reklama

Obsah a forma diskuzních příspěvků

Poslední dobou jsem prakticky úplně přestal přispívat a skoro i sledovat diskuze na tomto serveru. A to hned z několika důvodů:

(1) Některé diskuze jsou takříkajíc naprosto "mimo mísu". Prostě se kecá o věcech, které jsou úplně mimo záběr serveru. Je fakt, že v diskuzi chybí něco jako "nakolácká společenská rubrika", kde si může jeden s druhým sdělit kdo je odkud, čím se živí a jak mu praskl řetěz. Tím, že se do diskuzí zapojují takovéto ptákoviny, nejde pak jednoduše dohledat rozumná věc a jedno téma se diskutuje X krát furt dokola, jako třeba to, jaký je správný rozměr kola pro danou postavu apod. Je to něco jako spam, nežádoucí plev.

(2) Někteří přispěvatelé neumí jasně sdělit téma vlákna, takže třeba začnou psát do předmětu začátek svého sdělení či napíšou nevýstižné nebo zavádějící označení, které vůbec nevypovídá o tématu vlákna. Přijde mi, že někteří vůbec neobjevili, že i v průběhu diskuze na vlákně se dá předmět příspěvku změnit, aby se v dlouhé diskuzi každý snadno orientoval. Název "Re: Re: Re: Re: Re: blbost" je fakt úžasný! :-)

(3) Odbíhání od tématu je další zlozvyk tohoto fóra. Když je téma řekněme o pneumatikách, nemá tu co dělat řešení problému řetězu a už vůbec ne vzkaz o formě smajlíků, pozdravy apod.; to vše jen diskuzi ještě více znepřehlední.

(4) "Na štýru" je také řazení příspěvků. Někteří zakladatelé vlákna jakoby snad ani netušili něco o sekcích a rubrikách a plácají svoje dotazy naprosto kamkoliv. Když někdo zjistí, že mu chybí rubrika na nějaké konkrétní často diskutované téma, tak má o tom napsat redakci a nebo dát příspěvek do rubriky nejbliší tématu a ne to mastit všude, kde ho to napadne.

Určitě se teď strhne mohutná diskuze na toto téma. Jedni mi možná dají za pravdu, někdo se ozve, že jsem moralista a nakonec v nějakém Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 50. přímé odpovědi na tento úvodní příspěvek, celkově na 1253 řádku vlákna se pozdraví Nakolák A s Nakolákem B, domluví si s ním vyjížďku na jaře, proberou nové kolo a připojík tomu i pár jinde nepublikovatelných výrazů.

Aby se v tom prase vyznalo :o)

[ Zpět ]
Datum: 05.12.2006
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Nedavno tu bezelo jedno vlakno na stejne tema...takze bych doporucil podivat se tam.
    Doufam, ze nechces aby se super nakolackeho fora bylo cyklisticky sterilni pokec blaznu do kol? Nebyla by to pak nuda se bavit jen o prehazovackach, brzdach, pneumatikach...?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Tak jak si to představuješ ty, fungujou specializované pořady v rozhlase a TV, kde zpravidla odpovídá jeden odborník a které se bohužel vysílají většinou v nočních hodinách. Tohle fórum je dobrovolnej spolek lidí, kteří se osobně znají i neznají a funguje tak, jak funguje. Většina účastníků se buď přizpůsobí a zůstane, nebo jde jinam. Nikdo nikoho do ničeho netlačí. Je to tak jednoduché. Mně se tady líbí a jestli mi to tu z nejrůznějších důvodů přestane vyhovovat, bez protestů odejdu. Zatím jsem se tu nejen pobavil, ale i získal nové poznatky jak technické, tak i o lidech.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Sice je pravda, že člověk stráví trochu víc času, než se zorientuje a vytřídí co ho zajímá, ale jinak mi to nevadí, prostě to k otevřenému fóru patří.
    Co mi vadí, jsou často nesmyslné výpady a slovník některých diskutujících. A zdaleka to není jen "oblíbený" pajana !

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      JJ

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Tak jsem se chtěl podívat, jak probíhá vzorová diskuse na tvých www.cyklostranky.cz (© 2000-2006 Brněnský spolek cykloturistiky Všechna práva vyhrazena), a tam žádná diskuse není. A teď nevím, co si mám o tom myslet. Ty máš něco proti diskusím obecně?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Kdybych byl proti diskuzím, tak bych tu asi nediskutoval :-) Jenom říkám, že v diskuzích tu je trochu zmatek.

      Cyklostranky.cz jsou klubový web, ne portál. A diskuze tam nemáme právě proto, co jsem napsal ve svém úvodním příspěvku ...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        To jsem si dovolil impertinentně naznačit.. Že na svých domovských klubových stránkách jsi diskusi raději zatrhnul, aby se "nezvrhla". A potom tak kategoricky odmítáš tu formu diskuse, která se vyvinula zde. Není v tom náhodou závist vůči úspěšnému cyklistickému servru? Zdá-li se ti tu zmatek, předveď něco (podle tvých představ) lepšího. Pokud to ovšem bude u tebe nějaké diskutující vůbec bavit.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Ad 4) Davala jsem navrh Vrtalum a zatim nic. Konkretne mi tu chybi kategorie jako off topic, nakupovani, vzkazy adminovi.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Možná se jen nemají chuť probírat tlachavými diskuzemi. Já navrhl podrubriku Cykloturistika v Česku a zřídili ji. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Osobne ...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Off topic asi odpovídá Co se nevešlo. Já si nejsem jistej, jestli každej ví, co off topic znamená. Nakupování bych hledal v Nevím si rady. Tak to bylo i původně myšleno. Jekej je rozdíl mezi tou a tou přehazkou, jak vyměnim duši, jak vycentruju kolo, kde seženu tuhle vidlici. Pak je tady ještě nahoře vyhledávací okno. Tam by si to určitě zasloužilo vylepšit výsledky vyhledávání, máme to v notýsku ;-) ale jinak je to funkční. A vzkazy adminovi rači pište Petrovi (Rigger) přímo na mail, který najdete na http://www.nakole.cz/redakce.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Porad mi prijde, ze ty kategorie jsou moc obsahle. V urcitem rocnim obdobi se na nakup noveho kole pta kazdy druhy.
        Pokud se vzkazy adminovi budou psat primo, tak nad nimi zase nemuze vzniknout diskuze. Ale je fakt, ze se aspon Rigger nebude muset probirat tim balastem :)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          mohla by být rubrika jako na b-f -TO ADMIN
          z více názoru většinou vzejde nejlepší řešení a nekdyx i "hloupá" poznámka nůže v někom jiném makopnout to nejlepší řešení.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: Navara
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Tak jo, přidal jsem rubriku Co chci změnit NaKole.cz (To admin se mi nelíbí :o). Tam pište všechny náměty. Takhle by nám brzy došly úrovně ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: Václav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            Asi jsem trotlík, ale já tu rubriku nemohu najít

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: Navara
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Já si myslím, že když - komukoliv - tyto diskuze nevyhovují (třeba právě z důvodů, které uvádí Jára), tak by si měl najít takové stránky, které mu vyhovovat budou. To se mi jeví normální.
    A když jsem v tom psaní - máte už někdo naplánovanou teď sobotu? :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Ano a neprovokuj Járu :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Cekas kdo projevi neuctu k autorovi tematu? :)

      A kdyz uz jsem v tom psani.. mam sluzbu (dohled) a pry bych mela pomahat i s cukrovim. Ale nekam bych vyjela :)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Jestli máš pomáhat s cukrovím, tak to jet nikam nemůžeš! Bude ochutnávka, tak aby toho bylo dost - vidím to tak na 30 - 40 plechů :-)))
        Wewerko, kdybys jen tušila, do jaký cukrárničky teď jezdím - Kostelec nad Č. lesy - maj tam vynikající rakvičky a nahoře místo šlehačky krémíček. Jo, tohle sníst a klidně zemřít... :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          myslíš tu cukrárnu, co si pak s dortikama sedneš na zahrádku "u hrnčíře"?
          zdravim nákoláky a musím říct že byste museli aie vidět jak si pošušňával. to se nedá vyprávět, to se musí zažít :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            :-)))
            Zdravím, vette :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2006
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Nemam. Ale vyjel bych. Uvazuji o vlasteneckem vyletu - dobyti hory Rip.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Tenhle vylet mam naplanovany na jaro. Udelame zase hromadnou akci :)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          ok, v sobotu bych vsak rad nekam vyrazil a protoze timto vlaknem delame presne to, co vadi autorovi tematu, navrhuji zalozit pro tento ucel tema nove. Ted jedu ven, mam totiz dovcu, Tocna a dal na jih :-) Pekny den.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: mgt
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            Předpokládám, že jižní točna. Ze severní bys těžko mohl pokračovat dál na jih ...(viz Dobytí severního pólu Čechem ...) 8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2006
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Já myslím, že někdy odchýlení od tématu může být dáno prostě i tím, že je zima a lidi málo jezděj. (Což je jistě i Járův problém - místo ježdění pročítá přiblblý témata a už mu z toho šíbe.) S tím je třeba něco udělat, tedy někam v sobotu vyrazit (v rámci řešení Járova problému). Ale Říp se mi zdá (v rámci tématu) dost daleko, jinak směr je dobrej. Odkud (v rámci tématu) plánuješ vyrazit? Případně bysme se měli někde srazit s Airlinem, on je taky (v rámci tématu) známý plevelič. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Tohle tvoje téma už se tady mimochodem taky několikrát probíralo. To jen k tomu opakování. Vždyť je to proboha jednoduché - když se ti to tu nelíbí, tak sem nechoď. Podobně jsem to před časem řekl tchánovi a už k nám nechodí. Nám ostatním to takhle vyhovuje a tak sem chodíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Já to tchýni taky říkal, ale chodí dál. :( Pordíš mi obsah a formu toho správného sdělení? :)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Danik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Tvoje tchýně je asi splachovací. Tam je každá rada drahá. Tchán je naštěstí ješita, tak trucuje a čeká až se omluvím. To se teda načeká!

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Já tedy budu asi jedna z mála, která Járovi musí dát za pravdu. A mimoto obdivuju jeho odvahu to takto veřejně napsat, protože je mi jasný (a už to i začalo), že se na něj sesype hora příspěvků typu "když se ti to nelíbí, tak sem nechoď".
    A pokud toto udělá více lidí (přestane sem chodit, přestane přispívat nebo se holt přizpůsobí), potom někdo s jiným názorem nemá šanci. Většina (ta "spokojená") ho vždycky udolá, argumenty nejsou potřeba, stačí napsat jednoduše "tak sem nechoď, jdi jinam" a schválně začít pindat o něčem "mimo mísu" a vzájemně se podporovat "to jsme dobrý, to jsme mu to ale nandali".
    Ne nadarmo se říká, že "potrefená husa se vždycky ozve" ...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Jara ma pravdu, ale..... Ale kdyby to bylo tak jak to ma byt, a to by jiste bylo spravne, tak by IMHO forum prestalo fungovat. A to by nam asi bylo mile mene nez to, ze se deje to co Jara popisuje.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Snad Járovi nikdo nic doporučovat nemusí. Přece Jára sám píše, že sem nepřispívá a že sem skoro nechodí, nelíbí se mu úroveň diskusí a píše proč. Takže maximálně bychom ho mohli nutit, aby se do diskusí povinně zapojoval, přestože se mu nelíbí. To ale snad nikdo nedělá.

      Já původně myslel, že chce nenápadně doporučit své stránky, kde je charakter a úroveň diskusí jiný. Ale tam jsem diskusi nenašel (třeba špatně hledám). On dobrý příklad je lepší než pouhá kritika. Nehledě k tomu, že se tu podobné téma objevuje docela pravidelně, takže zas taková odvaha to není. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Už jsem odpověděl ... na klubových stránkách není diskuze, stejně jako na jiných stránkách není zase klubová kronika.

        Co se týče mých příspěvků ... troufám si říct, že v drtivé většině jdou k věci :-) Schválně, zkus se podívat (když se v archivu vyznáš ;-) Vždy se snažím tazateli odpovědět na jeho dotaz. Jen jednou jsem založil "humorné" téma "co je cykloturistické", které bylo reakcí na podobně laděné vážně-nevážně laděné téma "co je nebajkerské".

        Nechci, aby diskuse byla nudná, ale věcná ... Tady se někdy pindá o pitomostech, které úplně zneváží informační hodnotu.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Tomu se říká demokracie a svobodné rozhodnutí... Pokud se mu to nelíbí, tak to buď může dát najevo všem (jako třeba nyní) a čekat, že si to ostatní vezmou k srdci nebo mu pak nezbývá než sem nechodit...

      A jestliže to vyhovuje většině, tak není důvod to kvůli jednomu, dvěma nespokojencům měnit... Volby také (vetšinou...) vyhrává ten kdo má nejvíce hlasů a ostatní se podle toho musí zařídit...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Kdyz si zde budete bavit o prehazovackach, presmykacich a jen o technice....nebude tu humor radky, kolina a prijemne pripominky ostatnich.....najdu si jine forum, protoze mi tohle nebude vyhovovat. Jako ted nevyhovuje tobe. Myslim, ze se tu libi hodne lidem, radi sem chodi. Obcas jim neco vadi, ale prekousnou to. Zkus treba jine forum...myslim, ze takove bikeforum te prestane bavit jen kdyz ho otevres....je tam vic arogantnich bikeru, nez normalnich lidi. To je to same i v jinych oborech. O outdooru je hodne for, ale ja nasel jen jedno normalni. Stacilo se jednou zeptat, jak koupit pohory. Na trech mi nadavali do kokota, co ze jsem to za blba, ze si neumim koupit pohory. Na tom, kde jsem ted mi presne napsali, co a jak....poradili i botu....ted ji mam a maximalni spokojenost. A navic jsou tam supr lidi. To same je to tady....proc to menit, kdyz je nas tu tolik.... Ted jsem daval dohromady mapu nakolaku. Je nas cca 170, jenz sem chodi pravidelne....to dle meho svedci o tom, ze je to kvalitni forum...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Hod sem link na to outdoor forum. RAd bych se podival :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: LOBO
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Jestli chceš odbornou přehlednou diskuzi, tak to musí být především moderovaná diskuze, kde vládne administrátor pevnou rukou a nemilosrdně trestá každého výtržníka. Dále musíš sehnat dostatek odborně zdatných lidí kteří budou věnovat svůj drahocenný čas aby odpovídali na amatérské dotazy. Jestli se ti povede něco takového zorganizovat, máš můj obdiv a budu tam pravidelně chodit.
    Protože tady ale diskutují obyčejní cyklisti a šlapálisti, tak se tady řeší nejen "odborná témata", ale kecá se tady a žvaní "v míse i mimo ni". Nezbyde ti nic jiného, než se smířit s tím, že se zítra někdo zeptá jak se maže řetěz nebo které kolo je lepší. Podle návštěvnosti fóra ale usuzuji, že to většina účastníků nevadí nebo ale že to prostě berou jako fakt který dost dobře nejde změnit.
    Nicméně takové základní věci jako smysluplné a srozumitelné názvy příspěvků nebo zařazování příspěvků do správné rubriky by se měli všichni snažit dodržovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Popisuješ to úplně přesně. Jen bych dodal, že většině abonentů to právě takhle vyhovuje. Tak trochu klub důchodců, kde se při čaji a sušenkách probírá nesmrtelnost komára. Odbíhání od tématu? Co je více české než nemluvit k věci? Prostě Hyde park maskovaný bicykly. Pozitivní je, že se tu moc nenadává, neuráží.
    A je sranda.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    "Prostě se kecá o věcech, které jsou úplně mimo záběr serveru"
    .. a jaký je podle tebe "záběr servru"? Diskusní fóra tu přece nejsou jedinou ani hlavní částí - prohlídni si home page. A ať už je tu úroveň diskusí taková, jaká je, stýkají se v nich cyklisti. A tak tyto diskuse podpoře cyklistiky slouží, i kdyby občas někdo ujel. Nikoho myslím tyto diskuse od cyklistiky neodradily, naopak. A že se cyklista chce o své starosti či radosti podělit s ostatními cyklisty, nebo jen poklábosi, to přece výborný. A to je myslím "záběr servru". :')

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Myslim, ze Jarovi rozumiem. Existuje neico ako netiketa (etiketa spravania s na sieti), ale malokto o tom vie a Jara chcel podla mna svoji prispevkom povedat aspon par zasad, ktore tato netiketa obsahuje. Mozno sa nevyjadril spravne a nie kazdy porozumel tomu, co chcel povedat (ono to vacsinou tak byva, ked sa medzi sebou bavime a nemozme doplnit mimiku tvare, pripadne ton hlasu). Osobne ja rad na toto forum chodim, myslim, ze je vedene velmi slusne (par vynimiek sa vzdy najde) jedine, co mne vadi, je ze byvam daleko a na ziadnu spolocnu akciu sa neviem dostat kvoli tej vzdialenosti.Ale mozno sa neikedy predsa len podari stretnut sa spolu na bicykloch.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Takymu naprosto rozumim, uz jenom proto, ze diskuzi procitam vice a je pravidlem, ze kazda drive ci pozdeji (jakmile se tam lidi zacnou vice znat) sklouzne do gaychatu, holt jen tak si pokecat je asi hodne lidske ;)

      Nerikam, ze idelani pripad je sterilni odborna diskuze, jen se mi zda, ze uz to i tady sklouzava pres urcitou hranici, kdy si treba (vice nez jeden) uzivatel zacne rozmyslet, jestli ztracet cas ctenim osobniho denicku (co zrovna delam/jim/posloucham) ve vlakne, ktere se podle nazvu tvari spise odborne.

      Minimalne urcite neuskodi trochu pribrzdit, treba se i zamyslet nad tim, jak psat do diskuze, ci si aspon precist tohle:
      http://forum.digineff.cz/read.php?41,363108,page=1

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        forum na digineffu a na grafice mas beres jako dobre? Promin...zrovna temhle se vyhejbam a ze foceni je muj druhej nejvetsi kun po kole (obcas to je i naopak). Forum na digineffu je plne "odborniku", jenz berou fotografii jako zaznam nul a jednicek...probiraj neustale dokola pixely, ostrost a podobne....maaalo kdy se tam najde clovek, jenz se kouka na fotografii srdcem!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          ten odkaz nebyl původně na fórum, ale článek o pravidlech, kterými se na fóru řídit, pod ten bych se taky podepsal (ten odkaz tady nefunguje, musí se to celý zkopírovat a vložit do adresy, automat na odkazy to rozdělil po čárkách)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • to: neprihlasenej Michal

               

          PavelS ti uz odpovedel, ale kdyz uz jsi nakousnul tu diskuzi na digineffu/grafice ... se docela divim, ze se tamni diskuzi vyhybas, tohle fotograficke forum je totiz hrozne podobne tady tomu, jak technicky (nemoderovane, zivelne zakladani vlaken, nedostatecne strukturovano do kategorii), tak i co se diskutujicich tyce (obdobne spektrum lidi, obdobna struktura diskuze, proste gaychaty, slovni bitvy, ale i rady nad zlato), podobne jako zde jsou tam party lidi, co se znaji i realne, maji ruzne srazy. No a jako tady i tam clovek musi neustale diskuzi cist, byt proste v obraze, protoze jen tak narazi na vlakna s informacemi-k-nezaplaceni, viz treba vlakno o tom, jak a kam na inverzi, ovsem schovane v rubrice Prislusenstvi digitalnich fotoaparatu.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: Ludek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: to: neprihlasenej Michal

                 

            A vsiml sis, jak se tam digitalisti povysuji nad klasiku.... Je to jednostranne forum ve prospech digitalistu. A ja fotim na klasiku....takze ja chodim na forum na strankach www.fotoaparat.cz Tam je to pohodicka. Schazej se tam i lide, jenz chodi ven se strednim a velkym formatem. Nekoukaji na fotku jako na hromadu pixelu, ale jako na neco, co clovek tvoril srdcem... Zrovna dneska me jeden clovek s prominutim nasral, protoze neuveritelnym zpusobem obhajoval ten svuj digital. Nadaval mi do magoru, ze fotim jeste na film a ze to je cesta zpet a podobne kecy:-) Me jakozto cloveka, jenz pouziva obe technologie to celkem nastvalo. Na fotoaparatu proste analogisti respektuji digitalisty a obcas to tam je i naopak. Na digineffu jsem to bohuzel nezazil...je to forum lidi, jenz cvaka (nefoti!!!) na digital.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: to: neprihlasenej Michal

                   

              Nevsimnul , ja uz mam asi automaticky zapnuty filtr, ze preskakuju zabomysi valky tipu klasika x digital, Canon x Nikon, SLR x kompakt apod. Ale Fotoaparat je fajn, lidi jsou tam v hodnoceni fotografii dost umirnenejsi/slusnejsi nez jinde ...

              [ Zpět ]
              Datum: 08.12.2006
              Autor: Ludek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: to: neprihlasenej Michal

                     

                Je to tu sice mimo, když už ses zmínil: mám v úmyslu pořídit si cenově dostupnou digitální zrcadlovku a rozhoduji se mezi Canonem a Nikonem. Měl jsem vyhlídnutý Nikon, ale poslední dobou jsem zviklán směrem ke Canonu. Jak to vidíš Ty?

                [ Zpět ]
                Datum: 24.02.2007
                Autor: Bin-Laďin
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: to: neprihlasenej Michal

                       

                  Ja myslim, ze Canon je v digitalnich fotoaparatech prece jen o krucek napred.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 24.02.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: to: neprihlasenej Michal

                   

              Kvalita analogových fotografií při stejné optice je bez diskusí nesrovnatelně vyšší a v drtivé většině případů je klasický fotoaparát i pohotovější díky absenci zpoždění. Jenomže pomineme-li tyto nevýhody digitálu, u něj je možné „napráskat” množství snímků a z nich pak vybírat.
              Člověku, zvyklému na filmový přístroj, kolikrát tečou nervy při focení digitálem, protože má zcela jiné zvyky, než ten, kdo s digitálem začal a nemá zkušenosti s filmem.

              Ale podobné je tomu i v jiných technologiích: např. nadšenci pro „počítačový” zvuk také nepochopí, že jejich superdrahé nejmodernější miniaturní reprobedýnky s 8kanálovým zvukem (500 W P.M.P.O.) jsou zvukově horší a méně výkonné, než 30 či 40 let staré poctivé 200litrové (50 W sinus se 40cm hloubkovým reproduktorem) pečlivě udělané a seřízené (proměřené) soustavy. Majitel digitáních hodinek automaticky předpokládá, že jsou přesnější, než klasické mechanické hodinky, atd.

              Myslím, že diskuse s někým, kdo nic jiného nepoznal a tedy nemá možnost porovnávat, navíc je přesvědčen, že co je nejnovější, musí být nutně také nejlepší, ani nemá význam.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.02.2007
              Autor: Bin-Laďin
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: to: neprihlasenej Michal

                     

                Asi tak nejak. Obe technologie maji sve klady a zapory. Ale znam spoustu lidi, jenz zacinalo na fotit digitalne a pak preslo na klasiku...s tim, ze to s tim digitalem neni "ono". Proste klasika ma sve kouzlo.
                Kdyz uz jsme u toho, co je nove, to je nejlepsi...tak dalsi priklad. Knihy o foceni. Kazdej dnes hlta ty nove knihy plne blabol, jenz ale nejsou o foceni, ale o tom, jak namalovat fotku. Klasicke Neffovky:-) Ten pan mel zustat u psani sci-fi:-) Knihy o foceni mu moc nejdou. Jen to pise tak, aby se to prodavalo. Ale kdyz clovek zajde do antikvariatu...to jsou knihy. Vysvetli ti podstatu problemu, zaklady bez kterych nemuzes fotit...a ne to, ze mas fotit tak, abys to mohl v phoutoshopu domalovat:-) Staci se pak podivat na fotogalerii na fotowebech...same zapady a vychody (cim barevnejsi a presaturovanejsi, tim lepsi), omalovanky, ptackove, vyzehlene portrety...a pritom fotka nic nerika. Jen cvak a domalovat na krasnou omalovanku v PS:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 24.02.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Přesně.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Oprava

               

          To přesně patřilo Luďkovi

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oprava

                 

            No nevim, zda je to to co bych foru nakolaku pral....Ja uz treba na digineffforum nechodim:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oprava

                 

            Rozbal si navigační strom a uvídíš, že jsi "přesně" reagoval přesně, tedy dobře!

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Oprava

                 

            Járo, zařadils to dobře, ale je vidět, že ani ty sám se dobře neorientuješ.:) co potom ti nováčci?

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: Navara
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Já to beru jako pokec s kamarády v hospodě. Máme společné zájmy, o kterých se bavíme, ale kromě toho si vyprávíme ftipy, nadáváme na politiku, zákony, manželky... často se neshodnem, ale pořád si máme co říct a furt jsme kámoši. Kdybychom se měli bavit pořád o jedné věci, tak nám brzo hrábne a nikdo jiný se s náma nebude bavit, protože si řekne, že jsme cvoci.Nejsme elitní spolek zasvěcených, ale parta normálních lidí se vším všudy.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Mas bod! Nebyt tehle diskuze, tak se ani nezname osobne. Vedeli bychom, co ma kdo za kolo, jakou techniku, ale meli by jsme k sobe strasne daleko. Diky tomu, ze se bavime i o normalnich vecech, vime o sobe mnohem vic....jsme preci lidi, tak se budem bavit normalne.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Zkus se vžít do role náhodně příchozího ... co zde najde? Většinou když už nahodí dotaz, je odkázán "to už se tu diskutovalo". Kdo předurčil toto diskuzní fórum právě pro tuto určitou skupinu lidí, která pro ostatní má radu, aby diskutovali jinde?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          "To uz se tu resilo"....Ty kritizujes, ze se tu resej veci mimo misu a tohle ti nevadi. Me prave nejvic vadi kdyz se nekdo zepta na nejakou vec a za tejden tam vidim dotaz na tu samou vec.
          Nove prichozi, at si najde ve foru co se mu libi... Ja si myslim, ze je tu nove prichozich celkem dost. Jeste tak pred rokem to bylo napul mrtve forum. Dnes ani nestacim odpovidat, kolik nas tu je....

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            Jo, to je přesně ono. Když se tu 3x za týden objeví dotaz typu "jaké kolo do 15000", tak co k tomu psát nového, když už se to tu řešilo kolikrát...

            Lidí je tu tolik možná proto, že jsou dost reklamy na NaKole...;-) Teď jsem např. koupil mapu od Žaketu (viz jedna z reklam v pravém sloupci) a na zadní straně, skoro pře celou je obrovský nápis NaKole a další podrobnosti...

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                   

              Jen at reklamy jsou, to je jen dobre:-) Ja jen pamatuju tohle forum skoro od zacatku. Tenkrat zde bylo tak 5 prispevku denne. Lidi pribejvali a zustali....a stale se tak deje...to o necem svedci...urcita kvalita tu je

              [ Zpět ]
              Datum: 07.12.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                     

                Já to můžu říct jenom podle sebe. Ze začátku jsem tady zabrousil jednou za čas. Potřeboval jsem něco zjistit, a nebo jsem byl zvědavý, o čem se zrovna mluví. No a pak jsem tady chodil častěji a častěji a teď se tady podívám každý den. Občas na něco odepíšu a je na ostatních aby si o mně udělali názor. Mám i jiné zájmy a byl jsem na více fórech, ale tohle je zatím nejlepší, co jsem poznal. A to že si někteří lidé sednou víc než druzí? Vždyť to je normální. Nemám právo někoho vyhazovat a ani to nechci.Ale mám právo říct svůj názor, byť by se někomu nelíbil. Tak jako Jára. Pokud se to obejde bez nadávek tak je to pořád pohoda.

                [ Zpět ]
                Datum: 07.12.2006
                Autor: Zden42
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            ono pro nově příchozího je problém mezi hromadou tlachání najít něco zajímavýho. To je trochu práce pro administrátory to tu zpřehlednit, nejlépe zavedením nových diskusních rubrik. A diskutující by svoje off-topic dialogy neměli psát do diskusí o konkrétních tématech ale někam jinam.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                   

              Jenže "Diskuse" není "Encyklopedie".

              Mohla by tu být komponenta Encyklopedie znalostí či Rady odborníků, nic nenamítám. Ale to by nebyla Diskuse. Pod otázkou "Čím mažete řetěz" by byla fundovaná a správná odpověď odborníka "Mazadlem na řetěz". Pod otázkou "Jaké kolo do 15tis." by byla odpověď "Je to úplně jedno". Jenže tyhle informace si může každý vygůglit nebo přečíst v knize (seznam knih najde na hlavní stránce). Vygůglit si nemůže aktuální vztah skutečných živých cyklistů ke své otázce. A právě ten VZTAH cyklistů k sobě navzájem je tu důležitý.

              A tenhle server je přeci pro lidi a o lidech, není to databáze znalostí. Proto je tak úspěšný. A proto tu diskuse probíhají v tak přátelském a zdvořilém duchu. I ta vyjímečná (!) prudká zaskřípění, která se občas vyskytnou, se zatím vždy srovnala. Takže svůj smysl mají.

              Jistě, někomu se to líbit nemusí. Pak ale ho spí žere to, že se lidé spolu vůbec baví. Ne to, jak a o čem se baví. :')

              [ Zpět ]
              Datum: 07.12.2006
              Autor: žofka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                     

                vím, že utíkám od tématu a neřeknu nic nového, ale naprosto s tebou po dlouhé době souhlasím. máš můj bodík.:))

                [ Zpět ]
                Datum: 07.12.2006
                Autor: Navara
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                       

                  :'))) Teď jsem ti zrovna chtěl napsat totéž k výroku: "nekdy i 'hloupá' poznámka může v někom jiném nakopnout to nejlepší řešení". A to se myslím netýká jen návrhů pro admina, ale i řady těch odsuzovaných offtopiků. :')

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.12.2006
                  Autor: žofka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                     

                ano, diskuse není encyklopedie. Ale nechápu, co vidíš aktraktivního na tom, když víc než polovinu diskuse o cyklotrase Lisabon - Madrid zabírá plkání třech lidí o tom, jaký měli minulou sobotu na výletě na Karlštejn počasí a že v hospodě měli špatně vychlazený pivo (mnou vymyšlený příklad ilustrující reálný stav). V diskusi Cyklotrasa Lisabon - Madrid bych očekával osobní zkušenosti lidí, kteří tam skutečně byli (takový věci v encyklopedii nenajdeš, a takoví lidi často ani nepíšou žádný články, ale když se na to v diskusi někdo výslovně zeptá, tak to tam napíšou). Ať se diskutuje i o výletě třech lidí na Karlštejn, jaký měli počasí a jaký bylo pivo v hospodě, ale v samostatném vlákně!
                Připadá mi divné, že sám takové věci obhajuješ, přitom si myslím, že zrovna ty většinou píšeš striktně k tématu.

                [ Zpět ]
                Datum: 07.12.2006
                Autor: PavelŠ
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                       

                  Je to asi špatně, ale neumím tu diskusi najít. No, snad ten Karštejn nezastínil odpovědi k věci. Nebo snad ten příklad je celej vymyšlenej, včetně tématu?

                  Co třeba téma Kulaté šlapání, ať jsme věcní: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=3791
                  To je typicky "zaplevelený". Purista by mohl očekávat jasnou definici okopírovanou z nějaké příručky. Na to ale slouží odkazy. Tady nakonec bylo odpovědí přímo k tématu dost. I od neodborníků (třeba já), kteří by si jinak svůj pohled zveřejnit netroufli. K tomu také ta odlehčená atmosféra slouží. A při tom se tam probralo dost věcí, na které by se jinak nedostalo. Třeba různé pohledy na odpružení zadní stavby včetně technických detailů, zásady používání emotikonů, schválení koupě nového kola. A taky řada detailů o jednotlivých dikutujících o jejich zázemí, povaze a technickém vybavení. I to je pro diskuse důležité.

                  No, asi je to zaplevelený. Ale mě to nevadí, vyznám se v tom a mnoho informací je tam i užitečných. :')

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.12.2006
                  Autor: žofka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          toto je z desatera b-f

          Nedělejte z lidí blbce - používejte vyhledávání
          Někdy je opravdu těžké odpovídat 100x na stejnou otázku (navíc třeba během týdne). Ti klidnější jednoduše neodpoví, slušně pošlou do historie, nebo odkážou na příslušný thread. Ti, kterých se to dotklo, vám z něj udělají kůlničku na dříví. Takže používejte vyhledávání, není to nic složitého.

          Když jste tu noví
          …tak jistě chcete poradit. Zkuste ale nejdříve použít vyhledávání. Nadšení z fóra je pochopitelné, ale jistě není třeba zakládat thready „Hurá jsem tu“. Týden třeba jen čtěte a zkoumejte, než budete přidávat příspěvky.
          Dávejte threadům inteligentní názvy

          „Pomoc, technický problém“, tak to je klasický název, který nikomu nic neřekne a každý zkušenější user ho prostě bude ignorovat, nebo vám do něj něco „pěkného“ napíše.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: Navara
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Navážu s dovolením na příměr s hospodou:
      Představte si příjemnou hospůdku, která má vlídnou a obětavou obsluhu a proto do ní chodí pravidelní i méně pravidelní návštěvníci. Pivo se pije, řeči se vedou a většina je spokojena. Jednou za čas se tu objeví týpek, kterému se tady nelíbí a proto začne přestavovat stoly, přesazovat hosty a ještě jim určuje, o čem se mají či nemají bavit, aby JEMU se tady líbilo. Jak tohle asi může dopadnout?! .....8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Dopadne to jako v jedný písni V+W: ...kočka leze dírou, pes oknem, ať jsi venku, než tě nakopnem!:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Vždyť je to tady jedna velká dutá vrba do který se chodíme vykecat popř. kouknout jak na tom je ten druhej a je jedno jestli to je o přehazce nebo o vidlici, vždycky to sklouzne tam kam se zrovna potřebujme vyventilovat a o tom to je ne :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      A že se toho do tý vrby teda vejde, což :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Tyto diskuzní stránky mají svoji historii a vývoj a nejsem si jista, jak moc jsi tento vývoj ovlinil. Kde bereš odvahu kritizovat něco, co vzniklo a vyvíjelo se i bez Tvého významného přičinění? 8-(

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Krmime troly ;)

           

      Mohu poprosit o seznam majoritnich akcionaru techto diskuznich stranek? At vim, kdy nemam ani muknout nybrz jen se pokorne plazit pred VIP clenem a slintat nad kazdym sluvkem, ktere ve sve stedrosti ke mne upusti ...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krmime troly ;)

             

        On k tobě někdo upustil nějaké slůvko???

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krmime troly ;)

             

        Nevim o žádných majoritních akcionářích. Právo ovlivňovat formu a obsah těchto diskutních stránek mají (alespoň podle mě) pouze členové redakce!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krmime troly ;)

             

        Luďku, souhlas. Přesně si to vyjádřil.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    V podstatě souhlasím. Nemám vůbec nic proti OT tématům, ale nepište prosím OT příspěvky do jiných témat. Celkem se mi líbí, že poslední dobou je zvykem používat označení tématu "necyklo: blabla"
    Neškodilo by, kdyby kromě hlasování "kvalitní příspěvek" bylo hlasování "off topic" a bylo by možno ty OT příspěvky skrýt:-)

    Jo, a to co sem už někdo dával odkaz:
    http://forum.digineff.cz/read.php?41,363108,page=1
    fakt stojí za přečtení;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Asi by nebylo trochu od věci když se znáte, aby se to "tlachání" nezanášelo do všech vláken, jak se bohužel stává. Mě tu nejvíc zajímají lehokola a díky jejich specifikaci se to naštěstí ve vláknech o nich tolik neděje. Rozhodně si taky rád třeba počtu, něco o vašich setkáních nebo vyjížďkách nebo o vaření (no to vaření mě až zas tak nebere), ale v ostatních tématech prosím s větší mírou. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Tlachání ...

             

        ... to je ten přesný výraz. Ano, přesně to je to, co se zanáší do velké části vláken.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Tím, že se do diskuzí zapojují ptákoviny nelze...

         

    To Jára Krejčí - jsem naprosto tvého - bohužel menšinového - názoru. Vytvořila se tu známá partička, podle které se řídí převážný směr diskuze.
    S tím nic neuděláš, partička si to samozřejmě obhájí, vychválí a její jediný argument je, když se ti to nelíbí, zmizni.
    Podobně je trend i ve společnosti, partičky se prosazují, kam oko dohlédne, vytvoří si vlastní normy a kritiky mezi sebou nepustí, ba naopak.
    Etika mizí, těžko ji dnes jak ve společnosti tak ve virtuálním světě najdeš a ještě nesnadněji vysvětlíš či budeš žádat pochopení a řízení se dle ni. Místo toho nastoupil hospodský pokec, přesně tak jak to jiní popisují a obhajují a vyžadují.
    Oni totiž memohou a nechtějí pochopit argumenty v tvých 4 bodech a jak malé děcka - a jo naschvál i v této diskuzi - musí prosadit svůj styl, rozmělňováni a trucovité bušení pěstičkami do kočárku.
    Facit - v případě dalšího zájmu si člověk musí dát bohužel více práce s hledáním a pročítaním hospodského pokecu a najít sem tam něco co stojí za to číst a dokonce komentovat.
    Partička převážně kupodivu starších a dospělých potřebuje svoji hospodu bez ohledu, že užvaněnou hospodu cpou skoro všude a běda, Járo, co sis to dovolil, či si dovoll já píchnout do toho vosího hnízda.
    Vivat hospoda i nadále a zřejmě houšť.....

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (..nepřihlášená dvojtečka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tím, že se do diskuzí zapojují ptákoviny nelze...

           

      A co se ti tady vlastně tak líbí, když je to tu taková bída s nouzí a v diskuzích zavládla (ó hrůzo) demokracie a tolerance? Nikdo tu nikomu neřekl "zmizni", to sprostě lžeš, ale řekl "nemusíš číst, co tě nezajímá". Že se ti tu nepodařilo zavést totalitní řád? No a co? Nemusí se ti všechno podařit.

      Partičky se prosazují i ve společnosti? No jistě - třeba na na výlety se jezdí "v partičce", člověk je společenský tvor. Že ty nejseš ochoten se to naučit, je tvoje věc. Máš-li s tím problémy, nesvaluj je na jiné. A že skupiny lidí mají své normy, to je snad v pořádku. A že sem nejsou vpuštěni kritici je zase tvoje sprostá lež! Stačí si přečíst některá výbušnější témata, co je tam různých názorů, často velmi kritických. Jenom si nesmíš představovat, že s tebou musí každý souhlasit jen proto, že "děláš kritiku". To je zřejmě další aspekt tvé nevraživosti vůči "partičkám". Neschopnost smířit se s jiným názorem.

      Takže má otázka stále zní: Co se ti tady tak strašně líbí? A dovolím si hádat: Je to právě ta klábosivá hospodská tolerance, která tě sem láká. Tady jsi "někdo", nejsi anonymní nula, jsi známý dvojtečka. Někdy se skřípěním zubů tolerovaný, to když tě postihne záchvat předělávání ostatních k obrazu své dokonalosti (každý máme něco), jindy jsou tvé připomínky přijímány s vážností, třeba v radách ohledně styku s úřady. A jindy třeba jen něco nezávazně podotkneš. Ale cítíš se tu doma, víš. Jsi právě členem té "partičky".

      A to se ti tu líbí. Ať se ti to líbí nebo nelíbí. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Vyhledávač mi najde desítky a desítky diskuzí o kolech a každá je trochu jiná svým obsahem i stylem.Nelíbí se mi tahle,vyberu si jinou....přesně dle svého gusta,zrovna tak jako každý jezdíme na jiném kole.Domnívám se,že množství registrovaných nákoláků, neregistrovaných spokojenců a všech náhodných co sem občas zabloudí mluví samo za sebe.Je to tu jako rodina a to je to co sem táhne nové lidičky.To nepatrné procento těch co odejdou nespokojeni......no s tím se počítá:-). Já sice také moc nepřispívám,ale to je proto,že už někdo jiný napsal skoro přesně to co jsem chtěl napsat já.....holt jsem pomalý:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: dodo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Proboha, dyť vám nikdo nevyčítá, že se znáte, že ste jako rodina a bla bla bla, ale proč prosím vás to musíé být ve všech vláknech. Někdo napíše téma "Přehazovačka Deore" a po prvních třech odpovědích k tématu se dozvídáme, kdo kde peče a s kým a já nevím co všechno. Proč ?? Založte téma pečení něčeho s někým a tam kláboste co hrdlo ráčí. Zrovna sem se chtěl něco dovědět o tom jak se stát cyklomechanikem a po třech příspěvcích to nemá s tématem absolutně nic společného a probrat se tím balastem je nadlidský výkon.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Většina příspěvků v cyklomechanickém tématu je k věci, pro mě nebyl nadlidský výkon to projít. Nevyhovuje-li ti tato forma, je tam i odkaz na podrobnou "kuchařku": http://www.parktool.com/repair/ Ale obávám se, že i tu odsoudíš s tím, že "probrat se tím balastem je nadlidský výkon". Tak co vlastně chceš?

        A v tom je zřejmě problém. Jakmile někdo v nějakém tématu nenajde přesně to, co očekával, hned všechny příspěvky označí za balast a zaplevelení diskuse. Ale ono to tak není! Většina příspěvků tu bývá k tématu. I když se k němu třeba obrací z různých stran, či v různých otázkách. Z žertíků či ad hoc reakcí se mohou (taky nemusí) vyvinout plodné vedlejší větve daného tématu. Nebo se jimi lze dokonce dostat k jádru. Ano, k řešení obtížných témat se tu intuitivně používá progresivní a metoda brainstorming (Brainstorming is a group creativity technique of generating ideas to solve a problem).

        Tak už s tím tvrdohlavě omílaným nepravdivým tvrzením o zaplevelení témat bláboly jděte někam. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          ale ale...stačí si parkrát znovu přečíst pozorně všechny 4 body v hlavě diskuze, dát si čaj a čas a popřemýšelt...autor odpovídá na všechny doměnky a dotazy už dopředu...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            Chceš říct, že "autor odmítá všechny nesouhlasné názory už dopředu"? To tam nevidím. Vidím jen, že předpokládá souhlasné i nesouhlasné reakce. A jaké jiné by asi tak měl očekávat, když jiné už neexistují. Takže to tam napsal zcela zbytečně, alibisticky. Jinak autor říká, že se mu tyhle stránky nelíběj a že sem nechodí a nepřispívá. To je snad v pořádku, ne? Proč by sem - podle tebe - měl chodit, když se mu to tady nelíbí. Kde bereš právo, ho k tomu nutit?

            Ale reagoval jsem na Holfiho úmornou dřinu při prodírání se balastem. Prostě jednoduchá odpověď na danou otázku se tady najít nedá, možná ani neexistuje. Dají se najít nejrůznější zkušenosti, v tomto případě většinou značně amatérské. Ale i ty mohou být cenné, na sólostránkách odborníka je nenajdeš. Mě to jako balast nepřipadá.

            Ale s tím domluvením výletu na sobotu má autor pravdu. To potřebujem všichni, to měl dobrej nápad. Tohle je stejně takový oddychový téma mimo mísu, tak bychom tu nějakou akci domluvit mohli. Ať trochu ten balast opustíme a uděláme z toho aspoň trochu cyklistický téma. :')))

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Název příspěvku

               

          Z žertíků či ad hoc reakcí se mohou (taky nemusí) vyvinout plodné vedlejší větve daného tématu. Pak je tyto větve dobré označit v názvu podříspěvku a ne 10x Re: k původnímu tématu.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Název příspěvku

                 

            Ale jdi ty.. To s tím brainstormingem byla přece sranda. I když v tom zrnko pravdy je. Zvlášť u témat, kde si řada z nás teprve tříbí názor na danou problematiku. A někdo se třeba z vrozené skromnosti vyjádří k tématu až na desáté úrovni. A ty bys chtěl všechny zkrotit k dokonalosti podle svého jediného mustru. Brát lidem zábavu a seberealizaci jen proto, protože to "snižuje informační hodnotu". No, bóže. Tak si trochu té snížené informační hodnoty dopřejme, ne? Kde jinde už si takový luxus můžeme dopřát, než tady. :')))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Jestli se chceš stát mechanikem, poraď se s meridou nebo tuning testem. Já se chci stát rentiérem, ale aspoň s takovou hovadinou nikoho neotravuju.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Ale abernathy, já sem neřekl že chci být "mehanikem", jen sem napsal, že sem se chtěl podívat co mu Vy odborníci poradíte, já si 99% dělám sám :o) a mimo jiné tohle je taky balast.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            Jaký "Vy odborníci"? Když si děláš 99% sám, tak jsi jeden z největších. Tak proč jsi se nepodělil o zkušenost, jak a kde jsi se to naučil, co je k tomu (podle tvého) potřeba, a tak. Proč v tématu, ke kterému máš co říct, mlčíš. A pak si stěžuješ..
            Takhle to vypadá, že jsi se jen chtěl ujistit, jak jseš dobrej. Od toho ale tyhle stránky nejsou, tady se nesoutěží. Tady jsou i dotazy lidí, kteří napoprvé bojují třeba s galuskovym ventilkem, to nikdo neumí sám od sebe. Tohle není výlučná společnost machrů.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            ...Zrovna sem se chtěl něco dovědět o tom jak se stát cyklomechanikem... Chápu to tak, jak to píšeš.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Jen me tak napadlo...kde je hranice mezi cyklo a necyklo tematem?
    Uz jsem to tu jednou psal, ze nedavno jsem neco hledal ohledne solarni nabijecky (uz to asi neni cyklisticke tema) a ze my hodne pomohlo, kdyz jsem si cetl i ty "reci" na konci tech vlaken, kdy se vetsinou spolu bavili jen dva nakolaci...skoro uz mimo tema.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      To vubec neres. Tady se na tebe snese kritika i kdyz si zalozis tema zacinajici na "necyklo".

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Asi ještě nikdy nezavítali na B-F ;-) Tam z lidí občas udělají debily už jen proto, že se vůbec odvážili zeptat na jim všeobecně známou věc ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Ja uz jsem to psal vejs, ze obcas zabrousim na nejake forum, kde te maj za vola pro kazdou volovinu:-) Proto jsem rad za tech par kvalitnich for, jenz navstevuju...nakolaci mezi ne patri

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Jo BF... Vzdycky tam zabrousim, pak me hadky pubertaku (a obcas hodne ujety nazory) znechuti a tyden tam nevlezu. Tedka si tam vybiram jen fora, ktera me zajimaji a povetsinou jen lurkuju.
          Cestovani s BF je taky nahouby. Vetsinou na nikoho necekaji a tempo maji porad stejne vrazedne (narozdil ode me). Sobotni vylet s nimi (23 ucastniku) se postupne rozpadnul na 4 skupinky (mizerna organizace, posledni skupinka proste jela napred a necekala). No ale abych zase nekrivdila, tak na Okor jsme jeste dojeli ve 20 lidech.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Popřípadě debila když nesouhlasíš s jejím názorem třeba zrovna o vidlicích, to se bavím jak se osočujou Marsochisti s Rockshockama, do toho Foxíci a mít tam Milana1 tak ho budou kamenovat a chudáka Olkyce exkomunikovali jenom za to, že všude byl, všechno věděl a všechno uměl, ten jedinej mě dal vzpruhu když jsem měl den na p... a nic se nedařilo, to jsem se zasmál jak to Olkyc zvládá a hned se dařilo, zlatý nákoláci jdu makat :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: jipík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Jedno me prekvapuje. Ja proti Jardovi nic nemam, ale sam pise, ze zde malo prispiva a ze sem moc casto nechodi. Tak proc mu vadi o cem se tu bavime my, kdyz sem zavita jednou za cas. Prece kvuli nemu nezmenime povahu fora jen proto, aby se mu tu jednou za cas libilo. Ja si stale myslim, ze tohle forum je povedene a z cyklistickych for nejlepsi.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Já proti Tobě také nic nemám ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Ale ja myslel Jaruuuuu:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Já jsem hned pochopil že jsi myslel Járu a né Jardu :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: dodo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Michale, já sem nechodím "poslední dobou", tak jsem to přesně vystihl. právě prot, že mě odradila neustále zhorující se bezduché tlachání zanesené do mnoha vláken a kecací témata smíchaná s užitečnými.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        A co s tímto SVÝM problémem bude dělat?
        Jistě nejsi v podobné situaci ve svém životě poprvé.
        Očekáváš, že ho vyřešíme za tebe? Na to jsi zvyklý?

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      No a je to tady znova. Takze zkusim odpovedet jeste jednou, tentokrat ne tak ironicky nez prispevek vyse, snad to bude vice k pochopeni. Predpokladam, ze zde neni zadny klub VIP nakolaku, kterym by tato diskuze patrila, tudiz snad i nove prichozi (coz mimochodem Jarda neni) muze rict sve mineni o tomto diskuznim foru. Nejak jsem nepostrehnul, ze by Jarda zacal "premistovat stoly v dobre zavedene hospudce", proste jen popsal, jak to vidi on a dal prostor k diskuzi. Co si z toho kdo veme uz je jeho vec, nemyslim si, ze by se kvuliva tomuto vlaknu nejak menilo ci dokonce rusilo nakolacke diskuzni forum. Uz jenom proto, ze je tady skupinka "MY, co se tu tak sqele a uzasne bavime" ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Dovolím si to zařadit až sem dolů, i když jsem si vědom, že "porušuju" bod 4.
    Zdá se mi, že někteří z Vás reagují možná zbytečně trošku podrážděně. Myslím (nevím to jistě - neumím číst myšlenky), že Jára nechtěl primárně odsuzovat nebo nadávat, ale spíš otevřít diskuzi - jestli současný stav nejde nějakým způsobem zlepšit. Ano - uznávám, že ta první věta zní trochu rezolutně, ale zbytek mi přijde věcný. Já osobně nemám velký problém s hledáním tématu, ale když se podívám například na sekci "Nevím si rady" a vidím téma Vánoce nebo Opět se přihlašuju a nic, zdá se mi, že tato témata do této sekce úplně nepatří (i když uznávám, že si tazatel neví rady :o)) Podle mě není špatný nápad zavést sekci "Pokec" nebo "Offtopic" nebo tak nějak to nazvat a zde řešit Vánoce, komáry, světlušky, pařby atp. :o) Současné sekce pak nechat jak jsou, aby se týkaly kola. Možná namítnete, že od toho je tu sekce "Co se nevešlo", ale ta by měla zůstat pro to, co se opravdu nevešlo a týká se to kola (netechnické věci - např. "Když už jsme u těch zákazů" atp.) a sekce "Nevím si rady" pro opravdu technické dotazy - seřízení přehazky, výměna řetězu atd. Přece jenom by se, dle mého názoru, zvýšila přehlednost...na druhou stranu uznávám, že diskuze na toto téma může být sebeplodnější a nabitá skvělými nápady, ale diskuze je něco jiného než činy...webmasteři jsou taky jenom lidi a mají svých starostí nad hlavu - navíc toto dělají zadarmo. My jim můžem jenom děkovat za tento super web :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Pepe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Konstruktivita

           

      Neco takovyho by se urcite hodilo. Vyjadruju se az ted, protoze je docela poucny to tady sledovat, zvlast, kdyz jsem podobnou diskuzi zalozil ani ne pred tydnem.
      Je fajn, ze to tu uz rozebirate trosku konstruktivneji a vetsina prispevku uz neni jednoznacne typu "...kdyz se ti tu nelibi, tak ...". Trosku to pak zamrzi.
      Diskuzi tady tvorime my vsichni, to, jaka byla, je a taky kam se bude ubirat, tak je fajn obcas takhle resit i problemy s ni spojeny a treba nam Jezisek nadeli nejaky zlepseni ve fungovani serveru :o).
      Mne by se treba libilo, kdybych mohl mit na uvodni strance diskuze prehlednou nabidku temat (tj. bez rozliseni, technika, cestovani, lehokola, bike, silnice, off topic, ...) a taky by se mi libila i snaha se techhle temat drzet. Abych nemusel hledat serizeni prehazovacky treba ve vanocnich darcich nebo tip na vanocni darek v serizeni prehazovacky :o). Rad taky normalne poklabosim, ale moznost "klabosirny" :o) by byla hezka, ne? Nehlede na to, ze kdyz obcas nekoho posleme s dotazem do historie, tak aby nemel chudak to prokousavani se tak tezky, co vy na to?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Nechci tvrdit, že můj způsob je jediný správný ale...
      Já když někam vlezu poprvé tak, se jako první věc snažím zjistit systém uspořádání stránek a hned okamžitě nato najít funkci "hledat"... Ta by mi měla zaručit, že mi zobrazí jen ty věci, které konkrétně hledám. Neříkej mi, že si tu maximálně profiltruješ témata a pak jeden příspěvek po druhém prohlížíš, jestli náhodou nenajdeš tu svoji odpověď... To snad ne...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Chtěl jsem tím za prvé říci, že bych se pak ani nedivil, že Ti z toho jde pak hlava kolem ;-) A za druhé, když dám hledání, tak mi to hledá všude a je mi pak putna, jestli najdu seřízení přehazovačky např. v tématu "Mikuláš"... Ta informace tu je, stačí ji jen správně hledat a zvolit správný postup...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Malinká oprava: "že si tu maximálně profiltruješ témata a pak jedno po druhém prohlížíš..."

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Velmi závažné téma, takříkajíc o podstatě a životnosti obdobných servrů. Zde je centrálním zájmem kolo, profesí tu myslím nikdo není mechanik či výrobce kol, tedy okruh lidí neoprofesiální. Po určité době se pochopitelně témata vyčerpávají a stávají se mlýnkem, neb co pořád řešit, že? Vidle, přehazovačky, světla, oblečky, boty, sedla, zas tak moc toho na výběr není a všechno tu už několikrát bylo. Naprosto přirozeně se tedy letitá diskuze musí dostat do roviny různých typů pokeců. Najednou je z původně docela odborné diskuze "ta mísa mimo mísu" , žvatlanice směšující všechno dohromady. A teď co s tím?
    1.) zvrhne se to do roviny vulgarit, to když se zapojí slaboši, co si anonymně léčí své komplexy kdekoliv a i vyšeptalý server je jim dobrý
    2.) nezvrhne se to a zanikne, neboť se veřejnost o takový server přestane zajímat
    3.) přetaví se to v přátelské slušné klábosení, ve kterém si každý najde to svoje rádobytéma s nadějí pro ty odborněji laděné, že přeci jenom někdy zajikří a začne se o kolech zase z jiného soudku
    4.) dojde to tak daleko, že si diskutéři vytvoří k sobě vztah, vystupují z anonymity, připadají si zde jako doma, a rádi proto odpustí těm, co neumí držet vlákno a nově označovat další příspěvky.
    Podle mě to zde došlo k bodu č. 4. Je to úžasné, lidi se tady dokonce mají rádi, rádi se i osobně setkávají, a pomáhají si. V Čechách neuvěřitelné! A vůbec to nemá nic společného s nějakou privilegitou jednotlivců. To ti určitě potvrdí ti, co na srazy přijeli poprvé a mluví o tom, že si ihned připadali jako mezi svými. Udělej totéž, přijeď a uvidíš, že "privilegovaný" je prostě každý slušný, kdo má zájem tu zůstat a odpouštět těm nešikům, co zrovna neumí s řazením příspěvkú nejlépe zacházet.
    Ale v jednom s tebou stojím v jednom šiku! To rozmělňování témat, to je fakt nepříjemné. Chápu, že když se někdo chce dozvědět něco např. o brzdách, není zvědavý na zdlouhavé pročítání osobních vzkazů, domlouvání schůzek a pod. Asi bychom se měli všichni domluvit na tom, že budeme respektovat témata, že je budeme označovat tak, aby ten, kdo nechce klábosit o vánocích, věděl, že v této rubrice nic jiného nenajde, a že v rubrice o výpletech kol se nebude probírat stojan na stromeček. Jestliže se alespoň v tomto neukázníme, dopadne to tak, že lidi budou odcházet a nebude s kým promluvit. Nicméně i tak prosím, nelam hůl nad lidmi, které neznáš, nejprve je poznej a pak uvidíš, že i ta žvatlanice může být docela příjemná. Neb nejen chlebem, ale i hrou je třeba krmit davy, nebo snad ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Jenom k tomu "Je to úžasné, lidi se tady dokonce mají rádi, rádi se i osobně setkávají, a pomáhají si. V Čechách neuvěřitelné!". Musim trochu zbrzdit tohle nadseni, nic vyjimecneho to neni (ani v Cechach), sam uz roky lezu na diskuzak, ke kteremu co se tyce kamaradstvi i spolecnych akci nakolake forum teprve miri ...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Diskuzních příspěvky - pohled zvenčí a zevnitř

         

    Další zdroj nedorozumění: Jestli se na tenhle server dostane někdo jednou za měsíc a vrhne se s nesprávným očekáváním rovnou až do obecných diskusí Nevím si Rady či Co se nevešlo, tak to dělá úplně špatně. Takhle server přece postaven není. A jestli dokonce v diskusích čeká, že se dozví odborně komentované poslední cyklonovinky, tak bude jistě zklamán. Najde zase stejná témata o mazání řetězu a výběru kola a vánočních dárcích a sobotních akcích. Tato témata budou věčná, nikdo se nerodí se znalostí, jak mazat řetěz. A jiní odpovídají, sice ochotně, ale ne vždy přesně k věci, to by ty diskuse jinak vymřely. Pak takový "jednou za měsíc" návštěvník je zklamán, protože očekával něco jiného. Místo výkvětu odborníků si tu povídá rozrůstající se skupina obyčejných cyklistů. A řeší třeba věci, o kterých ten návštěvník nemá páru nebo které ho vůbec neosloví. I když to mohou být témata mnohem důležitější, než mazání řetězu.

    V takovém případě je potřeba na server vstoupit hlavní branou, přes domovskou stránku. A tam je přece řada důležitějších témat, než obecné diskuse: Články, Zájezdy, Do světa, Ve městě, Akce, Diskuze, Knihy (a tato témata jsou dále členěná a ke všem jsou možné diskuse). Tam je vývoj moderovaný redakcí, ne v obecných diskusích. Obecné diskuse zejména poskytují prostor pro společenství cyklistů. Samozřejmě i pro rady a porady, nejen o mazání řetězu, vážné i nevážné. A nejsou pro žádného návštěvníka povinné.

    Ale kdo si chce jednou za měsíc jen trochu poklábosit, podívat se, co je nového (skoro nic - názory na mazání řetězu se stále různí), tak může vlízt rovnou do diskusí. Najde tam to, co dřív. Nic víc neočekává, a tak zklamán nebude. Naopak bude třeba uvítán.

    Takže tak. Neplést si Diskuse se servrem NaKole. Není to přesně totéž, Obecné Diskuse jsou jen malou částí se specifickou úlohou. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Máš pravdu. Pokaždé se snažím reagovat On-topic a poměrně často k tomu připojím off-topic (třeba reagující na něco předcházejícího). To mi přijde OK, diskuse není tak suchá. Ale OT všude kam se podíváš... Brrr.....

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Ono se to "off topic" ale může chápat různě:

      Podle mě by skutečně OT bylo, kdyby třeba jistý Žofka neustále kafral do tématu cyklojíz. I kdyby formálně OT nebyl. Zmíněné individuum již využilo svého práva a své názory řeklo. Ale není důvod aby ostatním otravovalo diskuse v tématu, se kterým se nestotožnil.
      Naopak třeba jakýkoli příspěvek aktivního účastníka cyklojízd v tématu cyklojízd podle mě off-topic není, i kdyby formálně byl. (Nevím, jestli tam takové jsou. Není to téma pro mě, tak tam nelezu.)

      Takže bez podrobněšího pohledu na každý konkrétní příspěvek a jeho autora se to posuzovat nedá. Ani odsuzovat ani chválit.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

         

    Tedy já bych také velice přivítal, kdyby se diskuze nerozmnělňovali off topic...a kdyby se výstižněji formulovaly názvy témat. Usnaďnovalo by to orientaci a hledání toho, co koho zajímá.
    Právě jsem se informoval v diskuzi o brašnách a opravdu byl rád, že se tam skutečně diskutovalo jen a jen o nich a člověk se dozvěděl hodně informací bez zbytečných a bohužel často praktikovaných přídavků off topic. Tentokrát tam nebyl ani jeden a doufám a prosím, že moje konstantování nebude výzva to změnit.

    Proč ne dodržovat nepsanou formu, že příspěvky se mají týkat tématu...?
    A proč ne založit vyloženě pokec a výstižně ho pojmenovat, když někomu právě v daném okamžiku po tom je?
    Nebylo by to opravdu lepší pro nás všechny a také k oblíbenosti nakole?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: česnek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

           

      Nebylo. Toužíš-li po detailním zdůvodnění, dodám je? :')

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

             

        mýlíš se. Za chvíli z toho tu vznikne klub vyvolených plkajících o věcech zajímavých jenom pro ně, který bude nepřátelský a absolutně neužitečný pro kohokoliv jiného. Ještě celkem nedávno bylo toto fórum tvořeno 80 % užitečných informací a 20 % balastu. Teď je ten poměr opačný a množství balastu stále roste. Jen díky tomu, že sem chodím pravidleně, dokážu předem odhadnout, co je balast (například podle autora příspěvku;-) ). To, proč sem řada lidí začala pravidelně chodit, se vytrácí a tito lidé sem, pokud se nic nezmění, chodit přestanou.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

               

          Počet přispívajících neklesá, ale roste. Není to klub vyvolených.
          A roste i přes to, že podle tebe roste množství balastu. Odstraň mávnutím proutku ten (podle tebe) balast, a zbyde ti ten tvůj klub vyvolených.

          Takže ono je to všechno možná opačně. Možná někteří puristé jen chtějí ostatní umlčet. Možná nejsou zvyklí s lidmi vycházet po dobrém a dráždí je zdejší přátelské prostředí.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

                 

            Mě nevadí, že balastu je 80%, i kdyby ho bylo 99% tak by mi to nevadilo. Vadí mi, že nelze odlišit balast od toho ostatního. Dle mého názoru by bylo nejlepší, kdyby autor vlákna mohl toto vlákno moderovat a to tím způsobem, že by mohl off-topic podvlákna skrýt (a kdo chce, mohl by si je zobrazit).
            Ale mě to je nakonec jedno, stejně sem asi brzo přestanu chodit, už mě brzo přestane bavit číst furt dokola ty stejný kecy od těch stejných lidí - a psát sem furt dokola ty moje kecy;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

                   

              Jo, taky idea z diskuzaku nyx.cz
              Kluby jsou rozdeleny na 3 kategorie - pokec, normalni, vazna diskuze. Mira offtopic je tolerovana s ohledem na kategorii klubu.
              Kazdy admin fora ma pravo mazat prispevky a nastavit prava lidem jako spravcum. Kazdy uzivatel si muze mazat svoje vlastni prispevky. Muze se menit zahlavi, minihome (dle prav).
              Navic jsou tam jeste system spravci a ti dohlizeji treba na vulgarity.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.12.2006
              Autor: wewerka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

                     

                tak to je ideál

                [ Zpět ]
                Datum: 07.12.2006
                Autor: PavelŠ
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

                   

              Hele, neřeš to.. Je jasný, že zpočátku je tu pro člověka informací hodně (zvlášť u lehokol to asi nejsou vždy informace snadno dostupné). Ale to pomalu ustane, informace se vyčerpají. To žádným komplikovaným řízením diskusí, práv a vláken nezměníš.

              Třeba do diskusí budeš chodit méně, no a co. Třeba jen občas předáš své zkušenosti nováčkům - každý někdy začíná, stejně jako ty. Nebo se jednou zabylíš třeba v rubrikách o cestování - kolo přece není jen hardware.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.12.2006
              Autor: žofka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

               

          Pavle myslím si že žádný takový klub tady nevznikne. Na to je tady příliš mnoho lidí, kteří mají svůj názor, ALE jsou o něm ochotní diskutovat a ne ho prosazovat. A i kdyby vznikl - co s tím naděláš? Já osobně nechodím tam, kde se mi to nelíbí.Nechci nic a nikoho měnit, ale jídlo které mi nechutná si nedám. Nenadávám že ho vůbec vaří, ale dám si jiné.Neber to jako urážku, ale nevím jak jinak bych to řekl.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: Zden42
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

                 

            Já myslím, že to autor až zase tak špatně nemyslel.
            fóra jsou různá a rozdílně profilovaná,.
            Tohle je opravdu pohodové fórum, které si mnoho negativních věcí běžných jinde dokáže vyřešit samo. Je to samozřejmě dané tím, jaký spolek se tady vytvořil. Název Na kole je velmi výstižný. Tady se nescházejí komponentoví maniaci ani extrémisti výkonů, tady jsou lidi, kteří jsou na kole a často společně. Kolo pro ně není modla ale prostředek a diskuze tomu taky odpovídá.
            Rád bych ale upozornil na jednu věc. Technické diskuze samotné nemohou nikdy utáhnout diskuzní fórum. Žádné takhle zaměřené fórum by nepřežilo samo o sobě a tak se zájemci o tuhle tématiku snaží najít prostor i na fórech, s tématikou všeobecnou.
            Není důvod aby se tady třeba takováhle část nevyčlenila a je to vždy na dohodě. Stačí jenom třeba nějak označit zakládaná téma, jako striktně technické a tam by měl vzniknout právě onen hájený technický technický prostor pro ty kteří tohle preferují.
            Když se ukáže, že taková témata netáhnou, zanikne sekce automaticky. Pokud ne, tak tady má dotyčný svůj prostor a hájení před tím, co považuje za rušivé.
            Jsem samozřejmě pro striktní oddělení techniky od zábavy ale tady to rozhodně není ještě v tomhle ohledu kritické.
            Zkuste si rozhodnout sami mezi sebou a bez emocí, jestli na tom něco je, kritika nemusí být směřována destrukčně, berte to jako podnět, jak to taky vnímají jiní a zda je vhodné se takovýmhle pohledem zabývat.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zůstat u téma a raději založit vlastní pokec..

               

          ale dyk když poznáš už podle autora příspěvku, že se nedočteš nic, co tě zajmá (nazvat to balastem mi připadá až moc příkrý) tak už máš ušetřenou práci. nevim, proč si na tohle stěžuješ. už tohle je krok (myslim zakládání "žvanících" témat) k vyčištění ostatních diskuzí. myslim ale, že se nezmění nic na tom, že najednou radku napadne poznámka mimo daný téma a napíše jí. když ti to vadí, přeskoč to a chyť se dál. taky to tak dělám když mě někdy něco neosloví (to už ale musí bejt osobní věc). nedokážu si představit, že by v tu chvíli autor napsal:"mám ještě poznámku ale založim na ní nový téma ve žvanící sekci pod názvem CO DĚLÁTE KDYŽ MARMELÁDA JE MOC TUHÁ A LÁME SE VÁM CUKROVÍ"

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Obsah a forma příspěvků a vůbec celá diskuze je přesně taková jakou si jí zasloužíme. My všichni přispěvatelé jí tvoříme. Je přesně taková jací jsme my. Logicky to někomu nevyhovuje a někomu ano. Jediný způsob jak jí změnit je změnit přispěvatele. Mám na tebe dvě otázky: Jak to chceš udělat? A skutečně si myslíš, že je správné, aby se ostatní změnili kvůli tobě? Vadí mi tu X věcí a vadí mi i někteří přispěvatelé (ale dali by se spočítat na prstech jedné ruky) Řeším to úplně stejně jako v životě všechno ostatní. V mém, životě a světě ve kterém žiju, totiž nepotkávám lidi ani věci, jež by byly jen černé či jen bílé. Nic není naprosto perfektní nebo naprosto špatné. Pokud tedy převažuje na lidech se kterými se stýkám to pro mne pozitivní, tak nad tím pro mne negativním mávnu rukou a prostě je beru takové jací jsou. Pokud převládne to negativní, přestanu se s nimi stýkat.
    Tvůj příspěvek chápu jako poslední výkřik nad tím, že pro tebe začíná tady převládat to negativní. Jenže ta diskuze je opravdu přesně taková, jací jsou přispěvatelé. A z množství příspěvků, které se tu deně vyskytnou je jasné, že to většině těch přispěvatelů vyhovuje. Asi to nebude znít pozitivně, ale z mého úhlu pohledu máš dvě možnosti: 1. přetat sem chodit. 2. smířit se s tím, co ti vadí a brát to jako daň.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Dobře vystiženo

           

      Důrazný souhlas.
      Reagoval jsem výše dvakrát trochu emotivněji než jsem chtěl. Tys to řekl více s odstupem. Není více dotat k tvému: .... diskuze je opravdu přesně taková, jací jsou přispěvatelé...
      Přesto jedna poznámka - autor této diskuze učinil přesně to, na co měl právo jako každý z nás. V jeho případě - dle mého mínění - velmi krativně a strefil se trefně do našich emocí.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Přesně Jirko. Zapínám "sluníčko" ; ).

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: vlk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    A nepomohlo by třeba, pokud si někdo založí téma, aby tam třeba do zadání napsal, že chce pouze příspěvky které se budou týkat konkrétně a věcně tématu. Že jako si nepřeje žádný jiný vykecávání, než konkrétně k probírané problematice. Něco na způsob "každý svého tématu strůjcem"

    Ale jestli je to blbost tak to raději ani nečtěte a zapomeňte na to. Mně zas přepadla myšlenka. Chjo

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Myslím, že taková základní pravidla chování není třeba připomínat ;-) Promiň, ale vykecávání v diskuzi mimo téma je zkrátka zlozvyk.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Ale jo, já ti tvůj pohled na věc neberu, ale tady si lidi rádi pokecaj a občas se to trochu zvrtne no(já mám co řikat - žejo). Rozumim tomu tak, že to tady takhle prostě chodí.
        Sem to napsal jako takovej nápad na vylepšení pro ty kterejm současnej stav nevyhovuje, aby se jim tady taky líbylo.

        No to sem zase něco vyplodil, řikám nečtěte to.....:-(((

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Pro tebe zlozvyk. Pro mne zvyk. Nevidím na tom až tak nic zlého. Promiň, ale já sem nechodím kvůli odborným radám fundovaných odborníků. Chodím si sem pokecat. Líbí se mi kombinace toho, že se něco dozvím a lidsky si u toho popovídám. Kdyby to bylo jen k tématu, tak ta diskuse bude strašlivě suchá a nudná a pro mne otravná. Pokud budu číst šestý příspěvěk v řadě, kde se bude rozebírat funkce přehazovačky a v každém bude samozřejmě uplně jiný názor a všechny budou k tématu a tak suché, jak se to líbí tobě, tak to přestanu číst. Líbí se mi, že se mezitím dozvím, co kdo dělal o víkendu, kdo se jak má a řadu vtípků. Je to pak veselý, není to tak kožený a mě se ty "odborné" informace lépe vstřebávají, protože ta diskuse je pak lidská a nepřipomíná učebnici.
        Je nás tady spousta a spojuje nás jedna jediná věc. Vlastnictví kola. Každý máme jiné a používáme ho každý jinak a jinak často. Spojuje nás tedy úplně všechny jen velmi velmi málo. To co máme společné se tady diskutovalo milionkrát. CO ještě nevíš o kole, aby se o tom tady nediskutovalo? Vždyť je to poměrně jednoduchý stroj a být po tvém, přijde mi že se nebude o čem bavit. Jedině toprobírat stále a stále znovu.
        Mě prostě tahle diskuse připomíná reálná rozhovor. Když si začnou povídat lidi jen tak (ne na poradě v práci) tak se jedním tématem začne a postupně se od něj uteče bůh ví kam a zase se k tomu původnímu vrátí a tak dál. Lidi se baví, je jim spolu fajn o tom to podle mne je. Jazyk a rozhovor vůbec pro mne zkrátka neslouží jen na výměnu hodnotných informací. Baví mě i takové plky o ničem, záleží na tom s kým se bavím. Pokud je mi mezi těmi lidmi dobře (a mě tady je) tak se může povídat o čemkoli a nijak mi nevadí, že to má potom menší informační hodnotu. Velmi rád chodím za svou babičkou a celou dobu si spolu povídáme. Je opravdu jen velmi málo věcí, které jsme si o sobě ještě neřekli. To co se stalo od minule projdem za pár minut. Přesto si povídáme dál a ačkoli to má minimální až nulovou informační hodnotu, je mi s ní dobře a k životu a rozhovoru to patří. Pro mne je to tady v podstatě stejné. CHodím sem primárně kvůli lidem ne kvůli informacím. Když potřebuju informace, projdu fundované články na nakole.cz, vygoogluju a pak se podívám do historie diskusí na osobní názory uživatelů. Přijde mi to takhle fajn a jsem s tím spokojený.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.12.2006
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Souhlas--a navíc to umíš docela pěkně vyjádřit.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.12.2006
          Autor: MM
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Bezva. Je to tak. Konec konců, takhle si člověk rozšíří okruh známých i když jsou jen virtuální a člověk nikdy neví, jestli např. místo wewerky nepřispívá nějaký robot wewerka.exe, zatímco ona si v klidu testuje X6 lampičky.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.12.2006
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

               

          Pekne napsane.
          Kdyby se tu bavilo jen o technice, tak sem chodit nebudu a myslim, ze nebudu sam. Pak by to bylo forum mechaniku a ne cyklistu.
          Umis si predstavit, ze by se tu celej rok opakovala temata jako: Jake kolo za 10tis, jake kolo za 20tis, jakej plast, jakou dusi, jak namontovat prehazovacku, jake brzdy.... Vzdyt by to bylo jak navod na pouziti kola...no fuj. A navic, jak jsi psal, kolo je tak jednoduchej kram, ze by temata rychle dosla a pak by se jen opakovala. Navic malokdo hleda ve vyhledavani. I tohle vlakno vzniklo necelej tejden po zalozeni uplne stejneho vlakna....

          [ Zpět ]
          Datum: 10.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

                 

            Přesné tak. Sterilní prostředí je sice dobré, někdy nutné a jimdy životu prospěšné, ale není nad to umazat si ruce a pusu od připáleného špekáčku, mít ruce špinavé od hlíny, jíst ovoce přímo ze stromů.... Dokonalost je sice fajn, ale opčas dělat blbiny je ještě lepší.:))

            [ Zpět ]
            Datum: 10.12.2006
            Autor: Navara
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    A nebyla by to tu pak NUDA?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2006
    Autor: Navara
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Dvojí chápání

         

    Můj subjektivní názor je následujíci:
    Myslím si, že lze hrubě sledovat dva trendy názorů.

    1. Jsou zastánci toho, že by se technické dotazy, technické problémy, žádost o radu atd. neměli rozmělňovat, rozvláknovat, odbíhat od tématu..a pro ně bu to nudné nebylo, naopak.
    2. Opoziční názory tvrdí, že je to nuda a že jim to nevadí..

    Obě strany ale potřebu klábosu a off topic nakole nepopírají. Skupina první by ji však chtěla mít separátně, skupina druhá ne.

    Obě strany se neshodnou a každá zastává svůj názor do nekonečna.

    Dovolím si připojit ještě jeden subjektivní názor, že se vlastně nelišíme od jiné skupina z nás, která dělá to samé - již několik měsíců - tam zcela nahoře :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dvojí chápání

           

      No, dovolím si doufat, že zas tak hrozné to s námi zas není:o( Tam nahoře se hádají stylem, který jsem od školky nikde neviděl :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.12.2006
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dvojí chápání

             

        Jirko, co je pravda a co ne, to vždy určuje vítěz sporu. Doufejme, že zde nebude vítězů ani poražených. Problém by částečně vyřešile dvě kompromisní tlačítka s nápisy "Odborná diskuze" a "Off-topic". Jsem si vědom toho, že by to bylo asi náročné po stránce programátorské.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dvojí chápání

               

          Myslim, ze tohle by bylo reseni....a programatorsky dle meho zas tak slozite ne.

          Kdyz muzeme mit slunicka, proc by neslo za kazdym tematem udelat treba maleho cyklistu pro odbornou diskuzi a treba jinej obrazek pro offtopic.
          To, zda je to prvni nebo druhej pripad by rozhodoval zadavatel vlakna. Proste by urcil kategorii a zda je to odborne nebo jen pokec...

          [ Zpět ]
          Datum: 11.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dvojí chápání

                 

            Ja jsem teda pro vic kategorii. Nejmene 3.

            a) strikne k tematu
            b) k tematu s lehkym odbocenim
            c) pokec

            Kategorie c) jsou typicke "co pecete", "vtipy" atd.
            U b) by se jednalo treba o "mam skvele pneu, ale vcera v lese mi uklouzly na korenech / jo? a v jakym lese?" Proste lehky pokec v navaznosti na tema, ale ne absolutni OT.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.12.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dvojí chápání

                   

              A nebo tak....Stacilo by, kdyby za tematem byl treba puntik...takove barevne rozliseni...
              Cevena...."C", oranzova "B" a zelena "3"....Mechanik by klikal na temata jen se zelenym puntikem:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 11.12.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dvojí chápání

                   

              Maslím si že za a) bude stejně sklouzávat do b). Ono je téžké nezasmečovat, když někdo na smeč nahraje, alespoň pro někoho.:)))

              [ Zpět ]
              Datum: 11.12.2006
              Autor: Navara
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dvojí chápání

                     

                To pak muzeme resit nejakym administratorskym resenim napr. smazani prispevku.
                Ted by mohl treba pri vkladani prispevku vyskakovat text podle dane kategorie s upozornujicim textem ala "bacha, tohle je ciste technicky forum".

                [ Zpět ]
                Datum: 11.12.2006
                Autor: wewerka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dvojí chápání

                   

              :O)))))) se musím děsně smát, když ste vlastně po 150 reakcích dospěli k tomu co psal Jára na začátku. Většina zdejších "nespokojenců" nic nenamítá proti tlachání, jen si myslí, že to není vhodné v kategorii "a" (jak to rozdělila wewerka) .

              [ Zpět ]
              Datum: 11.12.2006
              Autor: Holfi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dvojí chápání

                     

                Kdyby tady nebyl žádný příspěvek, tak by to bylo horší. To by vyjadřovalo náší lhostejnost. Stopadesát příspěvků vyjadřuje náš velký zájem o řešení problému.:o))))

                [ Zpět ]
                Datum: 11.12.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dvojí chápání

                   

              Napsal jsem "částečně". Protože výrazy spam a off-topic si každý může vysvětlovat trochu jinak.

              Spam - je pro mne to báječné popovídání si s přáteli, při kterém se bavíš o ničem a přitom probereš vše.

              Off-topic je pro mne to báječné snění při kterém se do dospěláka vrací duše dítěte, ten únik z reality a šedivosti všedních dnů. Ale ty návraty!!!

              Také jsou tyto stránky o pocitech. Pocitech radosti z nového kola, vydařeného výletu atd. O pocitu smutku, když se něco nepovede a hlavně pro většinu z nás o pocitu sounáležitosti k partě lidí se kterými je nám dobře, ať se již známe osobně nebo jenom po internetu.

              Odborná diskuze je prostě odborná diskuze. Tady musí být jenom věcné a odborné příspěvky. Chápu lidi, kterým zde tyto diskuze schází. Mají na cyklistiku jiný pohled než já. Vyhánět je z těchto stránek není správné.

              Podívej se na svoje vlákno o nákupu kol. Je to odborně myšleno nebo je to založeno jako off-topic ? Teď se to dá těžko odhadnout, ale je to nádhené vlákno.
              Tady by jsi se mohla hned rozhodnout jaké tlačítko zmáčkneš.
              Nebo některé odpovědi na tomto vlákně.
              Pokud někdo napíše, že si chce koupit kolo za 199000, jak to mám chápat ?
              Pokud ten člověk doloží výpisem z bankovního konta,že ty peníze má a zároveň předloží písemný souhlas manželky, tak je to odborná odpověď. Pokud souhlas manželky nemá, je totální off-topic snílek. :o))))
              Tímto nechci tvoje vlákno kritizovat, bylo báječné a odpovědi a reakce lidí, bych nazval " Fantazie na dvou kolech".:o)))))

              Chce to hledat komromisní řešení. :o)))))

              [ Zpět ]
              Datum: 11.12.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dvojí chápání

                     

                Off topic je kdyz se nedrzis tematu. Neni to otazka sneni nebo reality :)

                Moje forum o koupi noveho kola jsem zaradila do kategorie netechnicke (co se neveslo), tudiz veskere prispevky tykajici se koupe kola jsou on-topic, tedy tykajici se topicu.
                Uroven diskuze bych nastavila na pokec nebo normalni s lehkym pokecem. V zadnem pripade neslo o odbornou diskuzi.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.12.2006
                Autor: wewerka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dvojí chápání

                       

                  Jelikož počítačům moc nerozumím mám dotaz. Kdo to může na těchto stránkách předělat. Majitel nebo webmaster ??? :o))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dvojí chápání

                   

              A kam zařadit takovéto téma -Zákaz jízdy po přechodu a podobné nesmysly

              A patřil by tam tento odkaz? Mimochodem jsem u něj řvala smíchy a minimálně na půl dne mi zvedl náladu.

              Re: Zákaz jízdy po přechodu a podobné nesmysly
              Když jsem si v seznamu témat přečetl titulek "Zákaz jízdy po přechodu ...", tak jsem se dost vyděsil. Jakému sportu se tedy po přechodu věnovat? Naštěstí jsem si příspěvek přečetl celý (včetně ohlasů na něj) a díky své pronikavé inteligenci jsem během necelé půlhodiny pochopil, oč tu běží. Jsem rád, že i po přechodu se smí jezdit na kole :o)))


              Autor: ckp13

              [ Zpět ]
              Datum: 11.12.2006
              Autor: Navara
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dvojí chápání

                     

                Pokud by autor fora chtel pravnickou odpoved, forum by dal do kategorie "odborne tema". Pokud by chtel vseobecnou diskuzi, tak "normalni s pokecem" ci "pokec".

                Mozna se tenhle typ diskuze precejen spokoji s 2 typy. 3 uz jsou mozna moc. Na 3 typy by pak musel zrejme dohlizet nekdo vyssi. Na 2 staci jen administrator fora (kdyz treba casem pristoupime k nejakym omezujicim prostredkum).

                [ Zpět ]
                Datum: 11.12.2006
                Autor: wewerka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dvojí chápání

                       

                  Já bych navrhoval zatím dvě témata "odborná diskuze" a "pokec". V tom pokecu bude každý vědět do čeho jde. Pokud se mu tam nebude líbit přehodí se na odborná témata. Čas ukáže jak to bude fungovat, popřípadě se něco ještě vylepší. Omezení bych použil pouze na vulgární výrazy !!!!! :o))))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Dvojí chápání

                         

                    Tak do toho cenzurování bych nešel. Proč někomu bránit aby ukázal co je zač? Zatím to tady funguje bez cenzury a myslím že nikomu nechybí. Řekl bych, že tu funguje taková samočistící schopnost. Sprosťák je umlácen pravdou a láskou.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2006
                    Autor: Zden42
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Dvojí chápání

                           

                      Já si těch vulgárních výrazů užiji v práci dost a dost. když budeš celý týden jíst kyselé okurky, tak si někde na návštěvě dáš raději dort.
                      Jinak si myslím, že je důležité, aby nezůstalo jenom u příspěvků jak to předělat, ale aby tady ty tlačítka někdo nainstaloval.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 11.12.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Dvojí chápání

                             

                        Chodil sem loni týpek z ciziny, kterej se postupem doby tak vytáčel, že jeho vulgarismy webmaster mazal zcela samozřejmě. Ale to už byla síla, pamětníci by mohli vyprávět.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 11.12.2006
                        Autor: abernathy
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Dvojí chápání

                             

                        abernathy:
                        Máš na mysli V....? ;-)))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 11.12.2006
                        Autor: Jarda
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dvojí chápání

                   

              Myslíš, že ta úprava by vymazala z kategorie nepatřičné příspěvky hned po napsání? Jakkoli jsem úplnej laik v oboru, tomuhle nevěřím. Zase to naráží na lidskej faktor.:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 11.12.2006
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dvojí chápání

                     

                A jé, zase jsem objevil Ameriku. Sorry:-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 11.12.2006
                Autor: abernathy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Opruzeniny

                       

                  Když napíšeme téma "Opruzeniny" bude to odborné, nebo offtopic že chce někdo prudit ??

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2006
                  Autor: Holfi
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Opruzeniny

                         

                    nebo oprudit? 8-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2006
                    Autor: alvapinka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Opruzeniny

                         

                    Bude to takove jako si to kdo nastavi.
                    Urcite v popisu fora vysvetli, zda se jedna bedary na )( nebo o nejnovejsi metody pajanismu... :)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2006
                    Autor: wewerka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dvojí chápání

                 

            tak ted nevim, možná si sedim na vedení...:-P
            mluvíte tu o tom označovat témata při jejich založení nebo i jednotlivý reakce? pokud "při založení" tak se obávám, že někteří se neubráníme "zasmečovat" jak píše navara a stejně se tu nehneme z místa. v druhym případě ale nevim, jestli to nebude nějakym způsobem obtěžující označovat každý svůj příspěvek a za chvíli nám z toho sekne:o)) zas by to ale bylo pro puristy přehledný...

            [ Zpět ]
            Datum: 11.12.2006
            Autor: vette
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mé chápání selhává

               

          Děti, děti, já žasnu.. Hledáte řešení problému, kterej vůbec neexistuje.

          Vážně by mě zajímalo, do který "kategorie" vlastně patří téma: "Obsah a forma diskuzních příspěvků". Zdá se, že je to téma typicky vykecávací. Taky nechápu, proč se ve "Vtipech" všichni tak přísně držej tématu. Proč neodběhnou třeba k mazání řetězu, když teda Vtipy chcete vidět (nespravedlivě) ve vykecávačkách. A jak bude vlastně neodběhnutí od tématu trestáno? Ještě že tu pár lidem (třeba Navaře) zůstal zdravej rozum. :')))

          Vždyť téma si přístup a formu příspěvků zpravidla vynutí samo. Zas kvůli pár sucharům (že, "pavlíno", jistě svou práci sleduješ) ze sebe nemusíme udělat nesvéprávný pitomce.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.12.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mé chápání selhává

                 

            Pokud by spravce oznacil forum "Vtipy" jako odborne tema, tak by tam nemelo byt nic jineho nez vtipy, tedy prispevky tykajici se tematu.
            Komentar "haha, to je vtipny" by v tom pripade byl OT.

            Neni vubec nic neobvykleho na diskuzacich mit kluby s vtipy a kazdy se zabyva necim jinym. Jeden je pouze obrazkovy, druhy pouze na brutalni a cerny humor a dalsi pouze na textove vtipy. OT se v takovych klubech netoleruje (mazani, zakazani pristupu, read only pristup).
            A to ted nemluvim o vulgaritach, ale pouze o OT.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.12.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

         

    Mam takovej pocit, ze to, jak funguje zdejsi forum se nejvice nelibi nove prichozim a prevazne lidem, jenz ani nejsou zaregistrovani. Vetsinou na poradne tema neprispejou, ale jakmile se nekde objevi off topic...jsou tam a hrajou si tam na buh vi co.
    Lide, jenz sem chodi delsi dobu (nekteri od vzniku tehle stranek) problemy nemaji. Naopak...radi se vraceji, protoze to neni jen o technice....tohle forum si proste tvorili sami do dnesni podoby.
    Prijde mi divne, ze sem zavita par cizincu a zacne tu brebtat, jake je to tu hrozne, ze se tu nebavime JEN o kolech a bla bla bla.
    Proc menit neco, co je zabehle a spouste NAKOLAKUM to vyhovuje? Proc neco menit kvuli lidem, jenz jsou tu par dni a proste se jim tenhle system nezamlouva, nedokazou se mezi nas vpravit a prizpusobit se. Bud si zvyknou, nebo at si najdou forum, jenz bude jen a JEN o technice a kolech.

    Jaro, tohle nebylo primo na tebe!!! Ja jen sleduju, jak se to tu za poslednich par dni nejak smodrcha....leta to fungovalo skvele a ted nekdo prijde a zacne do toho remcat.

    A jestli nekomu vadej Off topic tema...tak at si jich jednoduse nevsima...neni NIC jednodussiho.
    Uf

    [ Zpět ]
    Datum: 20.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      To neni "pár" jedinců, je to pořád ten jeden. A kdo by to řekl, jako by z oka vypadl jistému známému dvojtečkovi. (Jestli myslíš taky Jankovu připomínku, tak Janek neni cizí. On se za nikoho nevydává. :')))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      dal jsem ti hlas!

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2006
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

           

      Není prostě jednonodušší tyhle lidi ignorovat? Pokud si jich nebudeme všímat, tak budou jenom štěkat do zdi. Jim jde o to aby někoho vytočili a pak jsou šťastní. Tak se na ně vyprdněme!

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2006
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obsah a forma diskuzních příspěvků

             

        Ano, ano, nic jiného na ně neplatí. Příkladů z minulosti je tu spoustu :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024