reklama
Země: Rakousko Rakousko

Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

Ahoj,poradil by někdo na tip cyklovýšlapu v okolí Krimmelských vodopádů!?
Příští pondělí jedeme na týden do Zell Am See s cílem pokusit se pokořit Grossglocner :-) a prošlápnout okolí s návštěvou vodopádů..

Altern.1 : Autem k Krimmlu a tam projet okolí
Altern.2 : Dopravou k Krimmlu a odtud v sedle po Taurenské stezce do Zell.
Trasa se prý dá projet za den (cca70km)

Děkuji za radu

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2011
Autor: robbe-tu
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Návrat od Krimmelských vodopádů do Zell am See je po Tauernské stezce nenáročný výlet po rovině podél řeky, většinou asfalt nebo tu a tam šotolina.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2011
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Pokud myslíš mtb, neporadím. Jestli se chceš držet asfaltu, nabízí se:

    alt 1: rychlá prohlídka vodopádů, pak po stezce do Waldu, po Krimmler Landesstrase (L113) nahoru na Gerlos Pass (krásné výhledy na vodopády i na druhou stranu na přehardu) a dolů dosvištět po hlavní silnici (krásný sjezd s vyhlídkami).

    alt 2: Za den to dospělý cyklista dá v pohodě. V létě 2010 tam byly nějaké výluky na trati, ale o cyklisty bylo dopravně postaráno, pokud vím. Doporučuji cestou určitě zastavit u Untersuzbachfallu, moc pěkný vodopádek, líbil se nám víc než slavný Krimml.

    Kdyby byl zájem o detaily, není problém, jen teď mám málo času se rozepisovat :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2011
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Napiš rondovi, ten mi tam trasu říkal.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Na treku i horácovi je nádherný výlet do údolí nahoru nad vodopády. Napřed rychle nastoupáš 400 m nad vodopád (je tam i pěknej tunel) a pak pozvolna dalších 400 na konec údolí. Celý po pevný prašný cestě. Je to tam naprosto fantastický. A cestou nevynechel gulášovku na salaši ! :-)
    Víceméně na horáce jsou prima projížďky nazdařbůh skrz kravský ohrady kdejakou cestou furt nahoru nad mýtnici (opět s gulášovkou). Ale i na treku sjízdný.
    Po silnici je pěkný kolečko z parkoviště u vodopádů nahoru na Gerlosské sedlo a dál třeba přes Duxeralm (horské středisko hned nahoře vlevo) a pak dolů po staré silnice přímo do Wald im Pinzgau. Parádní padák. Akorát si dávej bacha na občasné podélné trhlinky v asfaltu. Ale nic tragickýho. Celou dobu drsnej šupec. No a pak třeba návrat na parkoviště. Z Waldu to vypadá skoro jako rovinka, ale není :-))

    A u těch vodopádů se nenech zmást naváděním na různá placená parkoviště u silnice ! Až úplně nahoře, u vchodu k vodopádům je parkoviště volné, zadarmo a ještě se záchodama.
    A největší luxus je to, že po jízdě si můžeš dát tu nejúžasnější sprchu, kterou si těžko dopřeješ někde jinde. Zaběhni si dolů pod vodopád (nelez pod něj :-)) ale nech se ovapkovat vodní tříští. Něco fantastickýho a během pár vteřin je všechna sůl dole a i moirový tílko jsem měl na sobě vypraný.
    A když ti k tomu posvítí sluníško, budeš všude kolem sebe vidět samý duhy...

    A až mrkneš na vodopády, vycukneš na Edelweisspice a k ledovci (dokud tam ještě je) a budeš chtít oddáchnout, tak si zajeď do Kaprunu do muzea pohybovadel. Je to schovaný pod jedním hotelem, blbě se to hledá, ale stojí to za to. Mají tam různý těsně poválečný pidiautíčka a skútříky, některý dost raritní.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Najdu a pošlu ti odkaz se záznamem tras i s popisem, můžeš se na ně podívat na mapě nebo i stáhnout. Zkusím to stihnout zítra, teda už dnes večer, nebo hned zítra ráno.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Jak jsem slíbil
    Vodopád a údolí říčky k vodopádu
    http://www.bikemap.net/route/769499
    Okolí vodopádu
    http://www.bikemap.net/route/770546
    Grossglockner
    http://www.bikemap.net/route/761370

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2011
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Děkuji,o víkendu vynechám bike a sednu k plánování itineraře :-)
      Má maličkost se šíleně těší :-) na zážitky s kterýma se rád podělím :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2011
      Autor: robbe-tu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Také není špatné vyvézt se z Neukirchenu lanovkou na Wildkogel, odtud po kopečkách na Pso Thurn. A pak záleží na Tobě, jak zpět. I přes to, že vyjedeš lanovkou, tak cestou nastoupáš až dost :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2011
    Autor: Majan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Na lanovky jsem taky koukal,zpříjemnit si stoupání není k zahození.
      Zajímavá je ta s nejvyšším podpěrným sloupem,to musíme vyzkoušet :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2011
      Autor: robbe-tu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Příjemný je výjezd na Hundstein. Žádná auta a nádherná panoramata. Jeli jsme to nahoru od Maria Almu a skončili jsme dole v Brucku. Byl to parádní vejlet.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2011
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Pokud berete kola horská, doporučuji Hundstein stejně jako Kominík. Byl jsem na Hundsteinu už třikrát, zatímco na Glockneru, přesněji Elelweisspitze, jen jednou. Cyklisticky je pro mne daleko cennější ten tříhodinový kopec na Hundstein.

    Na Krimmelské vodopády a zpět lze z Zell am See dojet i bez pomocné dopravy. Nebo to můžete udělat jako naše holky loni - na kolech na kopec a dolů se jako jediné vezly busem. Všichni ostatní to dělali opačně :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2011
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Díky za tip,berem horská kola,určitě si raději užijem stezky mimo asfalt :-)
      Už samotný výšlap na Hochtor bude zajímavý v sedle horského kola ...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2011
      Autor: robbe-tu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Okruh okolo ,,Berchtesgadenu"

         

    Nemá někdo tip na krátký okruh v okolí Orlího hnízda,dá se nahoru vyšlápnout !?
    Cestou do Zell am See bychom se tam zastavili na pokuk.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2011
    Autor: robbe-tu
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okruh okolo ,,Berchtesgadenu"

           

      Bacha na výjezd z Berchtesgadenu po silnici č. 319 směrem na Obersalzberg. Stoupáček je to pikantní, zatím jediná silnička, na které mi začala vadnout spojka na skútříku a kolega se tam dokonce zahryznul a museli jsme ho vytlačit :-) Na kole by mě to taky lákalo, jenže je to tam dost úzký a velký provoz. Takže na nějaký kličkování tam není místo. Jel jsem tamtudy třikrát a snad jsem tam cyklistu ani nepotkal. Jsou nahoru i další cesty, takže jezdí asi tamtudy. Pak to další stoupání už je v pohodě.
      Na kole jsem tam ještě nebyl a u hnízda taky ne. Ale láká mě to tam :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    Pokud jde o dopravu mezi Zell am See a Krimmelskými vodopády, jezdí tam úzkokolejka, která bere i kola. Pokud si pořídíte Tauernskou kartu ( ke koupení v IC a některých hotelech myslím, že za ca 40,-Euro), máte několik jízd zadarmo, jakož i vstup na vodopády a spoustu dalších atrakcí - např.soutěsky (doporučuji Liechtenklamm)a taky spoustu lanovek - skoro všechny berou kola. Jen jedna jízda delší lanovkou vyjde na 15 - 20 Eur....

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2011
    Autor: mae
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Ještě jsem zapomněla, že v té Tauernské kartě je i vjezd na Grossglockner a to jak platba za každou osobu, ale i za auto.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2011
      Autor: mae
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Oni tu úzkokolejku nezrušili?? Byl jsem tam v r. 2008 a mám pocit, že tehdy nejezdila. Nebo ten násep byl nějaký starý a trať byla nová někde vedle. O vlak jsme tam ani nezavadili (tedy - Neukirchen a dále ke Krimmlu.)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2011
      Autor: Majan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

             

        Úzkokolejka byla poškozena povodněmi a velká část se musela kompletně opravit. My jsme tam byli loni v létě, to ještě nejezdila až do Krimmlu, ale přestupovalo se asi 3 zastávky před cílem na autobusy s vlekem na kola. Od letoška už by měla jezdit po celé trase.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2011
        Autor: mae
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Děkuji moc,velmi zajimavá informace :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2011
      Autor: robbe-tu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Jízní řád na úzkokolejku mají v infocentrech ve velice praktickém formátu - vejde i do kapsy.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2011
      Autor: mae
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

         

    zase nějakej českej expert bere bajka a jede pokořit Grossglockner a třeba ani ten Hundstein mu nic neříká.
    Hnal bych tu pakáž pěkně ke Krimeltauernhausu a Krimmel passem do Sudtiroslka a´t věděj na co maj bajky.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

           

      Až tu hatmatilku ve druhý větě rozklíčuju, začnu podle ní plánovat :-) Každej dobrej tip je dobrej.
      A neber nám furt ten Dysnejland, však je to tam taky pěkný :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

             

        Já Ti dám hatmatilku ty lumpe. Podívej se do mapy. Hlásám to tady už asi 5 let. Od těch vodopádů na horu je to jedinečnej přejezd přes hlavní alpský hřeben. Hup asi v Achentalu.
        Znovu připomínám - foto.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2011
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

               

          Jakej přejezd? Vždyť tam JDOU a o kola se OPÍRAJÍ.
          8-))

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2011
          Autor: Burajda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

                 

            Wer sein bike liebt, der schiebt,............ tragt auch.
            A kromě toho to objektivně jetitelné je. A kromě toho na první fotce biker prokazatelně jede...

            [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2011
            Autor: mirekbik
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

                   

              Hmm, té první větě nerozumím. Asi proto nemůžu jezdit v Alpách na kole.
              ;-)

              Čestně přiznávám, že toho jedoucího minibikera jsem přehlédla. Za to ti dva JDOUCÍ se přehlédnout nedají.
              8-P

              [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2011
              Autor: Burajda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

                     

                No tak si zkus v češtině zarýmovat:
                "Kdo má svůj bike rád,
                tak ho tlačí rád. "

                Kromě toho furt důstojnější přetlačit kousek přes Krimmeltauern pass než se na Fat Albertech s galuskářema na Grossglockneru poměřovat.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2011
                Autor: mirekbik
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

                       

                  Tak to jsem jakž takž z obliga. S galuskářema jsem se poměřoval na hladkejch 37mm Marathonech na treku :-))
                  jj, pravda, na ten přejezd jsem už koukal a snažil jsem se na to naroubovat nějaké rozumné zakroužení. To vidím na příští rok. Letos pokorně přiznávám, že je dlouhodobě v plánu opět na treku silnice v kopečkách Itálie s nějakým stelviem :-)
                  Ale příští rok bych chtěl nejspíš něco na pokračování přes ty Taury...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.05.2011
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

                         

                    To sis teda pomohl Stelvio je pro bikera stejná ostuda, selbstmord (pitomost) jako Grossglockner. Jen na Stelviu je snad ještě horší provoz.
                    Přitom přímo okolo Stelvia jsou všude nádherné bikerské terény a je tam i jedno sedlo přes 3 tis. Objezd Ortleru je asi jedna z nejlepších akcí, kterou můžeš v podstatě ještě ve východních Alpách podniknout.
                    Já tohle nechápu, proč český tourista ztrácí při výjezdu za hranice jakoukoliv soudnost?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 01.06.2011
                    Autor: mirekbik
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Krimmelské vodopády a okolí v sedle ...

                           

                      Ale ne, soudnost neztrácím. Mě se ale líbí oboje a musím to nějak podělit. Rád sednu na horáce a pak se hrnu zásadně mimo asfalt a pokud možno i mimo jakékoliv dvoustopé cesty. Ale zrovna tak rád peláším po asfaltu na druhém kole. A na něm mi ten provoz většinou ani moc nevadí, jsem docela zvyklej. Jen je dřina to nějak podělit :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 01.06.2011
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

206 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024