reklama
Země: Rakousko Rakousko

placena silnice do Krimmlu ?

Dobrý den,
platí i cklisté na silnici Gerlos Alpenstrasse z Krimmlu směrem na Gerlos? Nebo se toto týká jen motorkářů a aut? Případně kolik? Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 05.03.2011
Autor: janka-lbc
  • Re: placena silnice do Krimmlu ?

         

    Jen auta a mýtnice je jen jedna až nahoře. Dá se to pohodově projet okolo po staré silnici, parádní klesák 17% v dlouhým souvislým úseku. Jinak doporučuju jet z první zatáčky nad parkovištěm doleva nad vodopády a dlouhým údolím až dozadu k ledovci. Je to tam krásný a maji tam dobrej gulášek a kefír. Jo a stoupák je to 400 metrů hore prudším stoupáním a pak dalších 400 volně údolím.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: placena silnice do Krimmlu ?

           

      Dík, právě že dumáme, jestli jet po staré nebo nové silnici, proto i sháním informace ohledně placení mýtného a cyklistech - na ofiko stránkách nic není. Vodopády bychom vynechat rozhodně nechtěli. Takže je lepši jet z Zell am Ziller po nové nebo staré cestě?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2011
      Autor: janka-lbc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: placena silnice do Krimmlu ?

             

        No, pokud chceš na vodopády a jedeš od západu, tak ti nezbyde, než jet po nový přes mýtnici. Ta stará mi pro cestu dolů ale připadá zábavnější (i když tam jednu zatáčku s mostem narovnali - jel jsem tam i v roce 1992 a tehdy to bylo autem jen tak tak...). Dá se ale z Wald im Pinzgau k vodopádům vrátit. Je to ale krapet do kopce.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: placena silnice do Krimmlu ?

         

    Podle mě ne : v price listu kola nejsou :D
    http://www.gerlosstrasse.at/en/preise/

    Popravdě jsem to na kole nedal, ale rozhodně to chce nejet to v sobotu nebo v neděli.
    Vůbec celá tahle silnice je dost fekventovaná a už stoupání ze Zell am Ziller do Gerlosu je na úzké silnici v koloně chutným zážitkem.
    Takže jsem si podobný zážitek na druhé straně odpustil :D a do Krimmlu si zajel autem .

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: placena silnice do Krimmlu ?

           

      Byl jsem tam v plný sezóně a zas takovej frmol tam nebyl. Sice jsem se motal hlavně mezi Zell am See a první vesnicí nad Krimmlem, ale o tolik jiný provoz tam zase snad být nemůže. Cyklostezka to holt ale není :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: placena silnice do Krimmlu ?

             

        ne,ne, motat se mezi autama není můj cíl. Autem nedisponuju, takže jet spíše po staré silnici a vzít to k vodopádům oklikou?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2011
        Autor: janka-lbc
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: placena silnice do Krimmlu ?

               

          Ta stará silnice ale odbočuje jen asi tři kiláky před mýtnicí a vyúsťuje šest kiláků za vodopádama, takže to vcelku nic neřeší. Spíš je to tip na možnou variantu cesty. (nahoře odbočka u Almdorf Königsleiten a dole se vyjíždí ve Wald im Pinzgau)
          Jestli dobře chápu, jedeš to natěžko. Potom ta stará silnice bude možná náročnější na brždění. Ale v pohodě zvládnutelná.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2011
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: placena silnice do Krimmlu ?

             

        Já blbec to jel v sobotu dopoledne z druhé strany, tedy v době kdy se tam přesouvali turisti v rámci týdeních turnusů do hotelů a motorkáři tam měli sraz nebo co.....možná jsem chytil nějaké německé prázdniny nevím. Ale pár nasraných cyklistů jsem tam ten den viděl.
        On takový mercedes táhnoucí karavan rychlostí zhruba o 5-10 km větší než jede cyklista docela kouří... a že jich tam bylo.
        V týdnu byla ta silnice paradoxně docela v pohodě... a k vodopádům jsme jeli pak radši autem.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2011
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: placena silnice do Krimmlu ?

               

          Tak tos měl teda pech :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2011
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: placena silnice do Krimmlu ?

         

    Před 2 roky byla mýtnice pro kola zdrama. Jinak doporučuji zvážit i variantu vyjet ze Zellu lanovkou do Zill. areny a vzít to do Gerlosu přes kopečky. I tou lanovkou to k jezeru nahoru hodilo cca 800 vm. Dolu do Krimlu sjíždět po nové sinici a včas uhnout k vodopádům. Nechá se to nastoupat nahoru do údolí po šotolině, skoro nahoře je super tunel. Tam se ukáže, jak umíš držet rovnováhu ve tmě. Pak jseš ve velmi pěkném údolí a souhlasím s dobrou gulášovkou. Dolů doporučuji slézt z kola a vést ho kolem vodopádu. Dá se to sejít a výhledy stojí za to. My když tam byli, tak lilo jako z konve, takže jsem celé údolí nahoře neviděl, ale vypadalo moc pěkně.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2011
    Autor: Majan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: placena silnice do Krimmlu ?

           

      Ještě bych jako perličku přidal možnost závěrečného podvečerního "sprchování" ve vodní tříšti pod vodopádem. Neskutečně účinné a příjemné. A když ještě svítí sluníčko, člověk má všude kolem sebe duhy :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: placena silnice do Krimmlu ?

         

    Mě schválně děsíte hustotou provozu na té silnici abych si vybrala jinou dolinu jako přístupovou cestu, že? :-)
    Uaa, koupání ve vodě vámi popisované teploty si nechám asi ujít, ale variantu nabídnu kolegovi, je přeci jen větší drsoň než já

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2011
    Autor: janka-lbc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: placena silnice do Krimmlu ?

           

      Nejde o koupán (voda z ledovce :-)) ale o sprchování v tříšti. Člověk je odsolený v mžiku, hadry jsou vyprané na těle a je to docela zážitek. Akorát ta cesta do sprchy a ze sprchy vypadá krkolomně - kupodivu to ale vůbec neklouže.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: placena silnice do Krimmlu ?

           

      Já myslím, že to tak není a že to popsal dobře ronda.

      1. Když Ti jde o to jet jako na Gerlospass, tak v té díře před Krimmlem (Wald im Pinzgau?) vezmeš starou silnici. Jel jsem to jednou za setmění po návratu z hor a nejelo tam zdola až nahoru jediné auto.
      2. Jestli náhodou chceš do doliny jako za vodopády, tak vyjedeš kus z Krimmlu po nové (k té první zatáčce) a dáš se doleva malou šotolinovou cestou. Po pár km si v horách a tam začíná bikeřinka (foto 1). A můžeš to naprat cestou pro bohy přes Krimmltauernpass direkt do Sudtirol, ale to už je jiný příběh (foto 2)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2011
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: placena silnice do Krimmlu ?

             

        Je ta cesta pro bohy někde (česky) popsaná a zmapovaná ? Byli jsme až na konci údolí na trekách. Láká mě dovézt jinou techniku a pokračovat dál...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: placena silnice do Krimmlu ?

               

          Česky to určitě popsáno není.
          Vcelku je to jednoduché. Někde tak od Krimmeltauernhausu to vezmeš vpravo po značce na Krimmeltauernpass. Odtud kus sestoupíš a pak sjedeš do Achentalu.
          Když se podíváš do mapy Kompas, tak je to jasný. Jen se radši nevydávej z údolí jako přímo na Birnlucke, tam je to prý obtížnější.
          Až se dostanu k itineráři tak to můžu popsat podrobněji, teď to je jen z hlavy.
          Je to docela velký, skoro jako v západních Alpách.
          Nějaký německý popis je tady:
          http://www.alpen-biken.de/dyn/alpentag_dir...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2011
          Autor: mirekbik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: placena silnice do Krimmlu ?

                 

            Dík, naštuduju a budu plánovat :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2011
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024