reklama

Vánoční dárek pro cyklistu? Sportovní náramek a identifikační štítek!

Určitě to znáte Vy sami nebo Vaši blízcí či Vaše děti: ráno či večer se obléknout do sportovního, nazout si tenisky nebo tretry, případně brusle, běžky a vyběhnout do parku, do přírody, případně nasednout na kolo a svištět si to cyklostezkou, lesem nebo po asfaltce. S sebou si obvykle vzít jen pití, něco k zakousnutí, tyčinku či energetický gel, mobil. Běžná věc. Ale málokdo z nás u sebe nosí na kole, při běhání, na bruslích nebo na lyžích či běžkách osobní doklady (občanský průkaz, řidičák, pas), pokud za sportem nejede autem.

Co když se však stane nějaká nehoda (upadnete, srazí Vás auto, zkolabujete,…) a v důsledku této nepříjemné události nemůžete mluvit (jste v šoku, v bezvědomí,…), takže ani nemůžete použít mobil? Vaši případní zachránci netuší, kdo jste (jak se jmenujete, kde bydlíte) a Vaši blízcí nemají ponětí, že se Vám něco stalo! Doma nebo v zaměstnání na Vás marně čekají, v nejistotě a po určité době i ve strachu (no tak v tom zaměstnání jsou asi vcelku v klidu, ale doma to bývá jiné, tam rodiče nebo manželky či manželé zatím šílí…).

Identifikační náramky WristID mluví za Vás. Váš nálezce nebo zachránce si na identifikačním štítku přečte to, co se předtím rozhodnete, že mu o sobě chcete sdělit: jak se jmenujete (třeba jen křestní jméno), ve kterém městě bydlíte, najde tam telefonní číslo na někoho Vám blízkého, komu může zavolat. Pokud chcete, záchranka si může přečíst Vaše celé jméno a rok narození, případně informaci, zda máte nějaké alergie nebo jakou máte krevní skupinu. Pokud na identifikačním štítku uvedete své celé jméno a rodné číslo, můžou se v nemocnici dostat k Vaší kompletní zdravotní dokumentaci přes systém zdravotních knížek IZIP. Na identifikačním štítku může být uvedena jakákoli informace, kterou si přejete, aby si někdo přečetl a dozvěděl se ji, až vy nebudete moci mluvit.

Provozovatel internetového obchodu www.wristid.cz má osobní zkušenost s takovouto příhodou. Ke svému nápadu Mirek Větr říká: „Jednou jsem se při vyjížďce na kole dostal pod auto a celý den jsem byl mimo sebe a v péči lékařů. Neměl jsem u sebe žádný doklad totožnosti, takže jsem byl celý den nezvěstný. Proto jsem se rozhodl najít nějaký prostředek, který by komukoli, sportovcům, ale i ztraceným dětem a indisponovaným seniorům pomohl komunikovat s okolím v okamžicích, kdy tak sami učinit nemohou. Našel jsem výrobce v zahraničí a rozhodl se tyto prostředky osobní identifikace nejen pro sportovce nabídnout široké veřejnosti i u nás. Výsledem je nabídka internetového obchodu, který nabízí čistě sportovní, ale i velmi elegantní náramky a identifikační štítky pro osobní identifikaci pod názvem WristID."

 

Z nabídky zmíněného obchodu vybíráme například:

Pro sportovce náramek SportID, který je mimořádně lehký a odolný, vyrobený z odolné textilie, ručně šitý, na jehož voděodolný vložený štítek si sami napíšete informace, které považujete za důležité resp., které sami o sobě chcete sdělit. Náramek je opatřen reflexní vrstvou, takže je dobře vidět za snížené viditelnosti.

 

 

Pro sportovce i pro běžné nošení je v nabídce elegantní náramek RoadID. Náramek je vyroben z pryže, má zapínání jako náramek na hodinky a Vámi vybrané informace jsou gravírovány laserem na štítku z nerezové oceli.

 

Pro cyklisty, bruslaře a v nadcházející lyžařské sezoně i pro sjezdové lyžaře, je k dispozici nalepovací štítek HelmetID, který lze nalepit na přilbu (cyklistickou, lyžařskou). Společně se štítkem jsou dodávány také reflexní nálepky, které můžete nalepit na brusle, na kolo, na lyžařské hole a které jsou skvěle vidět při zhoršené viditelnosti. Jedná se o tzv. I.C.E. systém (In Case of Emergency = pro případ nouze), kdy je štítek s ručně psanou informací vložen do speciálního pouzdra, které je opatřeno samolepicí vrstvou a lze jej přilepit na přilbu. I.C.E. je mezinárodně známý akronym, takže i lékaři třeba v Alpách vědí, o co jde. Zde je nutné poznamenat, že přilbu máte na hlavě mnohdy až do doby, než Vám hlavu zafixují zdravotníci, protože v případě podezření na úraz hlavy nebo páteře se nedoporučuje vůbec přilbu sundávat.

Nebo jiný příklad použití náramků od WristID: vypravíte se se svými malými ratolestmi do obchodního centra, do kina, na koupaliště, na dovolenou, do zahraničí. Vaše malé roztomilé děti pobíhají, chvíli na místě nepostojí a ve chvilce Vaší nepozornosti odběhnou a Vy je marně hledáte. Někdo si za chvíli všimne plačícího chlapečka nebo holčičky a ptá se: „kde máš maminku, tatínka?". Dítě buď neví, nebo mu není rozumět, protože ještě neumí dobře mluvit nebo na něj mluví cizím jazykem.

Pro tyto případy je v nabídce náramek určený speciálně pro děti: BabyID. Na štítku v tomto náramku může být třeba křestní jméno dítěte („neboj se, Terezko, maminku spolu najdeme„) a telefonní číslo na rodiče („tak tady držím za ruku Vašeho kluka Tomáše, kdepak Vás najdeme…?“). Samozřejmě, můžete namítnout, že lepší je, aby dítě nálezce odvedl na policii a raději byste žádné informace nesdělovali, ale kdo někdy čekal byť jen hodinu, až mu policisté zavolají poté, co se mu ztratilo dítě, tak ví, o čem je řeč a raději by volil rychlý telefonát od nálezce.

 

Jiný příklad: máte babičku, dědečka, jsou daleko od Vás, na ranní nebo večerní procházce se jim udělá nevolno, omdlí.

Zapomněli si s sebou vzít doklady (vždyť šli jen naproti do parku) a nikdo netuší, co se s nimi stalo. Přijíždí záchranka a na ruce najde náramek MedicID, na kterém je napsáno jméno, rok narození, informace o tom, že babička/dědeček je třeba diabetik nebo kardiak a telefonní číslo někoho z příbuzných, koho je nutné informovat.

 

Vašemu prarodiči se dostává té správné pomoci a vy se obratem dozvídáte, co se stalo, že jej postihla nevolnost a že ho najdete v té a té nemocnici.

 

Jak jednoduché, že ano…?

Na první pohled se jedná o drobnosti, které ale mohou v těch nejzávažnějších případech Vám nebo Vašim blízkým třeba zachránit i život.

 

WristID (PR), 01.10.2010
Blogy

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

 ()
Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila, že až opravdu nebudu nikam jezdit, tak se popis dovolené bude hodit. V době Covidové jsem prošlapala pohorky, praskla podrážka, tak když bylo jasné, že zase jedeme do Vysokých Tater a budu…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

 ()
Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci. Jenže v kopcích, co rostou u moře, je to ve vedru na kole sado-maso, to mám rád, chci zase vidět moře z výšky. A chci ho vidět ze sedla, ne z auta. Cestou jsme se zastavili na Mont Ventoux,…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

 ()
Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však velmi nejisté a nezdá se mi rozumné cestovat s kolem přespříliš daleko. Chci trasu s návratem k nějaké konečné pražského metra. Chci však také vidět nějaká zajímavá - pro mě - místa. Volba…
Favorit1970 | 30.08.2021

Vez mě dál, Esko má 01 – Pískovny u Neratovic

 ()
Voda přede mnou, voda nade mnou. 7. 8. 2021 Obsah: KPČ A IVČ.Za Ďáblicemi si držte kšiltovku, jedeme z kopce.Lom Kojetice.Vodojem Kojetice.Neratovice.Pískovna MlékojedyKřenecké jezero - OvčáryPři návratu do kopečka nevržou mi kolečka. Ale řetěz od písku.Miškovice - alea iacta est.Kbely - stehna -…
Favorit1970 | 08.08.2021

Dámská 2021, aneb suchou nohou mezi mraky 15.7. až 18.7. 2021

 ()
čtvrtek 15. 7., společně najeto 60 km, 228 m Plány pro letošní Dámskou byly skromné, vlastně ani hranice jsme překročit nechtěly. Po loňské cestě podle Mže jsme opět plánovaly řeku nebo možná i řeky dvě. Ploučnici a kousek Kamenice, jenže Covid zase rozhodoval za nás, dlouho se nevědělo, kdy a za…
HMS | 27.07.2021

O čem se mluví:

Cestování na kole Směr Provence 2 dnes v 15:26
Technické rady Pobavilo, potěšilo 173 dnes v 13:37
Ortlieb brašny dnes v 13:11
Elektrokola Dojezd HAIBIKE dnes v 11:47
NEcyklo Ruční dlaňový lis na česnek dnes v 11:38
Ostatní – cyklo Jaké to bylo 113 dnes v 08:10
NEcyklo Nejlepší vtip 48 včera v 22:20
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

183 cyklistů (13 přihlášených)

Belánské Tatry a okolí – srpen 2021

Už jsem skoro zapomněla balit na dovolenou a psát blog se mi vlastně ani nechtělo, ale pak jsem si uvědomila,…
HMS | 10.09.2021

O kouzelné holčičce

Vyrazili jsme k moři, v autě celou cestu překáželo moje kolo. Manželka ho považuje za zbytečnou komplikaci.…
šíravník | 09.09.2021

Vez mě dál, Esko má 02 – Kanál, jezy a potrubí

Technické památky u Mělníka. 29. 8. 2021 Poslední prázdninovou neděli chci strávit na kole. Počasí je však…
Favorit1970 | 30.08.2021