reklama

Inline brusle - potíže s ložisky?

Možná bych měl hledat jiný fórum, ale snad mi někdo poradí i tady.

Myslel jsem si, že kolečkový brusle jsou ve srovnání s kolem konstrukčně i na údržbu hrozně jednoduché, ale teď jsem nějak v koncích.

Chtěl jsem si udělat radost a tak jsem koupil do bruslí nová ložiska (Powerslide Abec9), přišlo mi to rozumnější než znovu ty stará (Powerslide Abec5) rozebírat a čistit, nějak jim ježdění přes "zimu" neudělalo úplně dobře a 4 stovky mi přišly jako přijatelná investice.

Představoval jsem si, že prostě nová ložiska nastrkám do starých koleček, jako jsem to udělal už několikrát s těmi starými.

Jenže nová ložiska se sice krásně točí samostatně, ale když pak dám kolečka do bruslí a dotáhnu šrouby, tak se některá nechtějí příliš točit. Když jsem zkoušel mezi kolečky různě prohazovat ložiska, spacery a šrouby, zdálo se, že u některých to pomohlo a točí se lépe.

V kombinaci s doporučením kolegy, ať zkusím koupit nové spacery, jsem nějaké v krámu sehnal, sice to nejsou originální powerslide, ale zdálo se, že rozměry mají stejné (pro 8mm osu).
Jestli to mělo nějaký efekt si nejsem jistý, nicméně nakonec se mi povedlo najít kombinaci ložisek a spacerů, kdy se při lehkém utažení všechna kolečka celkem rozumně točila.

No tak jsem se byl projet, ujel jsem možná 10 km a zjistil jsem, že jedno kolečko se odmítá točit, ložisko je prakticky zadřené.

Poslal jsem dotaz do toho e-shopu a odpověď byla v duchu, že ložiska byly v pořádku, na dálku mi nic neporadí, ale že provozují i "servis bruslí", takže jim tam samozřejmě můžu brusle poslat...
Pak mi ještě napsali, že "Reklamovat ložiska není možné, protože se jedná o spotřební materiál.", což pochybuju, že má nějakou oporu v zákoně...

Já bych ale hlavně potřeboval vědět, zda je problém v ložiskách, kolečkách, spacerech, hřídelkách, šroubech, rámu bruslí nebo jen v mé nešikovnosti, abych věděl komu nadávat... :-)
Jde o brusle Powerslide phuzion 2 open air, kromě těch ložisek vše původní (kolečka Infinity 84mm/82A).

Nějaká rada?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.03.2015
Autor: Jrr
  • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

         

    Ložisko se netočí ani po uvolnění a vyjmutí ? Nemáš do kuliček vmáčknuté ty plastové krytky ? Neutahoval jsi "nakrev", stahují se vnitřky ložisek proti sobě (asi by tam měla být nějaká rozpěrka, máš ji tam ?
    Brusle nemám, ale zrovna nedávno jsem kolečka sháněl a z bruslí pitval pro podvozek k válcům. Tak jen takové obecné nápady a zkušenosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

           

      Krome toho jednoho loziska, se kterym uz jde tocit opravdu blbe (asi to ma za sebou) se zbyvajici toci po vyndani z brusli dobre. Dokonce i v bruslich se toci vsechna kolecka dobre do okamziku, kdy utahnu sroub, vetsina teda i po utazeni, ale u nekterych se tim citelne zvysi treni.

      To, co je na fotce, patri ke kazdemu kolecku. Tedy mezi lozisky je stribrna distancni podlozka (s diskem asi aby neutekla mimo, kdyz se vytahne hridelka), o kterou se opiraji stredy obou lozisek, tomu rikaji spacer.

      Kdyz navlecu samotna loziska se spacerem na hridelku a utahnu, tak se toci dobre. Kdyz jsou ale strceny v kolecku, tak jim utazeni vadi. Pritom by v obou pripadech mely byt opreny o ten spacer. Dokonce i kdyz takhle stahnu kolecko mimo brusle (misto ramu pouziju dalsi podlozku), tak se po utazeni toci hure.

      Logicky vzato by takove chovani davalo smysl, pokud bych utazenim posouval nebo naklanel stred loziska proti ose otaceni kolecka, ale neumim si predstavit, jak by k tomu doslo a proc to starym loziskum nevadilo?

      S utahovanim tezko rict, ten sroub jde celou dobu strasne lehko a dotazeni probehne behem cca 1/4 otacky sroubu, dal uz tocit nejde. Momentovy klic nemam a ani jsem nikde nevidel udane utahovaci sily...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

             

        Ložiska asi budou stejný se starýma (608 ?). Takže poměřování a hledání rozdílů zbytečný. Chybku bych asi hledal v seřazení a natočení těch ostatních dílů, vymačkání koleček atd. malý rozdíl v utažení by snad neměl mít až takový vliv, nejsou to komusy. Ale velké utažení deformovat může. Asi utahovat, jen aby to pevně sedělo, ale ne víc. A šroub bych zajišťoval proti uvolnění tmelem.
        Ještě mě napadá ta distanční trubička, jestli se dotažením nemůže nějak vzpříčit, deformovat a tlačit blbě na ložisko. Okoukni to.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2015
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

               

          Jo, 608 a pro jistotu jsem vybiral i stejneho vyrobce. Distancni trubicku (alias spacer) jsem zkusil koupit novy a jestli je v tom nejaky rozdil, tak asi neprukazny.

          No nemuzu vyloucit variantu, ze si myslim, ze utahuju porad priblizne stejne, ale na zacatku drzelo sroub hlavne lepidlo, ktere se postupne vydrolilo, takze ted v dusledku utahuju mnohem vic, protoze mam strach, aby sroub nekde nevypadl... o tehle moznosti jsem neuvazoval.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2015
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                 

            Aha, tam by mohl být čokl zakopanej. jestli se poroučelo jedno ložisko, nemusíš kupovat sadu. Někde v prodejně ložisek 608 krytou gumou pořídíš (ber ZKL, SKF, japonce - kvůli přesnosti, ale hlavně výdrži). A jestli občas někde něco kucháš, tak pořiď malou pixličku lepidla na závity. Může být Loctite, ale dělají se dneska už i levnější, méně věhlasné značky, které pro tenhle účel poslouží dobře. Šroub pak nezajišťuješ bejčením, ale utáhneš dostatečně na citovku a lepidlo nepustí. Dneska už bez těhle lepidel ani ránu. Zvlášť když je všechno z plastu, hliníku, hořčíku atd... Pak bez lepidla kdeco zdeformuješ, roztrháš.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2015
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                   

              Takze ty myslis, ze nove lozisko po par kilometrech umrelo proste protoze jsem prilis utahnul sroub, na kterym bylo navleceny?

              Jaka tak sila (kroutici moment) by na to byla potreba? Nejak se s tou myslenkou prilis nechci smirit...

              Muzu pouzit jedno z tech starych lozisek a nemusim nic kupovat, ted jde hlavne o to, aby priste neumrely dalsi...
              Koupit lepidlo na zavity by problem nebyl, ono je u tech brusli potreba vyndavat kolecka pomerne casto, protoze se opotrebovavaji nerovnomerne, tak by se mela prohazovat...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.03.2015
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                     

                Tím spíš pořiď to lepidlo. Stačí malinkatá kapička, nemusíš ty šrouby koupat. Pak, i když je dražší, vydrží hodně dlouho.
                Utahovat, aby tam nebyla znatelná vůle, možná opravdu nepatrně víc (vymezit i tu už ne-patrnou), ale víc už ne. Pak už to právě může začít deformovat distančky, nebo i nesprávně tlačit kuličky proti drahám. Prostě ne málo (to by taky bylo špatný), ale ne moc. než to odhadneš a dostaneš do ruky, tak utáhni na cit a po jízdě zkontroluj, jestli se tam nedělají nějaké divné vůle.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.03.2015
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                       

                  Ja jsem programator, ja chci hodnotu krouticiho momentu! :-D
                  Podle citu jsem to utahoval rok a pul, zadny problem s tim nebyl, az ted najednou mam uverit, ze to vlastne bylo spatne?

                  No lepidlo poridim a uvidim, zda to pak pujde nastelovat tak, aby se kolecka tocily snadno a zaroven se prilis neviklaly...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 29.03.2015
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                         

                    Předtím jsi to taky úplně rozebíral ? Pokud ne, tak vy se mohlo taky nějak hnout uspořádáním součástek (třeba např. nějak prohnuté podložky najednou obráceně tlačí na ložisko atp atp...). Pokud rozebíral, tak potom je to divný. Jak kdyby ty ložiska neseděly. Nezůstalo tam po starém něco ? Podložka, krytka, čurbes, otřep, otlak. Něco, proč by se nějak křivilo.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 29.03.2015
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                           

                      Rozebiral. Minimalne dvakrat jsem mel vyndana a rozebrana vsechna (stara) loziska kvuli cisteni a mazani (tzn dloubal jsem C-krouzky a oddelaval krytky) a potom jsem aspon dvakrat jen vyndal loziska a z boku do nich nastrikal WDcko, protoze se mi je uz nechtelo znova rozebirat... :-)

                      Pred instalaci novych lozisek jsem preventivne dukladne umyl kolecka zevnitr vodou prave kvuli tomu, aby tam nezustal nejaky pisek a podobne...

                      Uvnitr kolecka skoro nic neni. Proste z jedne strany kolecka lozisko, z druhe strany lozisko, mezi nimi spacer a skrz to cele vede osicka. Z venku na stred lozisek doseda ram brusle, nikde zadne podlozky.

                      Jedna z teorii treba byla, ze za to muze kolecko, ale neprisel jsem na zadny duvod, proc by se melo samo zkrivit, prohnuti sroubu/osicky je taky nepravdepodobne - po schodech/zabradli a podobne nejezdim... :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 29.03.2015
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                             

                        Jen už fantazíruju a vymejšlím i ty míň pravděpodobný možnosti.
                        Když jsem rozebíral ty starý brusle na díly, tak kolečka byly nestejně sjetý k jedný straně. Nemůže nechtěný proházení hrát roli ? Pokřivení šroubu bys poznal pokulením po okraji hladkého stolu s hlavičkou mimo desku. Házel by, nekulil by se pravidelně.
                        Docela záhada :-) Jsem zvědavej, na co přijdeš. Bude to, jak to tak obvykle bejvá, nějaká blbost, kterou jen přehlížíš.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 29.03.2015
                        Autor: ronda
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                               

                          přehazovat se kolečka musejí,1 s 3,2 se 4.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 30.03.2015
                          Autor: davido
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                                 

                            Teoreticky ano, vetsinou se jeste tvrdi, ze by se mela stridat leva a prava brusle nebo by se mely pri prehazovani otacet (nekde psaly dokonce oboji soucasne, coz smysl nedava).

                            Prakticky se mi ale nedari k tehle cinnosti dokopat zrovna pravidelne, takze vetsinou vyberu 2 nejmene sjeta (nejvetsi) kolecka, ty dam uplne dopredu, dalsi dve dozadu... a ty co zrovna vypadaji uplne nejhure, davam na 3. pozici. No a jednou za cas, kdyz uz jsou vnitrni strany vyrazne vic sjete nez vnejsi, vsechny kolecka otocim = napisy dovnitr/ven.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 30.03.2015
                            Autor: Jrr
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

             

        Podle popisu nesedí rozteč mazi ložisky určená spacerem a rozteč daná vybráním v kolečkách. Pak se při utažení s nasazeným kolečkem začne páčit vnější a vnitřní kroužek ložiska, zvýší se odpor a ložisko může i odejít. Je to divné, ještě se mi to nestalo. Je fakt, že daleko častěji měním ojetá kolečka než ložiska. Možná by pomohlo dát tenkou podložku na spacer (velikost vnitřního kroužku ložiska), aby se ložiska dostala dál od sebe. Žádný vliv utahování jsem na točení koleček nezaznamenal, utahuju normálně podle citu originál "T" klíčem, nic na lepení šroubů jsem nikdy nepoužil, nikdy se mi nic nepovolilo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2015
        Autor: JNSK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

               

          Velmi podobnou odpoved jsem dostal od nekolika lidi z okoli, zrejme jsem zas prukopnikem nejake slepe cesty... :-D

          Jestli jsem nemel vymenit i ojeta kolecka je samozrejme otazka, kdybych si myslel, ze za tyhle problemy muzou, tak to udelam, ale zatim mi to prislo zbytecne. Jmenovity prumer byl 84 mm a ted maji cca 77 mm (teda jak ktery kolecko), pocital jsem, ze jeste par milimetru sjet muzu, pak uz me k vymene donuti drzak brzdy... :-)

          Ja primarne chtel vymenit loziska kvuli zvukovym efektum, ktere produkovaly. Ale vzhledem k tomu, ze jsem na bruslich jezdil i kdyz nebylo zrovna sucho natoz cisto a dvakrat i dukladne promoknul, nemel bych starym loziskum za zle, kdyby to vzdaly, o to vic jsem si ale sliboval od novych... :-/

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2015
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

         

    Doporučuji změřit šířku osazení kde se opírají ložiska v kolečku a změřit rozpěrnou trubku mezi ložisky. Jestli je trubka menší, tak po stažení se předpětí ložisek dostane na hodnotu kdy dojde při provozu k jejich destrukci. Takže upravit rozpěrnou trubku. U ložisek pro brusle je důležitější výrobce než přesnost, přesnost neudava životnost.
    Hodně zdaru

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2015
    Autor: pebe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

           

      Tohle me taky napadlo, presne by to totiz sedelo. Jenze u vetsiny kolecek pokud pres sroub o stul zatlacim z venku na stred loziska, tak ho dokazu nepatrne zatlacit dovnitr a na opacne strane druhe lozisko o zlomek milimetru vyleze.
      Z toho usuzuju, ze spacer ma delku dostatecnou.

      Zmerit bych to sice mohl zkusit, ale obavam se, ze na tohle presnost plastove suplery uz nestaci.
      Vychazel jsem z predpokladu, ze u stejneho vyrobce = Powerslide nebudou Abec9 loziska horsi nez Abec5. Pokud byl rozdil ceny cca 30 Kc, nevidel jsem duvod nekoupit Abec9. Ze by Abec5 mohly byt v necem lepsi, me teda nenapadlo...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

         

    Tak jsem dneska byl dolovat rozumy do obchodu, kde jsem kupoval spacery a doporuceni bylo jednoznacne - loziska reklamovat.

    Ptal jsem se na vsechny moznosti, co tady i jinde zaznely, vzal jsem si sebou i jedno kolecko s lozisky, defakto jsem se chtel hlavne ujistit, ze nedelam nejakou pitomost nez se s e-shopem zacnu opravdu hadat.

    To, ze jdou loziska ztuha, kdyz se sroub utahne, v poradku neni a aspon dle nazoru mileho prodavace, jsem sroub utazeny nikterak extremne nemel, navic by to pry na zaseklem lozisku bylo asi i videt.
    Je to sice jen dalsi nazor do sbirky, neni to znalecky posudek, ale potesilo, ze si za to snad opravdu nemuzu sam... :-)

    Ano, zajistit sroub lepidlem, by urcite bylo lepsi, bohuzel ho tam nemeli, protoze jim teprve konci lyzarska sezona, coz je jejich skoda, protoze jsem tam pul hodiny zdrzoval a pak si ani nic nekoupil... :-)

    Co me zarazilo nejvic, tak ostatni nova loziska, ktere se z meho pohledu toci (samostatne) dobre, podle prodavace v poradku nebudou, nova loziska by se pry mela tocit uplne tise. No nevim...

    To jsem zvedav, jak tohle dopadne... obavam se, ze o tyhle loziska se budu hadat a mezitim si stejne koupim jiny, abych mohl jezdit...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2015
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

           

      Ahoj.
      Problém vidím v ceně cca 400,- za 16 ložisek.
      Za tu cenu je ta nejhorší Čína.
      Zkusil bych opravdová ložiska, např. SKF...ale nevím zda to nepřeváží cenu bruslí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2015
      Autor: primas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

             

        Jak poznat kvalitni vyrobek je vzdycky otazka. Souhlasim, ze extremne levny vyrobek tezko bude kvalitni. Bohuzel predpoklad, ze drahy vyrobek musi byt kvalitni, podle me neplati. Vysoka cena muze znamenat jen vyssi marzi prodejce a jeste horsi nez koupit levny smejd, mi pripada koupit predrazeny smejd... :-)

        Ja jsem (mozna naivne) predpokladal, ze Powerslide patri mezi vyrobce, kteri jsou zarukou rekneme pouzitelne kvality. Proste aspon o level vys nez Tesco vyrobky.

        Za cenu do rekneme 500 Kc/16ks se daji koupit ruzna loziska od Powerslide, Tempish, Rollerblade, K2, Kryptonics, Zealot a dalsi (o kterych jsem nikdy neslysel), takze mne ta cena jako podezrele nizka neprisla.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2015
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

               

          K2 je docela známá značka,ale šmejd muže vyrobit kdokoliv.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.03.2015
          Autor: davido
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                 

            No vidis, tak treba K2 Abec7 stoji jen 299 Kc/16 ks...
            http://www.sportisimo.cz/k2/loz.k2-abec-7...

            Jak tedy poznat kvalitni lozisko?

            Je aspon tohle uz dost drahe, aby mohlo byt kvalitni? :-D
            http://www.in-line-brusle.cz/loziska-a-spacery...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.03.2015
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                   

              záleží kolik najezdíš,))kdo jezdí hodně,tak se mu to asi oplatí,ale stejně je to rana ,-/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.03.2015
              Autor: davido
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                     

                Ja se na tom stale jezdit teprve ucim. Loni asi 650, letos zatim 100-150, nejvic v kuse asi 42 km, ve srovnani s kolem skoro nic.

                Ne, nevyplati, rekl bych ze 500 Kc za loziska, by v pomeru k porizovaci cene brusli a tomu, jak pomalu jezdim, melo byt az az... :-)

                Kdyz me kolega lamal, abych s nim jel na Inline24 (naprosto sileny napad, ale co uz), tak jsem uvazoval i o koupeni novych kolecek... pak si to ale rozmyslel, tak jsem usoudil, ze kolecka jsou zatim dobry...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.03.2015
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

               

          Zrovna u těch SKF, pokud si vychytáš solidního prodejce, tak bych z jen předraženýho šmejdu nepodezříval. V běžných ložiskách už není víceméně kam výš jít :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.03.2015
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                 

            Tak jsem zacal studovat SKF loziska, jestli to chapu dobre, tak pro Fitness brusle maji 608 s oznacenim FUNglider a lepsi SPEEDtrainer.
            http://www.skf.com/cz/industry-solutions/skates...
            http://www.skf.com/cz/industry-solutions/skates...

            Nejak se mi prilis nedari najit obchod, co by to mel skladem, ale pochopil jsem, ze do tisicovky bych se urcite nevesel.

            Pokud bych soudil podle tohohle obchodu, vypada to na zatim nejdrazsi loziska do brusli na svete! :-D
            http://eshop.loziskavilim.cz/e/d-55527/vkla...
            Běžná cena bez DPH 1 190,00 Kč
            Vaše cena bez DPH 125 348,20 Kč
            DPH 21% 26 323,12 Kč
            Vaše cena s DPH 151 671,32 Kč

            A nejaky tip, co teda vybrat, aby brusle jezdily aspon jako s puvodnimi lozisky (kdyz byly nove) a nestalo to vic nez ty brusle? ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2015
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                   

              Hele, te tam čtu, že pro brusle mají specialitku, kdy na jedné straně je krycí gumka a na druhé straně plech. Neznám přesně uspořádání, ale nemohl vzniknout problém opačným nasazením ? Že by ta rozpěrná trubka nějak nedopatřením tlačila na co neměla ? nebo naopak kostra brusle ? Nevím, jen mě to tak napadlo.
              A ty ceny jsou tam teda parádní :-)) Asi jim tam skočila cena za tisíc kousků :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2015
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                     

                Tady u tech SFK to napsane je, u nekterych dokonce snad byva jen jedna krytka, protoze se veri, ze uvnitr kolecka necistoty nejsou, ale ty loziska se kterymi jsem se trapil (Powerslide ABEC 9) vypadaji symetricky, maji stejne zelenou krytku z obou stran, otocit jsem je zkousel ruzne a nepozoroval jsem prukazny rozdil.

                Nevim, zda je to obecnym pravidlem, ale i u tech puvodnich jsou krytky kousicek zapadle dovnitr, takze nevidim duvod, aby cokoliv tlacilo na lozisko jinam nez na stred.

                Kazdopadne loziska jsem vratil prodejci a doufam, ze mi vrati penize, respektive uvidim, jak se postavi k netocicimu se lozisku, pokud by mi v nejhorsim odecetli 1/16 ceny, asi to preziju... :-)

                Puvodni zamer, ze na druhy pokus koupim loziska v obchode, kam jsem se na tyhle nestastny chodil ptat a kde mi prodavac poradil reklamovat, skoncil na tom, ze byl pritomen jiny prodavac, ktery mi tvrdil pravy opak toho, co ten prvni...
                Pry si za to urcite muzu sam, protoze jsem ty loziska do kolecka blbe strcil, pry zkouset loziska tak, ze je dam do kolecka a stahnu sroubem primo bez ramu brusli, je blbost, to se pry nebude tocit se zadnyma loziskama, ze pry mi tam urcite chybely mezi lozisky a ramem nejake podlozky, jak se ukazalo, tak odmital pripustit i existenci 8 mm osicky u brusli, na kterou se jeho podlozky nevejdou, ukazoval mi, ze "vsechny" brusle maji 6mm osicku s podlozkama a kdyz se me snazil presvedcit, ze i do mych brusli si muzu dat 6mm osicku s podlozkama, podekoval jsem mu za informace a usoudil, ze az tak blbej zase nejsem a loziska si koupim jinde... :-(

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.04.2015
                Autor: Jrr
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                       

                  počkej na druhýho prodavače,)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.04.2015
                  Autor: davido
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

                         

                    Jednak nevim, kolik jich tam pracuje, jak se stridaji a zeptat se, kdy tam bude ten chytrejsi kolega, mi prislo sprosty i na me prilis... a potom nehodlam tak dlouho cekat. Koukam z okna a stve me, ze nemam inliny v provozu... ;-(
                    Tak asi pojedu aspon projet lehokolo...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.04.2015
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

         

    pokročil jsi nějak s ložiskama ?

    já teď při brouzdání na aliexpressu našel tyhle :-)
    http://www.aliexpress.com/store/product/608-2RS...

    tak jestli je mám risknout nebo si zažít to, co ty ? :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2015
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

           

      Pokrocil, ale zatim vubec nevim, kterym smerem... :-/

      Koupena loziska Powerslide Abec 9 jsem pred tydnem poslal zpatky, nakonec mi vratili plnou cenu, takze to dopadlo jeste celkem dobre...

      Jako dalsi krok jsem pred tydnem v sobotu zajel do kramu, kde jsem ty brusle predloni kupoval, dokonce je tam stale prodavaji, k mym potizim s jiz vracenymi lozisky jsem se nic nedozvedel, pry takovy problem nikdy neresili, na vymene lozisek defakto neni co zkazit a kdyz presto bude problem, tak ho samozrejme budou resit...

      Na vyber meli opet zelene Powerslide Abec 9 nebo cervene Powerslide Abec 7... a mozna jeste nejaky vyrazne drazsi. I kdyz moje esteticke citeni utrpelo (na bruslich prevlada zelena), vzal jsem cervena Abec7, zkouset znovu stejny mi prislo zbytecny...
      Za Abec7 jsem zaplatil vic nez predtim za Abec9 z e-shopu, ale jako vyhodu jsem videl, ze muzu dat brusle do batohu a prijet to resit...

      Jeste jsem se snazil sehnat to lepidlo na zajistovani zavitu, ale v zadnym kramu v okoli to tu nevedou, vetsinou ani nevi o cem mluvim.

      Doma jsem loziska nastrkal do brusli a konstatoval jsem, ze je to velmi podobne. Tyhle loziska se sice samy o sobe netoci nic moc, ale u vetsiny kolecek byl stejne rozdil mezi utazenym a povolenym sroubem docela znat. V nedeli zavreno, v pondeli svatek, co s tim... tak jsem do brusli prozatim nastrkal zpatky stary loziska...

      V utery jsem vzal brusle s novymi lozisky a vypravil se do obchodu, at mi teda reknou, co delam blbe...
      Cekal jsem ledacos (proto jsem dopredu ani nerikal, ze brusle jsou teoreticky jeste v zaruce, kterou by resili oni), ale zaver, ze je to tak v poradku, to opravdu ne! :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

             

        :-)

        Tak vzít nový brusle s originál ložiskama a porovnat...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2015
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

               

          Nejlepší řešení :D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2015
          Autor: verousek70
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Inline brusle - potíže s ložisky?

           

      Pry ty stary loziska (co jsem mel doted) uz maji obrovskou vuli, takze se sice kolecka toci zdanlive snadno (polemika o souvislosti naprazdno a pri zatizeni) ale nejspis uz jsou v poslednim stadiu (me deptaly hlavne zvukove projevy), zatimco ta nova si jeste musi nejak vule vymezit a zajet.

      Pry srouby urcite uplne utahnout, nechavat vuli a resit to lepidlem je podle nich blbost. To, ze se zavity zalepovaly se pry delalo kdysi s hlinikovymi srouby, protoze pri prilisnem utazeni to do ramu brusli zarostlo, po case uz to neslo povolit a obcas se to muselo odvrtat... ale to uz se pry roky nedela.

      Pry mam v klidu jezdit a hodnotit to az aspon po 50 km. Ze pry kdyby se lozisko zadrelo nebo rosypalo, tak mi ho proste vymeni, ale ted na tom nevidi nic spatneho. A pry jestli chci jezdit rychlejc, tak si mam koupit vetsi kolecka...
      Vyjmenoval jsem asi 20 ruznych veci, co jsem posbiral jako teorie, co by mohlo byt spatne, vsechno mi bylo vesmes rozumne vyvraceno...

      Neda se rict, ze by me presvedcil, ale domluvili jsme se, ze to zatim resit nebudu a prijdu kdyz se nejaky lozisko prestane tocit uplne...
      Pro me bylo nejdulezitejsi vedet, jestli nedelam ja neco spatne, cimz bych tem loziskum ublizoval a to je snad vyvraceno... nebo mi aspon uz nebudou moct rict, ze jsem to mel resit driv, pripadne mene utahovat.... :-D

      Vzhledem k vrozenemu pesimismu sebou ted vozim imbus a stara loziska a cekam, kdy se nejake zadre... a zatim nic. Po cca 70 km mi prijde, ze vetsina kolecek uz se toci docela dobre, rozhodne lepe nez na zacatku, tak treba se to nakonec opravdu srovna samo....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024