reklama
Země: Rakousko Rakousko

Ennsradweg

Ahoj, chtěl bych v druhé půlce září jet Ennsradweg. Máte někdo zkušenosti zda se dá jet i opačným směrem? Rád bych jel z Enns na nejvyšší bod, a zpět. Nalehko, spaní v soukromí. Pokud se někdo přidá budu rád. Plánuji 1. den 100 - 120km, 2. kolem 100 km a ubytovat se na 2 noci. Auto nechat v Enns či v Linci.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.05.2014
Autor: alapli
  • Re: Ennsradweg

         

    Když to jde jet jedním směrem, proč by to nemohlo jít i opačně?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Ennsradweg

         

    Jako zajímavé místo na odložení auta mi přišlo parkoviště u kempu v Au, je to kousek od Mathausenu čili relativně nedaleko od Linze.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ennsradweg

         

    Jet to urcite jde. Snad bych jen upozornil aby si necekal zadnou rovinu jako podel Dunaje. Nevim jestli jsem tenkrat mel jenom nejakou krizi, ale osobne jsem si usek mezi Steyerem - Admontem dost protrpel, bylo to porad nahoru dolu:D Ale zbytek trasy je krasa... Osobne bych to asi s nalozenym kolem za dva dny nedal...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ennsradweg

           

      Jely jsme tuto trasu s dcerou, směrem proti proudu v r.2012 a jede se to úplně v pohodě. Potvrzuji, že mezi Steyerem - Admontem je to po značené cyklotrase R7 nahoru a dolů. Ještě jsme se divily, že to píšou jako rodinnou trasu. Vtipkovaly jsme, že to určitě nemyslí natěžko. Navíc, když na druhé straně řeky vede silnice skoro rovně. No jo no, tady je to zase bez silničního provozu. Průjezd Národním parkem Gesäuse byla nádhera, měly jsme si ho prohlédnout lépe, opravdu jsme to jen projely po silnici. Všude vychvalovanou HintergebirgsRadweg jsme si opravdu nenechaly ujít a nadšení nebralo konce, když jsme stanuly po jejím zdolání až na nejvyšším bodě, (kde se otevřely výhledy na Alpy). O tom následujícím parádním sjezdě dolů ani nemluvě. Až k úplnému začátku cyklostezky jsme se nedostaly, z Ennské jsme sjížděly dolů na Taurskou, po které jsme jednou větví pokračovaly do Zell am See a odtud vláčkem ke Krimmelským vodopádům (doporučuji). Zpět potom druhou větví Taurské až k soutoku s Innem a po Innské až do Passova. Pokud máš zájem, prohlédni si naše fotky z této cesty, dost ti napoví jaké to bylo a jaké to pro tebe bude, a že je škoda, to jen tak narychlo profrčet. Já kdybych to jela znova, tak lépe prozkoumám určité úseky, které jsme fakt vzaly hopem a vlastně na ně přišly až při cestě samotné. Z map se to moc nedalo předpovědět a hlavně co nevidím ve skutečnosti, tak si nedovedu ani představit. Hodně věcí z trasy jsem objevila až při zpětném záznamu projeté trasy do PC, když jsem přiřazovala fotky do mapy a chtěla to mít pintlich z toho místa, kde to bylo.
      http://krusnohoraci.rajce.idnes.cz/Rakousko_14...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2014
      Autor: BuLenka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennsradweg

             

        Krásný fotky.
        Prosím tě, a Barču jste sebou vezly proč?!? To je maskot?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ennsradweg

               

          Jj, byla to nejmilejší hračka naší čubinky, která nám v roce 2011 odešla, tak jsme jí měly takhle sebou. Mladá jí dokonce udělala blog, jak jí tahala sebou v cizině.
          Teď už je to veselejší, připravuji se na první výlet s touto Barčou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2014
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ennsradweg

                 

            Nádherný mazlík.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2014
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ennsradweg

                 

            Aj,, tak to je mi líto.
            Ale tahle Barča je také roztomilá :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennsradweg

             

        Já jsem si také s dovolením fotky s chutí prohlédla a připojuji se k chvále. Parádní akce, pěkné fotky a co oceňuji nejvíc - fotky jsou s popisky! A líbí se mi, jak si nelámete hlavu se stanováním nadivoko a klidně to rozbalíte pár metrů od stezky. Palec nahoru!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2014
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ennsradweg

               

          Tak Peggy dostalas mě, chvála zrovna od tebe potěší. Z Vašich stránek a fotek docela dost čerpám a jste prostě moje krevní skupina. Zrovna tímhle stylem jako Vy, jsem vychovávala moje děti. Akorát, že ne na kolech a tak daleko (tenkrát to nešlo), ale u nás a pěšmo.
          Ty popisky dotváří atmosféru putování a docela daly zabrat. Tak nějak nemám to Tvoje spisovatelské střevo.
          Co se týče toho spaní skoro u stezky, tak to jsem se odvážila až po přečtení tohoto článku http://g.cz/muzou-vam-zakazat-prespat-pod-sirakem/
          (jinak jsem se též porůznu zašívala). Na poslední fotce je právě ten moment, kdy jsem se prvně odvážila to zkusit u stezky. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2014
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ennsradweg

                 

            Nojo, ale ten clanek se tyka Ceska. V Rakousku nevim, jake maji zakony, ale treba ve Slovinsku cloveka pokutuji v chranene oblasti i za spani v aute na parkovisti. V Rakousku mam pocit, ze se spani venku v chranenych oblastech taky nesmi, ale mam zkusenost, ze se to obvykle toleruje.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2014
            Autor: lucierut
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ennsradweg

                   

              U nás také v národním parku nesmíš tuším už po 21. hodině v autě spát ani na vyznačeném parkovišti.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2014
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ennsradweg

                 

            Tak tímhle jsi zase dostala ty mě! Nemám co dodat, ale když jsem si prohlížela fotky, říkala jsem si: to je přesně takové podobné, jako když jedeme my!
            Popisky byly skvělé! A hlavně - byly!
            Kéž by nám vztah s dětmi vydržel, aby s námi jezdily i v pozdějším věku!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2014
            Autor: Peggy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ennsradweg

             

        Ahoj, děkuji za moc pěkný popis. Vyhradím si víc dní, opravdu celá trasa stojí za zastavení, odbočky a takové Kalkalpen jsou skvost...beru to i jako poctu Mírovi Liškovi který na Ennsu zahynul v r. 1990 kousem za Admontem na vodě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2014
        Autor: alapli
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ennsradweg

         

    3 roky zpátky, když jsme jako 18ti letí kluci jeli jen tak s mapou cyklostezek po Rakousku, jsme omylem odbočili na tuto trasu a plně naložení s horskýma kolama to byl docela hukot nahoru dolů, v první půlce srpna. Špatné počasí skoro furt pršelo a to hodně :-D spali jsme jednou ve stodole kde nás "ubytovali" a po druhé na nádraží v Grossraming kde jsme to ráno zabalili, sedli na vlak zpátky do Linzu. Nicméně na lehko s dobrým kolem a dobrým počasím to můžeš být docela výzva =) Ale jak už zde psali ostatní je to pořád nahoru dolů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2014
    Autor: Kakolukian
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ennsradweg

         

    Ahoj, podla mojich zaznamov je to od Ennsu az po zaciatok Enns radweg asi 280 kilometrov. Myslim, ze ked si clovek chce pozriet okolitu krajinu, nemoze len tak preletiet, ale kazdy to ma inak. Len by som odporucil pri ceste dole nevynechat odbocku cez Reichraming hitergebirge. Hore do kocpa je to sice celkom zahul, ale potom je prekrasna cesta po byvalej horskej zeleznici po peknej sotoline (asi 16 km) popri potoku, medzi vapencovymi skalami a sem tam cez tunely. Mna napriklad velmi mrzi , ze cez Gesause sme sli v dost prudkom dazdi a neuzili sme si krasne vyhlady na vapencove skaly. Ak si dobre pamatam, tak spali v Schladmingu, sli sme hore k zaciatku radweg (je pd autostradou veducou do Tauerntunela) a vratili sa do Schladmingu, kde sme stravili druhu noc. Potom sme spali v Admonte, Altenmarku a nakoniec sme vecer prisli do Ennsu. Ale nerobili sme ziadne preteky, pekne v klude.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ennsradweg

           

      Dovolím si taky zavzpomínat - odbočkou po Hintergebirgsradweg jsem taky jela, z Unterlaussy 3,5km opravdu stoupák pořádný, pak do Reichramingu mi to vyšlo 25km dolů. Zeshora jsem šla kousek pěšky kvůli šutrům. Romantickou Gesäuse to bylo 17km. Jinak nějaké úseky nahoru dolů na té stezce opravdu jsou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2014
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024