reklama
Země: Rakousko Rakousko

Kempy na Dunajské cyklostezce

Ahoj jedeme na kolech z Brna do Passau po dunajské cyklostezce.Jsou přímo na cyklostezce kempy na přespání?Díky za odpovědi a tipy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.06.2016
Autor: zamejda
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Ano, jsou.

    Ale my spali vkempu jen jednu a nikdy více. Platit si za to, že půl noci posloucháš hulákání ožralých němců a od pěti ráno vyřvávání pubošů na vejletě, kteří "nemůžou dospat", fakt teda NE!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      a to se ti stalo v kterém kempu v rakousku?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2016
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

             

        Na dunajské cyklostezce. A ten další byl ještě dražší, tam jsem to ale naštěstí odpískal hned, jen jsme nabrali vodu a jeli vstříc bouřce...

        Chceš to jmenovitě? Bych se musel prohrabat GPS záznamy...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

               

          Ten první byl v Au (asi 15km od Mathauzanu), ten druhý přímo v Tullnu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2016
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

                 

            Vida a zrovna Au se mi z těch na rakouském úseku Dunaje líbil nejvíc :-) Dokonce natolik, že jsem se tam zdržel a udělal si i výlet do okolí nalehko. Hlučnou noc jsem měl akorát u Zwetendorfu. A to nebylo kempem, ten byl nádherně tichý, ale u nedaleké atomové elektrárny si udělali sraz motorkáři a nejhorší bylo, jak si po krásné metalové muzice začli k ránu pouštět sračkoidní techno. Asi jim došel kvalitní matroš a začli hulit slámu z matrace nebo co.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.06.2016
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Trasa Brno - Vídeň je problém, ale to ujedete bez kempu.

    Ve Vídni byl problém v létě s místem. Mne ještě vzali, ale skupinu Slováků poslali jinam. To bych na sklonku dne a po cestě z Valtic nerad zažil na svou kůži. Jestli vás tedy pojede více pohromadě, může být toto velmi nepříjemné. Ty kempy nejsou vedle sebe.

    Vídeň - Pasov je OK. Stačil průvodce - brožurka zdarma. Značení cesty výborné a kempy v mapce označené.

    Výhodou je pitná voda zdarma po cestě (pítka)(na trase Vídeň - Pasov). Voda se proveze.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2016
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      Brožurka je k dispozici v infocentrech, dá se předem objednat anebo stáhnout v PDF viz níže.

      německy:
      http://www.donauregion.at/uploads/tx_ooeneucat...

      anglicky:
      http://www.donauregion.at/uploads/tx_ooeneucat...

      Česky jsou ty stránky, ale mapy ke stažení ne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2016
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

             

        Díky za informace.Určitě mi hodně pomohou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2016
        Autor: zamejda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      Ahoj
      Nechci se hádat, ale myslím si, že trasa Brno - Vídeň nemusí být problém. Z Brna je krásná, fakt krásná cyklostezka až do Laa (je to cyklostezka Brno-Vídeň), žádné stoupání a téměř stále mimo provoz.(Bohužel deklarovaná cyklostezka Brno - Vídeň je trošku švindl, končí v Laa a dál si pomoz do Vídně sám).Pokud by z této stezky sjeli na Nový Přerov mohou přespat tam anebo v Poysdorfu což není od hranic až tak daleko (cca 90 - 100 km). Z Poysdorfu je to do kempu ve Vídni cca 85 km.
      Lze se pak napojit i na cyklostezku Břeclav-Vídeň. A ta vás dovede až k Dunaji, ale trošku se to ve Vídni zamotá, chce to mít i mapu Vídně a nespoléhat jen na dobré rakouské značení, někdy mají přeznačeno a někdy se cyklostezky mění jedna v druhou a člověk neznalý místních poměrů se v tom zamotá.
      Martin

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2017
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

             

        ...to je pravda- já projížděl Vídní v devadesátých letech (od St.Poltenu kolem Dunaje) a ve Vídni jsem se držel řeky abych nebloudil. Najednou jsem se ocitl mezi naháči- ti se nijak nedivili mé přítomnosti- po průjezdu se mi podařilo napojit na cyklostezku a úspěšně dojet do Blavy...;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Jé, ty jsi ze Suché?!? :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      Ano ,Havířov-Suchá

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2016
      Autor: zamejda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

             

        Zajdem v týdnu na pivo a já ti to vysvětlím... ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

               

          Ahoj.Zašel bych třeba do Balona ale až budu mít trošku více času.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2016
          Autor: zamejda
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Kempy hledám tady
    http://cs.camping.info/kempy

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Starší téma, ale trochu ho zneužiju.

    Koukal jsem po cenách kempů na dunajské stezce, ale je uváděna cena za karavan + auto, atd. Máte někdo zkušenosti s cenou za osoba + stan + kolo, popř. 2 osoby + 1 stan + 2 kola? Liší se ta cena nějak? Díky moc

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2017
    Autor: Freedom
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      Co pamatuji, tak před dvěma lety byla cena za stan a dvě osoby cca 18 až 26 éček. Za kolo jsem nikde neplatili.
      Některé kempy mají vlastní webovky, tam si najdeš podrobný ceník.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2017
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      je to sice už nějaká doba co sem tama jel ale měli cenu skládanou z poplatku za osobu, stan, vzdušné a odpadkovné. Kolo sem myslím neplatil nějak extra nikde. A ceny byly tak 13-27 ojo za stan a tři lidi. Odpadkovné a vzdušné započteno v tom.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

             

        Díky oběma.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2017
        Autor: Freedom
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Ahoj, Dunajskou cyklostezku jsem jel před cca patnácti lety. Ale co si pamatuji, nebyl problém nalézt kemp. Buď přímo u cyklostezky a nebo byly ukazatele k nějakému "vzdálenějšímu". Kempy byly vždy s čistými sociálkami a kuchyňkami, nikdy jsme nezažili problém s nějakým enormním hlukem v noci v kempu , jak někdo psal výše.
    Kempy jsou minimálně ve Vídni, Klosterneuburg,Tulln,Krems,Melk,Ybbs,Linz a před Pasovem, ale jejich určitě více.

    Na cyklostezce však byl místy poměrně hustý provoz. Jinak to bylo, ale moc pěkné, moc rád na to vzpomínám. Rád bych to někdy zopakoval.
    Před dvěmi roky jsem se motal kolem Vídně a využil jsem pro průjezd i část Dunajské cyklostezky co vede přes Vídeň. Byl jsem překvapen, že jsem potkával mnohem více "hobbíků" trénujících na silničkách a nebo odpoledních výletníků "polehku" a dále poměrně dost lidí arabského vzezření, kteří se tam tak bezprizorně pěšky potulovali popř. něco grilovali a u toho dělali nepořádek, než cykloturistů, kteří putují "potěžku" se stanem.

    Na této vyjížďce jsem spal v kempu v Poysdorfu (kousek od hranic)(cca 18 eur) a ve Vídni (těsně blízko cyklostezky) (cca 25-30 eur) (jedna osoba,kolo,stan).
    Všude byl klid a čisto.

    Měj se pěkně a přeji, aby výprava vyšla !!!

    Martin

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kempy na Dunajské cyklostezce Maďarsko a Rumunsko.

         

    Ahoj.
    Mohli byste pochválit (nebo varovat před) kempy na Dunajské cyklostezce v Maďarsku a Rumunsku? Chystám se tam, a rád bych přenocoval v klidu pod stanem.

    Dík, Jindra K.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce Maďarsko a Rumunsko.

           

      Přes Maďarsko jezdím doo Rumunska dost(zatím 7x), k Satu Mare z Košic a k Oradei z Komárna. Moc ti asi nepomohu- nikdy nebyl ani v Maďarsku- v Rumunsku už vůbec ne- žádný problém s místem na noc ve stanu. Je pravda, že na svých cestách Rumunskem jsem se nikde nezdržel na jednom místě víc dní. Maďarsko jsem jen přejel- od Košic jedna noc,od Komárna dvě. V Rumunsku není problém s místem pro stan(podobné jako u nás), příp. s noclehem v soukromí(když je potřeba dobití elektroniky, sprchy či postele)- stačí se poptat ve vesnické hospodě, nebo sledovat "zimmer frei"(do 10-15€/os/noc), nebo se poptat na postavení stanu v zahradě. Ve městech nevím- na noc se jim vyhýbám kolem Sunaje to bude podobné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Ahoj příští rok 2018 pojedu Dunajskou cyklostezku z Linze do Bratislavy a pak do Břeclavi. Můžete mi poradit s kempy? dík Didi

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      každý kemp v tomto úseku je skvělý. výborně vybavený a cenově dostupný.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      Neměl by být nejmenší problém. Kdysi jsme to jeli souběžně s kamarádem, který jel ovšem na lodi. Tj. museli jsme vybírat jen kempy s "marinou". Ani tehdy nebyl problém v rámci plánovaných denních dojezdů se trefit. Pokud člověk není omezen touto podmínkou, tak najde kemp málem na každém rohu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2017
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

           

      Jeli jsme loni i předloni s dětmi. Kempy jsou na pohodu cca po 30 - 50km, jen někde to chce pohlídat správný břeh. Cenově 15 - 25 euro 2 dospělí + stan. Děcka máme malá, ta byla všude zdarma. Ve většině kempů teplá voda v ceně, obvykle nějaký obchůdek s pečivem. Případně vytáhnu zápisník s konkrétními místy. V té brožurce nejsou všechny kempy. V mapě, tuším, byly.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.02.2018
      Autor: PetuVan
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

             

        Ahoj,

        chystám se letos s dětmi a tak by mi pomohly tipy na kempy a případně tipy,kde se cestou vykoupat-jezera, rybníka a dětská hřiště. Děkuji

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2020
        Autor: duke
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

             

        Dekuji za zpravu. Moc mi pomohla. Jenom nevim jak na ni odpovedet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2020
        Autor: duke
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kempy na Dunajské cyklostezce

         

    Právě jsem se vrátil od Dunaje, tak to trochu zaktualizuji. Třeba se to někomu bude hodit.
    Kemp v Kremsu. Hned u Dunaje. Plocha pro pěší a cyklo je hned u recepce, ale docela malá. Cena (1 dospělý + dítě 13 let + malý stan) 17,-Euro. Kemp pěkný, kousek od kempu je navíc supermarket Hofer.
    Kemp Grein. Ke kempu se dá dojet z druhého břehu přívozem. Velká plocha pro stany. Bohužel je u hlavní silnice, navíc je tam kruhový objezd a celou noc jezdili kamiony, které brzdí a následně zase zrychlují. Moc jsme se nevypali. Cena 19,-Euro. Supermarket Hofer je asi 400m od kempu kuosek od stezky.
    Zeltplatz Linz-Pleschinger See. Přímo u stezky. Jen pro stany. Vedle je hned jezero na koupání. Cena 20,50Euro. Takový malý, klidný kempík, asi náš nejlepší. :-)
    Zeltplatz Ilzstadt v Passau. Cena 17,-Euro. Přímo u řeky Ilz. Není moc velký a byl hodně zaplněný.
    Ve všech kempech bylo čisto a všechno fungovalo. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2020
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

157 cyklistů (5 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023