reklama
Země: Rakousko Rakousko

Přejezd Semmeringu

Napadla nás nová zajímavá akce:
Přejezd Semmeringu - nejdřív vlakem na jih a pak kolmo zpět na sever.
Termín - zhruba přelom jaro/léto příštího roku. Předpokládaný průběh: odjezd v pátek po práci ze železniční stanice v Bernhardsthalu (první stanice v Rakousku na trati Břeclav - Vídeň), aby bylo možno využít skupinovou jízdenku. Přejezd průsmyku vlakem. Tam ubytování pod střechou.
V sobotu ráno přejezd průsmyku na kole a pokračování dál do ČR. Předpokládaný příjezd zpět do Břeclavi v neděli odpoledne. Odhadem je to něco málo přes 200km. Když bychom to nestíhali, dalo by se popojet vlakem.
Spaní ze soboty na neděli po domluvě - buď penzion nebo kemp/stan/širák.
Víc podrobností - až bude v platnosti nový jízdní řád. Ideální by bylo 4 až 5 lidí kvůli využití skupinové jízdenky a vyjednání ceny ubytování. Takže hledáme další 2 až 3 zájemce.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Horsk%C3%A1_dr%C3...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.10.2015
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Pěkný a lákavý nápad, už jen kvůli jízdě vlakem po semmeringské trati, která musí být hodně zajímavá.
    2 x jsem si pojezdil po cestách Semmeringu a okolí, pěkné a zajímavé a nijak zvlášť náročné to není.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Vypadá to moc zajímavě, ale s tím časovým předstihem neurčitě. Protož to beru jako fajn tip na zajímavou část delší cesty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2015
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Kdyby to bylo tento víkend, tak jedu. :-)

    Kde je příští jaro, nebo léto ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2015
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Hmmm, Vídeňské Alpy jsou nádherné.
    Sviňárna pak ale trošku je, že směrem k hranicím sice stále klesáš, ale houpe se to pěkně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Podle Google map je to do Břeclavi celkem jen 500m převýšení (na 200km). Počítáno z Mürzzuschlagu (789m) přes Semmering (896m). Přijde mi to málo, když vím, že nejméně 200m vezmou vlnky od Dunaje k hranici.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2015
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přejezd Semmeringu

             

        Já to sice jela autem, ale dodnes si pamatuji, že jsme museli přejet asi tři nebo čtyři výživné vršky a přitom jsme v podstatě neustále klesali.
        Údolí mezi jednotlivýma brdkama ale byla úžasná. Naprostá nádhera.

        Docela mě ta akce láká, ale teď nejsem schopná odhadnout, jak na tom budu. Je to přece jenom ještě daleko.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Tož tahle akce mne zajímá,počítej předběžně se mnou.Na treku bych ji mohl zvládnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Pokud by šlo o cestu a první nocleh, tak bych přidání dvou lehokol celkem nevylučovala. :-) Ale na cestu zpátky bychom se nejspíš odtrhli, protože v tom počátečním stoupání bychom vás neměli šanci uviset. Tak kdyby se na tu spolujízdu nikdo jiný nenašel, tak bychom možná mohli dělat záložní řešení... (Nezávazně; druhé lehokolo to ještě neví.:-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2015
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Jak čtu, tak zájemců by bylo dost.
    Na jaře zase téma vytáhnu a domluvíme podrobnosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Blíží se hezké počasí, proto vytahuji nahoru.
    Termín akce: pátek 20.5. až neděle 22.5.
    Plány jsou zatím následující:
    Doprava - dvě možnosti: buď celodenní pro 5 lidí včetně kol za cca 50Eur. Odjezd z Bernhardsthalu v 12:33 (z Břeclavi na kole cca 14km) přestup ve Vídni a dojezd do Bruck/Mur v 16:13. Od tam je to do Mürzzuschlagu asi 40km, trochu do kopce. Typuji tak 3, možná 3,5hodiny.
    Druhá možnost je jet přímo z Břeclavi Railjetem (kola bere) a to buď v 13:56 nebo 17:56, ale to bychom tam přijeli až o půl 9, což mi přijde pozdě. Cena je prozatím 524Kč (včasná jízdenka Evropa) + kolo (12EUR?).
    Ubytování - rozhodli jsem se pro spaní v přírodě (obě noci) takže s sebou spacák, karimatku, plachtu...
    Okolo trati pojedeme po lesních cestách, možná i v terénu a počítejte, že i nějaký kopec bude. :-)
    Je to něco přes 200km, takže určitě přes 100km/den. Návrat do BV v pozdně odpoledních hodinách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Chystám se tam, ale o něco dřív už příští týden od úterka. Chci jet z Bratislavy okolo Neziderského jezera a někam na Semmering. V neděli už musím do práce, takže se tam možná někde potkáme..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2016
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Jakpak, byli jste tam? Já minulý týden od úterka do pátku, v sobotu už jsem musel do práce. Bylo krásně, zpočátku trochu větrno, poprvé jsem to dal od Dunaje od severu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2016
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Se dívám, že Jarda uvedl, že se jedná o květen. :)

      Akce teprve bude. ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2016
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přejezd Semmeringu

             

        na to se ale neptal :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2016
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přejezd Semmeringu

             

        No koukám, že jsem se překouk..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2016
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Pokud by se chtěl ještě někdo přidat, odjíždíme z Břeclavi 20.5. Railjetem v 17:56.
    Dnes se podařilo s trochou problémů koupit rezervaci na kola. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Info pro Radka, který jede s námi. Obálka bohužel nejde poslat.
    Celá trasa má cca 230km, z toho vychází: pátek - 7km (jen na místo spaní), sobota - 120km, neděle - 102km. V sobotu pojedeme i částečně terénem a možná budeme i tlačit. :-)
    Jídlo - vezmi si vaření, nákup v sobotu dopoledně někde ve Špáru po cestě.
    Spaní - vezmi si stan/plachtu, spaní pod širákem. V pátek spíme dost vysoko, tak teplý spacák.
    Podle předpovědi zatím vypadá počasí parádně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Přeji vám, aby jste měli tak hezky jako já před měsícem. I když nevím. Určitě ale bude tepleji.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2016
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přejezd Semmeringu

             

        Díky, předpověď vypadá nadějně.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Akce Semmering byla super!
    Kdo jste nejel, můžete jen litovat.
    Poprvé - trasa krásná, pěkně jetelná, asfalt a šotolina. Trošku kopce, ale nic co by nešlo vyjet. Vybraná místa na spaní také velice pěkná.
    Podruhé - počasí opravdu nádherné letní, sice vítr, ale dnes občas i do zad. Jsem docela spálený. :-)
    Potřetí - návštěva nového tunelu (Semmering Basistunel) který se hloubí místo původní trati. V sobotu, když jsem jeli okolo jeho portálu, byl zrovna návštěvní den. Nejen, že jsme se dostali dovnitř rozestavěného tunelu, ale taky jsme se zadarmo najedli a napili. :-)
    Fotky dodám pozděli, až se k tomu dostanu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Ano, naprostý souhlas, bylo to super!

      (ta místa na spaní jsem samozřejmě vybíral já. A návštěva budovaného tunelu byl také můj vzdor "ku.va dyž už su tady, tak..." :-))))))))))) ;-)

      Jo, moc hezká akce, fakt můžou neúčastníci jen litovat.

      Prej mám o tom napsat bloga, tam možná budou i nějaké další a bližší informace. ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2016
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Pár fotek. Snad se mi podaří dát něco i na Rajče.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2016
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přejezd Semmeringu

             

        Z prohlídky nového rozestavěného tunelu:

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2016
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      No jo, Semmering, tam je to nádherný.
      Při tom počasí co bylo, to muselo být parádní poježdění.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2016
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přejezd Semmeringu

         

    Konečně jsem se dostal k tomu dát pár fotek na Rajče:
    http://malejjarda2.rajce.idnes.cz/Semmering_-...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2016
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Krasa, teda jako :-)
      Diky za navnadu

      Jen dotaz - co stala tq vecere? To je rizku jak 10 porci na jednom talirku :))

      A to na tech fotkach jsi fakt s Hekym ty, jo? Ja si maleho jardu predstavoval tak nejak mensiho a mladsiho ;-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přejezd Semmeringu

             

        Ten "šniclmix" stál 8,90 €. Salát tuším 2 a pivo 3.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přejezd Semmeringu

             

        Já ti dám menšího a mladšího. :-))
        Na Beskydování si tě podám... :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Teda, to je nádhera !!!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2016
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přejezd Semmeringu

           

      Hezký...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

220 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024