reklama

Vojenské újezdy.

Nedávno jsem zavzpomínal na vojnu a napadlo mě, jak by se krásně jezdilo třeba po Doupově. Nemáte někdo náhodou zkušenosti jak se dá získat povolení ke vstupu do vojenského prostoru a jestli se takové povolení normálním smrtelníkům vůbec vydává, kolik to stojí, na jak dlouho, no prostě všechno k tomuto tématu.
Zvláště teď na podzim musí být v Doupovských horách krásně.

[ Zpět ]
Datum: 07.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    Na povolení myslím zapomeň - mrkni na http://www.kasiopeja.letnitabor.cz/download...
    - loni jsme tam byli na podzimním vandru (tj. pěšky) a za celou dobu nikoho nepotkali. Na kole by to tam bylo dokonalé. Jen při návratu jsme pyšně zůstali na lesní cestě, když jsme slyšeli terénní auto a dostali vynadáno od nějákého hajnýho, hrozil i policií a "právě začínající dělostřelbou" - spíš asi jen ze zvyku. Nepříjmený tedy byl, ale nás bylo šest. Sám na kole bych tam ovšem nejel...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bambinone)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    Tímto tématem se zabývám dlouhodobě. Kdybyste viděli ty nádherné cesty ve vojenském újezdu Boletice u ČK ! Všichni si tam najdem svoje, bikeři terény, šotolinku. Jinak i asfaltové cestičky.
    Systematicjky tam pronikám hlouběji a hlouběji.
    Tvrdím, že vojenské újezdy slouží zpravidla jen pro střelbu jelenů a chaty důstojníků. Sem tam vidím jak si nějaká partička přijde zahrát paintball anebo rakušani zajezdit v jeepech. To vše se souhlasem vojáků. Máme prý větší plochu vojenských újezdů než Německo a Francie dohromady.
    Podle zákona se vydává povolení ke vstupu bez jakýchkoliv kriterií a zcela svévolně.
    Zatím mne chytili jen jednou. Po dotazu zda jsem ochoten zaplatit 1000 Kč jsem jim sdělil co si myslím o vojenských újezdech, že je považuji za neústavně zřízené a že omezují mé právo na svobodný pohyb. Těšil jsem se na soud, leč ve vymáhání pokuty nepokračovali. byl bych velmi rád za tipy na pěkné cesty ve všech újezdech. S povolením si hlavu nelam. Dávám si jen pozor, když jedu přes dopadovou plochu , aby náhodou nebyly střelby. To se mi však ještě nestalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    Pánové mužu Vám doporučit jediné
    Vysrte se noto.
    Já jsem byl na Libavě dva roky a projížku mimo cestu považuji za HAZARD.
    Dědictví po rusech+ našich zelený gumách.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vojenské újezdy.

           

      Pokud se clovek neboji nevybuchle munice a podobneho "dedictvi", tak tam pry roste hodne hub.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vojenské újezdy.

           

      Pokud vím, tak na Libavé se dělá občas (každý rok zjara?) den, kdy je vstup povolen, mají tam být i vyznačené trasy. Více ale nevím.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    Děkuju za příspěvky, děkuju bambinone a Petrolinovi za odkazy, prohlédnul jsem si to a musim říct že je to zajímavé. Škoda že se na Doupově nedělá den otevřených dveří jako na té Libavé, co si vzpomínám tak je to tam fakt nádherný a pro cykloturistiku jako stvořený. Když já mám takovou "kliku", že když někam strčim čumák bez povolení, tak mě tutově někdo načape.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vojenské újezdy.

           

      Jako starší člověk a milovník kola musím reagovat na snůšku pitomostí kolem vojenských újezdů. Tedy předně. V každém případě jsou to střelnice. To že není slyšet střelba neznamená, že neprobíhá výcvik a střílí se převážně během týdne o weekendu je zpravidla klid. Plán střeleb je k dispozici na Újezdním úřadě, dále pak na lesních správách a mám dojem, že i na okolních Obecních úřadech. Na území VVP nemohou být soukromé objekty, tedy ani chaty papalášů. To zakazuje zákon. Pokud jde o vyhrožování pokutou, je to jen další pitomost. Pokuď jste přistižen bez řádného povolení a mimo určenou trasu, což může kontrolovat pouze PČR,vojenská policie a osoby pověřené po řádném prokázání, že jsou k tomu oprávněni (mohou to být i civilní osoby tedy i lesníci), budete předáni ke správnímu řízení v místě vašeho pověřeného úřadu. Pozor! Může vás kontrolovat za určitých podmínek i lesní, nebo myslivecká stráž. Nyní ke vstupu do VVP. Povolenky ke vstupu vystavuje Újezdní úřad vojenského újezdu (nahrazuje obecní úřad) na základě žádosti. Povolenek je několik druhů a nemá cenu se jimi pro tento účel zabývat, protože slouží lidem žijícím nebo pracujícím ve VVP, nebo těm co tudy projíždějí do zaměstnání, nebo jedou na návštěvu. Je však možné získat krátkodobé povolení ke vstupu např. pro hromadné akce a pod. Mám za to, že budeli předložen plán průjezdu, počet osob, termín a čas, neměl by s tím být problém (mapových podkladů je myslím k dispozici dost). Je však nutné dodržovat dojednaná pravidla a zbytečnými konflikty nekazit podobné akce jiným. Dále vím, že je jednáno na GŠ ohledně povolení některých cyklistických aktivit v okrajových částech mimo střelnice. No ale vše záleží zase na lidské vůli. Podle zpráv je to na dobré cestě, jen to trvá dlouho. Zajímalo by mne, kde vzal "Mirek" ty pitomosti, zejména o rozlohách újezdů. Pro představu rozlohy vojenských zařízení např. ve Francii, stačí normální autoatlas Evropy, kde jsou zakázané prostory vyznačeny. A zcela nakonec prostor není oplocen a záleží pouze na vůli každého nechat se demoraticky zastřelit z důvodu vlastní pitomosti! Tyto informace platí pro Boletice, jinde mohou platit trochu jiná pravidla. Vždy jsou však v souladu se zákonem o vojenských újezdech. Mnoho zážitků na kole Olin.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Olin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vojenské újezdy.

             

        Nesmíš být moc dosratý z každé cedulky zakazující vstup a z jakési možné střelby. Viděl jsem třeba uvnitř VVP Jince upozornění vyvěšené na stromech, že v období od-do bude probíhat odstřel zvěře. To tedy znamená, že se počítá s potulováním lidí. V případě armádních manévrů a střeleb jsou vjezdy do VVP hlídány vojáky. Nikdy jsem neslyšel o tom, že by tam po lese jen tak mimoděk pobíhali vojáci a stříleli kam se jim zamane.

        Myslím si, že rozloha VVP v ČR je obrovská a armáda tyto prostory využívá minimálně. Z nepochopitelných důvodů si ovšem AČR hraje na veledůležitou složku státu a o nějakém zmenšení či zrušení některých VVP nechce ani slyšet a jakékoli rozhodnutí v tomto směru se počítá pomalu na desítky let.

        Na druhou stranu jakékoli zakázané prostory disponují nádhernou neporušenou přírodou a se zrušením zákazů vstupu by přišla i devastace, výstavba domů, chat, apod. A taky bychom se připravili i o tu trochu vzrůša ze sladkého porušení nějakého zákazu, nemyslíte?:-) Takže zachovat nebo zrušit VVP? Jsem pro zachování.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vojenské újezdy.

               

          S lecčims co píšeš mohu souhlasit. Vezmi, ale v úvahu co se tam odehrálo. Např. Boletice. Území osídlované cistreciáky od 13 století. Za komunismu "zrušeno" 50 vesnic vystěhovány desetitisíce lidí. V některých případech stačilo jedno zmáčknutí tlačítka a celá vesnice šla do povětří - Vítěšovice, je to zachyceno ve filmu o Švejkovi po slovech "proboha nestřílejte dyť jsou tam lidi !" Jablonec cca 1,5 tis obyvatel, hostince, živnosti, škola, gotický kostel, dnes dopadová plocha ani stopa po něm nezůstala atd atd. Nesouhlasím tedy s tím, že tam vojáci něco zachránili. Zdevastovali to !

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vojenské újezdy.

                 

            Jenže zdevastovali nějaká obydlí. Uvědom si ale, že každé obydlí určitým způsobem devastuje přírodu (výstavba infrastruktury, kanalizace, auta, topení, všelijaké drobné ekologické nehody, apod.). Čili je lepší ten stav bez obydlí.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vojenské újezdy.

                   

              Snad bych souhlasila, pokud nejde o obydlí moje. mých blízkých, mých známých. Kdyby byl ve hře tvůj barák, tvoje vzrostlá zahrada, tvoje škola, tvůj kostel, tvoje hospoda, tvoji rodiče nebo děti se slzama v očích, co by pak vyhrálo? Příroda nebo obydlí? U mě vždy obydlí s úctou k přírodě !

              [ Zpět ]
              Datum: 11.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vojenské újezdy.

                     

                Dobře Švestko a v tom to je. Navíc to jak se svět úžasně změnil k lepšímu pokud jde o péči o přírodu. Jsem přesvědčen, že dnes by ve vojenských újezdech po jejich zrušení vznikala lidská sídla ještě k přírodě šetrnější než byla ta zničená a rozbombardovaná. Dnes existují úžasné technologie, čističky atd. Představuji si Boletice přirozeně zalidněné, tu si dáš na statku mléko, tam oběd, pivečko. Jenom opravdu ten pocit dobrodružství by se vytrati, ale ten si klidně zajedu hledat jinam.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.10.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vojenské újezdy.

                       

                  Prosím tě byls někdy vůbec ve vojenským prostoru? O jakém zničení a rozbombardování to pořád mluvíš. Jistě, na nějakých střelnicích je zpřeházená hlína, ale to je opravdu minimum plochy(jinak jsou to z 90% samé lesy). Navíc takové rozbombardování je pořád šetrnější, než výstavba čehokoli za pomoci třeba i úžasné technologie. Uvědom si, že obydlí po celou dobu svého provozu doprovází lidská činnost, auta a jejich výfukové plyny, oleje a vůbec odpad, topení a tedy požadavky na palivo. Vůbec to neznamená, že pokud někde vznikne obydlí, tak někde jinde jiné zanikne. Jedno bude sloužit k rekreaci.

                  A jinak pro švestku: Obydlí tvých blízkých, tvoje obydlí...? Vždyť ty vesnice zanikly už dávno a ty to píšeš tak, jako kdyby se to území mělo teď vojáky zabírat.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.10.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vojenské újezdy.

                         

                    Promiň,ale tohle je dost hustý kafe. Znova opakuji, že z újezdu Boletice byli vyhnáni l i d é a to desetitisíce. Jestli tomu říkáš přeházená hlína.... A nebylo to dávno.Bylo to po druhé světové válce. V tomto území kvetl do té doby život. Byly tam i turistické značky. Dodnes nacházím jejich zbytky a mapuji si postupně kudy vedly. Jsou uvedeny ještě v turistickém průvodci z roku 1946. Samozřejmě, že tam všude najdeš roztřílené domy. Zkus se podívat jen na Ondřejov. Byla to snad nejvýše položená vesnice v Čechách (přes 1000 m.nm.). Pár zdí tam nechali a cvičili v nich útoky vojska na domy, město atd. Dnes tam kamarádi důstojníků hrají noční bojové hry. K večeru se tam sjedou civilní auta, oblečou se do nearmádních maskáčů a rozjedou to. Když projedu okolo na kole tak by mne chtěli pokutovat.
                    Některé prostory vznikly už dříve takže to tam třeba nebylo tak kruté jako v Boleticích. Říká Ti, ale něco třeba Svaz vyhnanců z Brd ?
                    No a nejlepším důkazem o tom robomabardování je ten film o Švejkovi co se v Boleticích natáčel. Tam ty výbuchy vidíš !

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Vojenské újezdy.

                           

                      A co jiného udělá výbuch, než že jen obrátí hlínu?
                      Po druhé světové? A tomu říkáš, že to nebylo dávno? Tys asi nesmrtelný. Prosím tě, ty děláš, jakoby ty lidi tenkrát pozabíjeli. Prostě je vystěhovali, jako šumavu, český les a jiné pohraničí. Hledej na tom to pozitivní a ne to, že tenkrát někoho vysídlili na jiné místo. Nesmíš to tolik prožívat. Lidi se vysídlují třeba i z jiných důvodů, jako třeba kvůli těžbě uhlí, kvůli přehradám, atd. V historii došlo k mnohem krutějším zločinům, o kterých se pomalu ani nemluví.
                      Já myslím, že opravdu pozitivní je ta panenská a krásná příroda v pohraničí, na šumavě, českém lese. Stačí se podívat na německou stranu těchto kopečků. Všude samé domy, auta.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 12.10.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Vojenské újezdy.

                             

                        tohle fakt nemůžu, dělá se mi z Tebe zle

                        [ Zpět ]
                        Datum: 12.10.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Vojenské újezdy.

                             

                        Sbal se, zítra budeš vysídlen!
                        Jak ti je při té představě?
                        Vlastně proč se ptám. Vždyť je to normální, že?

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.10.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Vojenské újezdy.

                             

                        Informátore, na německou stranu jsem se několikrát podívala - pravda, viděla jsem domy a auta, ale také jsem jela po dálnici souvislými zalesněnými pozemky až k Mnichovu nebo Heidelbergu, stále jen zelené pásy nádherných lesů. Asi ty domy a auta to nezničily. Zatímco v Krušných horách po vysídlení moc domů a aut nebylo a ráda bych tam viděla tolik krásných a zdravých lesů, jako na té neměcké straně. Když je někdo násilím vystěhováván proti své vůli, na tom se snad nic pozitivního nedá najít. A zvlášť, když je to proto, aby si pár důstojníků mohlo hrát na válku a plnit "bojové" úkoly. Chápu, že techniku musí někde armáda zkoušet, ale nemusí kvůli tomu zabírat nepřiměřeně velká a hlavně hustě obydlená území. To ať jsou tam raději ty domy a auta a krásné lesy, jako v Německu. Jinak bych ti chtěla připomenout, že kdyby výbuchy jen obracely hlínu, jak tvrdíš, pak se zkus po těch újezdech projet třeba autem nebo i na kole mimo cesty a třeba se svými blízkými. Vždyť je to přece jen o hlíně. A ty vesnice nezanikly dávno, ale před 50ti lety. Kolik je tvým rodičům? Zkus se jich zeptat, co oni říkají těm tvým úletům? Pokud i pro ně je výbuch munice jen obrácená hlína a násilná likvidace celých vesnic dávnou historií, kterou není třeba prožívat, naopak pozitivně hodnotit jako málo krutý zločin vedoucí ke vzniku panenské přírody, pak jsi omluven, neboť jsi jen nositelem a nikoliv autorem bludů, které z tebe padají. Přesto ti moc přeju, abys co nejdříve prohlédl. Budeš si pak více vážit nejen té přírody, které si bezpochyby my všichni ostatní vážíme také, ale na rozdíl od nás i lidí a jejich osudů. A o to budeš silnějším a bohatším člověkem. Není to kázání, je to jen přání, protože zatím je mi tě jen moc líto.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.10.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Vojenské újezdy.

                             

                        Ehm,tady bych se tech vojaku trochu zastal,v nasi republice jsou vesnice co par kilometru takze zrizeni nekolik desitek kilometru dlouheho vojenskeho prostoru (aby tam slo strilet z tezkych zbrani)se bez vysidlovani vesnic asi neobejde.A protoze jsme meli tu smulu ze jsme byli frontova zeme primo ve smeru predpokladaneho uderu proti NATO,krome vlastni pomerne velike armady jsme tu meli jeste jednu stejne velkou sovetskou.Mnozstvi vojenskych prostoru bylo proste tenkrat primereny situaci a armada na to mela v tehdejsi polovalecne situaci volnou ruku.A dnes uz ty prostory uz sice nejsou potreba,ale uz bohuzel nejsou huste obydleny.Tim nerikam ze s vysidlovanim souhlasim ale nenapada me kam by vsechny ty vojaky narvali.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.10.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vojenské újezdy.

                         

                    Jasně, že rozbombardování přírody je to nejšetrnější zacházení s přírodou. A zvířatům a broučkům a jiné havěti se tam dobře daří, že?
                    Nejsi náhodou byvalý zelený mozek?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Vojenské újezdy.

                           

                      Kupodivu ano,k bombardovani dochazi jen zridka a jinak tam maji svaty klid.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.10.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Vojenské újezdy.

                             

                        Nechtěl bych žít tam, kde bych měl sice většinu roku klídek, ale jednou za čas, by mě tam ostřelovali.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.10.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Vojenské újezdy.

                             

                        Taky nejsi zvire.Ale kdo vi jak by ses rozhodl,kdyby ti porad nekdo chodil po baraku a ty pred nim musel furt utikat,treba bys ten klidek jeste ocenil.Krome toho tam neostrelujou primo ty zvirata,takze jim staci se pri tom ostrelovani schovat nekam,kam to nepada.A taky tam nejsou zavreny,takze kdyby se jim tam nelibilo,utekly by jinam.Proste idealni to neni,ale proti bezne osidlene krajine je to asi super.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.10.2005
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vojenské újezdy.

                     

                Je překročen povolený počet úrovní diskuze, takže nemůžu reagovat přímo na vaše poslední příspěvky příspěvky.

                Takže souhrnně pro mirka, bejbíse a švestku:

                Proč to neustále posouváte do citové roviny? Já přece neříkám, že vysídlení bylo správné a že s ním souhlasím, ale když už se to stalo, tak s tím nikdo nic nenaděláte a je třeba na současným stavu hledat něco pozitivního. A mně připadá pozitivní právě ten stav přírody, který ve vysídlených oblastech dnes je a je mnohem lepší, než tam, kde "je obsazeno". Znovu opakuju, že se třeba před těmi 50 lety staly mnohem horší zločiny (politické vraždy) za tichého přihlížení národa. Co třeba násilná kolektivizace v celém státě? Co je proti tomu násilné přestěhování pár tisíc lidí? Povím ti, jaký byl osud vysídlených lidí: Začali žít znovu na jiném místě, našli si nové přátele, chodili do jiného kostela, do jiné hospody, ale de facto se jim nic nestalo. A jinak švestko, trošku vše obracíš jiným směrem a mimo téma. Při té jízdě jízdě autem po německé dálnici jsi přírodě jen přitížila (malým dílem,ale přece) a ty lesy jistě nejsou nádherné díky té dálnici, anebo díky tomu, že tam nevysídlili před 50 lety nějaké území. Apropó-jejich vojenské újezdy museli taky někdy vysídlit, nemyslíš?. Lesy jsou tam proto, že u dálnice nikdo nechce bydlet. Zdání klame. Hustota zastavěné plochy v německu je 20%! Kde bereš jistotu, že tamty lesy jsou zdravé? Při letmém pohledu z okénka svého auta?
                Vůbec nechápu kam míříš tím, abych si újezdy projel se svými blízkými. Jim to nic neřekne, nikdo z nich nebydlel na území budoucího újezdu, ale taky se ve svém životě stěhovali, byť nenásilně. Já si taková místa hodlám procházet buď pěšky nebo na kole, ale ne autem, protože auto prostě přírodě hodně škodí a tvoje prohlášení, že si přírody vážíš, asi postrádá upřímnost, protože tvoje myšlenky se často stáčejí na auto. A jinak pokud cizí názory považuješ za bludy, pak nemáš ráda kritiku, jsi egoista a nemusíme do naší historie daleko - komunisti taky nesnášeli jakoukoli kritiku a nepřipouštěli diskuzi a mnohdy za jiné názory zavírali do basy, vyhazovali z práce, atd.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.10.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vojenské újezdy.

                       

                  Informátore, tvoje názory skutečně po¨važuji za bludy, je to zase můj názor. A dovoluji si tě upozornit, že jsem tě pro tvé názory nenazvala pro ani egoistou, ani tě nepřirovnávala ke komunistům. Spíš si myslím, že bys měl o věcech přemýšlet a ne útočit. Možná dospěješ k tomu, že něco na tom jiném názoru může být. A pamatuj, že agrese není nic víc, než projev bezmoci. Pokud agresi použiješ, přiznáváš porážku. A to bys určitě nechtěl. viď že ne.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.10.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vojenské újezdy.

                         

                    Jenže zapomínáš, že tys zaútočila jako první (viz..."tvé názory jsou bludy") a já jsem ti to přece alespoň tím egoistou musel nějak oplatit. Čili si nejdřív zameť před vlastním prahem...
                    Já tvé názory chápu...ale musím se znovu opakovat, že je třeba moje příspěvky číst pozorně a bez nějakého zanícení a potřeby mi to nějak natřít. To už pak není diskuze, ale prostá hádka.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vojenské újezdy.

                       

                  Máš pravdu, vše špatné je k něčemu dobré.
                  Jen si v tomto případě myslím, že cena za "netknutou" přírodu ve vojenských újezdech, byla až příliš vysoká.
                  Tvoje příspěvky působí až příliš bez citu. Někdo holt dokáže soucítit s ostanímy a někomu holt je utrpení ostatních šumafuk.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.10.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vojenské újezdy.

                         

                    Prosím tě nejsme na pohřbu. Taky nečteš pořádně moje příspěvky. Jak ty lidi tenkrát tolik trpěli, že je teď po 50ti letech tolik oplakáváš? Oni byli jen přestěhováni, tak jako se lidi přestěhovávají kvůli stavbám přehrad, kvůli povrchovým dolům, a taky i kvůli dálnicím, abychom mohli víc a víc užívat svá auta, že. Je vidět, že jsi svými názory taky tolik zanícen, že ani na chvilku neuvažuješ nad jinými názory druhých. Co na to říct. Taková diskuze postrádá svůj smysl a já s ní KONČÍM.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vojenské újezdy.

                         

                    Bejbísi, ty mě snad nakonec rozpláčeš. ;'(

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vojenské újezdy.

                         

                    Abych se priznal,pochazim z pohranici a tam nekoho vysidlili kam se podivas,kdybych se mel porad takhle kopat do prdele jako to delas ty bejbisi se Svestkou tak uz se davno houpu na nejake vetvi.Proste se to stalo kdyz jsem jeste nebyl na svete,lidi kterych se to tykalo jsou vetsinou po smrti a ja uz s tim nic nenadelam,tak si budu holt aspon uzivat tu hezkou prirodu a nedrasat se necim co se stalo kvuli uplne jinejm vecem a co uz stejne nezmenim.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Vojenské újezdy.

                           

                      Vyhlašuji konec války !!!! Tato diskuze začá se jeviti jako již planou a tak to nechme pár let uležet a možná to zase někdy otevřeme již s jiným pohledem na věc. Asi jsme mělikaždý kousek pravdy, ale teď již KONEC !!!

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.10.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vojenské újezdy.

                   

              Vrať se do jeskyně ....(Ty čtyři tečky nahrazují čtyři písmenka)

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vojenské újezdy.

               

          Fuj,fuj,fuj,tvoje naivní představy mi způsobují husí kůži.Samozřejmě ,že v případě manévrů střílejí vojáci v podstatě kam se jim zamane,protože ne všichni pochopí rozkazy a omezení .Další věc je střelecká uzávěra,kdo byl na vojně ,ví jak to fungovalo/jak to funguje dnes nevím,ale moc velký rozdíl tam nebude/.
          Další problém je čistě technický,např. cvičná střela z tankového kanonu pokud nezasáhla cíl měla explodovat asi po 4 vteřinách,ale v případě selhání maximální dostřel byl 14-16km-a teď Azore hledej! Matně si vzpomínám,že v 90.letech na Boleticku nějaký podobný průser při střelbách byl.
          Ad Bosna a Kosovo:byl jsem tam těsně po válce a zákazové cedule tam kromě dětí /R.I.P./většinou respektovali.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kertag ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vojenské újezdy.

                 

            Já jsem na vojně byl v roce 90-91, když byla armáda docela v morálním rozkladu, ale ve vojenském prostoru to bylo při akcích zatraceně dobře hlídaný.
            Cedule v bosně a chorvatsku jsou ale jen někde (u silnic a na frekventovanějších místech), ale ten vtip je právě v tom, že si lidi myslí, že miny jsou jen tam, kde jsou zákazové cedule. ALE to není pravda! Můžou být kdekoli a většinou jsou právě tam kde cedule nejsou. Třeba celá Bosna by asi měla být označená jednou velkou cedulí PAZI MINE. Při pohybu musíš dodržovat určitá pravidla takřka všude.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vojenské újezdy.

                   

              S tou Bosnou máš pravdu,ale spoléhat na důsledné hlídání při střelbách -no,nevím.Za mě /80.léta/ se uzávěra považovala za dobrou zašívárnu ale co je hlavní-týkala se jen cest.A to se jsem se tady nerozepisoval o tom,co někteří "střelci",často vojáci z povolání,dokázali.
              Jinak-Boletice,Libavá a třeba Lešť na Slovensku,to je nádhera a asi paradoxně jeden z mála plusů naší armády.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Kertag)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vojenské újezdy.

             

        Informaci o to, že máme větší vojenské újezdy než Francie a Německo dohromady nemám ověřenou, proto jsem ji také uvedl slovem "prý".Podotýkám, že Olin¨tuto informaci nevyvrací, byť ji označuje za pitomost. K záležitosti jsem prostudoval haldu materiálů, spisů z archivů včetně vládních rozhodnutí z 40 a 50 let a trvám na tom, že vojenské újezdy byly už tehdy zřízeny v rozporu s tehdy platnými zákony. Např. na Brdech byly takto svévolně vyhnáni lidé ze svých vesnic, tehdejší vlády nikdy nezveřejnily hranice újezdů což jim ukládal zákon apod..
        Dále si dovoluji tvrdit, že jsem svobodným občanem ve svobodné zemi a že mám svobodu pohybu garantovanou Listinou. Tato svoboda může být sice omezena ve "vyšším zájmu obrany",dobře připouštím, ale v současných vojenských újezdech vůbec nejde o zájmy obrany. Jde tam o zájmy několika lidí, kteří z újezdního
        hospodaření profitují. Chaty tam mají, jeleny tam střílejí, na výlety tam jezdí autobusy bývalí politruci (Padrťské rybníky).
        Povolení ke vstupu se vydávají kamarádům bez jakýchkoliv kritérii.
        Žádným lesníkem se nenechám zastavit, protože to pro mne není žádný státní orgán.
        Jo a o víkendu pojedu na Knížecí stolec (Boletice) abych se odreagoval.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    Ty újezdy budou vynikající, to jo, ale pokládám to za hazard. Letos jsem se na jihu Čech dostal do oblastí, opuštěných vojáky, a tam byly výstrahy na "nevybouchlou munici", radši jsem to vzal jinudy.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vojenské újezdy.

           

      Taky máš pěkně naděláno, že. Zajeď si v létě do Bosny, Chorvatska, nebo na hranici Kosovo&Albánie, tam je trochu větší riziko:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vojenské újezdy.

             

        Nóóó, z tohodle naděláno mám a nijak se to nestydím přiznat.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vojenské újezdy.

             

        I já souhlasím s Airline, není velkých činů na nepravém místě. Pak jde o to, co je hrdinství a co hloupost!

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vojenské újezdy.

               

          Hrdinové (hlupaci) umírají první.
          Ja tam byl a zažil dost mimořadek.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Nikde není bezpečno :')

               

          Předseda myslivecké honitby v Bašce na Frýdecko-Místecku skončil v sobotu v nemocnici poté, co ho dosud neznámý kolega vážně postřelil během lovu na kachny. Zatím není jasné, který z myslivců předsedu trefil.

          www.novinky.cz/krimi/67085-myslivci-strileli-na-kachny-a-trefili-sefa.html

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nikde není bezpečno :')

                 

            A proč? Protože tyhle myslivci jsou ...., a korunovaný.
            Já bydlel na vesnici, kde existovalo "nimrodské" sdružení a ti začínali pravidelně své hony tak, že se napili a pak stříleli na všechny strany. Dvakrát jsem na ně volal policii, to když mi broky cinkaly o vrata.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nikde není bezpečno :')

                   

              Stavěli jsme plot naší budoucí zahrádky a 200 m od nás rojnice myslivců a nimrodů nám střílela přes hlavy.
              Když jsme jim to vyčítali, dostali jsme odpověď :Každý si ručí za svou ránu.
              Jako by nám to potom bylo něco platný, kdo z nich to byl.
              Myslivci jsou skutečně v.. a korunovaný a zákeřní vrazi !! A nimrodi jsou ještě horší.
              To jsem si ulevil. :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nikde není bezpečno :')

                     

                Souhlasím, jsou a mám to ověřené, že existují i takoví "lovci", kteří v noci najedou autem do lesa na cestu, kde ví, že chodí srnčí pravidelně, osvětlí ji reflektory aut a z 20 - 30 m ji střílejí. To nejsou myslivci ani nimrodi, to jsou lidská hovada a pytláci. Tento případ je nahlášený, jsem jenom zvědavý, jak dopadne řešení případu, tedy pokud se je dozvím.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.10.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Matěj)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vojenské újezdy.

             

        Nevím ,kolik ti je a kdo jsi, jaké máš zkušenosti,ale píšeš blbosti.Ve VVP Boletice jsem strávil cca 1,5roku jako tankista a ujišťuju tě,že vůbec netušíš kde se ti něco může stát.Minimálně po mně osobně tam někde leží nevybuchlá 100mm cvičná střela z tankového kanonu/"pouze" asi 1,5kg TNT/ s časovačem,který holt asi selhal.Co kde zůstalo po ženistech nebo průzkumácích si vůbec netroufám odhadovat.
        Jinak, co se týká hub nebo rybaření,VÚ neměly konkurenci,ale i tehdy jsem si sakra dával pozor kam šlapu,dnes bych nešel mimo cestu. Pokud už někdo cítí potřebu realizovat svoje svobody tím,že poleze do míst střelecké uzávěry nebo za tabuli "Nevybuchlá munice",ať se proboha drží aspoň na projetých cestách.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kertag ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    Omlouvám se za šíření nesprávné informace pravda ja taková:

    Česká republika 1 297 km2 vojenských újezdů, 1,65% území takto zabráno.

    Německo 2 463 km2, 0,69 % území.

    Francie 1 335 km2 0,25 % území

    Čili moc nechybí a máme tolik km2 vojenských újezdů jako Francie. Při porovnání s rozlohou státu jich máme 7x větší rozlohu. V EU máme největší procento území zabráno vojáky a to zdaleka největší. Druhé Německo (!) má asi 2,5x méně zabraného území.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vojenské újezdy.

           

      (Východní) Německo druhý? Tak to vypadá všechno na dědictví z doby studené války. Možná se to tak rychle vyklidit nedá. Třeba o to ty armády už ani vůbec nestojej.

      Jinak když vidím, co se všude v okolí Prahy teď staví (samý ty sídliště naležato, mraky stejnejch domků bez života), tak se kloním k názoru, že taková vojenská "přírodní rezervace" má zatím něco do sebe. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    V jihočeské příloze dnešní Mladé Fronty píšou, že od začátku (?) příštího roku by měla být zpřístupněna část prostoru v Boleticích - pro turisty, cyklisty a běžkaře. Celý prostor prý generálové pustit nechtějí, ale i tak dobrý...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vojenské újezdy.

         

    Tak to radsi budu met prdel posazenou na sedle bicyclu 100 km od Doupova nez nekde na vetvi stromu v Doupove .....

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

255 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024