reklama

Můj názor na ježdění po městě

Dovolím si ještě navázat na diskusi o cyklojízdách, která se poněkud zvrhla. Zkusil jsem jasně formulovat moje důvody pro ježdění na kole:
http://acidlog.fczbkk.com/blog/1165326972/proc...

Cílem bylo poskytnout Medvědovi a spol. pohled do duše člověka, kterého by svojí rétorikou z auta nikdy nedostali a přitom na kole jezdí. Nechci zakládat flame, chci dát námět k zamyškění zda přeci jenom trochu nepozměnit proti automobilistickou propagandu.

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2007
Autor: lester
  • Jedna malá poznámka

         

    Z Tvého vyznání cítím, že nevěříš tomu, že jako jedinec něco zmůžeš. Že když Ty sám změníš chování, že je to zrnko písku v poušti. Ono to ale funguje trochu jinak. Lidi jsou podobní a když se jeden k něčemu odhodlává, podobné dilema řeší desítky, stovky, tisíce dalších lidí. A pokud tato skupina si řekne "stojí to za to, podobných lidí je řada", pak se pohne víc než jen to zrnko písku. Když se jeden člověk odhodlá alespoň jeden den jet hromadnou dopravou místo autem, dopad takového rozhodnutí v masovém měřítku bude mít pozitivnější dopad na ovzduší než směrnice EU o snižování emisí aut. A ta masovost se skládá z individuálních rozhodnutí.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2007
    Autor: DanSed
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můj názor na ježdění po městě

         

    Ten poslední odstaveček je naprosto totožný s mým názorem na věc.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můj názor na ježdění po městě

         

    Ten článek se mi líbí. Kdyby byly lepší podmínky pro ježdění po městech, jezdilo by více lidí. Zatím je ježdění na kole bráno spíš jako aktivita pro volný čas; aby si těch aspektů, mluvící PRO ježdění ve městech všimli ti, kteří by jezdit mohli by MOŽNÁ mohla ovlivnit nějaká kampaň, šikovně, atraktivně udělaná. Viz třeba spoty na třídění odpadu. Zmiňuji je jen jako že JSOU, to motto "nebuďte líní třídit" je pitomé, právě s tím podsouváním. Viděl jsem stránky firmy, co dělá kola do města (článek o nich zde nakole): zoufalé! S tím se bude identifikovat málokdo. No ale pak: na co kampaň, když není jezdit kudy (ti začínající to potřebují více, jak my otrlí), kde kola odstavit atd. Nemluvě o tom, kdo by takovou kampaň finacoval a kdo by ji inicioval.Takže zatím to vidím tak, že
    budou jezdit jedni a titíž a bude se to pomalu nabalovat. Tuhle si pochvaloval kámoš, co přišel o řidičák (za co asi, že) a musel přesedlat na kolo, jak přijíždí do práce báječně naladěn... to je sice blbá "nová krev" ale takhle to také začíná.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj názor na ježdění po městě

           

      Clovece, zrovna mne ti citibikes oslovily. Do prace jedu na biku a to velmi svizne. Ale na pojizdeni po meste chci presne neco takovehle ho. S kosikem, s chranicem retezu s moznosti jet rovne a v saku.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2007
      Autor: lester
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj názor na ježdění po městě

             

        Jo, kola do města s řazením v nábě jsou super, sám na tom jezdím už 15 let. Já jsem myslel ty stránky a celý koncept: "My people" , "Old fashion" , "Deep entry" (a to nemluvím o tom, že mi to připadá blbě textované a přeložené k tomu). Plus nepřehledné členění těch stránek, blbé fotky (ten strejda u kola např.) A nikde jsem tam nenašel jednoduché vysvětlení, proč řazení v nábě a jaké má přednosti. Zrovna včera jsem byl v jednom megastoru, nebylo tam ani jedno takové kolo. A začátečníci jezdí na kole, neumí řadit, ale ví, co je deore a že alivio je levný atd. Mimochodem, jestli hledáš svižný kolo, tak se podívej na www.bergamont.de, kolo Beluga nexus 8.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můj názor na ježdění po městě

         

    Také si myslím, že mnoho lidí by začalo používat kolo jako dopravní prostředek, kdyby to třeba jen několikrát zkusili. Dříve jsem také jezdil do práce autobusem, dokud jsem si neřekl že bych mohl jet na kole. Ze začátku jsem si připadal jako podivín ale potom mne to přešlo a naposled jsem MHD jel asi před třemi roky ...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2007
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můj názor na ježdění po městě

         

    Že se na ježdění na kole nedíváš i z ekologického hlediska, je škoda. K tomu ale člověk musí tak nějak dospět sám. To se opravdu nedá nikomu vnutit. Buď pro člověka zdravé životní prostředí představuje nějakou hodnotu a nebo ne. Pro mě tedy rozhodně ano.

    U mě je to přesně naopak - zlepšená fyzická kondice a psychická pohoda je pro mě "jen" vedlejší produkt, i když taky velmi důležitý. Hlavními důvody pro moje ježdění na kole byly a zůstaly: ekologie, rychlost, operativnost.

    Co se týče poskytnutého pohledu do duše motoristy, jsem za to vděčný, ale na druhou stranu jsem se nic nového nedověděl. Z mých diskusních příspěvků může mít leckdo dojem, že motoristické duši nerozumím, ale je to jinak: Právě že jí rozumím až moc dobře, a přesně toto mě vede k mým poměrně radikálním názorům.

    Protože však nejsem diplomat, marketingový odborník nebo demagogický manipulátor, říkám (píšu) všechno přesně tak, jak to cítím - tedy dost natvrdo. Myslím, že i tohle má svou cenu, protože případného čtenáře mých příspěvků zbavuju nutnosti za mými vyjádřeními hledat nějaké postranní myšlenky. Prostě tam nejsou.

    Mnozí si možná řeknou, že tato metoda nepovede k cíli, že nikoho nepřesvědčí. Nevím, to nedokážu posoudit, ale jedno vím zcela jistě: Dnes už (zvláště v Praze) není mnoho takových, kteří by byli motorismem tak málo poznamenaní jako já. Mám tudíž určitý nadhled a v jistém smyslu "čistou hlavu". Netvrdím, že můj pohled na problémy motorismu musí všichni s nadšením přijímat, ale rozumný člověk by tuto příležitost využil k tomu, aby se nad svým počínáním (zbytečné jízdy autem, zvláště po městě) a širšími souvislostmi "nově" zamyslel.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můj názor na ježdění po městě

         

    Nechápu co vidíš špatného na protiautomobilistické propagandě? Zejména na cykloserveru. Proč by se lidi nemohli rozhodnout jezdit na kole právě z ekologických důvodů? Třeba jsou lidi, kterým životní prostředí a globální ekoproblémy nejsou tak úplně šumák, jako tobě.
    Myslím, že každá akce, která povede k snížení provozu na silnicích (potažmo k zlepšení ovzduší), je dobrá akce. Připadá ti snad, že jezdí málo aut?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj názor na ježdění po městě

           

      A jsme tam, kde jsme byli... :-) Na antiautomobilistické propagandě se mi nelíbí to ANTI a PROPAGANDA. Stejně jako výraz "každá akce, která povede ke snížení provozu aut" (třeba probodat gumy je dobrej nápad, obsadit čerpací stanice, lehnout si na silnice... a nebo udělat si cyklojízdu a procinkat se jednou za kvartál Prahou a nazvat to "upozorněním" a "voláním po soužití a koexistenci" +"chceme parky", "chceme dýchat" a podobné frázičky pro MŠ) . Aut jezdí hodně, proto jím jezdím co nejméně, jiní na to přijdou postupně taky. Jezdím radostně na kole bez hrození a spílání těm motorizovaným a praktikuji spokojeně to, co vy chcete PROSADIT. A životní prostředí mi přesto není šumák a možná by se leckkteří ekologové divili, jak někteří jejich kolařští odpůrci žijí ekologicky a co pro životní prostředí dělají, na rozdíl od mnohých ekofundamentalistů.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj názor na ježdění po městě

             

        Ja uz jsem se zaprdnul, ze se do toho nebudu motat...ale tohle jsou ma slova.
        Zivotni prostredi mi neni vubec sumak (ja zas muzu pripadat nekomu jako idiot, kdyz chodim po horach a obcas strcim do baglu cizi petku). Snazim se zit ekologicky, ale nejsem fanatik. Kdyz muzu, ziju ekologicky. Kdyz muzu, ekologii podporim. Ale nepodporim neco, co ekologii lidem primo vnucuje....a to ty hesla delaji.
        Sam nemam ridicak, sam nevlastnim auto. Zatim jsem se bez nej obesel. Ale vim, ze az prijde rodina, tak to bez nej proste nepujde. Nebudu s snim jezdit zbytecne...a to ne kvuli ekologickemu mysleni, ale kvuli tomu, ze mi proste zrovna to kolo (vlak, bus) prijde lepsi. Ale pokavad budu mit kram 10km od baraku, tak sednu do auta a pojedu. Urcite neposlapu na kole. Nebudu se nejak omezovat. Nedavno jsem se ptal Medveda, co by delal, kdyz by zil daleko od civilizace, mel psa a potreboval k veterinarovi. On mi odpovedel, ze by si psa nekoupil, protoze by vedel, ze by potreboval auto. Tak tohle mi prijde fakt divne:-) Takhle se omezovat nebudu.
        Osobne si myslim, ze se chovam mnohem ekologicteji nez vetsina tech propagatoru cyklojizd (do prace jezdim na kole, obcas seberu petku, snazim se tridit odpad). Nepotreboval jsem k tomu zadnou cyklojizdu, zadnou demonstraci....prijde mi to normalni a lidske. A musime doufat, ze nas bude vic. Heslama jen skodime. I me (propagatora ekologie) jste odradili podporit neco, co ma stejnou myslenku jako ja....vice kol ve mestech. Takze az nebudou transparenty, hesla a skrita nenavist, tak prijedu podporit.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Můj názor na ježdění po městě

               

          Jenže je to právě o tom omezování. A taky trochu o tom, že spousta lidí ani neví, že auto něčemu škodí, protože to žádná reklama neříká. A že auto začíná škodit ještě než vůbec vyjede, protože k jeho výrobě spotřebuješ mnoho energie, materiálů atd. Ovšem to bychom nemohli vyrábět nic a tak radikální nejsem.
          Myslím si, že v dnešní době lidi hodně dá na reklamu a pokud chceš něco prosadit, musíš tomu udělat kampaň. Tedy hesla, transparenty, demostrační cyklojízdy. Demostrace je skoro zadarmo, jiné formy propagace stojí velké peníze a ty má ta druhá, mnohem silnější lobby. Boj je tedy nerovný, ale přesto si myslím, že úsilí Medvěda a jemu podobných stojí za to.

          Lidi se omezovat nechtějí a tak třeba jen třídí odpad a tím se automaticky řadí mezi ekologicky smýšlející. Jenže pak sedne do auta a sám jede třeba 50km do práce a odpoledne zpět dalších 50km. O výletech ani nepíšu. Zajede si do marketu koupit další zbytečný krám, další hloupost, kterou ani nepotřebuje. A přitom nechápe souvislosti - to že jakýkoli výrobek zasahuje negativně životní prostředí v celém cyklu své existence (výroba, provoz, likvidace). Přitom stačí málo, a to trochu zapřemýšlet, jestli se do té Prahy mohu vozit třeba se sousedem, který vyjíždí třeba jen o 15 minut dřív, případně jestli jet vlakem. Zapřemýšlet, jestli tu kterou věc opravdu využiji.
          Takže ty si třeba řadu věcí uvědomuješ, ale ostatní si je neuvědomují a to jim nějak musíš sdělit, navést je. Proto ta propagace. Svým chování neoslovíš masy.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            Podle tvé poslední věty je Medvědovo úsilí zbytečné. V tom se shodujeme.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2007
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            Dobra propagace, reklama...souhlasim. Pokavad mas dobry vyrobek a chces ho prodat, musis mu udelat dobrou reklamu. Musis ho umet prodat i tem lidem, co o nej v prvopocatku nemaji zajem.
            Muzes mit sebelepsi vyrobek, ale pokavad se ti nepovede kampan, mas plne sklady.
            A abys neco prodal, musis lidem nabidnout nejakou vyhodu. Vyhodu, kterou oni uznaji. Nemuzes se jim vnucovat a uz vubec jim nemuzes rikat, ze ted, bez tveho vyrobku, delaji neco spatne. Nemuzes vyrazit s heslama, ktera tveho potencialniho zakaznika urazi. Nemusis to myslet zle, ale zakaznik to tak vnima. A to jsou prave ty Medvedova hesla. Zvlaste o ridicich. Ty ridice nenabadaji na neco zajimaveho, uzitecneho. Oni ridicovi primo rikaji, ze on je ten skudce. On je ten spatny, protoze nevyuziva ten nas nejdokonalejsi vyrobek. On je ten vrah. Je to obdoba tech reklam na zazracne hrnce. A uznej, lidi jich maji plne zuby.

            Kdyz uz jsme u toho trideni. Mala zkusenost.
            Nedavno na netu bezela krasna kampan na motivaci lidi k trideni odpadu. Na seznamu se objevil banner s heslama tipu "Za XX kartonu se vyrobi detska knizka"... Po dlouhe dobe se mi nejaka reklama libila a ja po strasne dlouhe dobe kliknul na banner. Podavali to tak peknou formou, ze rozumny clovek se nad tim musi zamyslet.
            Kdyby tam byla hesla: "Kdo netridi odpad, je vrah", tak to nezaujme. Me ne, protoze podobnych "hloupych" hesel jsou plne reklamy...reklamy, ktere nezaujaly. Takove heslo tam muze byt, mohlo by byt. Je pravdive...ale pro propagaci absolutne nevhodne. Ty bys tim heslem lidem rikal, ze jsou strasne spatni. A na to jsou lide haklivy. Ty jim musis rict, ze zmenou sveho jednani necemu pomuzou, ze to bude prinos i pro ne. Ale to Medvedova hesla nesplnuji...to se na me nezlob. Jeho hesla jsou primo vulgarni. Rikat nekomu, ze diky svemu jednani je vrah...to nikoho (osloveneho ridice) k naprave nepremluvi. Tady je jeho snaha opravdu zbytecna.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              Bytostně nesnáším reklamu. Nemyslím informaci o výrobku, ale to vnucování. Přirozené ekonomické chování je, že nejdřív vznikne poptávka po určitém zboží nebo službě a na jejím základě nabídka, která poptávku uspokojí. Dnes je situace přesně obrácená. Aby rostl HDP, jsou všichni nuceni furt něco vyrábět, vzniká obrovský převis nabídky nad poptávkou, takže výrobcům a prodejcům nezbývá než potenciální spotřebitele ke spotřebě nutit. Pak se ale jedná o neuvěřitelné plýtvání přírodními i lidskými zdroji. Jaký to všechno má vliv na životní prostředí, o tom se snad ani nemusím zmiňovat.

              Co se týče těch hesel, tak ony nemusí jen slibovat nějaké prvoplánové výhody, jako že na změně okamžitě (finančně) vyděláš apod. Určitou motivací ke změně chování může být i pocit, že neškodím. Spousta lidí si zatím ještě neuvědomuje, že používáním auta něčemu nebo někomu škodí. Když se jim to připomene, tak inteligentnější část (motoristické) populace se nad tím minimálně zamyslí (místo aby to šmahem odsoudila) a mezi nimi se určitě najde mnoho takových, které to k nějaké změně přiměje.

              Takže myslím, že je třeba i takovýh hesel, které připomenou, že stávající míra motorizace dopravy (zvláště v Praze, ale nejen zde) má svoje náklady a nevýhody. Toto povědomí může postupně vést k rozumnějšímu využívání aut ze strany těch chápavějších a ohleduplnějších motoristů. Ať mi nikdo neříká, že když si část lidí některé (opravdu zbytečné) jízdy odpustí, že to nebude mít pozitivní vliv na životní prostředí nebo na bezpečnost ve městě.

              Za prvních 11 dní dubna 39 mrtvých! Vzhledem k tomu, že dubnová čísla činí dlouhodobě kolem 7 % celoročních ztrát na životech, není problém spočítat, že by letošní čísla mohla dosáhnout 1500 mrtvých lidí! Fakt to s Tebou nic nedělá? Myslíš si, že budu k motoristům útlocitný? Abych je chudinky náhodou nevyplašil? Do týdne zahyne dalších 25 lidí. Ti lidé zatím ještě chodí mezi námi, někteří z nich si možná čtou v naší diskusi a smějí se mému "fanatismu"....

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                Jestli tomu dobre rozumim, co pises, tak spousta lidi, kteri v Praze kazdodenne postavaji v dopravnich zacpach, si porad jeste neuvedomuje vyhody a nevyhody automobilove dopravy po Praze. Ale kdyz uvidi vase hesla, tak prohlednou, zapomenou na vyhody teto dopravy (jinak by ji nepouzivali, kdyby zadne nemela, ze jo), vzpomenou si na nevyhody (hele, vzdyt ja stojim v kolone a nejedu, tyvole, delam to kazdej den a kdyby mi do obliceje hodni cyklisti nevykriceli sva hesla, tak si toho ani nevsimnu), presednou na kolo a zabiji se na prvni frekventovane krizovatce.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2007
                Autor: Ludek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj názor na ježdění po městě

                       

                  No a to je přesně důvod mého úžasu, proč se ty zácpy neustále opakují. Buď jsou ti řidiči tak naivní a myslí si, že příště už třeba zácpa nebude, a nebo do té zácpy jedou dobrovolně. V tom případě ovšem pochybuju o jejich duševním zdraví. Takže sázím na to, že si řidiči nedostatečně uvědomují nevýhodnost zácp pro ně samotné a hlavně pro okolí. No a když si někdo něco nedostatečně uvědomuje, tak je snad jedinou možnou cestou mu to nějak šetrně nebé méně šetrně sdělit.

                  Kdyby jich na to kolo přesedlo dost, možná by pominuly příčiny, proč by se měl novopečený městský dopravní cyklista ne první křižovatce zabít, protože by třeba nebyla tak frekventovaná. Kromě toho já jsem frekventovanou křižovatkou na kole projel snad stotisíckrát a pořád jsem ještě živej.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.04.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Můj názor na ježdění po městě

                         

                    Ja mam asi lepsi fantazii, proste si dovedu predstavit duvody, ze je to i pres obcas zacpane silnice pro mnohe lidi vyhodnejsi pouzit auto nez MHD/kolo. Ne kazdy mam trasu do prace zvladnutelnou jenom metrem, treba ja to mam do prace 15min autobusem (+15min pesky), ale neni tak zridkavy pripad, ze to clovek jede tim busem 45min (pripadne na bus ceka 15min). Takze kdo se mou trasu rozhodne jet autem, tak tam bude vzdycky drive nez MHD.

                    A k tomu kolu, no nevim kdyz novopecenemu mestskemu cyklistovi reknu, hele, musis doufat ze dneska s tebou vyjede i plno dalsich cyklistu a tudiz nebude tolik aut, takze na silnici bude bezpecneji ... von mi to asi rychle vyhmatne, ze tenhle argument ma od momentalni reality ponekud daleko.

                    Jsem rad, ze jsi takovy dobry borec na kole, to ja taky, taky se mi zatim nic na frekventovanych krizovatkach nestalo, ale kdyz popisuju zene, jak se takove situace jezdi, na ktere pravidla silnicniho provozu musi zapomenout a ktera nova pravidla dodrzovat, jak rychle zhodnotit situaci za sebou ale porad sledovat toho debila v aute prede mnou, jak zaroven brzdit, prejizdet diru a jeste davat rukou znameni (ale jen tak, aby ji vedle projizdejici vozidlo neodtrhlo), proste vsechny ty hezke zaludnosti prazskeho provozu, tak se ji do toho vubec nechce.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.04.2007
                    Autor: Ludek
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Můj názor na ježdění po městě

                           

                      V mnohém s Tebou souhlasím. V podstatě tedy spousta řidičů sedá do auta s tím, že se zácpou tak nějak počítá. Asi Ti nemusím vykládat, že se mi to vůbec nelíbí. Kromě toho si nemyslím, že každý má ty varianty tak dobře spočítaný, že může prohlásit:"Autem tam budu určitě dřív".

                      Ta ochota jít riskovat do toho provozu je skutečně problém. Taky bych nic takového od nikoho nepožadoval. Každý musí chtít sám. Proto mi tolik záleží na tom, aby těch aut ubylo a aby se zlepšila vybavenost pro cyklisty. Vždyť Praha není jen centrum. Minimálně na okrajích by lidé na tom kole mohli jezdit podstatně víc než dnes a radnice by to nestálo ani moc peněz. Postupně by lidi získali odvahu vydat se i do toho centra.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 12.04.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                Seš fakt zábavnej (kdo teda má ještě tu trpělivost Tvé teze pozorovat se stejným zájmem jako páření hlemýžďů): tak ty bytostně nesnášíš reklamu...hm... a třeba reklama na to aby lidi třídili odpad je tedy blbá... jasně, VNUCUJE! Reklama: "Darujte krev" též mimo mísu (nařizuje!). A CO JE TA TVOJE PŘIBLBLÁ CYKLOJÍZDA??? Vlezlá jak dealeři vysavačů a Jehovisté dohromady. A nejenom že je vlezlá jako oni, ty magory můžu dokonce vyhodit, minout, ignorovat, ne vy jste ještě vlezlejší a zdržujete provoz a prudíte.Tak si to někde na Zelené hoře v klidu přeberte a udělejte si jasno.Vždyť ty ani nevíš, co reklama vlastně je, pro tebe jen další chapadlo divného světa řítícího se nevědomky do zkázy (a Tebe se nikdo nezeptá, viď?), tak kontrastujíci s Tvým ekokonopným světem a taškama na kolečkách (bacha, Hrabosh je ochoten si kupovat zboží na internetu a nechat sii to přivézt autem, aby jste se nerozrafali!!!). na konec: Navara tady nahodila dobré téma, "Kdeže loňské sněhy jsou" a to mi připomíná, že bych Medvědovi a jeho kamarádům doporučil ve všem klidu vlastní fórum, www.ecohardcore.com a tam se ventilujte. Mě baví se něco dozvědět o končinách, o kolech, případně poradit, vím-li... a bohužel je moje povaha taková, že na projevy blbosti, netolerance a omezenosti MUSÍM reagovat, byť již zkušenost má i jiných ukázala, že ten boj nemá cenu.
                Jděte fakt do prdele... nebo aspoň jinam.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj názor na ježdění po městě

                       

                  Jaké procento reklamy lidem vnucuje nějaké zboží či služby a jaké procento je nabádá k ekologickému nebo jinak rozumnému chování? Ty si pro svou argumentaci vždycky vybereš nějaký zanedbatelný menšinový jev a na něm se pak snažíš na tom dokázat, že jsem úplně mimo. To je stejná logika, jako když mi tu někdo namítal:"Proč vyčítáš motoristům ty tisíce mrtvých, když na kole taky můžeš teoreticky někoho zabít?" nebo "Proč kritizuješ auta, když na výrobu kola se taky spotřebovává spousta energie a materiálů?" Tyhle argumenty přece nemůžu brát vážně. To je jako kdyby mi někdo vyčítal, že dýchám a produkuju kysličník uhličitý, a tudíž nemám právo kritizovat nadměrnou produkci skleníkových plynů. Už cítíš tu svoji argumentační křeč?

                  Netroufám si posoudit, jestli vím stejně dobře jako Ty, co je reklama. Ale vím, že mě obtěžuje a že mi vadí. Na to nepotřebuji být na reklamu odborník.

                  Hrabosh je generace mých dcer. Jeho spotřebitelské chování se tedy bude logicky lišit od mého. Každý asi budeme mít trochu jiné potřeby.

                  Myslím, že se tu rozčiluješ úplně zbytečně. Kterým svým jediným příspěvkem jsem omezil Tvoje právo se zde poučit o kolech nebo vzdálených končinách? Co mi to tu vyčítáš? Napiš mi jediný takový případ a já odtud vypadnu. Jestli nejsi schopen si vybrat téma, které Ti vyhovuje, tak to nevyčítej mně.

                  Od okamžiku, kdy jsem se tu začal vyskytovat, se zde diskutovalo ve více než tisícovce témat. Já jsem přispěl jen do 75 z nich. To jest do každého třináctého. Tudíž jsem si dokázal vybrat témata, která mě zajímají a ke kterým mám co říct. Proč to nedokážeš taky? Proč si nevybíráš technická a cykloturistická témata, po kterých tak toužíš a kde se já mimochodem téměř vůbec nevyskytuju? Jestli to nedokážeš, tak to ale pak nesmíš vyčítat mně.

                  Ještě poznámka na závěr: Nesvědčí příliš o Tvém demokratickém smýšlení, pokud nejsi ochoten se smířit s existencí odlišných názorů, než máš Ty sám, a pokud se nositele takových názorů snažíš umlčet a vypudit z diskuse. A mimochodem: Tvoje vyjadřování (viz Tvá poslední věta) nesvědčí ani o Tvém dobrém vychování.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.04.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Můj názor na ježdění po městě

                         

                    Asi stejně by mohli žádat toleranci skinheadi: "nesvědčí o tvém demokratickém smýšlení, pokud nejsi ochoten se smířit s existencí odlišných názorů".Asi tak.A pokud Ti to nedocvaklo, a chceš to slyšet ještě jednou: tohle není fórum na ekokecy, to je o kolech.Jděte jinam, realizujte se jinde. Můj drzý návrh... možná se někdo připojí... Díky.Většinu lidí tady zajímají jiné věci, než co tu nadhazuješ, resp. diskutovat o problémech, které se Ti honí hlavou na magistrále a které si tu ventiluješ už přestávají bavit. To už mi je vážně milejší nějaké deore xt na maghor raceteam superior smell´s series...ZALOŽ SI NĚJAKÝ BLOG a tam si povídejte o zlých a blbých řidíčích, co troubí, ohrožují, zabíjejí, zamořují a jsou vůbec tupí, nerecyklují a stojí v zácpách a ohrožují Tě atd.Mé a "práva jiných se poučit o jízdě a jiných končinách " jsi neomezil, zato tady permanentně zamořuješ seznam témat Tvými problémky (a komentováním)které, ať jsou jakkoliv palčivá, většinu nezajímají. Opakuju: běž si to řešit JINAM. A ač své názory fabulačně zvládáš, osobně mi ta PRDEL připadá jako dobrá lokace. A nehloubej o mém vychování.... vyvoláváš to Ty sám. Neumlčuji Tě, jen Ti navrhuji, aby jsi svoji platformu přesunul jinam. Howgh!

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.04.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Můj názor na ježdění po městě

                           

                      Je mi líto, ale nemohu Ti vyhovět. K mému přesunu neexistuje jediný rozumný důvod. To "zamořování", které tu vidíš, není nic jiného než vyjadřování vlastních názorů. Přirovnávat mě ke skinheadům mi připadá úsměvné. Ukaž mi jediný společný znak, který by moje názor s tímto hnutím spojoval. V mých příspěvcích hlavně není ani náznak výzvy k násilí. Tak mi prosím nic takového nepodsouvej.

                      Témata, která tu ventiluju, s cyklistikou velmi úzce souvisí a není na Tobě, abys posuzoval, jestli většinu zajímají nebo ne. Kdyby tomu bylo tak, jak tvrdíš, těžko by v tématech s mou přítomností byly stovky příspěvků. Znovu Ti opakuji: Pokud Tě to nezajímá, nikdo Tě nenutí to otvírat nebo na to reagovat. Prostor, který tady "zamořuju", není tak velký, abys neměl kam utéct. Co jiného než pokus o umlčení jsou Tvoje neslušné návrhy?

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.04.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                Medvede...zrovna ty tu delas tu "negativni" reklamu na cyklojizdu a propagaci kola vseobecne. Ty nam to vnucujes, ty hlasas ze kazdej ridic je vrah...a koukej se na reakce:-) Kazdy se ti smeje, nikdo te nebere vazne a minimalne te berou za podivina zijiciho na jine planete. Zatim jsi tu nikoho nepresvedcil...jen otravil.
                Takze si stale myslis, ze tudy vede cesta? Negativni reklamou?
                Kdybys tu porad neargumentoval, jak je to na kole uzasne a ze ten, kdo nejezdi na kole je potencionalni vrah. Kdybys tu nedaval ty teorie o rodinach bez auta, psu...tak by te mozna nekdo vyslechl. Takhle se jen spousta lidi smeje a nema chut reagovat.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj názor na ježdění po městě

                       

                  Já nejsem nějakej reklamní nebo marketingovej pracovník. Já tu nedělám cyklojízdě reklamu. Já tu vyjadřuju jen svoje vlastní názory. To je přesně ten hlavní důvod, proč reklamu nesnáším - protože je neupřímná. To pak vede k tomu, že každý, s kým mluvíš, bere opravu na Tvoje výroky, protože za tím hledá nějaký komerční zájem, nějakou reklamu či propagaci.

                  Jestli moje názory někoho přesvědčí k účasti na cyklojízdě nebo od cyklojízdy odradí, si nedokážu spočítat. O reakcích jsme si už psali. Daleko větší potřebu reagovat mají ti, kteří nesouhlasí. Kromě toho ani návštěvníci tohoto serveru nejsou reprezentativním vzorkem veřejnosti a ani cyklistické veřejnosti. To vše může hodně zkreslovat.

                  Myslím, že moje názory jsou všem, kdo o to stojí, dostatečně známy. V poslední době jsem tu určitě nenapsal nic nového nebo dokonce převratného, co by se ode mě nedalo čekat. Proto dopad mých slov je nejspíš nulový.

                  Divím se lidem, kteří se nechají mými příspěvky otrávit. Vůbec to nechápu. Nikdo je přece nenutí otvírat témata, která zakládám nebo do kterých "masivně" přispívám. Do drtivé většiny (93%) diskutovaných témat nepřispívám vůbec. Do dalších 4% jsem napsal méně než 10 příspěvků. Za celou dobu své přítomnosti na tomto serveru jsem deseti a více příspěvky přispěl pouze do 29 diskusí (3%), z nichž jsem ale skoro polovinu (13) sám založil. Ať mi nikdo nevykládá, že není možné se mým příspěvkům vyhnout. Nikdo přece nikoho nenutí, aby otvíral zrovna ta 3% diskusních témat, kde je moje přítomnost trochu víc cítit.

                  Na kole to skutečně úžasné je. Pro mě dokonce i v tom provozu. Myslím, že je nesmysl, že bych považoval každého, kdo nejezdí na kole, za potenciálního vraha. Spousta lidí chodí pěšky, jezdí hromadnou dopravou a podobně. Jediné, co se tu snažím sdělit, je, že když někdo jede autem, nikdy (ani při sebevětší opatrnosti) nemůže vyloučit (třeba i smrtelnou) nehodu. A jestli se mně nebo mým názorům někdo směje, je jeho věc. S tím já nic nenadělám.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.04.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Můj názor na ježdění po městě

                         

                    Založ si vlastní blog se 100% účastí.Ekomasochisti si jej brzy oblíbí, pokecáte si o automobilistech, kolečkových taškách, trvanlivosti bot, globalizaci, potratech, atomových elektrárnách, McDonaldu, Bushovi, deštných pralesech, kůrovci, knihovně... prostě to, co hýbe veřejností :-) A prezentuj tam svoje názory těm "co o ně stojí", rádi budou otvírat Tvá témata. Tvé názory jsou opravdu k smíchu, běž ale dělat entertainment někam jinam, normální zábava vypadá jinak...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.04.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              No já myslím, že by se u reklamy na auta mělo ze zákona objevit varování podobné těm na cigaretách: za svou životnost auto vyprodukuje 20 tun CO2, spotřebuje 12 tun paliva. S pravděpodobností 50% bude účastníkem dopravní nehody a s pravděpodobností 1:25 někoho zabije.

              Ba ne, taková varování nepomohou, důkazem je to, že tato varování nepomohla snížit výrazněji kuřáctví. Od drog se odvyká dost těžko a automobilismus je svým způsobem droga, závislost.

              A proti závislostem je třeba účinnější opatření - regulace a ekonomický tlak. A nebo dobře udělaná reklama, to máš pravdu. Ale jít proti stávajícím reklamám na auto a konzumnímu stylu jednou kampaničkou je málo.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2007
              Autor: DanSed
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                A kdo podle tebe tu reklamu zaplatí?

                [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2007
                Autor: abernathy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj názor na ježdění po městě

                       

                  Myslím, že by to měli zaplatit výrobci aut... PM taky předstírá, že bojuje proti kouření:-))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.04.2007
                  Autor: DanSed
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            Já bych si netroufnul paušalizovat tak jako Ty a podsouvat automobilstům, že jezdí moc a jezdí pro zbytečnosti a malé vzdálenosti a že nejezdí se sousedem (jak to mimochodem poznáš nebo víš, kdo a jak si plánuje cestu?)a že si kupují "zbytečné krámy" (my kolaři přeci to děláme taky, tak proč tak odlišné výrazivo?) a nějak jim to furt né a né nejde, to zapřemýšlení. A jak jsou pitomí, že jedou 50 kilometrů do práce! A zpátky!!! A né vlakem: FUJ! Místo aby si moudře našel džob ve své čtvrti a zkousnul třeba úděsné chování řidičů autobusů (kvůli kterému omezuji cesty autobusem já). A jak jsi to perfektně vystihnul: demonstrace nic nestojí, kvalitní kampaň ano. Stejné to bude i s výsledkem, který je přímo uměrný ceně. Už tady nebudu diskutovat, nemá to vážně cenu. "Zelená mládeži: vpřed! Motory automobilstům z hlavy vyženeme, do vlaků je narveme!"

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              Opravdu si myslíš, že všichni "kolaři" si kupují zbytečné krámy? Já si to nemyslím. Sám k nim rozhodně nepatřím. Nekupuju "zbytečnosti" ani na své kolo, a to přesto, že tím riskuju pohrdlivé úsměšky kolegů cyklistů.

              Naprosto nesouhlasím s tím, že efekt každé propagační akce musí být přímo úměrný vynaloženým prostředkům. Kolik už bylo absolutně neefektivních a přitom drahých kampaní! A kolik se toho naopak dalo dosáhnout s minimálními náklady! Ne, tato přímá úměra neexistuje.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              Paušalizace není na místě, ale je nepopiratelné, že většina cest autem (a zejména ve městech) jsou zbytečné. Mohu posloužit jako důkaz. Ještě před pár lety jsem městem autem jezdil asi 4x více, a to jsem nebyl žádný pitomeček přikovaný do auta. U jiných lidí poměr smysluplných a nesmyslných jízd bude ještě vyšší.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2007
              Autor: DanSed
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            Tak ted jsem se teda zastydel. Kupuji si plno zbytecnych veci, k jejichz vyrobe bylo spotrebovano mnoho energie, materialu i toho atd. Momentalne se stydim za koupi sveho kola, zase jsem popostrcila Prirodu kus do propadliste dejin, pritom tech 5km muzu kazdy den jit do/z prace pesky! Ted jsi mi to teda nandal ... co mam s tim kolem udelat, abych jej aspon castecne navratil zpet Prirode?

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2007
            Autor: Ludek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              S kolem nic, ale když už sis ho koupil, tak nech ekologicky zlikvidovat všechna auta, která máš, protože už máš místo nich daleko lepší alternativu. Tím bys Matce Přírodě pomohl určitě nejvíc.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                Lepsi alternativu k autu nemam, ale to uz jsem popisoval nekde jinde (srovnani MHD+vlaky+bus versus auto). Ale mozna bych si mohl poridit vrtulnik, ten uz by vyhodnejsi nez auto byl ...

                [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2007
                Autor: Ludek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj názor na ježdění po městě

                       

                  Jj, také na Sport Prague měli vystavené hned dva pěkné exempláře... A dokonce je to asi sportovní náčiní, když už to bylo na sportovní výstavě ;-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.04.2007
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              Jak radí Medvěd, nech za a' 2 litry sešrotovat všechna svoje auta. Za ten dobrej pocit to jistě stojí.:-))

              [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2007
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj názor na ježdění po městě

           

      Celkem nic mi na ni nevadi. At si kazdy bojuje proti cemu chce. Sam autem jezdim pouze kdyz skutecne potrebuji a mam v tom vuci sobe ciste svedomi. Jen konstatuji, ze pro ucel "rozsireni jezdeni na kole ve meste" je dle meho nazoru kontraproduktivni.

      Kricme na automobilisty a oni budou kricet na nas. A rekvapive je jich vic a jsou silnejsi (realne i ekonomicky a zajmove). Kdybych jel autem a prisel ke mne clovek s nazory Medveda, tak si jej zaradim do kolonky posuk. Kdyz ke mne prijde takovych dvacet a budou vsichni na kole, tak si do kolonky posuk dam vsechny mestske cyklisty a je vystarano.

      Zcela s tebou souhlasim, ze pocet jezdicich aut je potreba snizit. Ale nelze to delat nasilim nebo nejakou statni regulaci. Proto jsem se snazil popsat kde hledat pozitivni motivaci pro vytazeni lidi z aut.

      Samozdrejmne mi neni lhostejne zivotni prostredi. Ale jde o formu jak je zlepsovat. A stejne jako za blokadami temelina vidim radu ruznych zajmu, ale rozhodne ne ekologii, tak podobne i radikalni odpor k automobilismu nepovazuji za cestu vedouci ke zlepseni situace v nasich mestech.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2007
      Autor: lester
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj názor na ježdění po městě

             

        Státní zásahy jsou pro objem dopravy naprosto zásadní.
        Zrušení cel na výrobky vyrobitelné v místě spotřeby, výše spotřební daně na PHM, investice ze společných prostředků do dálnic a nových komunikací, podpora hypoték pro další vylidňování měst a zvyšování dopravní náročnosti díky budovaným satelitům, oddělení zemědělské výroby od zpracovatelského průmyslu, minimální regulace reklamy vnucující všelijaké zboží naprosto lživými a na nejnižší pudy směřovanými messagemi, to vše má obrovské dopady, třeba zprostředkované a ne na první pohled viditelné, do nárůstu "potřeby" dopravy.
        Takže bez regulace konzumní spirály to prostě nepůjde.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2007
        Autor: DanSed
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můj názor na ježdění po městě

         

    Idealni vec na jizdu do mesta, prace, prirody:-)))
    Dneska jsem se v tom vozil a je to neco uzasneho...:-)

    http://www.qpod.co.uk/

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj názor na ježdění po městě

           

      Hmm, to mne nejak nebere. Dokazu si predtavit jezdeni na nejakym malym skutriku, ale jakmile to ctyri kola, tak to proste je auto se vsema nevyhodama (myslim tim praktickyma nevyhodama)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2007
      Autor: lester
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj názor na ježdění po městě

           

      To si děláš srandu, ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj názor na ježdění po městě

             

        Nono...to bylo spis z prdele pro Medveda a Hraboshe:-)

        Ale uznavam, ze se mi to libi. Co jsem se bavil s tim clovekem (dealer pro nasi oblast), tak si to kupuji prave manageri a podobni lide...jezdi s tim do prace. V techto koncinach je to idealni. Sam vis, jak je tu nekdy daleko z nejakeho statku do mesta. Na to auto pouzit musis. A pokavad pouzijes takovehle prditko, co sezere nula nula nic...tak je to lepsi, nez pouzit Lend Rovera, co zere dvacet litru...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj názor na ježdění po městě

           

      Jednou jsem jel na biku a v terénu potkal experta na něčem podobném. Jeník už asi tuší, co jsem chtěl udělat, ale ujel mi ...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj názor na ježdění po městě

           

      Kdyby mne někdy o něčem podobným napadlo uvažovat, protože nebudu samou roztažností vědět, co s penězma, tak pokud nezchromnu, si místo tohohle koupím velomobil.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj názor na ježdění po městě

             

        No ono je to drahe jak blazen, ale ma to dve mista a dokonce kufr, kam by se mozna vtesnal i nakup. Kdybych se chtel taky roztahnout a rozsoupnout, tak na tu jizdu do prace by to bylo super. Nezereto skoro nic.
        Myslim, ze to i tak propaguji...ne jen jako auta na blbnuti.
        Jinak velomobil...mozna mi nebudes verit, ale me v posledni dobe docela dost natchnul. Kdybych se necoural po svete, tak si najmu nekde garaz a zacnu koumat...fakt me to moc laka.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Můj názor na ježdění po městě

               

          Tak se okamžitě přestaň courat po světe! S nájmem garáže ti nějak vypomůžu a vem to přes kopírák :o))))

          [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            Jenze to co mam v hlave...to bychom se nedoplatili:-)))) Aby to trosku jelo, musi to byt lehke. A aby to bylo lehke, musime zajit do NASA pro nejakej matros:-) Ale kombinace dural/carbon by snad sla:-) No na zkousku bych povolil o sklolaminat:-)
            Ale urcitou predstavu mam. Videl jdem DVD o takovych po domacku delanych formulich (takove vetsi motokary). Snazili se o co nejlehci auto...melo to i s motorem cca 80kg. Bylo to navic robustni (coz ta nase slapokara nemusi byt)...ale to provedeni by se dalo nejak aplikovat na velomobil:-) To same tyhle vozitka. Me se tam libilo reseni strechy a oken...takovej lepsi hadraplan:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.04.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Můj názor na ježdění po městě

               

          Jo, je to rozhodně zajímavá alternativa :)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            Hele, prijel v tom chlap (dealer pro nas kraj) v sacku...jel zrovna z nejakeho jednani. Vypada to elegantne, necoudi to, nejede to nejak rychle takze s tim nemuzes moc divocit. Proste takove lepsi premistovadlo, ktere zabere min mista nez kolo:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.04.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              ale o "přemístění se" přeci jde, ne ? :o))

              [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                No jde...ale jsou lidi, jenz ti ve meste nepovoli ani kolobezku s pomocnym moturkem:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 14.04.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj názor na ježdění po městě

                       

                  ??? kdo prosím tě ???? :o))) ... no dobře, nemusíš odpovídat :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.04.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Můj názor na ježdění po městě

                         

                    No...ale sousedi maj osla. Premyslim, ze bych ho v zajmu ekologie vymenil za toho Land Rovera, co nam stoji na dvorku:-) Jen pro ten dobrej pocit...:-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.04.2007
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Můj názor na ježdění po městě

                           

                      náhodou osel je super zvíře ... jen mu musíš držet na vrbovém proutku před nosem nějakou tu makrobiotickou stravu (rozuměj třeba trávu nebo tak něco) a jede jak ďas, takovejch koní pod kapotou jsi ještě v životě neřídil :o)))))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.04.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Můj názor na ježdění po městě

                             

                        No ja po trave taky jedu jako das:-)))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.04.2007
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Můj názor na ježdění po městě

                               

                          Já vůbec ne, úplně mi ztuhnou nohy a vždycky to musím na ten prosecký kopec strkat. To je horší než jet totálně ožralej...

                          [ Zpět ]
                          Datum: 14.04.2007
                          Autor: Hrabosh
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj názor na ježdění po městě

             

        S rozpočtem 5000liber bych si věděl rady:
        http://www.sterba-kola.cz/item/marzocchi-a...
        http://www.sterba-kola.cz/item/super-monster...
        http://www.sterba-kola.cz/item/race-bike-dragster
        nebo:
        http://www.sterba-kola.cz/item/cannondale...
        když už mám statisíce, tak je přeci nebudu vrážet do auta a pořídím si něco pořádného. A můžeš si být jist, že kdyby za mnou přijel někdo na takovémto dopravním prostředku, spadnu ze židle...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2007
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Můj názor na ježdění po městě

               

          jo, tak v případě toho první odkazu, to bych tomu pádu ze židle věřil, protože by to nedobrzdil a sundal tě z ní :o))) ... jinak, to RBčko je sice pěkné, ale pokud tě něco takového láká (alespoň jako zkušenost), tak klidně můžeme vyrazit s bratránkem a on ti tu svoji závodní DH bestii půjčí ... do kopce je to s tím spíš otročina, po rovině už se to dá (respektive čím členitější terén, tím snáze se jede) a z kopce máš pocit, že jsi Krakonoš (aneb pán hor :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            vypůjčit si DH stroj chci už dlouho. Krom jiného pracuji na chatě kousek od špindlerovské sjezdovky (je tam trail a lanovka), zatím jsem tam jezdil s jen s hardtailem, ale nebylo to ono...
            Jinak co se nabízené vyjížďky týče, obávám se, že dostanu svolení k jízdě do kopce a možná po rovině. A abych tomu náhodou nepoškrábal lak, bude mi na sjezdy odebrána ;)

            [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2007
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              to fakt nehrozí, neznáš mého bratránka .. mě to cpal pořád ... a LAK ??? LOL? to na takovém kole neexistuje, to je jen 25kg oceli a maximálně funkčního matroše (např. přehazku tam má nějaké silniční Shimano, protože má také krátké ramínko, ale přitom je levná jak cip, takže mu nevadí, když ji vymění po každém nepodařeném skoku :o))) .... potíž je, že bydlí v Brdech a také tam jezdí, pochybuji že by se mu na tomhle stroji chtělo jet nějakých cca. 150km do Krknoš za tebou ... ale, pokud bys nabídl možnost sjet si sjezdovku ve Špindlu, tak bychom mohli sednout na vlak a dorazit, on by si to užil, ty vyzkoušel a já bych měl aspoň pár pěkných fotek ... tak dej echo, pokud tě to láká a klidně mu zítra zavolám ...

              [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                se Špindlem bych počkal až postaví trail pro světový pohár v DH. Nicméně většinu doby pobývám v Pze. Na tento víkend už mám naplánovaný jeden švih, dám vědět až budu mít čas...

                [ Zpět ]
                Datum: 14.04.2007
                Autor: Hrabosh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj názor na ježdění po městě

                       

                  v pohodě, netlačím, jen nabízím v případě zájmu :o)))) .... a pokud se tam (po)(do)staví trail na DH-WC, tak tam bratránka stejně uvidíš ;o)))) .... ale určitě dej echo, on si "vaří" nějaké podnikání na zdravé výživě, takže kromě závodů má sice napilno, ale je flexibilní, a já jsem tento měsíc také naprosto "free", od května bude hůř, ale i tak si o víkendu určitě čas najdu .... takže se prostě ozvi až budeš mít čas a chuť (mobil mám v profilu) a něco uplácáme :o))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.04.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Můj názor na ježdění po městě

                         

                    Ono se to tam jelo už tak před 7i lety, pak pár let nic, předloni se tam jelo MČR a loni WC. Trail je tam celé léto, lanovka jezdí každou půlhodinu a svezení stojí 50,-.
                    Ubytování je více než stylové: http://www.chatatesla.cz

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.04.2007
                    Autor: Hrabosh
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Můj názor na ježdění po městě

                           

                      solidní, až se mi podaří ušetřit těch cirka 30-40k (dle aktuální ceny a osazení) na fulla (např. http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?id=1280... tak si tam rozhodně zajedu ... nahoru ale bez lanovky, o to slastnější bude sjezdík dolů ;o))))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.04.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Můj názor na ježdění po městě

                             

                        oprava linku, nedal jsem tam mezeru a vzalo to i tu závorku :o((

                        http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?id=1280...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.04.2007
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Můj názor na ježdění po městě

                             

                        Je to 400 výškových. Na HT to jezdím zhruba 45minut. Vyčerpá to celý tělo, sežere všechny cukry, udělá kyslíkový dluh a to se pak blbě sjezduje...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.04.2007
                        Autor: Hrabosh
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Můj názor na ježdění po městě

                               

                          tak se to holt vytlačí .. mě teda podobný pokusy "po vlastních" vyčerpají míň, než to "bikersky" vyjet na kašpárka ... prostě vejšlap, dobře si pokecáš se společníkama a na sjezd těch cukrů zbyde dost ... tohle se mi třeba s Wewe nikdy nepodařilo, protože ta to chce všechno vyjet a pak mám pocit, jako bych měl nohy z olova :o)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 14.04.2007
                          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Můj názor na ježdění po městě

               

          A s tim bys jako jezdil na ty nakupy, do divadla, do prace?:-) Dobrej ulet:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj názor na ježdění po městě

                 

            s Cannondale? A proč ne? Akorát bych si musel platit ještě ochranku, aby mi to nečmajzlli předtím než se vrátím s rohlíkama. Ale když už bych měl prachy na takové kolo, tak ochranka už nebude takový problém...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2007
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Můj názor na ježdění po městě

                   

              Tohle by ti cmajzli i pod prdeli:-) Ja bych to v CR nekoupil jen kvuli tomuhle:-) Uz mi ukradli dve kola...kdyz by mi ukradli neco takoveho....to bych asi neprezil

              [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Můj názor na ježdění po městě

                     

                možná by se do toho dal namontovat čip na sledování. Pak bych to nemusel ani zamykat.

                [ Zpět ]
                Datum: 14.04.2007
                Autor: Hrabosh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024