsky, shlukovat, budou pořád tím zvláštním, u řidičů neoblíbeným, u jiných obyvatel nechápaným stádečkem. Viz cyklojízdy ap. Cyklisté v Německu, Dánsku aj. jsou právě proto respektováni, protože se tak sáhodlouze neřeší. Prostě jezdí na kole, je to zdravé, je to ekonomicky výhodné, je lepší na poznávání, šetření času, hezkou dovolenou atd. atd. a co to rozebírat. Mimochodem to píšu 10 minut po velmi tristních zkušenostech s www.cyklistevitani (kde byl dokonce nějaký re-link na nakole.cz). Dobrý pro nadaci, dobrý pro činitele, pro cyklisty na prd.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Promarněná šance

           

      Ti, co se štafety účastní ji asi chápou úplně jinak než ty. Jo a tys snad začínal jako tankista?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2007
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Promarněná šance

             

        Nevím, jak chápou štafetu její účastníci, to je jejich věc. Štafet ap. se nezúčastňuji, takových akcí mám dost ze školy... já jezdím na kole celý rok. To dělá většina lidí. Řekl bych, že je víc neštafetových cyklistů než štafetových. A pro popularizaci cyklistiky jsou smysluplnější formy než štafety, cyklojízdy atd. Takovými akcemi se lidi od volantu (na nákup, do práce) nedostanou, stejně jako takové akce nepřimějí ke kvalitní práci úředníky, co mají v referátu tzv. cyklostezky. Na tom příměru se začínáním mě vadi slovo "kariéra" a jakási podřízenost (posloupnost chodec-cyklista-řidič?). Prostě jsme úplně normální účastníci silničního provozu, kde se o "kariéře" nedá mluvit.A to nechci teď rozebírat ten blahsklonný pohled ovolantěných amatérů, co neumí jezdit a na kolaře se dívají jako na někoho, kdo málem nemá na auto (viz to "začínání kariéry"). To je na jinou debatu.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Promarněná šance

               

          Ale stafeta je spise akce zdejsich nadsencu, navstevniku tohoto serveru. To neni zadna manifestace nebo cyklojizda, pripadne demonstrace proti automobilistum. Je to jen takova prijemna akce, ktera nas spojuje. Stejne tak jako odpoledni spolecne vyjizdky nebo vikendove srazy. Nic jineho se od toho neocekava.
          Urcite v tom nevidim neco, co by melo promlouvat k lidem otcovskym hlasem, ze by meli vice jezdili na kole.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.09.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Promarněná šance

                 

            Aha... díky za info. Pak ale nechápu, proč se tomu JV v rádiu tak obšírně věnovala... Je dobré, když se dostane někde prostor médiích sledovaných I necyklistickou veřejností, ale škoda, mohlo se tam říct víc a jinak. Teď zpětně třeba přemýšlím o tom, jestli mne osobně na vejletu na kole "aspoň tisíckrát" napadlo, že jsem měl jet autem. No, mě to nenapadlo ani jednou. A JV řekla, že jí to napadlo (viz citace), což je fatal zásek pro ty, co by možná o ježdění na kole přemýšleli. Znám to z okolí: bolí zadek, nohy, zmoknu, zpotím se... a pak do toho TAKOVÉHLE odhalení. Jak říkám, nevyužitá šance.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.09.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Promarněná šance

                   

              No....mozna propagace:-) Me osobne takova propagace vubec nevadi, protoze jak jinak by se mel web o cyklistice propagovat nez venku na kole.... Osobne bych byl klidne i za vetsi zviditelneni.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.09.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Promarněná šance

                     

                Mě taky nevadí, že se propaguje cyklistika, samozřejmě. vadí mě ale JAK. Názor na cyklojízdy máme myslím podobný. Ale na tom interview mi vadilo, jak bylo takové "při zdi" a místo, aby tam padlo, jak přínosné a jiné a přitom fyzicky zvládnutelné je poznat jiné země na kole, tak tam byly slyšet spíš věci, které laiky odradí (např. dlouhá příprava trasy a dovolené, což jednak nechápu, když to dám do kupy díky internetu během 2 večerů, už zmíněné stýskání si po autě) a v případě tématu cyklostezek u nás tam mělo být naprosto jasně řečeno, že situace je katastrofální. A pak klidně říct, že je tu superserver nakole.cz s poradnou, trasami, diskuzí, mapami atd.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.09.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Promarněná šance

                       

                  Taky mi to přišlo silně odrazující od cyklistiky. Mě příprava na měsíční cestu do zahraničí zabere pouze ten čas, kdy si jdu koupit mapu a vyměnit peníze, nákup potravin na začátek cesty a cca 3-8 hodin balení (úplně stačí, když se začnu chystat 1-2 dny před odjezdem), s dětma možná příprava zabere víc času, ale co připravovali půl roku taky nechápu. A že provozovatelka cyklistického serveru přiznává tisícinásobnou touhu po autě bez jakéhokoliv dalšího komentáře (tedy ani bez podotknutí ve smyslu "ale dalo se to vždycky nakonec v pohodě zvládnout") je také poněkud podivné.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.09.2007
                  Autor: PavelŠ
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • -oprava-

                         

                    --mně--sorry;-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.09.2007
                    Autor: PavelŠ
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Promarněná šance

           

      No ja Jitku asi chapu, jak to s tou karierou cyklisty myslela:-) Mozna to bylo jen nesikovne receno. Ale i ty sam vis, ze v techto zemich se na kole jezdi od mala a i pro deti je bezne, ze jedou do skoly nebo na krouzky na kole. Oni v tom vyrustaji a diky tomu ziskavaji zkusenosti od mala. To u ceskych deti nefunguje, protoze se jim jizda na kole moc nedoprava. Do skol se jezdi busem nebo autem. Osobne jsem byl ve ctvrtek svetkem toho, jak v Lyse nad Labem jel kluk ze skoly autobusem. Jednu zastavku, ktera byla cca 200m od te na ktere nastupoval:-) To prece mohl jit pesky nebo jet na kole. Ridic se smal, ale decko mu reklo, ze to rikala maminka. Tak jestli je to pravda...:-(
      Smula je v tom, ze deti jsou na nasich silnicich strasne zranitelne. Proto jim rodice v podstate cyklistiku zakazuji. A tam je asi pruser.

      Jo jinak. Delal jsem ted ridicak. Od mala jezdim na kole a to docela dost. A sam ucitel (sam aktivni cyklista) v autoskole se divil, ze jsem jeden z mala studentu, co si vsima cyklistu a peclive je objizdi. Urcite je to tim, ze na te silnici jezdim od veku prcka a vim, jak je neprijemne, kdyz potkam ridice idiota. A jak se rika. Nedelej ostatnim to, co nemas rad... Ja si urcite budu vsimat cyklistu na silnici vice nez kdejaky frajirek, co na kole sedel naposledy v peti letech a na cyklisty jen nadava. Mozna tady je ta "kariera". Ja jako ridic to vidim i z pohledu cyklisty.
      Jo a diky tomu, ze jezdim po silnici na kole, udelal jsem testy s minimalnim ucenim za plnej pocet bodu. Strasne jsem se divil, ze tam obcas nekdo prijel na kole, ale s pravidlama, krizovatkama ma strasne problemy. Jak takovy clovek muze jezdit v na kole, kdyz nezna pravidla????

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Promarněná šance

             

        Jen k poslednímu odstavečku - kvanta takykolařů, určitě i jinak řidičů jezdí na kole úplně bezhlavě, žádné předpisy pro ně neexistují (protisměry, přednosti,rozhlížení atd.) Když někdo s takovouhle "průpravou" přijde do autoškoly, má určitě dost problémů.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2007
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Promarněná šance

               

          To je to, co jsem myslel, ta posloupnost "kolo-auto" není žádná kariéra a ani patent na správnou jízdu. Podle toho, kolik lidí má doma kolo by u nás museli být řidiči OK, ovšem zatím jsou to asi největší hovada, co jsem kde v Evropě (pravda, na východ a Balkán nejezdím, to ale není snad etalon) zažil.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.09.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Promarněná šance

                 

            taky se mi to zdá divné, ale asi to nebylo špatně myšleno, jen špatně vyjádřeno. Jasně, že je u nás zakořeněn jakýsi stereotyp evoluce "tříkolka < koloběžka < kolo < motorka < auto" a na ty, co jsou na "nižším" stupni se ti "vyšší" dívají často s despektem. I u nás drtivá většina licencovaných řidičů začínala svou "řidičskou kariéru" na nemotorových vozidlech. V tom Dánsku (nebo kde) to bude možná spíš tak, že tam na kolech jezdí prostě pořád (když si koupí auto, neznamená to, že by přestali jezdit na kole, jak se to asi často stane u nás) - nechápou to takto hierarchicky, berou prostě všechno rovnocenně (neboli každý z těchto prostředků má svůj účel a svoje místo).
            Je samozřejmě škoda, že nešťastné vyjádření posilující výše zmíněný "evoluční stereotyp" zaznělo zrovna z úst dámy, která chce podporovat bezmotorová vozidla. Nebyl to její první rozhlasový rozhovor, co jsem slyšel, ten první pro změnu vyzněl ve smyslu "cyklisté neznají pravidla a jezdí si po městě, jak chtějí", což ilustrovala svojí vlastní neznalostí některých základních dopravních předpisů.
            A na závěr svého příspěvku bych chtěl předem reagovat na očekávanou reakci "když seš tak chytrej tak běž taky udělat rozhovor do rádia" - asi bych se při podobném rozhovoru taky nedokázal vyjádřit úplně 100 % a zpětně bych i na svém vystoupení třeba našel podobné nedostatky. Jen jsem popsal jak na mě zmíněný rozhovor zapůsobil, předpokládám, že si to tu dotyčná přečte, zpětná vazba je někdy zajímavá.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.09.2007
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Promarněná šance

                   

              Také jsem přemýšlel o tom, o čem píšeš v posledním odstavci: asi bych se lépe připravil a s redaktorem dohodnul, ať mi buď "přihraje" a nebo bych si dal prostě pozor, ať to vyzní jak má. Tohle interview prostě nebyl ten případ. Jezdit rád na kole ještě není ta pravá kvalifikace ježdění na kole popularizovat, při vší úctě k JV. Nemyslím to zle, jen je mi to líto...

              [ Zpět ]
              Datum: 10.09.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Promarněná šance

             

        ..."ale s pravidlama, krizovatkama ma strasne problemy. Jak takovy clovek muze jezdit v na kole, kdyz nezna pravidla????"...
        Mám kamaráda, který má řidičák už pěknou řádku let, jezdí důsledně podle předpisů a dodnes neplatil žádnou pokutu. No, možná za nesprávné parkování kdy byla někde nešikovně umístěná značka zastavení / stání. Ale jinak je podle mne řidič - VZOR...
        Jenomže, jak se dostane na kolo, tak jezdí jak prase ;-( Předpisy mu v ten moment moc neříkají. Že by jen z toho důvodu, že cyklista je skoro nedohledatelný, když nemáme SPZ ???

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Promarněná šance

               

          Jooo, to verim:-))) Dle meho asi normalni. Me prijde, ze vetsina cyklistu si stale mysli, ze si muzou dovolit vice....prece jen se citi s tim kolem byt tak trosku pohyblivejsi a pruseru se muzou vyhnout snadneji, nez ridic s tezkym autem nebo pomaly chodec.
          Me jen zarazelo, ze na silnicich je spousta lidi, jenz neznaji pravidla. O prednosti z prava slyseli poprve v autoskole. Prislo jim zvlastni, ze ikdyz jsou na hlavni, ze museji dat obcas prednost. Neznaji znacky. Jak muze takovy cyklista jezdit nakole, kdyz si tam pak jezdi ve stylu "kde se vejdu, tam muzu":-)
          To, ze nesnaji rozdil mezi zastavenim vozidla, stanim zastavenim, nebo ohrozit/omezit...to by clovek pochopil. Ale neznat znacky a neumet projet krizovatkou. Uf. Jsou nebzpecni nejen sobe, ale i ostatnim....
          Me treba rodice od mala pravidla ucili. Jak uz tu psal Jurimir. Jeli jsme autem a ja hadal znacky. Kdyz mama delala ridicak, tak ja jsem ji radil s krizovatkama a uz tenkrat (bylo mi tusim 8 let) jsem testy zvladal takovym zpusobem, ze bych u zkousky uspel. A tenkrat mi tata rikal, ze co prijizdi z prava, to je nebezpecny....jen mi prelozil pravidlo prave ruky. Od te doby si tu pravou stranu hlidam.
          A kdyz ted vidim z pohledu ridice, co se deje na silnici...nedivim se tu ohlasum, ktere nedavaji na cyklisty.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.09.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Promarněná šance

                 

            Přesně tak... Nás učili nějaké základy předpisů a především značky už na základce. A s tím jsem si (bez potřeby znovu to číst) vystačil až do úspěšně absolvovaných testů v autoškole...
            Jenom nechápu, proč se to do osnov dnes nevejde. Vždyť je o život ! Hlavně, že se biflují různé jiné kraviny, k životu absolutně nepotřebné ;-( Snad to teď malinko změní ta "reforma školství" ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 10.09.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Berlíňáci nic neřeší

           

      a proto se 3.června 2007 zúčastnilo borlínské cyklojízdy 250.000 cyklistů. Jaaaaaa
      http://www.adfc-berlin.de/home/termine2...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2007
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Berlíňáci nic neřeší

             

        V cyklojízdách taky nevidím nic kontraproduktivního. Pokud vím i v tom bájném Holandsku to dalo celkem hoknu různým cyklistickým nátlakovým skupinám prosadit ten stav, který tam teď je.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2007
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Berlíňáci nic neřeší

             

        V Německu funguje ADFC. V Berlíně jsou komunikace pro cyklisty.Stavu, který v Berlíně a Německu je se nedosáhlo cyklojízdami ale díky prací radnic a ty "řevu ulice" (citát) nenaslouchají. V Německu jsou ekologické aktivity a zelené hnutí vyprofilovanější a čitelnější než u nás.V Německu je jízdní kolo běžný dopravní prostředek. Němečtí politici jezdí vlakem a maji Bahncard.Argumentovat počtem happenniguchtivých ve městě, kde jim NIC nechybí je samoúčelné. ONI se jeli POBAVIT, ničeho zásadního dosahovat nemusí, mají cyklostezky, semafory, stojany atd. Tak co jsi tím chtěl říct? Někdo má Loveparade, někdo potřebuje cinkající masu. Spíš by mě zajímalo, kde byly v Praze ty různé cykloiniciativy, když se schvalovaly stavby cyklostezek z kočičích hlav a stavěly sloupy a zastávky do cyklopruhů a opravovaly mosty...Ale nechci zdržovat, teď organizujete výlep plakátů na cyklojízdu :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Berlíňáci nic neřeší

             

        Proč stále dáváš odkazy na zahraničí. Nechápeš, že je to o lidech? I Jitka v rozhovoru zdůraznila, že venku mají lidé k cyklistice jiný přístup. To, co se stalo venku nemůžeš aplikovat na čechy. Jen si řvi a protestuj. Je to ma prd. Dokavaď nezměníš českou mentalitu, nezměníš nic. Stačí se jen podívat na přístup politiku. Kašlou na nas, ikdyž slibuji. Viz mistr Bém a poslední otevírání mostu. Tam jste si to teda vycinkali! Automat děla dobře, že se nás zastavá, ale ničí to tím, že pořádá nesmyslné demonstrace, které lidi a zvláště politiky naštvou. Je to jen nátlak a politici na tento nátlak patřičně odpovídaji...nechutí.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kluk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Berlíňáci nic neřeší

               

          na zahraničí dávám odkaz protože p. kolega tvrdí "Viz cyklojízdy ap. Cyklisté v Německu, Dánsku aj. jsou právě proto respektováni, protože se tak sáhodlouze neřeší. Prostě jezdí na kole,"
          Můžu sem fláknout odkaz na Paříž, Londýn, New York, San Francisco, Kodaň nebo Budapešť. Ve všech těchto městech měli na Cykojízdách desetitisícové účasti a politici po nich začali dost intenzivně cyklistiku podporovat. Sice to funguje všude ve světě, ale MY jsme něco extra takže to tady fungovat nebude.
          A když jsme tu toho nasírání politiků" můžu Tě ujistit, že Štefánikův most nasral Béma asi dvacetkrát víc než všechny doposavadní Cyklojízdy. Nevím proč se Cyklojízdy bude účastnit radní pro ŽP Štěpánek, ministr Bursík či holandský velvyslanec. Asi protože je nevýslovně sere. A v neposlední řadě nezapomínej na to, že bez Cyklojízd by se žádný Auto*mat nikdy nedal dohromady, takže by Štefánikův most neměl kdo Bémovi osladit.
          A když jsme u toho myšlení: http://udi-praha.cz/obsahy/Cyklpruz.htm schválně se koukni kolik lidí deklaruje chuť jezdit na kole.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.09.2007
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Berlíňáci nic neřeší

                 

            To je hezký, že se jedou politici projet na kole...ale byl bych raději, kdyby se zviditelnili prací a svou nasranost vybili jednáním, třeba v těch různých komisích aby se nestavěly takové kraviny co se zatím dějou. Až budou cyklostezky, budou na nich lidé jezdit rádi, tak nějak automaticky, bez Auto-Matů ap. tak, jak jezdí mnou zmiňovaní Nizozemci, Němci atd. Ty záznamy jsem četl, je to mravenčí a úmorný, kdo tam chodí a jedná má můj obdiv. Cyklojízdy jsou happening, který nic nezmění, to si myslí jen jejich účastníci. Že je to zábava a možnost setkání se nepopírám, ale to se dá dělat jinde a jinak, jak už se tu jindy přetřásalo.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.09.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Berlíňáci nic neřeší

                   

              jednak jsem reagoval na tvrzení "ale ničí to tím, že pořádá nesmyslné demonstrace, které lidi a zvláště politiky naštvou. Je to jen nátlak a politici na tento nátlak patřičně odpovídaji...nechutí."
              druhak by sis doprkna mohl přečíst alespoň poslední zápis z komise. Nemusel bys to číst až dokonce- prezenčka je na začátku:
              Hosté:

              Dostál – ředitel Technické správy komunikací
              Heroudek – ředitel odboru dopravy MHMP
              (...)
              Pivec – ředitel Ústavu dopravního inženýrství
              Rosol – odbor městského investora MHMP
              Šíma – odbor dopravy MHMP

              všichni tito pánové dorazli jen a proto, že nasraný Bém je na tu komisi prostě nahnal. Jinak by na nás zvysoka srali i dále. V přílohách máš seznamy akcí při nichž (údajně) bude počítáno s cyklistickou infrastrukturou.
              Akorát plácáš, ale argumenty Tě moc nezajímají- nezapadají do Tvých teorií o zlých a neschopných nevládkářích.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.09.2007
              Autor: Hrabosh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Cyklojízdy

               

          Nechápu, co máte furt proti cyklojízdám. Nevím jak v Praze (teda tuším, jednou jsem tam jakousi menší cyklojízdu náhodou viděl a žádnou agresi jsem nezaznamenal), ale v Brně je to mírumilovná projížďka městem, zdržení motoristi spíš přátelsky mávají (a diví se, tolik kol mnozí nikdy neviděli). Najde se pár provokatérů, kteří občas něco vykřiknou, ale většina prostě jen jede. Cílem není nikoho do ničeho nutit, jen ukázat, že cyklisté existují. Jeztím tam proto, že až se bude někde argumentovat, jestli tyto peníze dát na cykloinfrastrukturu nebo na něco jiného, jak někdo řekne: "vždyť na tom kole stejně nikdo nejezdí, jsou tu nevhodné přírodní podmínky" tak někdo opáčí: "kdepak, podívejte, kolik lidí bylo na cyklojízdě, a to je jen zlomek z těch, co by chěli jezdit na kole". V tom vidím hlavní smysl, jasně že cyklojízda by jako izolovaná akce sama o sobě nic nevyřešila, je ale potřeba to vidět v kontextu (a lidi, kteří jednají s úřady skutečně existují (jak v Brně tak i v Praze) a potřebují veřejně deklarovanou podporu, aby nebyli považování za hrstku pomatenců, a na to mi cyklojízda přijde ideální).

          [ Zpět ]
          Datum: 10.09.2007
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklojízdy

                 

            Ja treba osobne proti cyklojizde az tolik nejsem. Obecne nesouhlasim s zadnou demonstraci a natlakem. To uz mam v sobe. Ikdyby to byla akce, ktera by potporovala vec, za kterou osobne bojuji a na ktere mi zalezi, nebo bych chtel za ni bojovat, nepodporim to. Nepodporim to stylem, jakym to dela cyklojizda. Podporim to tak, jak ja uznam za vhodne. Na zlepsovani cyklistiky ve mestech (a nejen tam) mi zalezi, ale cyklojizdu odporit nemuzu.

            Jedno mi na cyklojizde vadi. A to dost. Navstivi ji spousta lidi, kteri na kole sedi dle meho jen svatecne. Bojuji za to, ze chteji po Praze jezdit na kole. Ale sami druhy den vlezou do auta a frrrr. To mi prijde nefer. Prijde mi to fer od lidi, jenz to mysli opravdu vazne. Od lidi, jenz do te prace na kole jezdi kazdy den a neco jim na te ceste stve. Par takovych tu je a oni vedi, proc bojuji a co chteji zlepsit. Ale velka vetsina lidi to ani nevi. Jen reknou, ze by chteli, ale skutek utek....

            Kdybych bydlel v Praze, mel praci v dosahu kola, tak bych na tom kole jezdil a tim bych podporil cyklistiku ve meste. Na cyklojizdu bych se tak i tak vykaslal. Muj zpusob podpory Automatu je to, ze bych byl viden jako cyklista. Jo, jasny...namitnes, ze nebudu videt (cyklojizda preci je videt). Ale kdyby ti lide, co prijdou na cyklojizdu jen svatecne a druhy den sednou do auta udelali to same, co ja (denne jezdili na kole do prace)....tak by to bylo sakra videt!!!

            A to, ze tam neni agrese. Jeden clovek, ktereho si tu moc vazim, po jarni cyklojizde sem do diskuze napsal neco ve smyslu, ze premysli, zda ji priste podpori. A to prave kvuli tomu, ze se tam objevilo neco, co do cyklojizdy vubec nepatri. A ten clovek neni hlupak!!!

            [ Zpět ]
            Datum: 10.09.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklojízdy

                   

              Proč si myslíš, že většina účastníků cyklojízdy druhý den sedne do auta? Dělals nějakej statistickej průzkum? Možná se takoví vyskytují, ale rozhodně bych si netroufal jen tak od boku odhadovat, kolik jich je. Nedokážu si představit jejich motiv, proč by na cyklojízdu potom jeli (a "argument" že si chtějí jen zaprotestovat neberu). Každopádně mi cyklojízda přijde v tomto ohledu průkaznější, než třeba nějaká anketa, kde může každý bez jakékoliv práce zaškrtnou políčko "chci jezdit na kole", na cyklojízdu už totiž musí opravdu na tom kole aktivně přijet. Jasněže jezdit každodenně je taky důležitý, ale na cyklojízdě je vidět velká masa pohromadě (v dnešní mediální době je potřeba zásobit sdělovací prostředky vhodnými akčními záběry, článek o tom, že jezdí hodně lidí na kole roztroušeně každodenně nikdo nenapíše, cyklojízda je vidět - na veřejné mínění politici sice zhusta kašlou, ale úplný skeptik zase nejsem). Navíc někdo se skutečně bojí jezdit v hustém provozu (a nejsou to jen ti, kdo neznají předpisy).

              [ Zpět ]
              Datum: 10.09.2007
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklojízdy

                     

                Samozrejme jsem zadnej pruzkum nedelal. Ale vim, kdo tam treba z nakolaku jde a vim, kdo taky z nakolaku jedi do prace autem, nebo mestskou a kdo na kole. Samozrejme to nevim o vsech, ale za tech par let, co tu jsem se uz dost dozvedel.
                Jinak ja si myslim, ze takovy "natlak" prinuti politiky k polovicaty aktivite. Udelaji jen to, aby se vlk nazral a koza zustala cela. Udelaji neco, co moc nestoji a co jde udelat hned (zvlaste pred volbama). Politici stale jeste nevidi tu silu, kterou by jim dalo, kdyby se toho nebali a pustili se do toho. Ja jen zasnu, jak celkove cyklistika v CR vzrusta. A taky nechapu, proc na tom zadny politik nechce vydelat.
                Bem to mozna zkousi a myslim, ze alespon mezi sportvci ho lide vic berou a prijimaji. Navic on sportovec je telem i dusi (ne kazdy byl na Everestu:-) ).

                [ Zpět ]
                Datum: 10.09.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklojízdy

                       

                  To je možná právě ten problém. Lidi, kteří chtějí jezdit na kole po městě se většinou za žádné sportovce nepovažují (stejně jako se nepovažují za sporotovce lidi, kteří jezdí po městě autem nebo chodí pěšky, přestože automobiloví a chodečtí závodníci sportovci nepochybně jsou). Pokud mě někdo označí za sportovce v souvislosti s ježděním na kole, vždycky se ohradím.

                  A s tou polovičatou aktivitou: Podle mě nemají cyklojízdy donutit politiky k aktivitě, ale dodat váhu různým cyklistickým aktivistům (nemyslím toto slovo nijak pejorativně, jak se v posední době většinou používá), kteří by měli vědět jak na to a zabránit různým kontraproduktivním řešením.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.09.2007
                  Autor: PavelŠ
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Cyklojízdy

                         

                    Tady nikdo o sportovnim cyklistikovani nepise! Ja jen psal, ze Bem je sportovec telem i dusi a proto mozna vic mluvi do prosazovani cyklistiky ve meste. Je mu to blizsi, nez nejakemu politikovi, co vidi sport jen v TV.

                    Pridat vahu.....? Tim, ze ucpou Prahu? To jim moc vahy neprida. Jen zastrasi a pak politikove jednaji polovicate. Proc se neudela to, co se tu uz nekolikrat navrhovalo. Sraz cyklistu treba na Letne. At si tam kazdy prijede sam. Nebo po skupinkach. A na Letne nas muze byt treba pul milionu. Tam nikomu nebudem prekazet a budem videt. Tohle bych podporil a tady by bylo videt, ze cykliste zajem maji. Provoz by to zdrzelo minimalne a cyklista by nebyl povazovan za protestujiciho cloveka. A tak je bran a to netvrdim jen ja....s podobnym nazorem uz jsem se setkal i od svych znamych, co na kole jezdi. Proc furt musime kopirovat zapad a posilat na web odkazy s tim, ze tam to slo a u nas to musi jit taky? Proc ucpavat Prahu, proc hrozit tim, ze ucpem Nuselak (coz tu jeden z propagatoru psal a hrozil....).
                    Takhle jen vetsina lidi na cyklojizdu pohlizi jako na nejakou demonstraci. A netvrd ze ne. Spousta lidi to tvrdi, ale dle ucastniku cyklojizd jsou prave oni spatni. Nechteji si priznat, ze ostatni to muzou vnimat jako demonstraci a ne jako poklidnou jizdu. Ja jsem cyklista a stale to chapu vic jako demonstraci. Ikdyz to neni demonstrace v pravem smyslu slova. Ale tam, kde je dav, ktery urcitym zpusobem neco zada a hrozi, mi prijde vic jako demonstrace nez poklidna jizda.

                    Jeden duvod, proc ne Letna?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.09.2007
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Cyklojízdy

                           

                      samozřejmě je to demonstrace, demonstrace toho, že existují lidi, co chtějí jezdit na kole. A s ucpáváním: když motoristi pravidelně ucpávají ulice ve městě, reagují na to politici zpravidla tím, že se snaží vybudovat nějaký obchvat, aby mohli jezdit jinudy. Hlavně jsem ještě neslyšel od žádného organizátora ani účastníka cyklojízd, že by cílem bylo ucpat silnice. Ucpání silnic je jen jakýsi vedlejší produkt (když jsou v Brně veletrhy a zároveň se ještě třeba jede velká cena, taky se spousta silnic ucpe, nemůžeš ale tvrdit, že cílem těchto akcí je ucpání silnic). Setkání na Letné by bylo setkání, nikoliv jízda. A k ucpání okolních komunikací by také došlo, až by se cyklisté po ukončení akce začali rozjíždět domů.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.09.2007
                      Autor: PavelŠ
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Cyklojízdy

                             

                        a už jsme se příliš vzdálili od tématu, končím.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.09.2007
                        Autor: PavelŠ
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Cyklojízdy

                             

                        Nejvic se mi libi, ze se vzdy najdou argumenty, proc je cyklojizda nejlepsi. Ale jakmile se nadhodi jinej napad, nedej boze se zacne cyklojizda kritizovat, je zle.
                        Taky koncim, protoze podobnejma plkama o nicem jsem tu travil dost casu pred jarni cyklojizdou. Hold ti, co se nezucastni jsou spatni:-)
                        Mozna se ji zucastnim....budu v Praze na kole, ale obloukem se ji vyhnu:-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.09.2007
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Cyklojízdy

                               

                          Já netvrdím nic o tom, že je cyklojízda nejlepší (z čeho jako ?) ani nijak nekritizuju lidi, co se jí z různých důvodů neúčastní (narozdíl od tebe, který kritizuješ ty, co se účastní; nikoho nekádruju, ať si na cyklojízdu jezdí kdo chce, já taky většinou nejezdím, protože většinou nemám čas). Akorát si nemyslím, že by cyklojízda jakkoliv škodila, její efekt je přinejhorším neutrální.
                          Podle mě hrají demonstrace ve společnosti důležitou roli, svoboda shromažďování je jedna ze základních svobod a nevidím nic špatného na tom účastí na demonstraci podpořit nějaký názor (vyjádřít svůj názor). Nevidím na tom nic násilného ani vnucovacího (kdyby na těch kolech někoho ohrožovali, rozbíjeli obchody s autama a podobně, tak bych měl stejnej názor jako ty, ale nic takového se na cyklojízdách neděje). Nakonec i náš současný politický systém začal jednáními podpořenými generální stávkou a masovými demonstracemi. A dnešní politici kašlou na názory občanů stejně, jako ti před 20 lety.
                          A už fakt končím, nemá to smysl (stejně se nad argumenty ostatních většinou ani nezamyslíš, jak jsem si již všiml v jiných diskusích, meleš si dokola svou a vkládáš jiným do klávesnice, co nenapsali).

                          [ Zpět ]
                          Datum: 11.09.2007
                          Autor: PavelŠ
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Cyklojízdy

                                 

                            Neboj...ctu velice pozorne:-)
                            Ja nikomu nic nepodstrkuji, nekritizuju lidi, co na ni jezdi. Mozna kdybys cetl pozorne, tak zjistis, ze proti cyklojizde a hlavne myslence nic nemam, ba naopak:-) Jen nesouhlasim se zpusobem provedeni:-) Co clovek, to nazor. Hold mi to nesedi. Navrhuji jine moznosti. A nejen ja. A vzdy jsou spatne:-)
                            Mozna by sis ve svem uspechanem zivote mel udelat cas a cist pozorneji. Pripadne vse:-) Ja ho narozdil od tebe mam a tak ctu bedlive:-)

                            [ Zpět ]
                            Datum: 11.09.2007
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Cyklojízdy - fakt už naposled:-)

                                   

                              tak tady nelze než napsat to, co normálně nemám moc rád: když máš tolik času, tak zorganizuj nějakou lépe provedenou akci podobnou cyklojízdě. Já si na něco takového netroufám, tak radši podpořím svojí účastí něco, co organizují jiní, i kdybych v tom viděl nějaké mouchy (jakože jich tam moc nevidím, alespoň v Brně) - no a letos asi bohužel nemůžu:-(.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 11.09.2007
                              Autor: PavelŠ
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Cyklojízdy - fakt už naposled:-)

                                     

                                To priznam, ze na podobne veci nemam nervy:-) Jak uz jsem odpovidal Jurimirovi. Tech par blbcu, co znechuti kazdou akci (myslim tim ty, co si tam jdou opravdu jen zarvat) by me stvalo. S moji povahou by me to primo sralo:-) Nesnasim lidskou blbost:-)
                                Kazdy by mel hlavne delat to, co umi...aby to za neco stalo. Urcite nejsem clovek, ktery by danym problemem zil a venoval mu veskery cas...i na ukor rodiny a pratel. Casu mam tolik proto, protoze me uspechany zivot o nicem nebavil. Kazdopadne akci, kterou uznam za vhodnou rad podporim. Taky uz jsem tu nekolikrat psal, ze bych treba podporil Cembu. Podporil jsem je financne a klidne bych obetoval nejaky cas s lopatou a krumpacem. Cembu tu taky nehodla podporovat kazdy. Stejne jako ja nepodporim cyklojizdu (cyklojizdu nepodporim, ale jinak Automat klidne...dela dost a dela to, co je treba a ja jim fandim), tak nekdo nepodpori Cembu. Hold kazdy clovek urcite veci hodnoti jinak...

                                [ Zpět ]
                                Datum: 11.09.2007
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Cyklojízdy

                           

                      Na tebou navrhovanoui jízdu odkukoliv (po jednom) s cílem na Letný, kde bychom se shromáždíli v co největším počtu, nepojedu. Co tam jako budem na těch kolech dělat až se tam sjedem ze všech koutů? Sedět na kole a koukat? Tak to mě nebaví!
                      Byl by tam nějakej stánek s chlastem a muzika a udělala by se taková cyklosešlost pod širým nebem? Tak na to mě taky neužije.
                      Někdo by si stoupnul před nás s tlampačem a začal nám něco hustit do hlavy a dav by vyřvával hesla? Tak to by TEPRVE BYLA DEMONSTRACE a na to mě tedy taky neužije.
                      To, co navrhuješ ty splňuje sice předpoklad masovosti, což je nutný, aby si nás někdo všimnul, ale vytrácí se z toho to ježdění. Mě je prostě bližší na sebe upozorňovat tím, že na tom kole jedu. Samotnýho si mě nikdo nevšimne (i když mě asi jo:o) ), tak ve skupině, ačkoli davy nemám rád a nelezu kvůli nim ani do hyper-mega-supermárketů. Jednou za čas to ale kvůli tomu, že si myslím, že je to správný, přežiju. Alespoň si pokecám s lidma. Tož tak.
                      My se sice spolu shodnem na většině věcí, ale v tomhle jsme prostě každej někde jinde.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.09.2007
                      Autor: Jurimír
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Cyklojízdy

                             

                        Ruzne akce pro deti, dopravni souteze pro deti, souteze pro dospele (vem si kolik srandy si lide uzili pri prejizdeni lavky)....spousta se toho da vymyslet, spousta!!!
                        Ja zas hold nepodporim davovou akci, ktera politikum neco nuti: "Bud se neco stane, nebo uvidite...". To opravdu ne:-(
                        Navic me odradil DanSed po tom, co se vratil z jarni cyklojizdy a premyslel, zda ji vubec priste jeste podpori. Nebudu to hledat, ale vim, ze to sem psal. Ten clovek ma hlavu na spravnem miste a ja si ho vazim. A pokavad zacne pochybovat on, neni dle meho neco v poradku a neco tu smrdi....

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.09.2007
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Cyklojízdy

                               

                          na každý akci určený všem, bez nějakého filtru se samozřejmě vyskytnou i blbci a hovada. Jsou koneckonců v každé větší skupince obyvytelstva, ať je třídíš podle jakéhokoli klíče. Logicky se najdou i na cyklojízdě. Pokud je potkáš či jsi s nimi nějak konfrontován, nebo díky nemožnosti předjetí v davu musíš nějakou dobu snést jejich přítomnost, tak tě to logicky otráví jako DanSeda. S tím ale nic nenaděláš. Na tebou navrhovaném typu akce budou taky. S jejich výskytem je třeba se prostě smířit a omezovat jejich vliv na okolí a to nejen při cyklojízdě, ale v životě vůbec.

                          Když bude 3000 lidí na Letný, tak tam moc místa na ty srandy už nebude. Být tam bude horší než být při otevření ElectroWorldu (viděl jsem v bedne) Taková Matějská s kolama a tam já nepojedu.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 10.09.2007
                          Autor: Jurimír
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Cyklojízdy

                                 

                            Existuje vic mist:-) Ale ja to neresim. Jen jsem napsal, na jaky druh akce bych pristoupil. Zadne donucovani, vynucovani....to fakt ne.
                            Jo...na blbce narazis vsude. Bohuzel. Proto nejsem priznivcem zadne davove akce, protoze techto par blbcu z ni dokaze udelat uplne neco jineho. Oni citi potrebu se zviditelnit a otravi tak nejen ucastniky, ale i organizatory. A i potencionalni zajemce.
                            Ja uz jsem nekolikrat psal, ze proti cyklojizde nic nemam. Beru to jako projizdku lidi, ktere neco spojuje. Ale pokavad nekdo zacne prohlasovat, ze za nim stoji dav a ze je schopnej ucpat Nuselak. To opravdu podporit nemuzu. Nejde o to, ze se behem jizdy ucpe. Nuselak je od aut ucpanej furt. Jde o to, ze nekdo hrozi, ze to umyslne ucpe. A v debate pred jarni cyklojizdou tu tim jeden velky aktivista, ktery se na poradani cyklojizd zucastnuje, hrozil! A to me tuplem odradilo.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 10.09.2007
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Berlíňáci nic neřeší

               

          Jo!!!

          [ Zpět ]
          Datum: 10.09.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024