reklama
Země: Rakousko Rakousko

Rakouské vlaky

Zdravím všechny cestovatele. Nevíte, jestli mají v Rakousku podobnou jízdenku na vlak, jako je víkendový listek v Německu? Díky za každé info.

[ Zpět ]
Datum: 16.11.2012
Autor: Jane
  • Re: Rakouské vlaky

         

    http://www.nakole.cz/diskuse/15053-vlakem-v...

    O prázdninách to pak bylo i ověřeno v praxi. Lístek jsem koupila přes internet, zaplatila kartou, vytiskla a druhý den se jelo.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2012
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rakouské vlaky

           

      Pardon, teprve teď jsem zjistila, že červnový odkaz už neplatí, ba i ceny trochu podražily.
      Takže aktuálně: http://www.oebb.at/de/Tickets/Gruppenticket...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2012
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rakouské vlaky

             

        Díky moc, ušetřilas mi spoustu času. Už jsem nad tím strávila jeden večer, ale s mou chatrnou němčinou jsem toho moc nenašla. Jdu plánovat dovču na příští rok:)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.11.2012
        Autor: Jane
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rakouské vlaky

           

      Jízdenku koupíš v pohodě v Rakousku v automatu, jsou snad na každé zastávce (i např.v Bernhardsthalu) a komunikují i česky. Místo peněz můžeš použít platební kartu, obsluha je velmi jednoduchá a jasná. Bohužel není automat v Břeclavi, ze které se na tuto jízdenku už může jet. Ale do Bernhardsthalu je to podél tratě asi 10 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2012
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rakouské vlaky

             

        Na tuto jízdenku jsme přejeli Rakousko osobními vlaky od Villachu do Břeclavi v pohodě během jednoho necelého dne.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2012
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rakouské vlaky

             

        Ano, cestu zpátky jsme taky kupovali u automatu. Jízdenku tam jsem si raději vyřídila v klidu už večer doma od stolu (a vzhledem k tomu, že do startovní stanice v Laa jsme se přemisťovali autem a postavili nám do cesty nečekanou objížďku, dorazili jsme tam hodně natěsno před odjezdem; lístek už složený v mapníku přišel hodně vhod).
        Jeli jsme na pět přestupů do Zell am See a nebyla to špatná cesta. Hlavně díky tomu, že na každém nádraží, kde jsme přestupovali, jsou mezi perony výtahy (a nemají - na rozdíl od nás - na dveřích obrázek přeškrtnutého kola).

        [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2012
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rakouské vlaky

               

          Ano, to proto, že se tam ty kola vejdou. Zkus si dát naložené kolo do výtahu na nějakém českém nádraží.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.11.2012
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rakouské vlaky

                 

            Já bych si to zkusila, ale přes tu ceduli se zákazem jsem si netroufla. Ale vzhledem k tomu, že ten, co jsem nedávno potkala, byl úplně stejný jako ty v Rakousku (tj. i s prosklenou kabinou a šachtou), tak bych řekla, že by se tam kolo vešlo bez problémů.
            Ale na většině nádraží nejsou výtahy vůbec žádné.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.11.2012
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rakouské vlaky

                   

              To musí být nějaká vyjímka, protože na nově rekonstruovaných stanicích koridorů jsou výtahy pouze na invalidní vozík a kolo by se vešlo jen asi nastojato. Nedávno jsem se coural po Švýcarsku, kde výtahy taky moc nemají, ale jeden výstup z podchodu je vždy řešen nakloněnou rovinou, což je patrně o dost levnější.
              Fotka je z Anglie, kde to funguje podobně, ale ve starším provedení.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.11.2012
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rakouské vlaky

                     

                Jo, výjimka to asi byla. Potěšila jsem se, jak se u nás blýsá na lepší časy... a ejhle, zákaz. Ale musím přiznat, že výpravčí, když viděla náš nešťastný výraz, nám dovolila přejít tzv. "služební přechod" přes koleje a po schodech do podchodu nás nehnala.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.11.2012
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rakouské vlaky

                 

            Já takhle pákrát jela, když mě tlačil čas a neměla jsem sílu tahat naložené kolo po schodech nahoru. Je fakt že se to musí dát na stojáka. S naloženým to jde těžko, ale jde to.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.11.2012
            Autor: Jane
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

374 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024