reklama
Země: Rakousko Rakousko

Stanování v přírodě

Chystám se v červenci projet na kole Německo, Itálii a Rakousko. Proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti se stanováním mimo kempy v těchto zemích.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.05.2018
Autor: Jana41301
  • Re: stanování v přírodě

         

    Jen ty nejlepší. Jen nezalézat na soukromé pozemky, to jsme udělali jednou a hned jel kolem majitel, ale nechal nás přespat, dokonce nabídl možnost přespat u něj doma, když viděl, jak si steleme :) Zůstáváme na Rastplatzech, což pro mě znamená místo s aspoň jednou lavičkou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stanování v přírodě

           

      Naposledy se mi povedlo místo velmi luxusní.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stanování v přírodě

             

        Moje poslední místo bylo toto ... v zemi aktuální pro tazatelku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stanování v přírodě

         

    ve všech třech zemích jsem viděl bezdomovce takže si myslím, že s tím nebude větší problém. Se souhlasem majitele pozemku to je úplně v pohodě. Nakonec přespání je o WC a sprše. Bez sprchy se přežít chvilku dá a na WC se dá zajít i kulturněji než v křoví. V nejhorším na vás zavolají policajty a ti vám nabídnou nocleh u nich.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stanování v přírodě

         

    Stanování ve volné přírodě je v Německu i Rakousku ilegální.

    Pár rad jak si počínat je zde

    https://travel.stackexchange.com/questions...

    https://www.bergzeit.cz/en/journal/wild-camping...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2018
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: stanování v přírodě

           

      A proto nespíme ve stanu, ale jen tak.
      Třeba tady se spalo dobře, jen ještě netekla voda.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stanování v přírodě

           

      Beru to tak, že je to jako s dodržováním rychlosti. Také se jezdí často rychleji než dovolují předpisy.
      A spousta lidí to bere jako normální.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stanování v přírodě

             

        No, dneska už je to čím dál riskantnější, teda s tou rychlostí. Radarů přibylo, a z Německa i Francie tě obešlou pokutou jako prd, v češtině, a to i kvůli překročení limitu o 5 km/h. Majitele vozu už v EU snadno zjistí.
        Rychlost je lépe dodržovat.

        Německo je velké a rozmanité, v Bavorsku nebo Bádensku se můžeš zašít do lesa a nikdo o tobě nebude vědět, v Porůří by si pro tebe byli dřív než bys postavil stan, prostě je to hustě zalidněné a neschováš se.
        Říci nějaký paušální návod pro celou zemi by bylo asi nemoudré.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: stanování v přírodě

             

        Však už se to tu řešilo několikrát, pokud si večer na kraji lesa v tichosti postavím malý stan tak, abych nebyl vidět, abych neprovokoval, nechoval se neomaleně, nebudu dělat ohýnek či nepořádek apod., čistě jen na přespání, brzy ráno vypadnu, je to spíš bivak, než stanování a lze to tolerovat, při dobré vůli.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: stanování v přírodě

               

          Co oko nevidí, to policajt neřeší...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2018
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: stanování v přírodě

                 

            Kde není policajt, značka neplatí.... :))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2018
            Autor: Kolorádo
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stanování v přírodě

         

    Ve všech třech zemích je to stejne, jako u nás. Takže bez problémů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2018
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stanování v přírodě

         

    Chce to trochu situačního citu, pro výběr místečka a dobu kdy se v něm usadíš a kdy vypadneš. To časem získáš zkušeností a okoukáš od ostatních, pokud se budeš dívat očima. A přestaneš se bát.
    Velmistr byl v tomto Honza (zde pod nickem SETE). Vyprávěl mi jak ve Francii stanoval na trávě na malém kruháči. Ráno v čilém provozu vařil a běhal tam ve slipech. To bych v Německu neriskoval.
    Ve více městských lokalitách jsem před usazením se hledal, jestli nejsem na kamerách, třeba poblíž bankomatu nebo u zdánlivě nepoužívaného vjezdu na soukromý pozemek (Itálie). Aby nepřijeli sekuriťáci. Jak už jsem tu někde psal, nalezení místečka na přespání je odměna za celý den (viz fotky kolegů tady v tématu). Hodně štěstí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2018
    Autor: básník
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stanování v přírodě

           

      Někdy ani to obhlížení nepomůže. Kdysi hodně dávno jsem spal pod širákem někde v Köpenicku. A ukázalo se, že nejen, že po sousední vcelku nenápadné pěšince ráno proudí dav dělníků na vlak, ale že jsem ležel v ochranném pásmu vodního zdroje.
      Naštěstí mezi těmi spěchajícímí enderáky nebyl nikdo, kdo by na mě poslal Volkspolizei.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stanování v přírodě

             

        Taky se pochlubim vzpominkou. Na Ukrajine, v lese, jsem zjistil, že stanuji na kraví stezce. Krávy tam chodí bez doprovodu do hor a zpátky.

        A ve Skopje, uprostřed města v parku, mě v noci obklíčila smečka psů a celou noc stekali a přibližovali se. Každých 15 minut jsem na ně musel zařvat, a oni poodstoupili.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stanování v přírodě

         

    Píšeš o sobě v jednotném čísle. Z toho mi vyplývá, že pojedeš sama. Jedinec, pokud nemá nějakej zbytečně velkej stan, se ztratí z dohledu úplně hravě.
    Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré na noc zakrýt reflexní prvky, a to jak na kole, tak na báglech. Já to v Němcích neměl a spal v rezervaci, a když v noci projížděla hlídka autem, tak mě podle odlesku krásně našli. No, ukecal jsem to. U Tebe je ještě ta výhoda, že ženská "ukecá" daleko víc, než člověk, k tomu účelu vás pánbíček vybavil účinnými prostředky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2018
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stanování v přírodě

           

      Pokud je ale hlídka koedukovaná, nastává problém ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2018
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stanování v přírodě

           

      "ženská ukecá daleko víc, než člověk" :-D
      To se ti povedlo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2018
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024