reklama

Tipy na 3 pojištění, která jsou jako stvořená pro cyklisty

Když o víkendu, po nekonečně dlouhém pracovním týdnu, konečně usedneme na kolo a s elánem hodným Bradleyho Wigginse šlápneme do pedálů, rozhodně nemyslíme jen na to, že by se během zasloužené projížďky mohlo něco stát. Jenomže ono se na cestách i mimo ně děje ledacos a ná-sledky mohou být fatální nejen ze zdravotního, ale i finančního hlediska. Naštěstí existují různé varianty pojištění, které nás alespoň v tomto ohledu chrání. Jaké pojistné produkty máme na mys-li?

Foto: Deflector Image / Shutterstock.com

Pojistěte si své zdraví

I prachobyčejný pád z kola, byť se okem nezúčastněného pozorovatele jeví docela úsměvně, může v konečném důsledku dopadnout katastrofálně. Nebezpečí hrozí na každém metru, stačí najet na spadlou větev nebo jinou překážku, kterou lze snadno přehlédnout. Ale obvykle to není nic ve srovnání s následky dopravní nehody. Ročně se jich na českých silnicích přihodí několik tisíc a každá pátá kolize končí těžkým zraněním cyklisty. Počet tragických úmrtí na sedle kola se obvykle pohybuje v několika desítkách za rok.

Důvody, proč se podívat na srovnání úrazového pojištění a vybrat si ochranu na míru, jsou naprosto zřejmé. Úrazové pojištění sice cyklistovi zdraví ani život nevrátí, ale výrazně mírní finanční dopady neočekávané životní situace.

Ani úrazové pojištění však není všespásné. Pojištěnec by si měl každopádně uvědomit, že pojišťovna může výrazně zkrátit pojistné plnění v případě nehody po konzumaci alkoholu.

Pojistěte si zdraví a majetek ostatních

Když na kole spadnete a způsobíte si odřeniny nebo lehčí zranění, je to nepříjemné. Mnohem horší však může být nehoda, kdy se cyklistovi pod kolo připlete chodec. Z rychle jedoucího kola (a tím spíš z rychlejšího a těžšího elektrokola) se stává nebezpečná zbraň a škoda na zdraví se často pohybuje ve statisícových částkách. Výjimkou nejsou ani případy usmrcení a vyčíslení způsobené újmy v milionech.

Co se dá proti tomu dělat? Za prvé jezdit opatrně a ohleduplně. A za druhé si sjednat pojištění odpovědnosti. Kryje škody, které pojištěná osoba způsobí při činnostech v běžném občanském životě a amatérské sportování mezi ně většinou patří. Před podpisem pojistné smlouvy nezapomeňte  porovnat parametry všech dostupných produktů. Stejně jako v případě srovnání úrazového pojištění tímto způsobem snadno vypátráte nejvýhodnější nabídku na trhu. Funguje to podobně, jako když srovnáváte ceny potravin ve slevových letácích.

Myslete na komplexní ochranu v zahraničí

Vysněná dovolená se může změnit v děsivou noční můru. Proto je uzavření cestovního pojištění jedním z nejdůležitějších úkolů před vycestováním do zahraničí. Ale nejde jen o to, uzavřít „nějaké" cestovko – produkt musí být nastaven tak, aby v cizině poskytl patřičnou ochranu.

Kvalitní cestovní pojištění na kolo zahrnuje úrazové pojištění i pojištění odpovědnosti. A od věci určitě není ani pojištění samotného kola proti krádeži. Ovšem pozor – kolo musí být v době krádeže zabezpečeno dle pojistných podmínek, jinak s krytím nepočítejte. A než se vydáte někam na kole na výlet, nezapomeňte si také pořídit vše, co je potřebné pro bezpečnou jízdu – kvalitní cyklistické oblečení, pevnou sportovní obuv a helmu.

- inzerce -, 11.08.2021
Blogy

Československo s dětmi - kapitola 9.

 ()
Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už nevím jak přesně zněla, ale správná odpověď byla Stříbro. A u toho si Šárka vzpomněla: "Já už vím. To bylo to blbý město, jak pršelo a tam nebyla v poledne otevřená ani jedna restaurace." Ach…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

 ()
Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině? Resp. i její pokračování o samotářích nejen ze Šumavy? Autor Aleš Palán několik let jezdil za lidmi, co se jim Šumava stala domovem. Vybral si lidi, kteří žijí déle než deset…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi Objevit navečer přímo pod hradem krásnou loučku s ohništěm, lavičkou a kadibudkami bylo tou nejlepší odměnou po náročném dni. Zatím asi nejkrásnější nocleh letošní cesty. Postavili jsme…
Peggy | 03.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 6.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 2 Vyhozené prachyJeli jsme s dětmi vlastivědu, takže jsme mimo jiné objížděli známé hrady a zámky, kde jsme chodili opravdu poctivě na prohlídky. Na Zvíkově jsme si koupili pexeso hradů a zámků jihočeského kraje,…
Peggy | 27.12.2021

Československo s dětmi - kapitola 5.

 ()
Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 1 Po Slovensku jsme v putování pokračovali u nás doma, po Čechách. Jak asi každý ví, cestování v roce 2020 bylo zkomplikované epidemií koronaviru. Dlouho jsem si nechtěla připustit, že se nikam do zahraničí…
Peggy | 21.12.2021

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Jaké to bylo 116. dnes v 16:09
NEcyklo Nejlepší vtip 49 dnes v 16:01
Lehokola Šlapky a tepelný komfort dnes v 14:39
NEcyklo Ostruha na patě 2. dnes v 13:56
Komentáře k blogu Československo s dětmi - kapitola 9. dnes v 13:03
NEcyklo Co vás vytočilo 139 dnes v 11:17
Ostatní – cyklo Co vás zaujalo 252 dnes v 10:50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

181 cyklistů (18 přihlášených)

Československo s dětmi - kapitola 9.

Vzpomínky na Stříbro Nedávno jsme koukali na soutěž Kde domov můj. Padla v ní otázka ze západních Čech, už…
Peggy | 18.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 8.

Vlastivěda pro naše dva puberťáky Šumavský samotář Znáte knihu rozhovorů se šumavskými samotáři Raději…
Peggy | 10.01.2022

Československo s dětmi - kapitola 7.

Československo s dětmi - rok 2020 2. část Vlastivěda pro naše dva puberťákyKapitola 3 Nocleh pod Velharticemi…
Peggy | 03.01.2022