reklama
Země: Rakousko Rakousko

Dunajská cyklostezka - zahájení

Plánuji jak zahájit cyklotrasu po Dunaji, vyhovuje mi z passau a chtěli bychom vyjet z Nového Údolí. Víte někdo jaký je profil z Nového Údolí do Passau a kudy jet aby nebylo moc stoupání - máme sebou jednu začátečnici :)
Díky

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2010
Autor: ivke
  • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

         

    Kdysi jsem jel z Nového údolí přes Haidmuhle do Pasova natěžko, už si trasu přesně nepamatuju, ale jel jsem to po běžných silničkách, co nejkratším směrem. Je to hodně hodně s kopce, takže se vůbec neboj. Naopak doporučuju zkontrolovat brzdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

         

    taky bych řekl, že je to z kopce až hanba

    Ale pokud jedeš do Nového údolí autem a nechceš ten krpál šlapat zpátky nahoru tak doporučuji zaparkovat přímo v Passau vedle nádraží jsou tam patrové garáže za přimeřenou cenou ( my jsme tam parkovali pátek 19,00-neděle 17,00) a stálo to 16 euro...

    Jeli jsme ještě v pátek večer Passau - Au44 km ( spaní na farmě)sobota Au-Linz-Melk 166km (spaní), neděle Melk -St Polten 65 km a zpátky cca 3 hodiny vlakem ( jen si musíš objednat místa pro kola)

    Jinak sjezd do Pasaau musí být docela pohodička, pozor na radary :-DDD

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

         

    A skoro bych nejel z Nového údolí, ale už z Nové Pece (vlak i kemp) tou silničkou podél vláčku, je to po vrstevnici a je nádherná. Je to zajímavý pocit okusit ten přechod dvou Šumav, naši divou a sousední pěstovanou.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

         

    Vzhledem k datu založení tématu už to asi není aktuální, ale říkám si, že se tyto informace mohou někomu v budoucnu hodit.

    Německá infocentra doporučují pro cestu z Šumavy do Pasova trasu Haidmuhle - Neureichenau - Jandelsbrunn - Waldkirchen - Fischerhausl - Forstweg nach Odhof - Barnreuth - Eberhardsberg - Buchlberg - Hitzing - Schmiding - Thyrnau - Grafmuhle - Donau - Passau.

    Trasu jsem osobně vyzkoušel v srpnu 2011 a mohu ji doporučit. Vede sice po silničních komunikacích, ale většinou jde o komunikace s nízkým provozem. Profil trasy je mírně zvlněný, ale trasa jako celek je jedním velkým sjezdem z kopce :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2011
    Autor: aster1x
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

           

      Tak super, chystáme se letos absolvovat cestu podél Dunaje z Pasova do Tulnu, popř.do Vídně. Z Brna pojedeme vlakem, tak jsem hledala kam až se dá dojet co nejblíž k hranicím a našla jsem právě Nové Údolí.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2012
      Autor: Tutorka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

           

      souhlasím, tuhle trasu jsme jezdili i my a je to pohoda. Daleko méně kopců než na samotné Šumavě! Mně osobně by jen vadilo, že to není moc v lesích. Je pravda, že silnice nejsou moc frekventované, ale určitě to není v přírodě.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.02.2012
      Autor: sanM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

         

    Já jsem cestu začal v Regensburgu, z Prahy tam jede rychlík a do Passau to je tak 1-2 dny cesty a po rovině. Regensburg je moc hezké město a kousek dál je další pěkné město Straubing.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2012
    Autor: milos26
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka - zahájení

         

    Dunajskou stezku jsme jeli v srpnu 2010, vlakem jsme jeli z Brna do Nového Údolí a odtud na kole. Můžu říct, že z Haidmühle až do Waldkirchenu je cesta naprosto po rovince až mírně z kopce, jede se vlastně bývalé železniční trati. Ve Waldkirchenu tato stezka končí. Protože už bylo po 19h a my jsme byli v půli cesty do Pasova, zvolili jsme nejkratší cestu podle GPS. Tato cesta nás vedla po silnici přes vesničky a terén byl hodně zvlněný. Ale těsně před Pasovem nás čekal super sešup z kopce. Dodnes nevím, jestli se dá z Waldkirchenu do Pasova dostat i jinou cestou. Jen ještě pro úplnost - pamatuji si, že z vlaku jsme v Novém Údolí vystupovali po 16h a do kempu v Pasově jsme dorazili ve 21h.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2012
    Autor: danela
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024