reklama
Země: Česko Česko

Cyklotrasy Břeclav a okolí.

Ahoj Všem. Mám dotaz. jedu na 5 dni na kolo do Břeclavi. Rád bych poprosil o hezké cyklotrasy v okolí. Denní nájezd 40-50 km z Břeclavi. Vím že po brouzdání na internetu asi najdu. Ale doporučení od tech co tam byli je lepší. Děkuji moc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.06.2018
Autor: Koda36
  • Re: Cyklotrasy Břeclav a okolí.

         

    Každá cyklotrasa v okolí je hezká... :-) Dej si na rozjezd Pálavu přes Lednici a Bulhary :-) Potom soutok a zakonči výletem na Bílovice a Hradištěk

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2018
    Autor: crow75
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasy Břeclav a okolí.

         

    Ahoj, můžu se pokládat za místního, a že jsem tam toho probrouzdal:). Tedy dle mého:
    1.Parádní trasa na soutok Moravy s Dyjí- po č.4 k zámečku Pohansko, pak zámeček Lány a dál několika brankami až na samotný soutok-trojmezí z české strany. Krásné lesy, několik různých tras, většinou asfalt, hnízdící čápi (letos poskromnu)..Kultovní místo, tam by měl jet každý. 33-40 km. Dá se také naplánovat vnější okruh okolo soutoku, ale tam už se může i trochu bloudit, zejména pokud se chcete dostat k místu trojmezí na rakouské straně.
    2. Tentýž směr, do Lanžhota, tam pod nádražím najet na zelenou turistickou, která posléze vede lesem po obstojném asfaltu tzv.Anglickou alejí až k Mikulčicím - Slovanské hradiště, či do samotných Mikulčic. cca 40+ km.
    3. Pohansko- Františkův rybník- celnice Reinthal- dál do Valtic kolem Bořího dvora, odtud do Valtic, nebo různě lesem do BV.
    4. Valtice: Rajstna, od ní pěší trasa Stezka bosou nohou- paráda i pro děti; Valtický zámek, park,bylinková zahrádka, Belveder- lesem pak Dianin chrám, Hubertova kaple atd do Lednice nebo návrat do BV.
    5. Lednice- (Sedlec) Valtice, zde je to velmi alternativní, lze shlédnout všechny ostatní salety (Nový dvůr, Apollonův chrám, Tři Gracie, Rybniční zám., Hraniční zám.-momentálně veřejnosti nepřístupný, Víno Sedlec...
    6. Lednice: zámek, zámecká zahrada,skleník, Jízdárna, Aquadukt, Minaret...Hubertova šopa, Janohrad, lázeňská kolonáda.. opět na několikadenní kochání. Výchozí místo Kančí obora, dál po zelené k Janohradu.
    5 dní je na tento kraj málo, tak jsem vybral jenom ty nejlepší trasy, které vedou většinou lesem a dají se absolvovat i v horku. Určitě se dají zvládnout i Novomlýnské rybníky, Pavlov, Pálava, Mikulov, či část Rakouska k Poysdorfu či Falkensteinu, ale to už je minimálně na těch 50 km a víc.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2018
    Autor: pgnext
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotrasy Břeclav a okolí.

         

    Děkuji Vám za rady.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2018
    Autor: Koda36
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

166 cyklistů (4 přihlášení)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023