reklama
Země: Rakousko Rakousko

Alpy

caute, viem ze sa to tu uz viackrat preberalo, co sa tyka ohladne alp, ale vo vyhladavaci som nasiel hlavne prechody alp na horskom biku "nalahko". Ide o to, ze sa chystam prejst z rakuskeho mesta Feldkirch cez rakuske, talianske a slovinske alpy. Pri planovani cesty som narazil na jeden problem a t.j., ze vyhladavac nemoze naplanovat cestu z rakuskeho Soldenu do talianskeho Moss in Passeier, pricom je na mape vyznacena cesta s vynimkou prejazdu obytnych privesov. Neviete nahodou, ako je to s prechodom z rakuskej do talianskej casti. resp. ak ste isli tuto cestu z Feldkirchu cez Alpy, slovinsko do Bratislavy napiste nejake postrehy, resp. vami zvoleny prechod cesty. cestu hodlam prejst natazko, spanie nadivoko pod stanom, za kempy by som nerad utracal.

dik za kazdu prinosnu odpoved

[ Zpět ]
Datum: 07.05.2012
Autor: misho
  • Re: Alpy

         

    nazdar,
    tak som to nakoniec nasiel. ak by sa tam niekto chystal tak prechod s vynimkou zimnej uzavierky je ok. nieco pre insiraciu.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2012
    Autor: misho
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpy

           

      Tak to si honem běž užít. Já jel v roce 1992 do Itálie přes Alpy, dolů do Timau. Na rakouský straně byla taky silnička, kam byl zákaz pro osobáky s vlekem a byla nádherně klikatá, nahoru dolů... Předloni jsem se tam vrátil na kole a málem jsem to nepoznal. Silnice narovnaná, široká, místama zastřešená - prostě hnus fijalovej. Pochopím to na hlavních tazích, ale že si takhle kazí tu jedinečnost a atraktivnost, nepochopím.
      To samé je na staré silnici, která se vyhýbá Krimmelským vodopádům. Byl tam ještě v roce 2000 most přímo proti skále a pak tak ostrá zatáčka, že jsem to s delším autem tak tak točil najednou. A předloni už byl most nový, napřímený a je z toho obyčejná okreska bez zajímavosti. Přitom hlavní silnice vede souběžně pár metrů vedle.
      Za chvíli ty Alpy vyžehlí, aby se nemuselo chodit do kopce a všechny silnice mohly vést rovně... :-/

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpy

         

    Pokud máš na mysli Timmelsjoch neboli Passo del Rombo, tak to je zcela bez problémů sjízdné. Na alpské poměry je to skoro dálnice :-). Jen počítej s větším provozem, hlavně motorkářů, jak je ostatně v této části Alp zvykem.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2012
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

567 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024