reklama
Země: Rakousko Rakousko, Švýcarsko Švýcarsko, Německo Německo

Bodamské jezero

Ahoj všem kolotulákům,
je tu někdo, kdo v posledních letech jel kolem Bodamského jezera? Jedná se mi o tip, kde se dá na cca týden nechat auto a taky jak to vypadá v kempech před sezónou (začátek června). Jestli je nutno rezervovat předem, což bychom neradi. Případně za jakékoliv šikovné tipy budu ráda :)
Díky moc :) Renča

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.01.2020
Autor: Rendiska
  • Re: Bodamské jezero

         

    Před třemi lety jsem jel z Lindau po severním břehu a dál k začátku Dunaje. Bylo to v polovině června a už tehdy to bylo přelidněný.Situaci v kempech neznám ale sehnat ubytko za slušnou cenu na jeden den bylo skoro nemožný i s dvouměsíčním předstihem. Cesta vlakem z Mnichova byla peklo na zemi. Přecpaný nevětraný vlak bez míst pro kola (a že jich tam bylo). Celkově mě Bodensee zklamalo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2020
    Autor: 51326
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero

           

      Díky moc, ty davy lidí to je právě čeho se bojim, i když samozřejmě se nedá počítat s tím, že by člověk byl v takové destinaci sám. Ubytko vím, že je problém, chceme kempy hlavně z důvodu aby nebyla nutnost rezervace dopředu, nechceme plánovat úplně dopodrobna kde spát, spíš styl "Tady je to pěkný,fajn, tak se tady zdržíme." Tak mě právě zajímalo, jestli je to takhle vůbec možný. Aby nás nesebrali pro potulku :) že nemáme kde hlavu složit :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2020
      Autor: Rendiska
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bodamské jezero

         

    U Bodamského jezera jsem byla na kole sice už v roce 1998 a pak na zatmění Slunce v roce 1999 (kombinované kolo a "Alpská sekce), ale myslím, že kemp v Brengenzu je stále v provozu.
    Tady je history z té doby a nějaké fotky - tehdy byl ještě prainternet a o digitálních foťácích jsme jen slyšeli, tak je to holt zpracované jak je :o)))
    Třeba se ti ale budou hodit tipy na výlety - je to koncipované pro výjezdy s dětmi cca 10 - 15 let.

    1998
    http://www.bbcc.cz/Vasek/breg.htm
    http://www.bbcc.cz/hist/1998/980819Bregenz/page...
    1999
    http://www.bbcc.cz/hist/1999/9933Bregenz/hist.htm
    http://www.bbcc.cz/hist/1999/9933Bregenz/page...

    P.S.
    Já bydlela vždy u známých v Bregenzu, ale většina skupiny bydlela v kempu u jezera.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero

           

      Díky moc, to vypadá jako super výlet, ty fotky z těch devadesátek...to je úplná nostalgie.. My pojedem jen s manželem ve dvou, děti už jsou velký a nechce se jim šlapat :) tak tentokrát sami. ale tipy na výlety i do okolních kopců se určitě hodí, nechcem právě jen tupě zírat na jezero. A příroda tam je určitě krásná. Spíš se děsím těch davů právě..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2020
      Autor: Rendiska
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero

             

        Já to jela vloni v půli června. Vlakem do Bregenz, noc Seecamping a ráno směr Konstanz. Parta se rozthla hned u ústí řeky Rýn. Navzdory zákazu vjezdu jsme jeli na výběžek pravého břehu. Až na konec jsme nedojeli, zarazil nás brodík neznámé hloubky. V kalné vodě nebylo vidět dno a s naloženým kolem jsme se koupat nechtěli. Po levém břehu by to bylo v pohodě. Vzájemně jsme se dohnali až v Konstanz. Kemp severně v Litzelstettenu. Ráno zpět Konstanz a kemp Laui u Diessenhofenu. Hlavně chatky, stany jsme mohli postavit na břehu řeky. Voda nádherná, čistá a děsně studená,dost velký proud. Na lehko jsme ještě ten den vyrazili do Neuhausenu podívat se na vodopády, jedním slovem úžasné. Ráno přes most do Stein am Rhein-krásné náměstí, Horn, Moos, Radolfzell a na sever Ludwigshafen. Na severní straně jezera nastal problém s kempy. Zrovna byl nějaký festival a všechny kempy byly plné. Uspěli jsme až v 7.v městě Immenstaad am Bodensee-kemp Helmsdorf. Pak pohodička do Bregenzu, stejný kemp, ráno vlakem domů. Nic jsme rezervováno neměli, v kempech mraky karavanů, na stany malý plácek. To byl asi společný znak všech. Parkování neporadím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2020
        Autor: plusjedna
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bodamské jezero

               

          Díky moc za rady :) Na ty výběžky jsem koukala na mapě že to tam vypadá divně.. asi bude lepší to kousek vzít lodí, aspoň bude kulturní zážitek navíc :) Na stan malý místečko stačí, hlavně aby bylo. Nevím,jak tam koukaj na spaní mimo kemp, je to hodně turistická oblast, tak si říkám, aby nás nevyhnali..A zajížďka k vodopádům je hlavní důvod proč tohle jezero a ne jiný, tak ty určitě nevynecháme :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2020
          Autor: Rendiska
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero

             

        My byli tehny skupina přes 40 lidí a ty davy lidí jsme zvládli :o)))
        Ostatně jsou jen v některých místech kolem jezera. Pokud vyjedete třeba lanovkou na Pfander a pak po svých dolů, tak tam se určitě tísnit nebudete.
        A najdou se i jiné trasy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bodamské jezero

               

          Na nějakou cestu lanovkou se zase těší manžel. Tak mu bude taky přáno :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2020
          Autor: Rendiska
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bodamské jezero

         

    Jeli jsme kolem Bodamskýho jezera s dětmi v roce 2018 jako součást Rýnské stezky, dojeli jsme tam tedy po vlastní ose, takže neporadím s parkováním auta, a spíme nadivoko, tj. neporadím ani s kempy.

    Ale upřímně řečeno, spíš mě celý jezero zklamalo, nějak nechápu, proč ho objíždět dokola, stezka vede poměrně dost daleko od vody, alespoň v jižní části, prostě pokud vyloženě nezajedeš na pláž, vede stezka mezi osídlením což je zábavný asi jako projíždět nějakou vilovou čtvrtí na okraji Prahy.
    K tomu davy lidí (OK, vyšlo nám to na slunečný víkendový den, ale myslím, že i v jiné dny to bude podobné) a navíc, samotné jezero leží ještě relativně v nížině, hory jsou daleko, vůbec nechápu, kde se berou ty fotky jezera v horách, Alpy jsou ještě dost daleko.
    No, moc jsem toho neporadila :-) ale radši bych si v těch končinách vybrala jiné kolečko, tím spíš, jede-li člověk bez dětí a nemusí tolik řešit kopce, cyklostezky apod. My tedy pak jeli dál do Alp a bylo to mnohem krásnější než nějaký Bodamský jezero.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2020
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Bodamské jezero

           

      Tak ono je Bodamské jezero a Bodamské jezero.
      Pokud ho chceš jen objet, pak to asi nebude moc velký šlágr.
      Pokud ale chceš poznat okolí jezera, navštívit třeba Lindau, Kostnici, Mainau s nádherným tropickým parkem, vyjet na Pfander, projet si cyklotrasy po bývalé železničce apod. pak u Bodamsee rozhodně nuda není.

      Z mého pohledu se tam týden dá strávit naprosto bez problémů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2020
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero

             

        Díky moc, myslim si, že si něco najdem. Fotky z Mainau jsou vyloženě krásný. Cyklotrasu po bývalé železnici jsem v mapě neviděla, možná není označená,ale moc jsem po ní pravda nekoukala. Ještě juknu :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2020
        Autor: Rendiska
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bodamské jezero

               

          Po té bývalé železnici jsme jeli někde v Bregenzu nebo v jeho těsné blízkosti. Kamarád nás vytáhnul na kratší vyjížďku odpoledne po příjezdu do Bregenzu.

          Jo a pokud máte rádi aquaparky, pak na odpočinek vřele doporučuji Säntispark ve švýcarském Abtwilu https://saentispark-freizeit.ch/
          Pravda, je to trošku nákladnější zábava, ale určitě nebudete zklamaní. Nabídka vířivek, slaných koupelí, saunového světa apod. je úžasná. A na závěr dočerpat energii v místním občerstvení :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bodamské jezero

                 

            Jojo, dříve se stavěly bazény 50m, kde se dalo plavat. Teď se všude staví aquaparky, kde se dá koupat a vířit. Rozdíl stejný jako mezi kolem a elektrokolem. Prostě jen další produkt lidské lenosti.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.01.2020
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Bodamské jezero

                   

              Tak v tom s tebou rozhodně nesouhlasím.
              Každé má své - kdo si chce "jen" zaplavat, jde do bazénu. Udělá si svých x délek a jde domů.

              Aquaparky ti ale dneska nabízejí úžasné uvolnění svalů a relaxaci a je to víc jak půldenní záležitost.
              Máš možnost se nechat masírovat v bublinách, využít teplé a slané koupele atd.
              V tuto dobu jsou třeba velmi příjemné vyhřívané venkovní bazény.
              Aquapark ti zpravidla nabízí i saunový svět, kde si každý může najít pro sebe tu nejvhodnější páru či saunu.
              V Bad Shandau mají třeba úžasný relaxační bazén "Liquid Sound Tempel", což je bazén se slanou vodou (napodobuje mořskou - dobře nadnáší), podvodní hudbou a projekcí v kopuli. V téhle prostoře je nařízené ticho a musím říct, že relax je tu úžasný.

              Ano, je to finančně někde jinde než bazén. Ale zaplavat si jdeš na hodinu, kdežto v Aquaparku vydržíš bez problémů i více než 4 hodiny. Teda alespoň já ano.
              A pro mě, co by neplavce (i když plavat umím) a navíc mi plavání rehabilitační doktor ani nedoporučil, je ráchání v bublinách, slaných či teplých bazénech a odpočinek v sauně skvělým relaxem.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.01.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bodamské jezero

                     

                Problém je v tom, že ty aquparky většinou ten plavecký bazén mají silně zmenšený, mělký a často moc teplý. Výsledkem je to, že se v tom nedá pořádně plavat. No a nové plavecké bazény nevznikají, poněvadž plavat vlastně nikdo nechce. Většina to ani neumí, jen se neutopí.
                Rehabilitační lékaři většinou zakazují plavání stylu prsa a tím to pro většinu populace končí. Kraul naplocho, vlastně pod vodou je naopak pro rehabilitaci páteře a nohou většinou skvělý. Jen se to nedá provozovat v bazénu, kde se lidé koupou a pohybují všemi směry. Jsou na to potřeba bójky a hloubka, aby tam ti koupači nebyli. Ještě lepší pro rehabilitace je znak, ale to se už v nevyhrazeném pruhu nedá realizovat.
                Takže ano, aqupark je něco úplně jiného, něco co skvěle zapadne do současného líného spotřebního světa.
                Příští weekend do toho aquaparku rád po lyžování půjdu, poněvadž budu muset ve vířivce zrehabilitovat koleno pro další den.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.01.2020
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Bodamské jezero

                     

                Radko, děkuji za tipy :). A souhlasím s relaxací v aquaparku, plavat chodím pravidelně, do venkovního 33m bazénu. Tam se prostě plave. No ale taková relaxace v saunovém světě,nebo ve vířivce, to má rozhodně něco do sebe :)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.01.2020
                Autor: Rendiska
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero

           

      Tak, správně. My jsme loni zvládli část Bodamského jezera a ještě kolečko přes Zermatt :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2020
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero

           

      Díky za reakci. Bodamské jezero je kompromis, já bych radši nějakou trasu od-do, ale druhá polovička chce okružní trasu s možností návratu k autu. Za dobrodruha jsem v rodině spíš já :) Vloni jsem ho ukecala na Neziderské jezero, to se mu libilo, tak souhlasil s dalším jezerem. Jinak si myslím, jak píše Radka, že se určitě dá najít plno věcí v okolí, co vidět,kam zajet. Třeba na ostrov Mainau se vyloženě těším, na městečka taky. Ještě otázka, píšeš, že spíte na divoko, dá se i u jezera, pokud by byly ty kempy fakt plný?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2020
      Autor: Rendiska
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero

             

        My jsme k jezeru přijeli ze směru od Rýnských vodopádů, jednu noc jsme spali kousek od Kostnice na německé straně (měla jsem nějaký blok ze spaní ve Švýcarsku nadivoko) a další noc nám to vyšlo až za jezero ... ono zase tak velký není... jeli jsme pak dál podél řeky, do Vaduzu, do hor, Oberalpass, Furkapass...
        Později nám někdo řekl, že není problém ve Švýcarsku volně nocovat, ale mají rádi se zeptat majitele pozemku (což se ne vždy podaří). Ale přímo u jezera vážně nevím, bylo to dost obsazené...
        Jinak jasně, já to pochopila, že chcete vyloženě jet jen kolečko kolem jezera, navíc ta severní strana může být zajímavější, jižní byla fakt o ničem (až na Kostnici) a dá se profrčet během jednoho dne. Ale v kontextu Alp potom dál mi celý jezero přišlo slabý.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2020
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bodamské jezero

               

          Z mého pohledu je na pravém břehu mnohem zajímavější než Kostnice právě ten Mainau.
          Do té doby jsem podobný park neviděla a poprvé v životě jsem tu zažila motýlí dům.
          Rozhodně stojí za návštěvu a dobré si na něj udělat čas.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bodamské jezero

                 

            Věřím, o tom jsme nevěděli.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.01.2020
            Autor: Peggy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bodamské jezero

                   

              Vidíš, a zrovna u vás bych tipovala, že přípravu (trasy i zajímavostí kolem) rozhodně nezanedbáváte a věnujete jí hodně času :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.01.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bodamské jezero

                     

                Drželi jsme se v této oblasti primárně Rýnské stezky, pokud jedeš odněkud někam a chceš někam dojet, zajížďky se zvažují.
                U každé trasy můžeš najít něco, co by bylo zajímavé, kdyby se 5 - 10 km popojelo...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.01.2020
                Autor: Peggy
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bodamské jezero

                       

                  No a my jezdíme právě většinou takhle. Že nakonec ty zajížďky, poznávačky a výšlapy někam tvoří nakonec převážnou část trasy :)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 14.01.2020
                  Autor: Rendiska
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Bodamské jezero

                         

                    Zjistila jsem, že jsou dva typy cyklocestovatelů. Jedni jedou primárně odněkud někam, a je pro ně důležitá ta samotná cesta, ti druzí si spíš vyberou jednu menší oblast a tu důkladně prozkoumávají.
                    My jsme tak někde napůl. Zajížďky ano, ale nesmí to moc narušovat ten přímý směr.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.01.2020
                    Autor: Peggy
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Bodamské jezero

                           

                      Souhlas a každý způsob má "to své".

                      Já jsem ten druhý typ, pro mě jsou kilometry pomíjející, raději se rochním v zajímavostech dané oblasti.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 16.01.2020
                      Autor: radka
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero

           

      PS : Pěkná fotka :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2020
      Autor: Rendiska
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero

           

      Taky už je to pár co jsme projížděli kolem Bodamského jezera (z jihu) na trase Šumava - Dunaj - Vaduz - Arlbergpass - Inn - Šumava. A pamatuji si, že jezero bylo za domy a my mezi domy a tratí, samý soukromý pozemek, všude spousta lidí a nemohli jsme v poledne najít hodné místo s přístupem k vodě - nakonec jsme našli. Všechna místa spojena s Janem Husem jsme v Kostnici podrobně prohlédli - to bylo fajn.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2020
      Autor: pavelm
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024