reklama

Cyklistická sezona začíná na For Bikes

Na jaře tohoto roku bude mít svou premiéru nový festival cyklistiky FOR BIKES.

Foto: www.forbikes.cz

 

Akce je věnována cyklistice a všemu, co k ní patří. For Bikes bude probíhat ve dnech 5. – 7. 3. 2010 v PVA Letňany. Pořadatelem je společnost ABF a.s.

Veletrh se koná jako prezentační a festivalová akce na začátku hlavní sezóny pro všechny vyznavače cyklistiky, kteří si budou moci na výstavě prohlédnout nové vzorky kol všech modifikací, komponenty ke kolům, cyklistické oblečení, mapy, navigace, potřeby pro údržbu a transport kol a nabídky CK s cykloturistickou tématikou.

Osobností veletrhu je mistr světa v cyklokrosu a nyní funkcionář UCI Mike Kluge.

Na Veletrhu FOR BIKES bude připraven kvalitní doprovodný program, který dá akci punc festivalu. Mimo jiné se uskuteční  závod a exhibice freestylových koloběžek a BMX ve speciální freestylové aréně. Organizátor připraví pro návštěvníky společně s Asociací výrobců a dovozců kol a Českou moutainbikovou asociací testovací parkúr pro horská kola. Bude pamatováno i na nejmenší cyklisty. Pro ně bude připravena dětská dovednostní dráha.

Na akci bude za přispění Magistrátu hl. m. Prahy prezentován projekt Go Pedelec, který má za cíl zvýšit podvědomí a osvětu dopravy elektrokol ve městech a obcích v zemích EU. V samostatné tes­tovací hale bude k mání na šest desítek těchto kol všech modifikací k vyzkoušení pro každého zdarma.

Na speciálních ergometrech propojených s PC a velkoplošnou obrazovkou odstartuje virtuálním závodem další ročník seriálu „Kolo pro život", kterých se zúčastní elitní jezdci minulého ročníku.

Jedním z hlavních témat výstavy je prezentace aktuálních a nových cykloturistických možností, které nabídnou zástupci jednotlivých krajů, regionů, infocenter a měst naší republiky ve svých expozicích, pro které budou vytvořeny speciální podmínky pro účast na veletrhu.

Pořádající společnost chce přilákat na výstavu co nejvíce cyklistických nadšenců, kteří hledají nové vybavení a pomoci nastartovat obchodníkům jarní prodej velomateriálu. Dalo by se tedy říct, že cyklistická sezóna 2010 začíná v březnu na veletrhu FOR BIKES. 

Podle názorů expertů i laické veřejnosti si Praha takovou akci zaslouží. Proto nad veletrhem FOR BIKES převzal záštitu Magistrát hl. m. Prahy.

 

Pavel Hájek, hlavní manažer festivalu For Bikes, PR, 03.02.2010
Blogy

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

 ()
Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou vzdálenost. Stezka se táhne téměř 200 kilometrů od okraje ledovce poblíž Kangerlussuaqu k rybářskému městečku Sisimiut na západním pobřeží. V závislosti na kondici a počasí její překonání…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

 ()
Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla těžká podpultovka a já jsem se najednou, v době rané dospělosti, stal majitelem světle hnědého turistického kola Eska, s vlaštovkovými řídítky, jednotalířem a asi pětikolečkem. Bylo to úplně…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

 ()
Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě slouží tak, jak mají, vyhýbáme se elektrokolům velkým obloukem. Ke sportu samozřejmě vedeme i naše děti a posledních pár let dokonce vnoučata, která dostala první dětská kola. Při jedné…
Narator | 05.06.2020

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

 ()
Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu. Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

 ()
Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště daleko. Z Hamburku se to sice podél Labe zdálo na pláž kousek, ale na koupání to tam nebylo. Tak jsme to museli vzít na jih, přes státy Beneluxu, městečkem Schengen do Francie, pak podél Rýnu…
Peggy | 10.03.2020

O čem se mluví:

Elektrokola Bafang - nastavení baterie dnes v 00:44
Vyjížďky, srazy, akce Letní slunovrat 2020 včera v 22:56
NEcyklo Co vás zaujalo 227. včera v 22:17
Bezpečnost na kole Bezpečný boční odstup 1,5m v legislativě včera v 22:16
Fotohádanky Forohádanky - 2020 včera v 14:56
Cestování na kole batuv kanál včera v 14:49
Technické rady Vůle SPD PD-M520 včera v 11:34
Lehokola Jaký trojtác pro Ibex? 09.07.2020
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

179 cyklistů (7 přihlášených)

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě…
Narator | 05.06.2020