reklama
Země: Čína Čína, Indie Indie

Himaláje na kole?

Ahoj lidi, měl jsem odjet na zájezd s Kudrnou do Zanskaru na tři týdny na kole. Bohužel ho pro malou účast zrušili. Hledám nyní nějaké alternativy narazil jsem v adventuře na Tibet na kole. Problém je že je vyprodaný. Jsme ale už 3 náhradníci. V případě že nás bude 6 tak otevřou druhý termín. Nepřidá se někdo?
Druhou variantou je vyrazit s někým bez cestovky. Což taky zvažuji, čímž pádem zjištuji jestli by se někdo připojil. Trasu, termín a délku by jsme v případě zájmu nějak dohodli.Tak kdyby někdo měl zájem nebo přemýšlel.... Zdar jarda-black

[ Zpět ]
Datum: 12.06.2009
  • Re: Himaláje na kole ?...

         

    Jeď bez cestovky, to je větší sranda. V Ladakhu a Zanskaru jsem byla minulej rok, ne tedy ne kole, ale pár takových týpků jsme tam taky potkali. Je to tam nádherný a ty minisilničky vedou přes pětitisícový sedla, takže na kole to bude pořádná makačka. Na tento rok už něco mám, ale rozhodně chci taky někdy podniknout Ladakh na kole... Ale tři týdny je málo, to by chtělo víc :) My tam byli 6 týdnů a nechtělo se mi domu, teď bych se tam nejraději vrátila klidně hned!! Rozhodně na kole to bude stát za to!

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Klaruse)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Himaláje na kole ?...

           

      Na kole je Ladakh krásnej. Jen se tam doost blbě dejchá o)). Na těžko to bude fakt dřina. Pozor na to. Silně doporučuji nestoupat z Manali v hrozným provozu a bahně, ale odletět až do Léhu. Myslím, že to je lepší varianta a není o nic méně sportovní. I když se jezdí obě.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Himaláje na kole ?...

             

        Byl jsem tam dvakrát a myslím, že zrovna tuhle oblast si člověk vychutná mnohem intenzivněji pěšky.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (J i ř í)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Himaláje na kole ?...

         

    Ještě takhle- oni naše slavné cestovky znají v Himalájích tak dva tři cíle (Ladakh, Lhasa - KTM , Sikkim) a nic víc. Jinak se tam dnes, ale jezdí docela dost šílené věci. I třeba do BC Everestu. Hodně zajímavý je třeba objezd Annapůrny. Za mlada, když jsem ještě mohl chodit jsem to šel pěšky a je to krása. Jen pokud si pamatuji je to asi na kole dost hodně technická záležitost . Zase by to šlo jet úplně nalehko. Jestli chceš jet s cestovkou, tak zkus nějakou německou. Ale třeba na tu Annapůrnu můžeš klidně sám.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Himaláje na kole ?...

           

      Kudy se ta Annapurna objíždí? Dá se dojet k jezeru Tilcho?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Autor: Lazarus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Himaláje na kole ?...

             

        K jezeru Tilicho se prý teď jezdí z Manangu na kole na výlety, ani se mi tomu nechce věřit.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Himaláje na kole ?...

           

      A když tak koukám na mapu, nešlo by podobně objet i Dhaulagiri?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2009
      Autor: Lazarus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Himaláje na kole ?...

             

        Nevím, ale myslím, že po trase obvyklého treku ne. Asi je tam ledovcové sedlo a asi je to blbost. Z Pokhari někam za Tatopani by to byla stejná trasa, ale pak se mi to nezdá. Udělal jsem si tam malou odbočku k D. (cca z Marphy) a nic jetitelného si tam nepamatuji. Zkus si to vygooglit.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Himaláje na kole ?...

               

          Našel jsem akorát normální trek, a jak říkáš, přes ten ledovec by to nešlo. Ale myslel jsem spíš vzít to severněji. Z Jomsomu na Sangda La a pak pokračovat na západ.
          Jezero Tilicho vypadá na fotkách nádherně.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2009
          Autor: Lazarus
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Himaláje na kole ?...

                 

            tak na to musím najít mapu. To bys, ale musel údolím snad až do Mustangu, nee ?!

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Himaláje na kole ?...

                   

              Až tak daleko ne. Podle mojí mapy je odbočka na Sangda La v Kagbeni, sai tak 12km na sever od Jomnsonu. A pak je tam ještě jedno bezejmenný sedlo, na který vede odbočka z Gemi. Ale to vypadá nějak moc zaledněně, tam by se asi projet nedalo.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.10.2009
              Autor: Lazarus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Himaláje na kole ?...

           

      Pardon, ale jet do BC Everest na kole je pěkná blbost. Šel jsem tu trasu, ale na kole bych to jet nechtěl, to je spíš pro trialisty. Něco jiného je si na podobné trase zablbnout o víkendu v Alpách a něco jiného dělat takhle dlouhou trasu. Myslím tím, trasu z Jiri, ne letět do Lukly. Byla by to zbytečná rasárna a nevychutnal bych si tolik přírodu, lepší je to v tomto případě pěšky.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (potala)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Himaláje na kole ?...

         

    Rád bych se přidal ,ale letos je to bez šance .
    Příští rok bych jel :) ,ale ty to chceš dát asi už letos co ?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2009
    Autor: 78-tom
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Himaláje na kole ?...

           

      Je to moc lakavy ! Pristi rok budu mit volno 4 mesice v kuse pouze na cyclovandr a docedla bych i zmenil plan pokud by slo o cyclovandr v Himalajich , stejne budu v Asii a i kdyz zrovna nejsem velkej fanda MTB by me nedelalo problemy na tenhle trip po Asii si vzit jededn z mych cross country bikes a vandrovat v tech krpcich na pneu 26x1.95 nebo 29x2.35 ....

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Himaláje na kole ?...

         

    Himalaje se svou prirodou jsou nadherny , pesky i na kole a tri tydny je malo........Z mych zkusenosti vim ze vzdycky nekoho potkas kdyz uz touzis po spolecnosti a ja bych to zkusil bez cestovky. Na tezko to bude v tech vyskach v plny polni makacka a tak si na ten vandr z cyclogear kvuli vaze zbal jen to nejnutnejsi bez ceho se neobejdes. Kolo mej v naprostym cajku , dostane zabrat a proto nezapomen na spares . Good Luck!

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

453 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024