reklama
Země: Česko Česko

Jižní Morava ?

Chci se letos vydat po vlastní ose(natěžko) na kole na Jižní Moravu.Chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti z touto lokalitou, trasy, ubytování, ceny za noc, a různé další info. Slyšel jsem, že cykloturistika na Moravě je na dobré úrovni, ale nemůžu se rozhodnout pro nejlepší trasu. Dík

[ Zpět ]
Datum: 20.04.2010
Autor: bruno11
  • Re: Jižní Morava ?

         

    skús na http://www.jizni-morava.cz
    sú tam trasy, zaujímavosti, ubytovanie a väčšina informácií čo potrebuješ.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2010
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Pozor, pozor (!) na oficiální informace a načančané weby, podobné těm na které tu dal odkaz bi-cyklista. Probuzení by mohlo být kruté.
    Současná Jižní Morava je region, kde (nejen) na cykloturistu číhá mnohá deziluze.
    Ve stručnosti mohu doporučit, ať předem zapomeneš na nějakou vinařskou romantiku a pohostinnost. Všude smutek, špína a bída, že by se dala krájet ( ale nedala jíst ). Odpadky všeho druhu kolem cest i v lesích, to je česká klasika a nejinak je tomu na Jižní Moravě. Navíc je tu během cesty i velký problém s obyčejnou vodou. Často se ani není kde umýt, natož napít. Krkolomé bývají i vlakové spoje - to kvůli nástupu a zakončení trasy. Vše si pečlivě promysli a naplánuj podle dobré mapy. Hlavně nespoléhej na místní lidi, že pomohou vyřešit jakýkoli problém. Zpravidla nepomohou. Základní vercajk s sebou, atd. V některých místech ( hlavně na Slovácku ) je problém se vůbec najíst v hospodě. Málokde se vaří a když už, tak to bývá všelijaké ( a dost drahé ).
    Pěkná je Bzenecká Doubrava, ale to je tak na jeden den a pak zpět. Nebo trasa kolem řeky Moravy (zhruba od Hodonína po Lanžhot, včetně soutoku ).

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2010
    Autor: prozaik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Vítej, dnes zaregistrovaný prozaiku, kolego! Tak nám tu ještě schází "kritik" a "čtenář" do literárního klubu. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2010
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        Vlastně jsem se chtěl optat, čím ti jihomoraváci tak nadzvedli mandle? U nás v jihočesku je teď taky bordel kolem silnic a taky se nenajíš v každý hospodě...?

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2010
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Morava ?

               

          No jistěěěěěě:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Morava ?

               

          Nojo... už jen chybělo upozornění, že tam řádí mor a cholera, popř. že v některých oblastech žijí kanibalské kmeny... :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2010
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            hic sunt leones

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2010
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jižní Morava ?

                   

              Tim myslis v Breclavi? 8-o

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jižní Morava ?

                     

                že já vůůůl je zavíral do klecí, když jsi onehdá k nám zavítal... ;-))

                [ Zpět ]
                Datum: 20.04.2010
                Autor: hekynen
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jižní Morava ?

                       

                  Tak vezmi jednoho na Kolecko... Pockat, ja zapomnel - Ty uz beres vlastne lvici, ze? ;)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.04.2010
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jižní Morava ?

                         

                    Beru; a podle jména to lvice je ;-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.04.2010
                    Autor: hekynen
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jižní Morava ?

                           

                      Elsa? :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.04.2010
                      Autor: Ifča
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jižní Morava ?

                     

                Přečti si Runový meč od Pavla Renčína, pochopíš :-D

                [ Zpět ]
                Datum: 21.04.2010
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Tak to teda nevím, kde tento člověk byl a co se mu tam stalo. Ale spíše než prozaik se spíš měl pojmenovat skeptik. Jistě, odpadky jsou, jako všude u nás. Bohužel. Někteří "lidé" jsou hrozná hovada (omlouvám se čtyřnohým hovadům) Taky na blba asi narazíš stejně jako všude jinde. Ale rozhodně se nedá souhlasit s tím smutkem, špínou a bídou. S tím jídlem v nějaké malé vesničce to možná bude horší, ale asi se nedá čekat, že budou vyvařovat pro jednoho turistu co tam omylem zabloudí. Ale tam kde se dá očekávat větší množství lidí není žádný problém. A s vodou na umytí a pití ? Kde to proboha ten člověk byl?
      Jinak Jižní Morava je velká a hezká, akorát musíš napsat, jakou máš představu, kolik dní, jestli raději rovinky nebo kopce. Dá se cokoliv, Podyjí, Pálava, soutok Moravy s Dyjí (raději jen na jaře), Lednicko-Valtický areál, Moravský kras, trasa při Moravě, klidně z Kroměříže až do Břeclavi, Chřiby, Bílé Karpaty, atd. atd. skvělé je Litovelské Pomoraví nebo Tovačovské rybníky, to už je ale trochu severněji.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2010
      Autor: Francy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        Spíše než Prozaik a Skeptik by se měl jmenovat Realista, bohužel. Fakt ovšem je, že jižní Morava se určitě příliš neliší od ostatních regionů a za projížďku na kole určitě stojí.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2010
        Autor: Blueberry
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        Moje řeč- jen bych hctěl dodat, že ty odpadky nemusí být dílo místních. Sám jsem při loňské návštěvě zahlédl auto s SPZ BS jak háží igelit. pytel odpadkú do příkopu nedaleko Hluku. Bohužel jsem je nastačil odfotit a zapamatovat si celou SPZ.Pokud jde o jídlo- byl prozaik na Slovensku? Tam se najíš jen v restauraci ve větších městech(a to nesmíš si moc vymýšlet). Na Moravě jsem se najedl vždy a téměř všude. Když jsem poporosil, ohřál mi hostinský párek i z vlastních zásob!

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Morava ?

               

          Když bys prohlédl tašky s odpadky ležícími v přikopě kolem cesty u nás na jihu, asi by ses divil, kolik bys našel zbytků německy psaných novin...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.04.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            Že by se místní obyvatelé důkladně učili cizím jazykům ? :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.04.2010
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            což potvrzuje to co jsem měl na mysli- jsou všude a nejsou od místních.samosprávy většinou z rozpožtu živoří a na úklid se nenajdou lidi ani peníze.osobně bych to pokutoval jako závažný přstupek- jen chytit viníka!!!

            [ Zpět ]
            Datum: 21.04.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        Chceme jet asi tak na 4-5 dní a spíše po rovině, ale kdyžtak to můžem i natáhnout.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2010
        Autor: bruno11
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Morava ?

               

          Já bych ti doporučil třeba tuto trasu:
          1.den - příjezd do Otrokovic, podél Baťova kanálu do Staré Město (pak možno navštívit UH) nebo pokračovat rovnou na Modrou (archeoskanzen), před Velehrad (hezký kostel) do Buchlovic (zámek se zahradou, hrad Buchlov), nocleh na Smraďavce (buď v autokempu nebo dráže a pohodlněji v penzionu)
          2. den - přes Boršice, Moravský Písek do Milotic (zámek) pak směrem na Ratíškovice, možnost projížďky na šlapací drezíně (http://www.ratiskovka.com) pak přes Moravskou Saharu na Bzenec přívoz do Strážnice (skanzen). Taky bych doporučil půjčovnu loděk ve Strážnici a projet si meandry Moravy. Nocleh autokemp Stážnice.
          3.den - buď při Moravě přes Hodonín a Mikulčice do Lanžhota a pak soutok Moravy a Dyje, přes Pohansko a Břeclav směr Lednice (nocleh např. kemp Apollo) nebo třeba dopoledne ty loďky ve Stážnici, a pak do Rohatce na vlak a s ním do Břeclavi a pak ten soutok a Pohansko a Lednice.
          4.den okruh okolo Lednic (Janův hrad - Minaret - zámek, zahrady - Nejdek - Hlohovec - Valtice - zpátky Appolo )
          5.den - podél Lednických rybníků do Mikulova, prohlídka města, pak přes Pálavu (tam jsou sice trochu kopce, ale stojí to za to) do Pavlova, pak okolo Moravského moře, tj. Dolní Novomlýnské nádrže třeba do Šakvic a pak vlakem na Brno a kamkoliv jinam.
          Tohle je jedna z mnoha možností. Jsou i jiné krásné oblasti jižní Moravy.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.04.2010
          Autor: Francy
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            Jako místní (Chřiby a B. Karpaty mám taky projete křížem krážem) můžu jen říct, že je to skvělý plán...

            [ Zpět ]
            Datum: 21.04.2010
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Je dobré a poučné navštívit současně vinařskou krajinu jižní Moravy a severního Rakouska (Weinviertel) pro porovnání. Dříve to byl vlastně stejný kraj se stejným způsobem hospodaření a vlastnictvím půdy. Je zde názorně vidět důsledky desetiletí poválečné devastace, ze které se naše území velice těžko vzpamatovává. Česko-rakouské hranice dnes přejedeš po každé polní cestě.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2010
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Nechci zacházet do podrobností, ale kde jsi přišel k těmto informacím? Nakrkl tě někdo při tvé návštěvě Jižní Moravy? Já taky neodsuzuji všechny Čechy Jen proto, že při návštěvě Šumavy mi při otázce(na naléhání kamaráda) na přespání u potoka nedaleko stavení) dal majitel radu, že kempink je v nejbližším městě a víc se nebavil. Jsou snad všichni Češi takoví? Na Moravě jsem se stakovým jednáním nesetkal- a to ji mám projetou celkem podrobně a jsem tam často!Pokud jde o Jižní Moravu- múže se většina obyvatel Čech červenat, pokud jde o přístup k neznámým lidem. A je mi jasné, že výjimky se najdou všude!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Když čtu reakce přede mnou, tak ti nikdo zatím moc neporadil. Takže se o to pokusím.
    Nevím kam chceš, na jak dlouho a co preferuješ.Tohle je takový nástin putování na težko po jihu Moravi.
    Začal bych třeba Vranovsko - hrady Bítov, zřícenin Cornštejn, zámek a přehrada Vranov, pak NP Podyjí, Znojmo - hrad, podzemí, rotunda Sv. Kateřiny, Loucký kláštěr..., podél hranice na východ přes Slup (vodní mlýn) do Mikulova - zámek , dál do Lednicko-valtického areálu a do Břeclavi, odtud přes zámeček Pohansko (staroslavanské hradisko) je možno dojet oborou Soutok na místo trojmezí česko-rakousko-slovensko k soutoku Moravi a Dyje. Odtud na sever do Mikulčic (staroslovanské hradisko) do Hodonína (tady jsou ti lvi - ZOO) a pak buď přes Milotice (zámek) do Kyjova a dál do Chřibů - Velehrad, archeoskanzen Modrá... nebo podél Moravi do Strážnice (skanzen, zámek), nebo podle Baťova kanálu, nebo odbočit směr Bílé Karpaty. Možností je celá řada. Tohle se dá zvládnout za 3 dny, jako za 3 týdny.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2010
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      To vše najde na stránce, kterou jsem uvedl- pojud má internet, zjistí si podrobné info o dané oblasti i s ubytováním, zajímavostmi a trasami.Jiné je to, pokud hledá osobní zkušenosti. Podle Prozaika by se asi nezorientoval- to by nevytáhl paty z domu!!

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Nadherne jižne morava! Pred 10let na kole z Jihlavy pres Bitov do Breclav,učastnili 2 dospeli a 6 deti 7-12roku. Rada bych prište nekdy znovu jela na kole na jižne morave.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2010
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Dej vědět kdy- přidám se! 22.5. je v Blatnici Putování po sklepích(www.vinariblatnice.cz), pěkný jarní začátek putování s folklórem a probouzející se přírodou.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        Určite nebudu 22.5.,proto vlak nema symbol kolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2010
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Ať si každý říka co chce, mě jížní morava uchvátila. A to tak, že přemýšlím, že se tam odstěhuji:-)

    Já jsem JM projel s menšíma změnama po trase česko-rakouské příhraničí. Dříve byla vydána i malá brožurka (popis trasy, mapy, ubytovaní, stravování...), tak jestli ještě existuje, kup si ji a ber tu trasu jako základ. Vem mapu a zkoumej, co je v okolí.

    A nedej na kecy. Bordel je všude. Ale JM je prostě krásná. Jinak mě se nejvíce líbilo kolem Dyje.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Že je u nás všude bordel, to nejsou kecy, to je holá skutečnost. A je to velmi smutné. Nejhorší na tom je, že ceny za likvidaci odpadů jsou u nás směšné v porovnání třeba s Rakouskem, a přesto jsou lidé u nás schopni odpadkama zaneřádit nejen příkopy, ale i lesy. To co u nás zaplatíme za odvoz jedné popelnice za čvrt roku, stojí v Rakousku odvoz jediné popelnice a to jen jedenkrát. Přesto se tam nenajde nikdo, kdo by odpadky vyvezl na divokou skládku.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2010
      Autor: Blueberry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        A proto se tam tridi,.... A hlavne je to zase o lidech. Kdyz jsem tam pracoval, tak jsem videl ten pristup....

        Jednou jsem tady o tom psal, ze v Rakousku jsou lide vlastne "prinuceni" tridit odpad, protoze odvoz klasickeho odpadu je strasne drahy (trideny si odlozi zdarma za kazdou vesnici na misto k tomu urcene) a to jsi mel videt, jak jsem dopadl...:-))) Par lidem se nelibil tenhle zpusob:-))) No jo, zas je to o lidech:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2010
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Ahoj, mám podobný nápad :-) Odkud jedeš?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2010
    Autor: jaky
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Tak i já se přidám. Jižní Morava je zajímavá část naší republiky, jelikož tam mám většinu rodiny včetně přítelkyně, tak vím jak to tam vypadá.
    Už tu bylo několik diskuzí o stezce podél Moravy - Začít třeba někde kolem Otrokovic a pokračovat kolem Starého Města (Velehrad a Modrá) a Strážnice (ta Bzenecká doubrava) do Břeclavi (LEdnicko - Valtický areál, soutok, Pálava). Když se podíváš do mapy, tak hlavní dopravní osy kopírují velké cyklotrasy. Takže není problém popovézt se vlakem. Pěkná je oblast Bílých Karpat a taky třeba Chřiby jsou opravdu krásné. Pokud chceš vinařství, podívej se do okolí Velkých Bílovic a Pavlovic, tam je to nejvinařštější :-) Památek je tam spoustu, krásných míst taky. Pokud zvolíš špatnou stopu, tak tě může trochu nudit intenzivně zemědělsky zpracovaná krajina, ale to přejde. Krásně je u nás všude, jen člověk nesmí vidět jen to špatné....

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Tož kjízdě kolem Moravy bych se přidal taky.Není ale nutno začínat v Otrokovicích - nová bezva cyklostezka vede kolem Moravy z Kroměřiže.Ale do Kroměříže je to vlakem trochu "na dlouhé lokte" a když už je Přerov rychlíková zastávka,lze začít tu a pokračovat na Chropyn a Kroměřiž téměř mimo provoz,

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    pro Francy : ten člověk má Jižní Moravu solidně prokličkovanou jako turista i cyklista a X let tam bydlí. Na trasu při Moravě jsem upozornil, na soutok taky. Chřiby a Karpaty už jsou náročnější po všech stránkách a nejsou tím typickým, co by většina na JM hledala. Přímo Pálava jako masív na kolo moc není (spíš pěšky ) a její okolí je celkem nudná zemědělská placka (asi jako okolí Opavy). Na horských kolech stojí za návštěvu také Podyjí a koho neznechutí pohled na ohavné nevěstince, tak snad i Mikulov a Znojmo. Skromný, benevolentní cestovatel bude jistě i tak odcházet spokojen.

    pro bi-cyklista : typická ukázka lidí, kteří spoléhali na oficiální informace z nablýskaných katalogů je třeba zde : http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail... (komentář dole) V mnoha obcích prostě jídlo nešeženeš, místní "atrakce" bývají často nepřístupné a v zuboženém stavu. Nezapomenutelné jsou tady pro utahané turisty zážitky s marnými pokusy o autostop nebo vůně tradičního spalování plastů v malebných vesničkách JM regionu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2010
    Autor: prozaik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Dík za tip-tolik mínusú na jednom místě od jedné party za jeden den se mi ...nebudu komentovat-koncem května jedu do těch končin,zastavím se a ověřím. Po návratu podám osobní zkušenost.Taky bych řekl(pokud to je pravda), že je to zážitek staršího data a situace se mohla změnit- navíc jde o jednu ves- jak píší dále, není to pravidlo a dúvod ke všeobecnému skepticismu.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Tak k tomu odkazu se rád vyjádřím. Zítra tam pohřbím prabábu, takže si můžu dovolit říct, že to tam znám.
      Lidi, co tam vyrazili měli naprosto nerealistické požadavky. Pokud chtěli pěknou procházku, měli začít o pár km dál, buď z Boršic nebo přilehlých obcí...
      Z Ořechova je pěkný výhled na U. Hradiště, ale to musíš vědět kde, zámek tam zničila armáda a JZD.
      Kdo čeká, že v obci, celkem chudé, bude luxusní restaurace jak někde u Brna, tak je prostě naivní. Třeba ve Bzenci je několik a krásných. Ale v obcích okolo nic moc...
      Na kolo je to pěkné, ale to spíš projet a jet dál.
      A ještě něco, můžu jet do nejkrásnějších míst u nás, ale přesto mě to dokáže zklamat... :-) Turista by měl hledat pozitiva, nejen negativa...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Právě jsem přijel z Prahy a musím říct, že spálených plastů jsem nadýchaný na měsíc dopředu.
      Stačila krátká "procházka" z Libně do Vysočan.
      Jinak je zajímavé, že ten uvedený odkaz má sloužit jako důkaz, že "v mnoha obcích prostě jídlo neseženeš", ale co ta kratičká zmínka ( ani autorovi článku to příliš nezapadlo do pesimistického kontextu ) o dvaceti jídlech v sousední, ještě menší obci?
      Ořechov je obec, která turistovi nemá co nabídnout, proto tam nikdo nechodí a nejsou tam na ně zařízeni.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Autor: Francy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    No, nechci se nijak zastávat prozaika, ale bohužel, mám s Moravou obdobné zkušenosti.
    Prvně jsem tam byla cca před 12 lety a byl to děs - v hospodě o jídlo člověk téměř nezavadil, jednou nás dokonce odmítli s tím, že mají jen klobásky pro místní. V jedné restauraci nás odmítli vpustit, že jsme cyklisti a než jsme si zvykli na to, že místo minerálky musíme žádat sodovku nebo sifón, tak jsme trošku žíznili :o)))
    Pak jsem Moravou projížděla ještě asi 4x, z čehož naposledy jsem ji projížděla asi před 5lety. S rozvojem cyklistiky se sice nějaké zlepšení objevilo, ale
    * v některých oblastech je to s ubytováním pořád dost bída (třeba na Greenways od hranic po Znojmo), objevují se ale už i docela příjemné penzionky. Cenově je to ale spíš od 400 Kč za osobonoc.
    * "viničné stezky" přímo nenávidím - člověk šlape mezi vinicemi desítky kilometrů zpravidla proti větru. Přiznám se, že tohle není můj šálek cyklistiky... Nějak se mi kouzlo viničných cyklostezek nepodařilo objevit.
    * vinné sklípky - pokud není člověk s někým konkrétním domluven, pak narazí na řadu zavřených sklípků, kde si nelokne ani vody.
    Velmi ráda vzpomínám na akci, kdy jsme byli ve sklípku s penzionkem ubytováni na jeden prodloužený víkend. Paráda - přísun kvalitního pití byl zaručen, jídlo jsme si na cestu brali sebou, takže jsme mohli po krásách Moravy jezdit poměrně bezstarostně.
    * možnost jídla - v městech a v některých turistických centrech jako třeba Šatov (tam teda je fakt dost dobrá hospoda na okraji vesnice) už se hospoda pro turisty najde celkem bez obtíží. V malých vesničkách ale chcípnul pes. Tam je prostě hospoda otevřená večer a dostaneš tam jen pivo nebo kořku. Víno má každý svoje doma a na sifón do hospody nikdo nechodí.

    Ale abych jen nehanila - velmi a to velmi pozitivně hodnotím otevření hranic a možnost využít k projížďkám i blízké příhraničí - La Thaya je pro tohle naprosto úžasná.
    Navíc právě v lokalitě Čížov/Hardeg se otevřeli příjemné hospůdky a je zde tuším i turistická ubytovna. Takových míst by bylo potřeba víc.

    Takže z mých zkušeností - podotýkám, že vyhledávám klidnější lokality
    * vynechala bych Lednicko-Valtický areál, protože to je pro mě turisty přecpaná lokalita
    * preferuji oblast Laa Thaya - poDyjí je sice trošku kopcovité, ale je nádherné
    * v Šatově se nenechat zlákat na atraktci zvanou "malovaný sklep" - to, co z toho současní nájemci udělali se nedá nazvat jinak než pouťová atrakce
    * velmi příjemná oblast je Pálava, Dívčí Hrady, Novohradské nádrže - tady se dá najít i docela dost možností ubytování
    * naprosto mrtvá zóna je mezi Hevlínem a Znojmem
    * Vranovská přehrada - dají se tu najít příjemná zákoutí i různé typy ubytování. Vím ale, že tu byl dost problém s bankomatem. Ve Vranově žádný nebyl a jaká situace je dnes, to netuším. Nejbližší byl ve Znojmě nebo ve Slavonicích.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Na jižní Moravě jsem byla před 2 lety, konkrétně jsme byli ubytování v penzionu u p. Pluháčka v Bavorech (moc příjemný starší pán, penzion přímo se sklípkem, takže každý večer nachystaný 2l demižon vínka, strava vlastní). Taky jsme byli natěšeni na "vinařské" stezky a pak nemile překvapeni. Mapa zbytečná, vyvede Vás do polí a pak "záhadně" končí. Pokud nemáte dopředu objednanou nějakou tu návštěvu sklípku, tak jste bez šance ochutnat víno. Vše zavřeno na petlici. Stezky-hyc na zdechnutí, mezi vinicemi, výtluky na polních cestách...nic moc. A to jsme měli MTB. Jeden den jsme dali cestu kolem nádrží+dojezd do Lednice. Další den směr Znojmo a pak okolí(Dívčí hrad, prohlídka Mikulova, jeden den strávený na koních). Celkem jsme tam strávili 5 dní (více je zbytečné). Pokud Vás zastihnou vedra, tak je to vážně na zdechnutí. Nádrže plné sinic, jediné koupaliště je v Mikulově. Jinak je tam ale opravdu nádherně a život je tam jakoby pomalejší. Člověk si tam tak nějak psychicky odpočine:).

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Autor: soptik85
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Pokud jde o vinné sklípky-jsou otevřeny jen v ohlášených termínech(akcích) nebo po domluvě. Většinou jsou soukromé- obce žádný nevlastní(na jejich škodu- mohli by tam propagovat místní vína a zaměstnat nějakého dúchodce na obsluhu)a od majitele nemúžeš očekávat, že bude makat na vinohradu a ještě sedět ve sklípku od rána do večera.O jídle jsem psal-mám asi štěstí na dobré lidi a taky že pro jednoho se vždy něco najde. S ubytováním problém nemám-jezdím natěžko a na bankomaty zase nespoléhám

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Ja nevim, co resite? Dobre a hlavne spatne zkusenosti a fakta se daji aplikovat na kazdy kraj. Proste je u nas turismus na bodu mrazu. Tak se musime smirit s tim, ze sluzby stoji za prd a nejak se s tim naucit zit....

    Ono dneska najit dobre nepytlikove zradlo je taky problem:-) Domaci polivku maji snad jen na Nove Louce v Jizerkach:-) Jinak jsem vsude potkal samou domaci pytlkovku.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2010
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Tak. Ja kdyz prijedu "domu" do CR tak bych se mel podle zdejsich narocnych kriterii rozcilovat snad vsude, ze nenajdu treba ani jeden hygienicky vyhovujici zachod a to casto ani v Praze. Nedelam to, vim, co kde hledat a raduju se z nalezeneho, nemuzu cekat Hilton za 50 Kc/noc v male vesnicce, kde lidi drou od rana do vecera. Zato tam muzu najit prekvapive treba kouzlo krajiny a sveraz lidi, co drou od rana do vecera :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        To máš pravdu, ale u našich sousedů najdeš luxus i v zapadlých vesnicích. Né zlaté kohoutky, ale minimálně sociálky, z kterých se dá jíst !!!

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2010
        Autor: mery
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jižní Morava ?

               

          Az toho projedes vic, nebudes se divit, ze to tak velmi casto neni a nekdy to muze byt i jeste horsi. I bez trech vykricniku :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            My jsme se ve škole učili, že výjimka potvrzuje pravidlo. ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2010
            Autor: Blueberry
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jižní Morava ?

                   

              Jenze v Bedrichove jsme dostali lepe najist a v celkove lepsim penzionu, nez v Leogangu... A kdesi na jihu Moravy to bylo lepsi, nez v Maishofenu. 8-D
              Podle zkusenosti, ktere mam z posledni doby, v cenove relaci mezi 20 a 30 EUR za clovekonoc jsme s Rakouskem cca srovnatelni. Nicmene u nas se na netu dohleda i ubytovani za 10 EUR, v Rakousku se mi nezadarilo. Ale i kdybych jen hledal spatne, bude stejne tak nejak podobne.
              Jen u nas jeste leckteri majitele neprisli na to, ze nemaji hosty odrbat, ale chovat se k nim slusne.
              V Saalfeldenu jsme odjizdeli z penzionu za 25 EUR s asistenci policie. Odmitl jsem zaplatit 50 za nas dva za pokoj, kde i pres opakovane stiznosti nebylo v noci na stole uprostred mistnosti vic, nez 14 stupnu. To se mi zatim u nas nestalo.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.04.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jižní Morava ?

                     

                Někdy to máme doma, třeba i +12. Topíme dřevem v kamnech a když jsou mrazy a jsme celý den pracovně mimo dům, vrátíme se večer a už na noc nezatopím, tak další ráno máme těch +12.
                Ale ubytovat a zkasírovat bych si u nás nikoho netroufl, to je fakt.

                [ Zpět ]
                Datum: 23.04.2010
                Autor: básník
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jižní Morava ?

                       

                  A predstav si, ze by to nebyla prvni noc po prijezdu a ze bys tam byl s malymi detmi promocenymi od hratek ve snehu...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.04.2010
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jižní Morava ?

                         

                    Ale to já jsem tam zažil také na vlastní kůži. Ještě po cestě jsem do pensionu volal, že přijedem poněkud později. Přijeli jsem kolem půlnoci, parkoviště zasněžené, co mělo bý apartmánem pro 8 osob, to byly pokoje rozházené po celém baráku, zima jako ve stodole. Do rána jsme spali oblečení tak, jak jsme přijeli, dcera navíc v manželčině kabátě. Druhý den jsme zaplatili jednu noc a dál jsme nezůstali. Paní se velmi divila a nechápala proč. Pak jsme si našli super ubytování a dokonce za lepší peníz. Kdo hledá - najde. A jak říkám, výjimka potvrzuje pravidlo.
                    Věz milý Murphy, že jakákoliv má negativní zkušenost s ubytováním mi přišla v posledních letech vhod ;-)) a svým způsobem jsem za ně vděčný. Člověk kolikrát ani netuší, čím se bude v životě bavit a kdy se mu to hodí.
                    Předpokládám, že na základě Tvých negativních zkušeností z Pinzgau už jezdíš jinam.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.04.2010
                    Autor: Blueberry
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jižní Morava ?

                           

                      Jezdime pokazde jinam. Pritelkyne zamlada zavodne lyzovala, takze projezdit stredisko s deklarovanymi 100 km sjezdovek je tak akorat na den. Ubytovavame se mimo strediska a kazdy den autem do jineho. Nakonec mi vychazi, ze cim jsou dal od vleku, tim jsou ubytovani lepsi. Mozna si tam vic vazi hostu, ze nemivaji takovy naval, jako nekde na svahu.
                      Ale je fakt, ze ted jsme byli sluzebne ve Svycarsku a dostali jsme pokoj v hotelu na letisti Bernu (Belp) a za 80 EUR jsme meli na pokoji sprchu, ale ne zachod. A okna v takovem stavu, ze nejen, ze nas rano letadla budila, ale kdyz turovali motory (zadkem otoceni k hotelu), tak mi v pokoji doslova foukalo! ;-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.04.2010
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jižní Morava ?

                             

                        Ty máš ale smůlu...;-D

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.04.2010
                        Autor: Blueberry
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Jižní Morava ?

                               

                          ;-) Jen tri noci cennych zkusenosti. Alespon jsme nezaspali.
                          Ale jinak prumer. Tak polovina ubytovani je dobra az skvela, ctvrtina jaks taks a ctvrtina za moc nestoji - kdekoliv. Mozna je ten prumer o trosku lepsi, ale hruzy si clovek pamatuje lepe.
                          Proste mi prijde, ze JM je na tom stejne, jako skoro kazda jina cast Evropy, co znam.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 24.04.2010
                          Autor: Murphy
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            Tak jsem to nemyslel. Republiku mám projetou od 15 let. Směrem na sever - západ - jih -východ tak můžu srovnávat. Taky netvrdím, že je všude všechno ok, ale základní principy se dodržují. Problém je v tom, že u nás musíme všechno hlídat, aby někdo něco nepotáhnul a to je rázem romantika pryč. A na proti hnoje jsme taky byli a přesto tam byli velmi příjemní lidé.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.05.2010
            Autor: mery
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Tak příjemnou cestu. Loni jsme jeli ze Salzburgu až domů k Ostravě. Rakousko na kolo úžasné. Od Hevlína domů děs a hrůza. Všude špína jídlo nevalné chuti, věci neustále na dohled. A to nemluvím o jízdě smrti po našich silnicích. Doporučuji jinou destinaci než česko.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2010
    Autor: mery
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jižní Morava ?

           

      ... což pro většinu lidí už dnes naštěstí není žádný problém...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2010
      Autor: Blueberry
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Morava ?

           

      Včera jsme se byli projet po okolí našeho domova, pod vlivem této diskuze jsem se snažil dívat kolem se co nejkritičtěji. Ano sem tam papírek nebo sáček, ojediněle i petka, akorát na jednom místě u vlakového podjezdu to bylo horší. Jinak vesměs upravené vesnice, nakrátko posekaný trávník, kvetoucí narcisy, tulipány, zlatice a ovocné stromy a navíc na Buchlově vynikající držková s rohlíkem a pivo v přepočtu celkem za 2E, žádný hlad, bída a špína.
      Rakousko mám rád, často tam jezdím, ale zdaleka ne vše je tak ideální. Např. při našem putování v okolí Maishofenu u Saalfeldenu jsme objevili zákoutí, za která by se tady člověk styděl. A taky už jsme tam zažili ubytování s romantickým výhledem na hromady hnoje.
      Je to takové typicky české, tvrdit, že západní houno voní, zatímco domácí růže smrdí. Někdo to možná dělá z přesvědčení, jiný ze snobismu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2010
      Autor: Francy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        A nekdo ze zkusenosti....:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2010
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jižní Morava ?

               

          Nebo z neznalosti.
          Pokud někdo zná v Česku jen samá ošklivá místa, pak je mi ho upřímně líto.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2010
          Autor: Francy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            A nebo znalosti nejen CR.... Vzhledem k tomu, ze jsem v hospitality pracoval posledni 4 roky mimo CR, tak vim sve. A na dovolenou jsme jezdivali do CR, takze zas vim sve:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 25.04.2010
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        Yes. Je to vseobecne o pristupu k zivotu, kdo hleda chyby, pochopitelne je najde presne tam kde chce. Vecna ubrucenost, taky to nemam rad :o) Ale ono to mnohym zni svetacteji ze je trava zelenejsi vsude jinde jen ne doma..

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2010
        Autor: vasek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Morava ?

             

        Ten vyhled na hnuj ma snad kazdy farmo-penzion v Rakousku, ne? Chvili mi to trvalo, nez jsem si zvykl, ze bydlim ve stejnem baraku, jako stadecko krav. 8-D
        Nejak mi prijde, ze u nas sedlaci umistuji hnojiste dal od obytnych casti domu. Nebo se platu?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Morava ?

               

          Treba ten nas vic smrdi:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Morava ?

                 

            Nebo mozna min a proto ho u nas neregistruji? 8)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Morava ?

               

          S tím hnojem u nás, v Rakousku, ale i například v Bavorsku a jiných alpských zemích je to jinak. Souvisí to s násilným přetržením tradice soukromého hospodaření u nás po nástupu Komunistů v padesátých letech a postupné likvidaci sedláků. V alpských zemích tato tradice nikdy přerušena nebyla, ani za Hitlera (fašista nebo komunista, je to skoro stejné) a proto se nediv, že jseš ubytován "na hnojišti". Pro dobrého sedláka je totiž kvalitní hnůj ten nejcennější poklad, ktarý na statku má, a proto ho ukládá na viditelném místě a chlubí se jím.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.05.2010
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Morava ?

         

    Před 5 lety jsem byl poprvé na týdenní dovolené s kolem v Kyjově a jižní Morava mě pro cyklojízdy nadchla tak, že tam jezdím každý rok, byť to tam mám přes 300 km. Na jaře, v létě i na podzim a pokaždé nádhera, ochotní lidé, solidní cesty, výborně značené cyklostezky a hospůdek a restaurací dostatek. Kam se na to hrabou střední Čechy.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2010
    Autor: trop
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024